Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szőnyeg gyerekszobába?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szőnyeg gyerekszobába?

    Akció
    Sziasztok,

    Ez nem igazán kézimunka kategória, de nem tudtam hová tenni, segítséget szeretnék kérni. Szeretnék valami szép szőnyeget a gyerekszobába, ami viszonylag könnyen tisztán tartható, ugyanakkor természetes anyag, és nem kerül csillagászati árba.Olyan kéne, amelyik mindhárom feltételt teljesíti, ami nem egyszerű . A szoba parkettás, a bútorok natúr fenyőbútorok.

    Egyelőre még nem találtam meg az ideálisat, tetszene valami szép natúr színű rongy-, ill gyapjúszőnyeg, de az elcsúszik, illetve nehéz tisztán tartani (nagy méretűt szeretnék, az viszont nem fér a mosógépbe). Elég szín van a játékok miatt, ezért gondoltam valami natúr színre (bézs, drapp, barnás, esetleg olívazöld?), így viszont könnyen koszolódik. Az elcsúszáson lehet segíteni csúszásgátlóval, tehát ez lenne a legkisebb gond.

    Szerintetek merre induljak? Esetleg képet, linket ha tudtok adni, szuper lenne.

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    #2
    Mi most vettünk az ikeába egy nagyob szépet. Színes, még mosógépbe belefér, tehát tisztítható is. És olyan 3000 ft körül volt az ára. Bellinge a neve 120x180cm. Élőben virítóbbak és szebbek a színek.

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    Comment


      #3
      Ikra, én azt fogom csinálni, hogy a Diegoban kinéztem egy viszonylag magas szőrű szőnyeget, és abból 2x2m-t (vagy 3x3-at) beszegetek és az lesz a szőnyeg. Így nagyon olcsón (relatíve a többi késszőnyeghez hasonlítva) lesz egy nagy puha szőnyeg a szobába. Még a beszegetéssel együtt is jóval olcsóbb. Én ezt javaslom. De hátha jönnek még jó ötletek...
      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

      Comment


        #4
        Ja, amúgy eredetileg én is rongyszőnyeg párti vagyok, de gyerek szempontjából tényleg nagyon balesetveszélyes nagy bánatomra. Ezt úgy oldottuk meg, hogy beszereztünk egy vizes porszívót is. Mármint a nagy szőnyeg alapos tisztítása végett. Nagyon bevált, sokkal kevesebb energiámba kerül a takarítás így.
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          #5
          Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bellinge a neve 120x180cm. Élőben virítóbbak és szebbek a színek.
          Hédi, nekünk is ilyen van. De elég könnyen koszolódik. Legalábbis nálunk. Nem győzöm porszívózni. Amúgy imádom!

          Kisvic, nálunk csúszásgátló van a rongyszőnyegek alatt. Az is IKEÁS.
          Utoljára szerkesztette Kalka; 2008.10.16., 12:46.
          Juli
          Ákos 4 éves

          Comment


            #6
            Kalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hédi, nekünk is ilyen van. De elég könnyen koszolódik. Legalábbis nálunk. Nem győzöm porszívózni. Amúgy imádom!
            Igen, ez az olivazöld szín elég világos, nálunk is már koszos, de nem bánom, mert ki lehet mosni géppel. Épp ezért vettünk ilyent, és ekkora méretben.
            Nálunk mostanában ÁLLANDÓJELLEGGEL portalanítani kell a parkettát, én nem értem, honnan jön ez a sok kosz!! 4. emelet, nem jövünk be kinti cipővel, és mégis!

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #7
              Hédi, a por nálunk is felütötte fejét. De, hogy még az! Porcicák is beköltöznek 2 hét alatt simán. Tiszta állatkereskedésé lettünk. Mi a 2. emeleten vagyunk.
              Én néha bemegyek kinti cipővel...de nem jellemző. Nem hinném, hogy ez miatt. A perketta ilyen nyűgös, amúgy.
              Juli
              Ákos 4 éves

              Comment


                #8
                Nem tudom, nálunk eddig nem volt ilyen!! 2 héééét?? Háhááá!! Nálunk 2 NAP alatt olyan por bír lenni,mint máskor egy hónap alatt se!! Porcica dettó. Lassan macskakereskedést nyitok, úgy szaporodnak!

                HÉDI
                Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                Comment


                  #9
                  Az Ikea a legolcsóbb, kizsákmányolópolitikával nem nehéz. Nem találsz olcsóbbat. A rongy szőnyeg a legolcsóbb, de én gyapjút vennék, mert az meleg, hosszabb életű és strapabíróbb is. Ha magadnak szövöd, kb 10x annyiba kerülne, mint ott. esetleg lehet nemezelni, venni olyat is méregdrágánn tudsz csak, mert az ált. iparművészet, vagy mi. Ja, és ha találsz mindhárom követelménynek megfelelőt, akkor az engem is érdekel.
                  Kinga
                  Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                  Comment


                    #10
                    tintababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az Ikea a legolcsóbb, kizsákmányolópolitikával nem nehéz.
                    Ezt most nem értem.

                    HÉDI
                    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                    Comment


                      #11
                      Hédi,
                      úgy tetszik ez a szőnyeg(az ára sem utolsó)
                      2 nappal későb találkoztam vele,hogy a Kikában megvettem a gyerekszőnyegeimet ennek többszöröséért....
                      Jucus
                      Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                      Comment


                        #12
                        ikra: szóval szerintem is IKEA,nálunk a lakás amúgy is tiszta bemutató-lakás,én nagyon szeretem a cuccaikat/áraikat.

                        Kinga: ezt én sem értem,ok,hogy multi,de talán mégsem abból a nagyon vadkapitalista fajtából,vagy naív vagyok...?!
                        Jucus
                        Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                        Comment


                          #13
                          Ja,és a link: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/ca...e/10374/10653/
                          Jucus
                          Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                          Comment


                            #14
                            nekünk a jysk-ből van nyersgyapjú rongyszőnyeg, de ez mondjuk kislányos (körben tulipánokkal) megnéztem a honlapon, és a mostani katalógusban is benne van, www.jysk.hu

                            Comment


                              #15
                              nézztéke csak, mit találtam az IKEA oldalán? Egész jó, pamut az eleje, és a minta sem annyira jelentős. Persze látni kéne élőben...
                              http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50132828

                              Tintababa, nekem is álmom egy szép gyapjúszőnyeg (most szedtem fel a habtapit, helyette most egy cserge van lent, olyan szép így), de szerintem ez kicsi gyerekeknél még nem megoldás, nagyon nehéz tisztán tartani, és sajnos a szép gyapjúszőnyegek ahhoz drágák, hogy leöntsék, összefirkálják vagy hasonló. Pedig milyen szépek lennének...

                              Eszter
                              B1 (2004) és B2 (2007)


                              Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                              Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                              Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X