Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

sipoly/fistula. ki mit tud???

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Rékának most nyáron begyulladt. Pont előtte voltunk a gégészeten a naggyal, ott megmutattam ezt is. A doki azt mondta, hogy majd vigyem vissza, ha begyulladt, akkor megnézi, egyébként szerinte nem kell műteni, ha nem muszáj, jobb békén hagyni. Aztán pár nap múlva begyulladt, de akkor már nyaraltunk, úgyhogy doki nem látta, mire hazajöttünk, elmúlt. Remélem nem lesz ilyen gyakran, eddig mindenki azt mondta, hogy ha nem gyullad be gyakran, akkor nincs gond.

    bagzerka, nektek a természetgyógyász milyen kezelést ajánlott rá?
    Évi

    Comment


      #17
      Van egy csepp meg egy tapasz-szeru, amivel be lehet noveszteni...30 napos kura. Khm....alt par nap utan elfelejtodik :/
      eszter:Simi, Dani, Milo.
      szülésfotó
      +dúla vagyok,kérdezz bátran!

      Comment


        #18
        hát, azt hiszem nálunk is hasonló lenne a helyzet, ezért nem is foglalkoztam többet az üggyel.
        van épp elég egyéb bajuk, amiket úgyse lehet halogatni
        Évi

        Comment


          #19
          Sziasztok!

          Az én kislányomnak is van, a bal fülének halántéki részénél. Flórának nem születésekor jött elő, hanem jóval később. Azt hittem egy rovar csípte meg míg aludt, de mivel nem lohadt csak dagadt így elmentem a gyerekorvosunkhoz aki széttárta a karját és hümmögött, tovább küldött a debreceni klinikára, ahol egy másodperc vizsgálat után kimondta a doki: hemangióma... ha nem szívódik fel akkor menjünk vissza kezelésre és pont. Nem voltam megnyugodva, így tovább mentem fül-orr-gégészhez. A doktor türelmesen elmagyarázta nekem magyarul mitől lehet ez és valójában mi is ez. Méhen belüli fejlődési problémára vezethető vissza, nem rossz indulatú elváltozás amely mindenképpen műtéti beavatkozást igényel. Abban az esetben húzzák halasszák a műtétet, hogyha semmi panaszt nem okoz (nem viszket, nem gyennyezik).
          Sajnos nálunk sorozatosan felgyűlik és szabályosan kipattan az anyag, ami mustársárga színű és kellemetlen szagú váladék. Lila és piros színű maga ez a duzzanat
          Azonnal sebészetre küldtek minket, és október végén kerül sor a műtétre. 15 perc, ambulánsan, és egy napi megfigyeléssel.
          Meg kell mondjam nagyon félünk, rettegünk attól a naptól de nem húzhatjuk tovább. Altatásban végzik el (magától lélegzik majd nem kell intubálni). Megnyugtató volt, hogy nem ritka eset és a doktor elég sok gyermeket műtött pontosan ugyanilyen problémával. De azt hozzá tette, soha nem találkozott olyan gyerekkel akinek a fülén lett volna ... A legtöbbször olyan helyeken fordul elő, mint azt írtátok is valamint a szem környéki részen.
          Bocsi, ha hosszúra sikerült de remélem szolgáltam egy kevés információval.
          Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

          Comment


            #20
            Szia!

            Amit te leirtal, az szerintem tok mas, nem?!? A sipoly pici luk, veg nelkuli jarat... Nem piros es nem dagadt!
            Amit irtal, az nekem volt baba koromban! Orr mellett es a nyakam alatt, a mellkasom felso reszen! Nekem is leszedtek mindkettot!! Az orromnal nem latszik a heg, csak ha mutatom
            eszter:Simi, Dani, Milo.
            szülésfotó
            +dúla vagyok,kérdezz bátran!

            Comment


              #21
              Szoval most visszaneztem, a hemangioma nem sipoly, hanem hajszaler, ami elpattan, nem??
              Nekem igy magyaraztak mindig. De gyere attol meg ide, nem azert irom am
              eszter:Simi, Dani, Milo.
              szülésfotó
              +dúla vagyok,kérdezz bátran!

              Comment


                #22
                Igazából ezt írták a leletére, pontosan azt ami a topik címe. Igen egy pici lyuk, végnélküli járat, pontosan ezt mondták. Azt nem tudom, hogy minden gyermeknek egyformán fordul-e elő...?
                Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

                Comment


                  #23
                  Amúgy lehet értetlenül írtam le... Hemangiómát írtak neki Debrecenbe aztán kiderült, hogy valójában nem is az.
                  Ezt írta a doki a beutalóra: "Kopoltyúív eredetű üreg, sipoly, tömlő"
                  Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

                  Comment


                    #24
                    Ha nem jó helyre írtam, és belekotyogtam akkor bocsánat!
                    Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

                    Comment


                      #25
                      Sziasztok!Igazábol a sipolyok mütéttel,vagy műtét nélkül mindig ki tudnak ujulni.Azt kell nézni,valamilyen képletet fenyeget-e a fennállo sipoly vagy fisztula,illetve ha éppen aktiv és be van gyulladva a környező szövetek is roncsolodhatnak fekélyesedhetnek.Ha nem gyakori az aktiv gyulladt szakasz nem érdemes bolygatni,de nyaknál vigyázni kell a nyirokcsomokba nehogy "perforáljon" a sipoly vagy esetleg a vénák,artériák is károsodhatnak.Ezek egy műtéttel feltárhatok,sebészileg eggyesithetőek.Kiujulhat igen-de folyamatosan gyulladásba is kerülhetnek-később esztétikailag,higiéniai okok miatt is zavaro lehet a kicsinek.Senkit nem akarok terelgetni a műtét felé -én sem hagynám a kicsiket műttetni.Csak láttam már pár sipolyt és egyéb csunya dolgokat.Jobbulást mindenkinek.
                      Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
                      Most már ne adjatok el pelust nekem

                      Comment


                        #26
                        Sziasztok! L-nek is a fülén volt, mindkettőn, mi azt olvastuk, hogy ez elég gyakori, már a kórházban mondták, hogy ez mi, a gyerekdokink viszont még sosem hallott róla Igyekeztünk alaposan utánajárni és mi nagyjából ezek miatt döntöttünk a műtét miatt, amiket storm írt. Tavaly decemberben volt a műtét, az egyikkel azóta nincs gond, a másikat viszont 1 hét múlva újra fel kellett nyitni, nagyon csúnyán begyulladt és azóta is időnként váladékozik, csakhogy már nehezebben ürül, mivel nincs kijárat. Végülis nem tudjuk azóta sem, hogy jól döntöttünk-e
                        D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                        http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                        Comment


                          #27
                          Nekem és az öcsémnek volt sipolyunk. Nekem a jobb fülemen, ahol a fül találkozik az arccal vagy nem tudom hogy írjam. Öcsémnek mindkét fülén ugyanezeken a helyeken, és a nyakán egy, ami durván váladékozott. Gyerekkorunkban nem foglalkozott vele senki, mert azt mondják, ha nem nagy a panasz, akkor várnak 18 éves korig, akkor műtik. Öcsém volt 17, én 22 mikor a fül-orr gégész rokonunk megműtötte. Gyakorlatilag azt a kis tömlőt, csövet metszik ki, és elkötik. Azóta semmi bajom nincs vele, néha viszket a helye, többnyire időjárás változásra. Öcsémnek is rendbe jött, a nyakán is. A kislányom is örökölte, neki is lett az egyik fülén, de nem hosszú, épp csak ott van. A kisfiamnak is van, neki mindkét fülén, az egyik szerintem hosszabb, lehet azzal majd gond lesz, de a másik az nagyon pici. Eddig mindig néztek nagyokat az orvosok, ha látták, mert nem gyakori, az biztos. Szerintem maga a műtét nem egy nagy dolog, mondhatni rutin, én nem bántam meg, hogy megműtötték!
                          Kriszti, Norka 2010. 08.17 és Máté 2012. 06.19. Anna 2014. 05.26.anyája Wahm topikom, Blogom

                          Comment


                            #28
                            Floramama!!

                            Ne menj nem azert irtam, csak nem ertettem hogy a doki s kettot hogy keverte ossze...de nem lepodom meg semmin mar
                            Hemangiomat mondom, ismerem, volt nekem is!!
                            eszter:Simi, Dani, Milo.
                            szülésfotó
                            +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                            Comment


                              #29
                              storm28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!Igazábol a sipolyok mütéttel,vagy műtét nélkül mindig ki tudnak ujulni.Azt kell nézni,valamilyen képletet fenyeget-e a fennállo sipoly vagy fisztula,illetve ha éppen aktiv és be van gyulladva a környező szövetek is roncsolodhatnak fekélyesedhetnek.Ha nem gyakori az aktiv gyulladt szakasz nem érdemes bolygatni,de nyaknál vigyázni kell a nyirokcsomokba nehogy "perforáljon" a sipoly vagy esetleg a vénák,artériák is károsodhatnak.Ezek egy műtéttel feltárhatok,sebészileg eggyesithetőek.Kiujulhat igen-de folyamatosan gyulladásba is kerülhetnek-később esztétikailag,higiéniai okok miatt is zavaro lehet a kicsinek.Senkit nem akarok terelgetni a műtét felé -én sem hagynám a kicsiket műttetni.Csak láttam már pár sipolyt és egyéb csunya dolgokat.Jobbulást mindenkinek.
                              Én ezeket a dolgokat nem is tudtam. Mármint azt, hogy a környező szöveteket is roncsolhatja. Remélem nem fog sokat begyulladni...
                              Évi

                              Comment


                                #30
                                Csak azért irtam,hogy tudjátokA természetes megoldások hive vagyok,de ha kell akkor műtetni sem ördöngösségLáttam már combhajlatnál fisztulát combartériát befertőzve majd perforálta az artériát és majd meg halt a beteg....de ez szélsőséges téma...Ha bizonytalanok vagytok és a gyermek eggyűttmüködö valamint az orvosotok is érdemes megvizsgáltatni az emlitett festéses modszerrel is.Soha nem lehet tudni...De ha nem tul gyakori a gyulladásos szakaszai nem aggodnék nagyon.
                                Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
                                Most már ne adjatok el pelust nekem

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X