Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Leszoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Zsizsi, ha még nem késő...a linked alapján én rendeltem belőle. Előrebocsájtom, hogy nincs összehasonlítási alapom. A betét nem túl vastag, szinte alig érzi a gyerek, de egy pisit ha nem túl sok, általában megfog, bár fiam szól is, hogy becsurgott. Eléggé kínai, nem mondom, hogy pár mosás után nem kell majd megerősíteni a varrásokat, de az ár-érték elmegy, nekem most nem lett volna pénzem egy napi adag 2-3000-es leszoktatóra. szóval nekünk úgy néz ki, bejött.
    “Az anya nemcsak egy gyermeknek ad életet, hanem a szeretetnek és az örömnek, amit valaha magának remélt.”

    Comment


      Hát én is itt vagyok. A lányom már éjszaka is szobatiszta meg nappalra is, eddig nem is vettünk leszoktatót. Csak egy gondom van, hogy ha úton vagyunk, nem szól, vagy ha szól is nem tudunk mit tenni, mert csak bilibe hajlandó és azt nem tudok mindig magammal vinni. A lényeg, hogy hiába tudom mostmár arra is rávenni, hogy indulás előtt pisiljen, mégis ha pisil akkor annyit, hogy az eddigi szuperül bevált pelenkák és azonnal átáznak és a ruhája is. ( Ma pl a dokinál megijedt, bepisilt és az egyik anyuka szólt, hogy kifolyt az innivalója, vagy miért tiszta víz a gyerek combjánál? Olyan cikinek éreztem a helyzetet, így hogy reklámozzam a moshatót, holott egy éve ezt használunk és nem voltak ilyen ázások, pedig fél órája sem volt hogy elindultunk...)
      A kérdés igazából az lenne, hogy mennyit bírnak ezek, a kushies érdekelne, mert ezt hallottam az talán kisebb. 10 kg-s a lányom, 21 hós. Annyira el vagyok keseredve, mindegy ha bugyit adnék rá, ugyanígy áznánk, így feleslegesek a pelusaink is
      Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

      Comment


        Emmama, én egy un berlini bilit vittem magammal, mikor a nagyobbikom leszokóban volt, ez egy háztartási boltban beszerezhető műanyag salátakeverő-, cca fél literes-, kerek tálat, a súlyeloszlása is biliszerű, mikor berlinbe mentünk akkor ezt vittük, innét hangzatos neve és ezt használtuk sikerrel később is elmenőben...pici helyet foglal, könnyű elmosni...stb.persze egy anya táskájában mindre van hely

        Comment


          igen, nem is ez a baj, hanem hogy nem mindig szól útközben, pl ma a dokinál: már a váróban bepánikolt és bepisilt. Ekkor történt a fent említett "baleset" is, hiába volt rajta pelus, azonnal ázott. Mi megtaláltuk a legkisebb bilit ( a papír nem jött be annyira meg drága is szerintem): ikejában
          Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

          Comment


            Leszoktató pelusok, avagy így ment a leszoktatás

            Sziasztok. Ezt a topicot azért nyitom, mert kíváncsi vagyok a történetekre, kinél hogy ment az átállás a bilizésre/wc-zésre. Mindenképpen érdekelne, mennyire váltak be ezek a leszoktató pelusok, van-e szükség rájuk, kinél hogy ment ez. Mindenféle véleményt, tapasztalatot szívesen olvasok.

            Úgy gondolom, hogy gyermekeink ilyen "átállása" büszkeséggel tölti el az anyukákat, úgyhogy remélem szívesen beszélgetünk majd róla.

            köszönöm, indulás!
            eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
            és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

            Comment


              szia
              Zsófival kb 19 hósan álltunk át a mosható pelusra, későn érőek vagyunk
              kb két éves volt ( ez nyár közepe) amikor már itthon pelus nélkül volt és aztán felbátorodtunk és el is indultunk így mindenfelé aztán beszereztünk best bottom leszoktatópelust, azaz bugyit és nekünk az nagyon bevált bár végül kevés alkalommal kellett, én azt mondom pár darab jól jöhet
              bár nem egy olcsóság, viszont tényleg nem ázik át 2-3 pisilnél is csak nedves lett nálunk, persze ez függ kinek mennyit pisil a gyereke
              no aztán jött a bölcsi, ott nem volt hajlandó Zsófi wc-re, bilire menni
              itthon már szobatiszta volt nappalra teljesen és a délutáni alvásoknál is
              27-28 hós volt amikor aztán gondolt egyet és nem volt hajlandó elindulni a bölcsibe pelusba és rá pár napra, még azon a héten éjszakára sem, kb 4-5 balesettünk volt az elején összesen

              mi szerintem meg lettünk volna leszoktató nélkül is, de jó ha van, mert autózáskor ráadtam, mert pelust nem volt hajlandó felvenni és ezzel néha átvágtam egy kicsit, bár simán mondta erre is ,hogy nem kell pelenka
              " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

              Comment


                ja és itthon bilizik, bölcsiben wc-re megy
                " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

                Comment


                  "átvágtam" D ez jó. Köszi Kata.

                  Amúgy arra is kíváncsi lennék, mi a statisztika itt a mamamin. Tényleg hamarabb szobatisztulnak moshatózás után? És ha igen miért? Rossz érzés nekik a nagy pakk? vagy jobban a bőrükhöz ér a pisi/kaki?
                  eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                  és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                  Comment


                    nem tudom, ezek az új pelusok már annyira jól szívnak, hogy szerintem nem állja meg ez a helyét, és tök sokan vannak akik moshatóznak és nem lett előbb a szobatiszta a gyerek
                    szerintem ez több mindentől függ, első gyerek, második gyerek, fiú, lány

                    bár azt mondják a moshatósok előbb szobatisztulnak én nem hiszek ebben ahogy nézem az ismerőseimet
                    " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

                    Comment


                      nekem ilyen is van meg olyan is :-)
                      eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                      és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                      Comment


                        Szerintem a polárbelsejű pelusokban ugyanúgy nem érzi a gyerek, ha pisis, mint a liberóban. Ha nem én cserélek pelust a gyereken, simán rávágják, hogy minek kellett cserélni, nem is nedves... nem hát, van szárazontartó felülete. De ha kiveszem a zsebes pelusból a betétet, az csurom tele van. Szóval lehet, hogy ez csak urban legend, hogy a moshatósok hamarabb szobatisztulnak.

                        Tetrában, bambuszban talán.

                        Dávid lassan három éves, és egyelőre nagyon ragaszkodik a pelusához.
                        Krisztina
                        4, 6, 8 és egy csecsemő
                        Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                        Comment


                          Nálunk a nagy 2-2,5 éves kora között lett szobatiszta. Kb. 10 hónapos korától moshatóztunk, előtte eldobható volt. A pelusaink vegyesen vannak, van szárazontartós is, bambuszos is, pamut is.
                          A kicsi most, úgy 18-20 hónapos kora körül ugyanúgy elkezdett szobatisztulni, mint hajdan nagy - illetve a nagy ebben a korban éppen "bilisztrájkolt, ha jól emlékszem, utána 2 éves kora körül újra elkezdett visszaszokni. A kakit már vagy 3 hónapja jelzi szépen - persze hol bemegy félig, hol sikerül teéjesen a bilibe, hol meg elfut, hogy őt most hagyjam békén és letagadja, hogy ááá nem, ő nem kakil most éppen - a pisi az változó, éjjelre meg egyértelműen kell neki mégpelus. Őt most az indította el, ahogy észleltem, hogy elkaptunk egy hányós-hasmensőt, és elkezdte annyira zavarni a kaki, hogy folyton szólt, mikor kellett neki, hogy akkor azonnal vegyem le a pelust...én meg felkínáltam neki a bilit és elfogadta.

                          A leszoktatóról nem is tudom, mit gondoljak. Praktikus föladni, hogy ilyen bugyiformátumú, viszont nem látom, hogy ettől függne, hogy bemegy neki vagy nem...mert közben meg nem bír el szinte egy pisit sem, és ha a gyereknek olyanja van, akkor bizony őt nem zavarja, hogy bement. Máskor meg az eldobhatóban is szól, hogy éppen mire készül. Szóval én leszoktatót csak itthon használok emiatt. Lehet, hogy nem jó fajtáink vannak - és nem sok van...talán 4 db összesen -, de mivel alig bírnak fél pisit, és közben meg a gyereknél mintha nem ez számítana, így rizikós ebben elindulni.
                          Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                          türelemjáték

                          Comment


                            na igen, a leszoktatóban nekem se szólt Zsófi, hogy bepisilt, de nekünk bírta is a pisit rendesen, ez a best bottom tényleg nagyon szuper
                            4 db volt 9 betéttel, bőven elég volt igaz
                            nekem arra volt, hogy jó "átvágtam" egy kcisit, hogy nem pelusban van, hanem bugyiban, de közben nem aggódtam azon, hogy ha becsusszan egy pisi az autóba akkor tocsog alatt az ülés
                            illetve azért leszoktatóban szólt, hogy kell pisilnie ha elmentünk és letoltam róla, mint egy bugyit, a pelusnál simán nem szólt, mert tudta, hogy abba mehet minden pedig már nappalra teljesen szobatiszta volt mégis ha ráadtam teleküldte a pelust
                            " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

                            Comment


                              ilyen volt valakinek? ismeritek?
                              eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                              és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                              Comment


                                mi nem használtuk, de hallottam róla ismerőstől is, hogy nem jó
                                teljesen átázik egyből
                                én is akartam venni, de lebeszéltek róla
                                " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X