Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    És várandósan mennyi D-vitamint szedtek?

    Comment


      Én napi 1 szemet vettem be (dm-es, nem tudom, mennyi van benne), de aztán amikor elfogyott, nyárra már nem vettem, hanem inkább napoztam.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hahó, igaz arrébb van, de most éppen a paleo melletti terheléses cukorvizsgálat izgat. Kinek milyen tapasztalat van???

        Józan paraszti eszemmel úgy gondolom, h paleo mellett is vissza kell állnia 2 óra alatt a normál szintre, glükóz szirup ide vagy oda. Lehet, h hevesebben reagálok, de visszaáll. Más fórumon viszont azt olvastam, h az jön majd ki, h cukorbeteg vagyok. Ennek így nem sok értelmét látom. Szerintetek? OK, h nem vagyok hozzászokva ekkora dózisú cukorhoz, de attól még jól működik a szervezetem, nem? Elvileg a paleo mellett nincs terhességi diabétesz. Na meg odamehetek a dokihoz, h bocs, de én amúgy is spec étrenden vagyok, ami kizárja ennek a tesztnek a pozitív voltát, nem lehetne-e kihagyni?

        Nem mindegy, hogy milyen eredményt ad ki? Utána úgyis folytatod tovább a paleot, tehát, kvázi tartod a CH diétát, nem?
        Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

        Comment


          zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egyelőre gyalult káposzta és reszelt sárgarépa + fehérrépa együtt. Így néz ki most.

          Időnként ki kell nyitni a tetejét. Elvileg 1 hét - 10 nap. Majd kiderül. Kóstolni kell. Egyelőre penészedés nincs és a saját leve is bőven ellepi a zöldséget.
          ez királyul néz ki, ha sikerül elkérem a recit

          Comment


            Bimbi, sikerült, betettem a receptesbe. Eléggé abbahagyhatatlanul jóízű.

            Comment


              zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              És várandósan mennyi D-vitamint szedtek?
              Én napi 5.000-10.000 NE-t, ha betegség van, elvileg lehet 30.000-50.000 pár napig.

              tuzko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem mindegy, hogy milyen eredményt ad ki? Utána úgyis folytatod tovább a paleot, tehát, kvázi tartod a CH diétát, nem?
              Végülis Ha lehet, szeretném ezennel én is megúszni, remélem sikerül (ezek szerint nem feltétlenül kötelező kör ez a vizsgálat, csak bevett szokás )
              Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.11.09., 10:09.
              Nóri és a három királyfi
              Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

              Comment


                azért az nem mindegy, hogy utána mennyire szállnak rád, a Szent Imrében ilyen szempontból tök rossz volt annak idején a protokoll, senkinek nem hiányzik pluszban az extra randik dietetikussal, 24 órás pisi mintavétel, stb

                ezt sztem érdemes elolvasni: http://www.zimonyi.hu/klan/?p=3334

                idézet a fent linkelt bejegyzésből:
                Egy alacsony szénhidráttartalmú diétán (legyen low carb, azaz LC a továbbiakban) élő ember, mint én, kicsit máshogy működik. Az inzulin a véremben elég alacsony valószínűleg, mondjuk, 3 IU/ml, de most hasra ütöttem, mert ezt nem mérték meg, lehet, hogy 4 is van. Ez a saját tippem. Cukor ellátás nem nagyon van. Ettől az inzulin szint lecsökken. Az alacsony inzulinszint a hormonszenzitív lipázt aktiválja. A zsíranyagcsere aktiválódik és sok NEFA vagy FFA, azaz szabad zsírsav kerül a vérkeringésbe, amit az izmok cukor híján elkezdenek fogyasztani és raktározni, ezáltal automatikusan inzulinrezisztenciát indítanak be az izmokban.

                Erre az egészséges (fiziológiás) inzulinrezisztenciára azért van szükség, mert az izmok tök jól működnek zsírral is, és a kis maradék cukor megmarad az agynak, aminek meg nagyon kell. Az agysejtek (neuronok) nem tudnak semmit sem tárolni, pláne nem FFA-t, mint az izmok, úgyhogy ők nem lesznek inzulinrezisztensek.

                Mivel az izmok ilyenkor nem veszik fel a cukrot, erre az állapotra 7 és fél deka cukoroldatot meginni nem túl bölcs. A cukor még 2 órán túl is a vérben lesz, a beteg meg IGT-s nek lesz diagnosztizálva.
                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                ÁLOMJÁRÓ CD
                születésnaptár
                babahordozási tanácsadó vagyok

                Comment


                  Na, igen, köszi, pont ez a cikk, amit a múltkor én is említettem, csak nem találtam De most elraktam könyvjelzőbe a blogot.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    azért az nem mindegy, hogy utána mennyire szállnak rád, a Szent Imrében ilyen szempontból tök rossz volt annak idején a protokoll, senkinek nem hiányzik pluszban az extra randik dietetikussal, 24 órás pisi mintavétel, stb

                    ezt sztem érdemes elolvasni: http://www.zimonyi.hu/klan/?p=3334

                    idézet a fent linkelt bejegyzésből:
                    Nagyon szépen köszönöm!!! Dec elején megyek rendizni a dokimmal, én nem fogom hagyni magam nem kell a felesleges tortúra!! Linket elmentettem, örök hálám!
                    Nóri és a három királyfi
                    Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                    Comment


                      Hellot, Csipetnyusza, köszi és miért annyi az annyi?

                      Comment


                        Nekem lustaságból. Nem szeretek számolgatni (a paleó amúgy is valami olyasmi, hogy ha helyesen csinálom, akkor nem kell számolgatni), a napi 1 szem meg olyan egyszerű...
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hellot, Csipetnyusza, köszi és miért annyi az annyi?
                          Baba nélkül is ennyit szedtem, m 5000NE-s kapszulám van és még szoptatok.
                          Nóri és a három királyfi
                          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                          Comment


                            Én is 5000-t szedek, ha valami kórság kerülget, akkor meg 10000-t. (IHerbes)

                            Comment


                              Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én is 5000-t szedek, ha valami kórság kerülget, akkor meg 10000-t. (IHerbes)
                              nekünk is iherbes van! A múltkor viszont a vitaminokban lévő adalékanyagokról volt szó, és a paleodoki ezt a komplex készítményt ajánlotta:

                              http://www.paleocentrum.hu/paleolit_...innal100ml_216

                              ha elfogy az iherbes, átállunk erre mindhárman.
                              Nóri és a három királyfi
                              Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                              Comment


                                Köszi a tippet. A halolaj-kapszulám pont elfogyott, és a D-vit.-t sem napfényből szedem be télen. Legközelebb, ha megyek a boltba, megnézem.
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X