Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babakocsi...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    aida86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Babakocsi problémával küzdök tegnap óta. A héten szerdán (3x-ri próbálkozás) sikerült végre úgy felkötnöm kisfiamat (Ma 3 hónapos), hogy elkezdte élvezni a dolgot. Konkrétan pár perc hordozás után elaludt. Azóta többször is felvettem, amit nagyon szeret, tegnap sétán, miután felébredt, nem akart megmaradni a babakocsiban, pedig az édesapja nagyon szereti tologatni. Férjem szerint én rontottam el a hordozással. . Szerintetek? Volt már más is így.
    jajaj aida, nehogy azt hidd, hogy "elromlott" a gyerek! férjed meg különösen ne. nem lehet hordozással elrontani
    gondolj csak bele, ezermillió oka lehet, hogy akkor ott éppen egyszer nem akart megmaradni a babakocsiban: akár éhes volt, szomjas volt, bepisilt, bekakilt, látott valami érdekeset, vagy igen, lehet hogy csak érezni akarta apukája/anyukája közelségét. meg persze biztos láttál már sok anyukát kisbabával, gyerekkel buszon, vagy bárhol, és nulla hordozással is szoktak sírni a babakocsiban, ilyen előfordul. sőt, olyan is előfordul (bár talán ritkábban), hogy a kendőben sír, mert épp ott se akar lenni! azért mondom, hogy ritkábban, mert a te közelséged, meg hogy jól lát mindenfele, ezek sokáig jobban megnyugtatják szerintem, "többet" kibír, mintha babakocsiban lenne.
    és leginkább meg azt tudom tanácsolni, hogy apuka is tanulja meg hordozni, és akkor büszkén tologathatja a babakocsiban és hordozhatja is felváltva

    Comment


      #47
      (és bocs az offért)

      Comment


        #48
        aida86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! Babakocsi problémával küzdök tegnap óta. A héten szerdán (3x-ri próbálkozás) sikerült végre úgy felkötnöm kisfiamat (Ma 3 hónapos), hogy elkezdte élvezni a dolgot. Konkrétan pár perc hordozás után elaludt. Azóta többször is felvettem, amit nagyon szeret, tegnap sétán, miután felébredt, nem akart megmaradni a babakocsiban, pedig az édesapja nagyon szereti tologatni. Férjem szerint én rontottam el a hordozással. . Szerintetek? Volt már más is így.
        Szomorú ezt olvasni a férjedtől. Ugyanezt mondaná, ha pl az anyukája főztjét szeretné jobban a gyorséttermi vagy fagyasztott kajáknál?

        Hogy el van rontva? Az igazi mindig jobb, mint az, ami helyettesíti. Az édesanya testközelségét nem pótolja a babakocsi. A kicsid most találkozott azzal, mi az igazán jó neki, nem csoda, ha a helyettesítő ellen tiltakozik. Ráadásul a hordozáshoz már 9 hónap alatt "hozzászokott", számára ez a természetes és a normális, igazából rászoktatni sem kell, csak leszoktatni lehet róla. A gyermeked tökéletesen működik.

        Félreértés ne essék: nem vagyok babakocsi-ellenes. Nekünk is van, mi is használjuk. De egy csöppet sem csodálkozom azon, hogy a gyerek jobb szeret hordozódni az anyukáján. Hát hol máshol lenne jobb helye?

        Apuka is hordozhat ám, nem tilos.
        Krisztina
        4, 6, 8 és egy csecsemő
        Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

        Comment


          #49
          Köszönöm a válaszaitokat. Kicsit megnyugodtam .

          Comment


            #50
            oiduft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szomorú ezt olvasni a férjedtől. Ugyanezt mondaná, ha pl az anyukája főztjét szeretné jobban a gyorséttermi vagy fagyasztott kajáknál?

            Hogy el van rontva? Az igazi mindig jobb, mint az, ami helyettesíti. Az édesanya testközelségét nem pótolja a babakocsi. A kicsid most találkozott azzal, mi az igazán jó neki, nem csoda, ha a helyettesítő ellen tiltakozik. Ráadásul a hordozáshoz már 9 hónap alatt "hozzászokott", számára ez a természetes és a normális, igazából rászoktatni sem kell, csak leszoktatni lehet róla. A gyermeked tökéletesen működik.

            Félreértés ne essék: nem vagyok babakocsi-ellenes. Nekünk is van, mi is használjuk. De egy csöppet sem csodálkozom azon, hogy a gyerek jobb szeret hordozódni az anyukáján. Hát hol máshol lenne jobb helye?

            Apuka is hordozhat ám, nem tilos.
            de jól leírtad Krisztina. a kisebbikemnek most vettük meg az első babakocsiját mert már nehéz volt cipelnek a hátsóját. meg a sok cuccot egy bevásárlás után.
            és a mai napig kacag és boldog ha felveszem a hátámra, sőt a nagy 3,5 éves is jönne de őt már nem bírom
            Orsi ::: K (a nagy iskolás) ::: N (a rosszcsont) ::: L (a hercegnő)
            Clauwi hordozási tanácsadó

            Comment


              #51
              piross eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mi is Espiro-val nyomulunk (AIR), amikor Barnus nem hátibaba, nagyon szeretem, de bevásárláshoz valóban nem ideális. Ez a kocsi volt a piacon a legkönnyebb alu vázas, kis helyet foglal. És lehet fordítva is használni, csak előre ki kell találni...szóval összességében jó ár-érték arányú.
              Szia!
              Mi is ilyet szerettunk volna, de en ugy tudom nem olyan kicsi osszecsukva. Inkabb nagy kocsinak jo kiskorban, foleg, hogy van mozes resze is.
              Nekem nagy szerelmem volt ez a tipus, de akkor nem kaptunk jo aron.

              Comment


                #52
                Nemreg vettunk egy ABC Design Take Off-ot, ezt ugy reklamozzak, hogy a leheto legkisebbre csukhato kocsi, es nem is olyan nehez 8,5kg. Csak hat jo bonyolult mechanikaja van, es ami elromolhat az el is romlik. (((
                Valakinek van tapasztalata ezzel a tipussal? Esetleg hol lehet javittatni?

                Comment


                  #53
                  Nekünk Anmar Hilux-unk van. Én szeretem, de boltba nem lehet vele beférni, ezért vettem az első kendőm. 3 egység van hozzá, egy mózeskósár rész (ezt használjuk most), egy sportkocsi rész és egy babyhordozó az autóba (sajnos a rendőröknek még nem sikerült elmagyarázni, hogy bocs, de mi kendőzünk). Mind a 3 részt egyszerűen fel lehet pattintani a vázra, persze a hordozó részt nagyon nem ajánlott, mert nem jó a babának. A csomagtartóba könnyen összecsukható, de azért jókóra csomagtartó kell hozzá. Még jó, hogy a gyermektervezés szakaszában nagyobbra cseréltük autónkat

                  Comment


                    #54
                    Ani2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szia!
                    Mi is ilyet szerettunk volna, de en ugy tudom nem olyan kicsi osszecsukva. Inkabb nagy kocsinak jo kiskorban, foleg, hogy van mozes resze is.
                    Nekem nagy szerelmem volt ez a tipus, de akkor nem kaptunk jo aron.
                    Úgy értettem, nagyon könnyű a váza és a kerekei igaz, nagyok, de azokat könnyű kipattintani és akkor tényleg kis helyet foglal (autóba berakva). Könnyen működő a mechanikája is.

                    Comment


                      #55
                      Én azt sem tudom mi a babakocsink márkája. Örököltük.
                      Multifunkciós és felfújható kerekű. Bazi nagy. Van neki: mélykocsi (alig használtuk), autósülés (ezt se sokat nyúztuk), sportkocsi (na ezt azért használtuk, használjuk) része.
                      Nyáron a dög melegben azért jó volt babakocsizni. Nálunk amúgy Tamás szívesen tologatja.
                      Nati szemben van velünk a mai napig. Én szeretem őt látni és kommunikálni vele és szerintem ez neki is fontos.
                      Ami viszont nálunk még bevállt (bár itt háttal van nekem, de azért mégiscsak látom) az a szülőkormányos tricikli. Nati legalábbis nagyon szereti.
                      Iza
                      Hercegnőnk 20100729

                      Comment


                        #56
                        Van két szép pierre cardin babakocsink, egy újszülöttes és egy sport...Nekem tetszik, de a lányom habzó szájjal visít bennük. Na kb ennyi

                        Comment


                          #57
                          Föl tudna valaki világosítani, h mire jó a bolygó ill. a fix kerék? A hepehupás, gazos kertünkbe melyik lenne inkább jó?
                          Sőt, tudna vki segíteni...? kinéztem 2 olcsó babakocsit a teszen:
                          http://baba-mama.teszvesz.hu/babakoc...606239854.html
                          http://baba-mama.teszvesz.hu/babakoc...606246628.html
                          Először is kertbe kéne: altatni, pelenkázni, ellenni Regő babával fent említett terepviszonyok közepette,
                          a továbbiakban meg esetleg tologatni is benne a faluban ide-oda.
                          De jó lenne, ha könnyen sportossá alakítható lenne, h Nimród is belepattanhasson, és akkor megszabadulhatnánk a másik (kettő khm...) babakocsinktól.
                          Ja és Regő nagyon nagy baba, szóval jó hosszú (és minél szélesebb) fekhelyet szeretnék neki.
                          Ezeket ismeri valaki? Vagy tud ajánlani nekem márkát?
                          Panka & Nimród (2010.10.14.)+Regő (2012.03.30.)+Eszterke(2017.03.12)...c3...
                          I II III II III II III II III II III II III II III

                          Comment


                            #58
                            Szia!
                            Hepehupas,gazos kertbe nagyobb kerekű babakocsit vegyél,talán az első babakocsi jo lesz-a Bergon-márkahoz köze van ,vagy lengyel babakocsiMikrus?,de ezek elég nagyok és szélesek,kényelmes a babának-bár ők nem nyilatkoznak Azért ezek nem 5 kilok-sulyos darabok-cserébe nem borul fel ,ha teletömöd a kosarát stb.
                            A bolygo kereket városi egyenes,sima utakon ,boltokban könnyebb közlekedést nyujt-1mozdulattal terelhető a kocsika a kiválasztott irányba,a fix kerék pedig fix,a kocsi eleje-hátulja emelésével teheted irányba-de szerintem stabilabb,ezek valok "ratyi" terepre.A legtöbb babakocsi pár éve azért mindkét funkciot tudja-fixálhato bolygokerék-kis pöcökkel válthato a kerékállás-hátrányuk,hogy elég hamar tönkremennek-használt kocsinál ellenőrizd,mert lehet utánna csak nyekliknyaklik a kerék,ha kilazult a váltopöcök...
                            Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
                            Most már ne adjatok el pelust nekem

                            Comment


                              #59
                              köszönöm Böbe!!!
                              Panka & Nimród (2010.10.14.)+Regő (2012.03.30.)+Eszterke(2017.03.12)...c3...
                              I II III II III II III II III II III II III II III

                              Comment


                                #60
                                Panka, én tökön-pazsulyon-gezemicén jártam át a J.a.n.é Nomad kocsinkkal. Hátsó kerekei nagyok, felfújhatóak, maga a kocsi is jó kényelmes, majdnem 180 fokban dönthető a sportrésze ezért alváshoz kiváló. Ennek ellenére egy elég könnyű kocsi, az első kerekei bolygósíthatóak és pont ezért nagyon jó terepre. Tartós anyagokból van összerakva, masszív, a "testvérét" a Carrerát láttam úgy használni, hogy két akkora korú gyerek ült benne, mint most a fiaid.
                                Valaki árult itt a piactéren nem rég, de azt tény, hogy használtan is drágább, mint a linkeltek.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X