Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Wish, szopás előtt meleg főtt tojást lehet görgetni a csomón, legalábbis nekem ez segített.
    Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

    Comment


      Nasz Ehhez már strucctojás kellene
      De kipróbálom.

      Újabb fejlemény, hogy kisebesedett a bimbóm. Ugye jól tudom, hogy vérző bimbóval is lehet szoptatni?
      Basszus, ilyen sem volt a fiamnál, de Zsófi szája annyira pici, hogy nem győzöm "belegyömöszölni" a bimbót, szerintem nem tudja eléggé mélyen bekapni, azért lett sebes. Pedig a szopi helyzetet is váltogatom folyamatosan, hogy jobban ürüljön a mellem.
      Wish
      Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

      Comment


        Lehet szoptatni vérző bimbóval, a babának nem lesz baja tőle. Figyelj arra, hogy a baba a lehető legnagyobb részt kapja be a bimbóból, ami telik tőle. Ne te "gyömöszöld", hanem őt húzd rá a mellre, amikor nagyra tátott. Remélhetőleg hamar hozzánő a szája a melledhez. Addig kitartás!
        Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

        Comment


          Godane
          Köszi, így csináljuk, csak rémesen pici a szája. Azért írtam a "gyömöszkölést", mert sokszor kell elvennem tőle, hogy végre jól bekapja. Valamiért a kesztyűinek jobban tátog, mint a mellemnek

          Azt hiszem amúgy ez a sebesedés valami "karmikus büntetés", mert anyu szerint én úgy szoptam az elején, hogy "levált" a fél mellbimbója Én is pici voltam 2300 gramm.

          A csomók lazításához kaptam még egy jó tippet, hajszárítóval kell melegíteni a mellet és közben masszírozni. Ez vált be a legjobban, mert nagyon jó meleg és gyorsan hat.
          Egyébként már sokkal kisebbek a csomók és a bal cicim is elkezdett csöpögni. Elég ránéznem valamelyik gyerekre és elönt a tej
          Wish
          Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

          Comment


            Milyen jól veszed az akadályokat! Olyan jó olvasni, mikor valaki a nehézségek ellenére ilyen derűs tud maradni. Majd csak megnő az a pici szájacska!
            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

            Comment


              Sziasztok!

              Igazság szerint jöhettem volna előbb is, mert ma reggel óta nem érzem túl jól magam: mikor múltkor tejcsatorna elzáródásom volt, akkor éreztem így magam, így erre tippelek most is: levert vagyok, fájnak és furán bizseregnek a végtagjaim, de csomót nem érzek a mellemben, viszont az utóbbi 2 napban kevesebbet szoptattam mint előtte. Ez akkor megint ilyen elzáródás lesz? Múltkor egyszer sikerült elkerülnöm: akkor a tünetek érzésekor elkezdtem sűrűn szoptatni, sokat inni, pihenni. Most is ezeket tettem, de még nem lett sokkal jobb -van vmi tippetek?
              Viki
              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

              Comment


                Godane
                Azért azt tegyük hozzá, hogy sokat segít, hogy a fiamnál végül beállt minden. Bár megjegyzem még nyolc hónapos korában is eltöprengtem néha, hogy jól van-e a cici a szájában és elég-e a tejem

                Viki
                Ha csomó nincs szerintem lehet simán a kimerültségtől is. Próbálj meg sokat pihenni és nagyon rendszeresen enni-inni. Nagyon kimerítő munka a szoptatás és látom neked is kettőre kell közben gondot viselni.
                (Amit nem tudom még hogy lehet, két napja vagyunk itthon és kb. egy órát voltam együtt a fiammal Ugye majd kialakul?)
                Wish
                Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

                Comment


                  Sziasztok!

                  Van valakinek tapasztalata, hogy antibiotikum szedése milyen hatással van a szoptatott babára? Kullancs csípett meg, és valószínűleg Lyme-kóros lettem, amire antibiotikumot szoptak szedni. A babám még csak 3 és fél hónapos, és eddig kizárólag szoptattam. Szerintetek a gyógyszer szedése alatt is szoptassak, kockáztatva, hogy a baba bélflórája megsínyli ezt?

                  Bogi
                  Hanga (2009. március 16.) és Minka (2011. május 12.)

                  Comment


                    szerintem hívj fel egy ibclc-t! http://www.ibclc.hu/elerhetoseg
                    Utoljára szerkesztette koc; 2009.07.04., 15:27.
                    ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                    Comment


                      Hívd fel a valamelyik teratológia tanácsadót. Ugyan főleg várandósakkal foglalkoznak, de nekem szopis kérdésben is segítettek már.
                      pl: Teratológiai Tanácsadó (várandósság alatti gyógyszerszedéssel kapcsolatos segélyvonal)
                      Megye: Budapest
                      Telefon: 80-200-339, 363-2229
                      Információ: Hívható: H - cs: 8-16 óra között, P: 8-13.30 között
                      Wish
                      Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

                      Comment


                        Szisztok! A barártnőm 3 és fél hónapos babája reggel fél 10 óta nem hajlandó cicizni és állandóan sír, egész nap! SOS!!!!! Segítsetek kérlek, szerintetetek mi lehete? Tudna valakitől esetleg telefonon tanácsot kérni?

                        Comment


                          Kedves Bogi!

                          Ma jöttem haza a nyaralásból, ezért csak most tudtam válaszolni a leveledre. Nézd meg a postaládádban, már ott van.

                          Ne aggódj, nagyon sok olyan antibiotikum van, ami szedhető szoptatás alatt! A mesterséges táplálásnak nagyon sok veszélye van, ezeket is figyelembe kell venni, amikor döntesz. Pl. a bélflórát egyetlen üveg tápszer tönkreteszi, és csak 2 hét alatt lehet helyreállítani.

                          Látom, hogy pécsi vagy, ezért a budapesti Kullancsbetegségek Ambulanciája nem jön szóba. Azért érdemes a honlapjukon kicsit körülnézni (www.lyme.hu), mert nem minden orvos naprakész a Lyme kezelésében.

                          Mielőbbi jobbulást!
                          Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                          30-371-3647
                          juhasz pont judit kukac lll pont hu

                          Comment


                            Bóbita, ez szopási sztrájk. Érdemes lenne LLL tanácsadót http://www.lll.hu/telefon vagy IBCLC-t http://www.ibclc.hu/elerhetoseg felhívnia.
                            Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                            30-371-3647
                            juhasz pont judit kukac lll pont hu

                            Comment


                              Naszagni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Wish, szopás előtt meleg főtt tojást lehet görgetni a csomón, legalábbis nekem ez segített.
                              Ez a meleg főtt tojás nekem teljesen új! Köszönöm!!! Mindig tudtam, hogy a tapasztalt mamáktól lehet igazán tanulni. Szoktunk javasolni melegvizes palackot, cseresznyemagzsákot, krumplipakolást, meleg vízbe mártott zsebkendőt, de főtt tojást eddig nem. Pedig jó ötlet!
                              Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                              30-371-3647
                              juhasz pont judit kukac lll pont hu

                              Comment


                                Judit, ha erre jársz. Mit kell csinálni a bimbó hegyén lévő kis "bőrzsákocskával", ami minden szopi alkalmával megtelik tejjel, de nem ürül ki. Köszönöm!
                                Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X