Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

    Akció
    A szabás-varrás topicot folyamatosan offoljuk a témával, gondoltam megér egy külön topicot! Sokan vagyunk amatőrök, de varrni vágyók és profik is lapulnak köztünk, tegyük össze, amink van.

    Ide lehetne írni a kérdéseket és a válaszokat, amik felmerülnek beszerzéstől a használatig, mindent amit tudni érdemes!

    Nekem Privileg varrógépem van, nagyon meg vagyok vele elégedve (és azok is meg voltak, akiknek a véleménye alapján vettem, és árban messze veri a többi márkát). Az előbb hirtelen felindulásból majdnem eladtam, és akkor döbbentem rá, hogy mekkora kincs van a kezemben, amikor belinkeltem a leendő vevőnek a gépet. Egy csomó mindent tud, amit ki sem használok, sőt, még sosem próbáltam azokat az extra funkciókat rajta.
    http://www.quelle.hu/hu/q4r/aktuelle...59/index.html# Ez a gépem amúgy.

    Varrógépguru törölve. És nem teszek be ezentúl semmit az első hsz-ba!!!
    Utoljára szerkesztette kisvic; 2012.04.16., 12:02.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    #2
    kisvic, tok jo otlet!
    Elso kerdes: latom a geped is tud :"rugalmas vaköltés speciális overlock öltéssel"
    ez mennyire kulonbozik a normal cikkcakk es a profi lock kozott?
    Tudsz vele rugalmas anyagot varrni? Passzeanyag kottott anyag stb?
    koszi,
    zsofi

    Comment


      #3
      Kisvic, akkor nem eladó? És továbbra sem tudok neked privit küldeni, m teli a fiókod..
      Dius vagyok
      Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

      Comment


        #4
        a főbb elemei (borítóház, orsózó, forgórészek) fémek vagy műanyagok?
        Dius vagyok
        Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

        Comment


          #5
          Na ezt most én is figyelni fogom..
          Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
          Meseterápia

          Comment


            #6
            Dius, nem értem, mert már csak 144 üzi van tárolva a 150-ből. Egyenlőre szeretném kikísérletezni.

            Igaza volt anno Ilkuchtának, amikor azt tanácsolta, hogy varrjam végig a használati utasítást. Próbáljak ki minden öltést meg mindent. hát nálam sajna genetikai hiba, hogy nem tudok leírás alapján dolgozni (ami csendben jegyzem meg szvsz az alázat nagyfokú hiánya is egyben, ami pedig elengedhetetlen mindenféle alkotómunkánál.)

            Zsófi, én az erősen amatőrök közé tartozom, de remélem, lesz, aki megválaszol neked, én is kivi vagyok rá!
            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

            Comment


              #7
              Persze, fém.
              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

              Comment


                #8
                Engem érdekelnének:

                * Mikor milyen varrótalpat kell használni? (az egyértelmű, hogy gombvarráshoz, cipzár varráshoz, vakszemöltéshez a speciális talpakat kell, arra lennék inkább kíváncsi, hogy vastag és vékony anyagnál kellene-e talpat is váltani a tűvel?)

                * Mikor milyen tűt kell használni? (Az világos, hogy rugalmashoz a legvékonyabbat, super strech-et, ami 75-ös, vastaghoz meg vastagabbat, de érdekelne konkrétan mikor milyet, és hogy tudom megállapítani?)
                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                Comment


                  #9
                  oké, most viszont már nem aktuális, mivel nem is adod el
                  Dius vagyok
                  Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                  Comment


                    #10
                    Dius, ha legközelebb rámtör az eladhatnék, ígérem te leszel az első, akinek szólni fogok!!!!!!!
                    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                    Comment


                      #11
                      Tudtommal talpat nem kell cserélni az egyes anyagminőségek váltása miatt. De, ha van felsőanyag továbbítós talpad, mint ez itt, akkor kötött, nyúlós-rugalmas, szendvics anyagoknál jól jön.

                      Itt vannak még különféle talpak, de én sem tudom mindegyikről, hogy hogyan kell őket használni.

                      Ezen kívül ezen az oldalon bemutatják egy csomó talp használatát.
                      Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                      Comment


                        #12
                        Csak olyanom van, ami az anyagtovábbítót letakarja. Azt elvileg foltozáshoz és stoppoláshoz lehet használni. Esetleg másra is?

                        Valaki, aki szpíkeli az englist, lefordítaná Ildi utolsó linkét?

                        http://varrogep.mw4.hu/index.php?cen...ek&term_id=767 ez mire való?

                        Az overlock az mi magyarul? Van köze az interlockhoz? Sejtem, h nincs, mert az vág is...

                        Ildi, melyiket mondtad, h a letűzésnél jól jön, ha két egyenest varrunk egymás mellett?
                        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                        Comment


                          #13
                          Nagyon örvendek a topiknak Varrógépet szeretnék venni a közeljövőben, nem kell profi legyen és ha lehet ne kerüljön egy vagyonba. Melyiket érdemes venni és hol lehet beszerezni olcsón egy varrógépet?
                          Boglárka (2007. november 19.) anyukája

                          blog

                          Comment


                            #14
                            Nekem is Privilegem van, nagyon klassz már 3 éves, de nem tudtam használni. Megvettem, mert szerettem volna megtanulni, de szomorkodott csak a sarokban.
                            Most, az itthonlét meghozta a kedvem, és egy hónapja tanulok varrni. Anyu vállalta az okításomat ...haladok...de a hordozós kabimat azért ő csinálta meg.
                            Gabi

                            Comment


                              #15
                              Sziasztok!

                              Nekem nyár óta egy Bernina Bernette E56-osom van, már kezdem kiismerni.
                              Egy dologra nem jöttem még rá:
                              Azt írták a tájékoztatójában, hogy állítható a talpnyomás. De én igazából sem a gépkönyvében nem találtam erre utalást/magyarázatot, hogy hol keressem, hogy kell beállítani, stb, sem a gépen nem látok "ismeretlen eredetű" tekerentyűt. Ez is egy kiegészítő talp kérdése, vagy valamit nem veszek észre? Egyáltalán az ilyen hogy szokott kinézni?

                              Köszi!

                              Orsi
                              Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
                              ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X