Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Makoskutya! Köszönöm a választ! Majd még lehet, hogy kérdezek! Megkérdezett, hogy legyen a farka, de én is úgy tudtam, hogy azt az elején lehet leszedni...
    Lehet, rosszul írtam a csirke, vagyis tyúk a báránnyal lenne együtt...

    A vágásról:
    Mi sok disznót és csirkét és nyulat vágtunk le, de serdülő koromra nagyon szomorúnak tartottam, még verset is írtam a halálukról...
    Mondjuk ahhoz képest, hogy tanyánk volt, el se tudom képzelni, hogy valamit levágjak, de azért ha valaki levágja megeszem...

    De nem okoz rossz érzést, vagy bármilyen lelki problémát, hogy kiskoromban sok vágást láttam (kisiskolásként) Sőt szerintem jobban álltam hozzá, mint most
    De gondolom akinek nagyobb gyerekei vannak, többet tudnak erről...
    Nagyon érdekes kérdés ez!
    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

    Comment


      #62
      Pammut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Zsizsi Én is városi lány vagyok és nem szeretem látni, amikor a jószágot levágják. A gyerekeim viszont ebben nőttek, nőnek fel. Van amiben segítenek is, de pl. 14 éves nagyfiam a baromfi vágás körül segít, disznóöléskor ki se megy. A kisebbik fiam épp fordítva. Na, szóval azt akarom kihozni, hogy a kisfiad majd megmondja, megmutatja, hogy mennyire érzékeny ilyen dolgokban, mit fogad el és mit (még) nem.
      hát igen,én a disznóvágás közelébe se megyek...miska olyat látott már,amikor halva van az állat és kopasztják vagy darabokban volt a disznó...meg egyszer látta a birkát fellógatva mikor nyúzták le a bundáját(ha jól mondom),akkor el is kezdett sirni,látta hogy az a bari-a többinél szerintem nem hozta össze hogy az a hús az az állattal egyenlő...egy mimóza egyébként mindenben,iszonyat érzékeny lelkű...
      köszi a válaszokat!
      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

      Comment


        #63
        én is sokat gondolkodom ezen, nem is csak a gyerek miatt, magam miatt is. Hogy hogyan lehet összeegyeztetni azt, hogy valamit gondozol, valamilyen szinten szeretsz, aztán megölöd. Végül arra jutottam, hogy amíg az állat velünk van megpróbálom a körülményekhez képest legjobb életet biztosítani neki. Minőségi táplálékot adni,, friss vizet és a természetének megfelelően tartani: tyúk hadd kapirgjáljon, kacsa pancsoljon, disznó dagonyázzon. Szóval hogy legyen az életük a lehető legteljesebb, legboldogabb. és akkor valamit én is adtam neki, cserébe az életéért. Így az én lelkem is nyugodt és ezt a gyereknek is szívesen adom tovább.
        Emese, hogy köszönitek meg nekik? Van valami rituálétok?
        Csupa szeretet G
        Csupa mosoly E

        Comment


          #64
          igen,nekem is ez egyeztethető nehezen össze...a számomra aranyosabb állatokat,ha mondhatom igy(nyúl,bárány)nem is vagyok képes megenni...
          a férjem meg csak olyan állatot hajlandó tartani amit aztán levág,és megeszik,különben minek,mondja ő...kivétel kutya.na jó,nekem van két görög tekim is,ez régi álmom volt...
          "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
          Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

          Comment


            #65
            Sajnos nekem a csirkék, kacsák stb is tetszenek...

            De amúgy végül is én is olyan állatokat eszek szívesen, amit csak konyhakész formában látok... Most vettünk a faluban bio bika húst, amit egy héttel előtte láttunk élve, és sajnálom azóta is, mert nagyon szép jószág volt...

            de ha valaki húsevő sajnos azt gondolom, háztáji, amit te nevelsz, tudod, mennyi idős, mit eszik, friss, sokkal jobb mint a tálcás a boltból...
            Meg anyukámnak volt szerencséje a nagyüzemi vágásokhoz, és akkoriban az nagyon kiábrándító volt... nem tudom, most jobb e a helyzet...

            Én azzal oldom fel magamnak a konfliktust, hogy ezek az állatok arra termettek (vagy teremtettek), hogy eltartsanak minket... Nagyon szép hozzáállás, amit írsz Yve!
            Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

            Comment


              #66
              igen,a kacsa nekem is tetszik,de az nekünk nincs,csak anyumnak,de ő nem vágja le...ugyhogy azt nem eszem...
              igen,a tálcás tescsós az rettenetes...
              "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
              Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

              Comment


                #67
                én nem is szeretem a kacsahúst... csak a disznót és a csirkét. Disznót is tartanék, de csak úgy, ha van neki elég hely, ahol mozoghat, dagonyázhat. Szerintem kegyetlenség bezárni őket olyan pici helyre, ahova szokták, hogy hízzon mihamarabb... nagyon sajnálom őket.
                Csupa szeretet G
                Csupa mosoly E

                Comment


                  #68
                  Én falusi lány vagyok.Nekünk kiskorom óta vannak állataink (sertés,tyúk, kacsa, nyúl).A disznóvágáskor amikor még kislány voltam mindig csak azt láttam amikor már darabokban volt az állat.Ugyanígy a csirke vágás és a többi.
                  Aztán idővel kezdtem megedződni mindig ott voltam amikor anyu vágta a csirkéket ma már nekem kell mert senki nem meri.Aztán a suliba meg a gyakorlatok alatt jöttek a boncolások.A suliba jobban a gazdasági állatokról tanultunk(tyúk, ló, nyúl sertés, juh, szarvasmarha) amiket azért tartunk hogy nekünk hasznunk legyen belőlük.Ez olyan mint egy befektetés te gondoskodsz róluk vmiért cserébe.
                  Egyébként a bárányokat jobb szeretem ha elviszik és nem nekünk kell levágni.Akkor nem látom és az olyan mintha megse történne.
                  Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                  Comment


                    #69
                    én úgy gondolom, vannak állatok, amik másik állatokba temetkeznek.
                    nem ölöm meg, de azután bármit megcsinálok. gyerekkoromban amikor megszúrták a malacot mi sem voltunk kint (apám sem, minden állatát megsiratta), de utána már igen. Hamar tudtuk, hogyx a hús az állatból jön, de vigyáztunk rájuk, stb. Nem gondolom, hogy jobban kell sajnálni az állatot, mint a növényeket. Pl nekem kiegyelni a zökldséget sincs erőm, amit kihuzok, elültetem máshová. De a nővényeket ugyanúgy el szoktuk pusztítani, mármint azt, aminek nem a virágát gyümölcsét esszük.
                    csak azért , mert nincs szeme, és nem hallom, hogy kiabál?
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      #70
                      Hát néhány édesen néző szempár, az tud szívszorító lenni...
                      De persze igazad van...
                      Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                      Comment


                        #71
                        Amúgy ma voltam szalmát, szénát venni a faluban egy bácsitól, akinek lova meg sok kecskéje is van... Mondta, hogy 2-3 litert is ad egy kecske. De a karámnak még teteje is van... Mi most csináljuk a miénket és csak olyan méteres lesz.... De azért azok a kecskék úgy kérleltek, hogy vigyem haza
                        No és a ló, igazán jó lehet, ha valaki tarthat lovakat. Az egyik az szabályosan csipkelődött, hogy vegyem már észre, elkapta a mellényemen a cipzárt és ki tudta nyitni a saját ajtaját a szájával...


                        NA de nem is ezt akartam írni, hanem hogy egy kevésbé jó helyről is lehet szénát venni, jóval olcsóbban, de nem tudom, honnan látom, hogy jó minőségű-e, nem penészes-e stb? Ezt tudja valaki?
                        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                        Comment


                          #72
                          Roni a széna minőségéről sokat elárul az illata. Ha penészes, gomba szaga van. Az a jó, ha nem csak csupa kemény szár, hanem sok levél is van rajta. Jó esetben a virágzás kezdetén kaszálják a szénának valót. Tehát legyen zöld színű, üde illatú. Hm, mintha még lett volna valami abban a meghatározásban.... Utánanézek.
                          Közben nálunk is keltek kiscsibék. Egyik kotló alatt 10, a másik alatt 5 csibe van. Volt néhány megkésett kelésű tojás, azt keltetőben kikeltettem, de sajnos feket csibék lettek és a kotló nem fogadta el őket.... Ma meg hoztunk 10 előnevelt kiskacsát. Csudahelyesek. 400Ft/db.
                          Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                          Comment


                            #73
                            Holnap lesz végre két tyúkom, visszük őket Kisvárdára! Két kendermagos tojó, akik a kertemben rendbe teszik a kis meztelencsigákat (remélem), és a nem odavaló dolgokat Már nagyon várom!
                            üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                            Comment


                              #74
                              náunk lehet kapni 450 forintért kitojt tyúkokat, amiket a tojásfarmokról dobnak ki, mert már nem tojnak eleget, kiöregszenek. Majd ilyen tyúkot szeretnék venni párat, mert tojnak ők azért, ha jó helyen vannak és meghálálják, ha nincsenek bezárva.
                              Csupa szeretet G
                              Csupa mosoly E

                              Comment


                                #75
                                Hú Bori, jó sok kiscsibe és mi lett a feketékkel?

                                Köszönm a leírást, sajnos vettem az olcsó bálából és sajnos penészes, gyanús volt a hely de már nem akartam ott visszakozni, de aki a bárányt hozta, megmondta, majd tegyem a tyúkok alá 350 volt, tanulópénzem...

                                De itt van a két bárány, este jöttek, a kutyákat már megöklelték, mert folyton izgatták őket, minket hűen követnek, tui. a szuper karámból ki tudtak jönni...
                                Férjem ment a szerszámokért a egyik bárány a kamrába is bement vele, a máik velem locsolt... Erre nem is számítottunk... De a 4 gyerek eljött elbúcsúzni tőlük...
                                Majd rakok egy képet...
                                Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X