Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    lenmagot asszem lehet zúzva kapni talán dm-ben...igaz lehet h így nem olyan olcsó, de nem emlékszem mennyi az ára...
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Lenmagból én pelyhet és lisztet is láttam. De drágább, mint az egész.
      (Próbálok emlékezni az árakra: lenmagliszt 30 dkg 250 Ft (kb. 830Ft/kg), egész lenmag a piacon 700Ft/kg, asszem.)
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        nekem kávédaráló, és sajtreszelő(karos) van, ezeket kombinálom.
        én is mélyponton.Sokkal jobban eszik Milla ha én is eszek vele-és ráadásul 1 hete kb megint nyűgösködik, egész nap játszani kell, vagy sikít(éjjel se alszunk, mivel ő nem alszik, én se. főzni nem tudok, 3 napig lenmagos kenyeret ettem egész nap, aztán elfogyott a türelmem és megettem ami volt itthon remélem kinő a 2 fogacska hamar.

        Comment


          Jaj nem voltam pár napig és mindenki depresszióba esik
          Ne csüggedjetek, az eleje tényleg nehéz amíg be nem áll a rendszer és ki nem alakítasz pár alap kaját ami gyorsan megvan. Az elején én is néha visszaestem és bűnöztem mert egyszerűen nem tudtam hirtelen mit kitalálni.
          Ami nekem bevált hogy a paleo gasztroblogokat tanulmányoztam meg a szakácskönyveket és egy csomó ihletet merítettem.
          Végső esetben ha nem volt jobb ötletem vettünk a hentes
          nél sült kolbászt, oldalast stb. savanyúval és azt ettük. Vagy egy gyors tojásrántotta, vagy bármilyen hús hirtelen kisütve bármilyen hűtőben talált zöldséggel. Vagy sajttál (kompromisszum!), almával, dióval, sonkákkal.
          Ja és a leghasznosabb konyhai kütyüm a kávédaráló. Tök jól le lehet vele darálni minden magvat és egész olcsón be lehet szerezni.
          Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

          Comment


            ma este a magelánba a tv2-n a paleolitról is lesz szó.
            "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
            Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
            Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

            Comment


              Köszi Zsófi a lelket, amit visszagyömöszöltél belám
              Andi, köszi, figyelem!!

              És akkor gyónok: tegnap somlóit ettem igaz, szinte csak az öntetet Ma is megyünka kocsonyafesztiválra, de hálisten a legtöbb kaja hús meg zöldség...persze a kenyérlángosok, gírosok, pizzák mellett, de a hús vezet!! úgyhogy nem főzök, veszek

              Hanga is két kézzel nyúl utána a hátamon Úgyhogy lerágom a fűszereket a husiról, és etetem Imádom a kis húsevőt igazi paleo gyerek

              Ja! Ma reggel meg a neofm-en elm,ira beszélt kicsit a paleoról
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                nekem mindig van otthon is, meg a táskámban is egy-egy csomag kesudió. Ha éppen nincs idő/lehetőség paleósat enni, akkor azt befalom és 1-2 órát kihúzom vele. Sztem jó megoldás. Vagy ha éppen nem akad más, akkor gyümölcsöt nasizgatok, míg kajához nem jutok. Kipróbáltam a sültrépát is (sültkrumpli helyett), az is egészen gyors, és az örök gyorskaja: szalonnásrántotta zöldségekkel. Engem ezek mentenek meg.

                Comment


                  én gond nélkül bűnözgetek, de Ti nem érzitek úgy, hogy ez már nem az igazi? A kenyér és tésztafélék ízetlenek. A tejtermékek megfekszik a gyomromat és a sütik (krémes forever!)... csak cukornak érzem, semmi másnak (( Szóval engem nem vonzanak a régi kaják, csak utálom, hogy mindig csinálni kell. Most is, de ahhoz darálni kellene, akkor meg felébrednek kölykök...

                  Comment


                    A darálással nekem is a zaj a bajom

                    Igen, banán nagyon megy, alma is, én mazsolázgatok is, és hát ja, a kesudió. De a kocsonyafesztiválon voltak valami magok: mandula, meg valamilyen dió v. mogyoró, fahéjas mázgában. Na úgy kicsapott, h legszívesebben nem mennék az utcára sem.

                    De igazad van...a zsömle ízetlen, pedig nagyon szerettem....de a teljeskiörlésű, főleg magvas dolgok azért még lázba tudnak hozni

                    Hajrá!

                    Láttátok a magellánt? Végülis jó lett a kicsengése szerintem
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      Sziasztok!
                      Most csatlakoztam a fórumhoz. Tök jó titeket olvasni, mi is a paleolitra szeretnénk áttérni van egy 16 éve lányom iszonyúan szenved a mensese alatt csodát várunk remélem bejön. Nem nagyon tudom mit csomagoljak neki kaját reggel 7-kor megy suliba és 3-nál előbb nem ér haza. Aki tud , segítsen! Előre is köszi
                      Eszter

                      Comment


                        Na én nem vagyok valami eltökélt az elmúlt napok szerint. Azért igyekszem becsempészni a paleo recepteket, rutinná tenni, aztán szerintem könnyebb lesz. Vannak tiszta napok, meg nem annyira tiszták

                        Most volt 3 nap, amikor így úgy, de tejterméket , ha kis mennyiségben is, vettem magamhoz. Azt már naaaagyon régen nem...kb 2 hónapja nem fogyasztottam. Kapásból eluralkodott rajtam a torokfájás, ami eddig csak kerülgetett, de jó 1 hétig én álltam nyerésre!!! És egyben egy gyönyörű herpesz tulajdonosais lettem Hát nem csodás?

                        Mensi: a mostanin épp túl vagyok, és állíthatom, h sokkal nyugisabb volt mennyiségileg, és minőségileg is. Pedig én nem az a 3-nap-alatt-letudom típus vagyok és a fejem is csak éppenhogy fájt, a szokásos migrén/migrénközeli helyett Terméyzetesen a túlnyomóan paleo kajáknak tulajdonítom, mert a tejtermékek már csak aztán kerültek a kezem ügyébe

                        Persze anyukám teszi ezt velem folyton. Elmondtam neki,h mit hogy smint akarok és csinálok, ő meg MELLÉKESEN olyan kajákat küld a férjemnek, amik NEKEM kedvenceim, és persze mondja is, h azt neki küldte Persze lehetnék erősebb, de az erőm kifutott 3-4 hét után, és fellépett a énem Küzdök vele!! Ellene! Mert mintha Hangán is újra fellépett volna pár foltocska....remélem csak átmeneti...a folt is, meg az én szakadárkodásom is... pedig a vasárnapi puding után milyen hányingerem lett!! szóval inkább nem erőltetem a tejtermékeket
                        Utoljára szerkesztette Qbogizmo; 2011.03.01., 11:54.
                        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                        Comment


                          Nekem tejtermék a kemény sajt (azt ugye kompromisszumként lehet), és pár napja lement egy kis füstölt mozzarella is (nem tudom, ez milyen kategória, az igazi mozzarella még csak nem is számít sajtnak). Viszont az utóbbi időkben egyre jobban hiányzik a tej. Mármint maga a folyadék. Egy jó kis kakaó (természetesen bio kakaóporból, és xilittel édesítve ) annyira lecsúszna! De én próbálok radikális lenni, amennyire csak az erőmből kitelik, és a tej most szigorúan tiltólistás számomra, úgyhogy csak epekedem. Meg a kenyér is hiányzik néha, na nem az a puffasztott bolti, hanem valami jó kis teljes kiőrlésű (a lenmagból meg társaiból készített házi izéim ízre nem jönnek be annyira), és hogy tudok irigykedni, amikor a férjem pirítóst csinál magának meg a gyereknek! Hmmm! De nem, én erős vagyok, és a radikalizmust minden határon túl vinni akarom. Nem biztos, hogy jól teszem...
                          Meg én még igazából semmi hatást nem tapasztaltam. A menzim kegyetlen durva volt legutóbb, de az biztos azért is, mert késett, és sokkal rosszabbul esett lelkileg, hogy végül mégis megjött. Na igen, megjött, tehát baba továbbra sincs. Kiütéseim meg ilyesmik amúgy sem szoktak nagyon lenni, úgyhogy amiatt nem kell figyelnem magamra. És sajna lelkileg sem rázódtam még helyre. De hát nem is tudom, hogy mennyi idő múlva kéne érezni a hatást. 2 hónapja csinálom, eredetileg 3 hónap próbaidőt terveztem, de már most látom, hogy 1 hónap múlva nálam még nem lesz semmi meggyőző, tehát folytatnom kell majd tovább.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Itt van egy link konkrétan a témában:
                            http://paleolihlet.freeblog.hu/categ...k_a_gyereknek/

                            Comment


                              sziasztok,

                              a paleo taplalkozasal kacerkodom, most talatama topicra - szegyenszemre- pedig a mamamit mar regota bujom.

                              a tejet mar 1 eve elhagytam, mikor a ksifiam 2 hetesen hasfajos lett, ez meg isszuntette a problemakat, igaz nagyon oda kellett figyelnem, ha vmiben egy iipici tej is volt, meg akkor is, ha a cimken sem volt rajta, mar az is kikeszitette a ygomrat. viszont tejmentesen semmi gond nem vol vele, par nap alaltt elmult a hasfajossag.

                              viszont ha lenmag(os)lisztes sutit, kenyeret ettem, attol szinten megfajdult a hasa. mert atment a tejen.

                              a gabona maradt, de igy is 2-3 hona alatt visszanyertem a szules elotti sulyom, pedig hiztam 25 kg-t (amit en a mertektelen tej es joghurtfogyasztasnak tulajdonitk, azt birta csak az ego gyomrom), pedig lekvaroskenyeren eltem. tejem is volt bőven.

                              megvettem a apelor konyvet, de a sok dilemman kivul amit ti is rtatok, nekem meg van egy bajom. kisgyrekkel hogyan valosithato meg? foleg a hozzataplalaskor.mert ugye a legtobb mag allergizal, a lenmag emesztese nehez stb. az apro dolgoktol meg megfullad. hust hussal meg csak nem adhatok, a nyar meg meg messze.

                              arrol nem is beszelve. hogy ugye nagyon sok helyen irjak. hogy idenynek megfelelo, helyi termelesu dolgokat egyunk.

                              mmost. hogy ujra terhes vagyok meg nagyobb a dilemma, foleg mert a husnak meg a szagt sem birom, ki kell mennem a lakasbol ha fo, vagy futhatok a wc-re. kakaoscsiga bezzeg csuszna.

                              es most a fiam arcan is megjelentek kiutesek, pedig tejet meg nem kapott soha.

                              mar jezdek idegbajt kapni. allergiavizsgalatra olyan sokara kaptam idopontot, hoyg addigra osszejitt a kisteso, most varhatok meg 2 evet

                              lenyg a lenyeg, akik kisygerekkel paleoznak, azok mit foznek???????????
                              Szandra, @Patrik (2010.01.26), Benett (2011.09.14) és Vivien (2014.05.14) plussz egy Tucsok
                              Eladóságok

                              Comment


                                bocsi a sok helyesirasi hibáert de a Kismajom alszik en meg a sotetben vakoskodom
                                Szandra, @Patrik (2010.01.26), Benett (2011.09.14) és Vivien (2014.05.14) plussz egy Tucsok
                                Eladóságok

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X