Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ó, ezek a fránya domesztikált állatok. Azért kíváncsi lennék, de gondolom a mezei meg az üregi nyulak visszarakják a fészekből kikerülteket.
    Juti nekünk is volt ilyen alompusztulás. Volt tapasztalatlan anyánál, meg túl nagy kölykökkel, most legutóbb talán tejhiány miatt. Remélhetőleg nem betegség miatt, mert az a legrosszabb verzió.
    Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

    Comment


      Kecskeleányzót mennyi idősen érdemes bepasiztatni?szóval mennyi idős kort várjunk meg minimum?köszönöm...
      https://www.facebook.com/judit.sandor.376] és kerteshazeladaskukaxgmailpontcom itt elérhet aki szeretne

      Comment


        Mindkét nagyszülőm pesti, bár Apukámék gyerekkorában, az 50-es években tartottak disznót, tyúkot, de én ebből teljesen kimaradtam. Kérlek segítsetek! Az elsős olvasókönyvben ez a mondat áll:

        A boci játékos.

        El kell róla dönteni, hogy igaz-e vagy hamis. Mit gondoltok?

        Én tehenet legutóbb a nyáron láttam Svájcban, és nagyon nagy bátorságot kellett összeszednem, hogy elmenjek mellette. Persze bátornak mutattam magam, mert a gyerekek nagyon féltek. Meg se mozdultak, csak a szájuk járt!
        Jégkor
        gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

        Comment


          én ezeket soha ne tudom mert ugrabugra a kisboci tehát nevezhető játékosnak a könyviró szerint-az elsős olvasókönyvirók és rajzolók szintén nem láttak élőben állatot többnyire ahogy tapasztalom a három gyerek/sokadik könyv láttán....szóval szerintem ők igazra gondolnak
          https://www.facebook.com/judit.sandor.376] és kerteshazeladaskukaxgmailpontcom itt elérhet aki szeretne

          Comment


            Én is ezt gondoltam, hogy minden állatgyerek, mint az embergyerek játékos, ugrabugra, mert ez a dolga.

            Itt Zuglóban a boci bizony nem játékos!!! Hamis az állítás!

            További vélemények is érdekelnek!!!
            Jégkor
            gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

            Comment


              Ó, hát ez érdekes. És van valami indoklás, hogy miért nem az?
              Nekem a nagynéném tanítónő, alkalomadtán megkérdezhetem, ha addig nem lesz itt megoldás.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                Ó már behúzták, hogy nem igaz, csak én nem értek egyet vele. Szerintem ökölszabály, hogy a

                Teve növény. Tibi dáliát etet.

                hamis! És a hasonlóan blődli társai. Aminek már bármi értelme van, az meg igaz.

                Arról nem beszélve, hogy még talán az ősszel tudták mi az a dália, de most már egy se tudta. Pont bemutató óra volt, mikor ezt vették. A következő mondatot is elsőre hamisnak vették:

                A veréb védett madár.

                Én már akkor is mondtam, hogy szerintem igaz, de csak az internetet megnéző anyukának hittek. Pont két éve a vadlúdsokaldalmon Tatán hallottam egy előadást, hogy Angliában már NINCS veréb, mert nincs hova bújjanak. A szántóföldeket kőfalak választják el egymástól nem bokorsor. A kőfalon nincs hova bújni. Ezt én is láttam a saját szememmel. De azt, hogy nincs veréb, ezt nem hittem volna.

                Egy kisfiú volt, aki tudta, mi az az enyv. De annak az apja-anyja népzenész/néptáncos féle lehet, és ő is a hangszerek miatt tudta.
                Jégkor
                gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

                Comment


                  Juti, a kecske időszakosan ivarzó állat, és ősszel lehet fedeztetni. Mert hogy akkor fogékony és a bak is akkor hajlandó. Ilyenkor ISZONYÚ szaga van a baknak. Alapon sem rózsillatú, de olyankor leginkább szél mentében érdemes megközelíteni. Valahogy zsibog/bizsereg a levegő a szagától. Tapintható. Találtam szakszerűbb leírást is itt
                  Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                  Comment


                    Ja, boci. Gondolom nekik a cica meg kutya a játékos. Pedig a kiscsibe is. A boci is hihetetlen édesen idétlen tud lenni. A kecskegida is, bár az nem akkora élmény mikor az emberre ugrik meg öklelget, de az akkor is játék.
                    A helyzet, hogy nálunk már nem sok olyan madárfaj van, ami nem védett. Gimis koromban még megtanultuk azt 7-t vagy 9-t. A 2 verébfaj azóta védett lett.
                    Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                    Comment


                      bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sztem elég cukik amúgy, vicces hanggal, ám érzékenyek is, de szépen tojnak, akár egy kis ketrecben is... igaz jó büdi tud lenni...
                      Hah, hogy itt micsoda topikok vannak....

                      Nekem is van egy pár kis fürjecském (is) és én is nagyon csípem őket. Tavaly előtt ősszel hoztam őket. Nekem kinn laknak a kertben egy kis kenel félében (ami aprócska japántyúk ólnak készült annó), a két befogadott (húsvéti) nyuszinkkal.

                      Jah, és igen a tyúkok durva jószágok tudnak lenni, de a gyöngytyúkok csinálják nálunk pl a balhét állandóan. Tavaly le kellett vágnom a kakast közülük, mert szét akarta verni a tojóhibrideimet... Pedig gyönyorű állat volt, csak baromi agresszív... Érdekes módon a japánkakasaim egyáltalán nem vérengzőek, pedig sokan azt mondják róluk, hogy ez olyan fajta...

                      De jó ezt a topikot is (megpróbálom) majd látogatni...
                      Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                      Comment


                        És visszatérve én tavaly keltettem fürjeket is, de nem egy egyszerű sztori... És japántyúkkal keltettem, mert ők szuper jó anyák és bármit kiköltenek...
                        Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                        Comment


                          A gyöngytyúkok nagyon vadak tudnak lenni, nekünk még gyerekkorunkban voltak jól elszeparálva a többitől, nem véletlenül

                          Most én is a fürjekre pályázom, Linda, nektek mennyi van? Maguknak nem költenek? És mennyit tojnak általában, hány naponta?

                          Nézegettem azt a mozgatható ketrecet, amivel a nagyker ( ) árulja, de jobb lenne vmi biztosabb. Szerinted az év mely szakában érdemes beszerezni őket? Vágjátok is?
                          Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                          ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                          Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                          Comment


                            Úgy tűnik, első körben néma kacsák jönnek hozzánk húsvétra pihésen
                            Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                            ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                            Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                            Comment


                              házi veréb:
                              Magyarországon szerepel a 13/2001. (V. 9.) KöM rendeletben a védett fajok listájában.
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                megzavarodtam,utána nézek
                                Utoljára szerkesztette kisgekkó; 2014.02.23., 20:11.
                                Réka
                                Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X