Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Sziasztok!

    érdekelne hogy tényleg fontos-e hogy sugárban pisiljen a gyerek?

    A kisfiamnak is van vesemedence tágulata, születéskor vették neki észre, a 3 hónapos UH-n még megvolt, azóta nem voltunk.Havonta visszük a pisit a dokihoz, de még eddig nem volt vele gond.
    Viszont engem még soha nem pisilt le, pedig a kisfiúk (legalábbis akiket én láttam) szinte azonnal sugárban pisilnek ha kibontják a pelusukat. Ő ha pisil, akkor csak "szépen folyik" a pisi, de nem sugárban.
    Timi
    Timi aki 3 kispasi B (2010.febr.) és M (2012.febr.) és Z (2014.08.) anyucija

    Comment


      #47
      Ma megint voltunk kontrollon, úgy néz ki, mostantól Dr.Martyn Mária lesz a nephrológián. November 9-re kaptunk UH beutalót, jó messze lesz még. Tapintásra rendben van, vizeletet havonta kell leadnunk.
      Többiekkel mizu?
      Dia és két kislány
      Ritkán vagyok a mamamin

      Comment


        #48
        sziasztok! én már rég jártam erre
        de most szíven ütött a hír, h Szabó doki nyugdíjba ment! (a Szabó Lajos? fekete bajszos?) nagy kár, jó doki, mi hozzá jártunk éveken keresztül a Szergóval. Jajajaj, most kesergek.
        mostanában újra vagyok

        Comment


          #49
          oola_2008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          sziasztok! én már rég jártam erre
          de most szíven ütött a hír, h Szabó doki nyugdíjba ment! (a Szabó Lajos? fekete bajszos?) nagy kár, jó doki, mi hozzá jártunk éveken keresztül a Szergóval. Jajajaj, most kesergek.
          Szia Olga! Igen-igen, ő! Aranyos volt. De ez a néni is kedves.
          Dia és két kislány
          Ritkán vagyok a mamamin

          Comment


            #50
            miattad kukkantottam be
            Jól van, örülök, h kedves a néni..
            ..de azért remélem, hogy már nem lesz rá szükségünk!
            mostanában újra vagyok

            Comment


              #51
              Jó hír, hogy a néni kedves

              Szabó dokit mi már szürke bajszosnak ismertük meg de ugyanolyan rendesnek

              Velünk volt sajnos akció: 4 hétig szedtünk Supraxot, utána 4 hétig Sumetrolim-t. Közben bejelentkeztünk a doktornénihez, szept végére kaptunk időpontot.
              HÁrom hete volt egy háromnapos lázunk, amikor csináltattunk vizeletkontrollt is, tök negatív lett.
              Amikor a Sumetrolimos üveg elfogyott, nem írattam újat. Két hét antibio mentesség után megkapta Enci a rég elmaradt 4 hós oltását, 2 napra rá pisi hótt büdös, gennyfolt a pelón
              Klebsiella és E. coli tenyészett ki, Zinnatot szedünk...
              bááá, elegem van.
              Juttka
              Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
              Ovink
              Sulink

              Comment


                #52
                Mi 27.-én megyünk kontrollra....
                Zsuzsa

                Comment


                  #53
                  Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Jó hír, hogy a néni kedves

                  Szabó dokit mi már szürke bajszosnak ismertük meg de ugyanolyan rendesnek

                  Velünk volt sajnos akció: 4 hétig szedtünk Supraxot, utána 4 hétig Sumetrolim-t. Közben bejelentkeztünk a doktornénihez, szept végére kaptunk időpontot.
                  HÁrom hete volt egy háromnapos lázunk, amikor csináltattunk vizeletkontrollt is, tök negatív lett.
                  Amikor a Sumetrolimos üveg elfogyott, nem írattam újat. Két hét antibio mentesség után megkapta Enci a rég elmaradt 4 hós oltását, 2 napra rá pisi hótt büdös, gennyfolt a pelón
                  Klebsiella és E. coli tenyészett ki, Zinnatot szedünk...
                  bááá, elegem van.
                  A három napos láz nálunk is volt mindkét gyerkőcnál,a mi doki nénik kóbor láznak hívja jön és megy ok nélkül,utána kiütéses szokott lenni a gyerek,nálunk az se volt.
                  Zsuzsa

                  Comment


                    #54
                    Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Amikor a Sumetrolimos üveg elfogyott, nem írattam újat. Két hét antibio mentesség után megkapta Enci a rég elmaradt 4 hós oltását, 2 napra rá pisi hótt büdös, gennyfolt a pelón
                    Klebsiella és E. coli tenyészett ki, Zinnatot szedünk...
                    bááá, elegem van.
                    Jaj, szegények! Ez olyan rémes, h ilyen kis korban ennyi ab-t kénytelenek szedni. De ugye kórházba nem kerültetek?
                    És nem akarták a katéteres vizsgálatot megcsinálni?
                    Dia és két kislány
                    Ritkán vagyok a mamamin

                    Comment


                      #55
                      Nem kellett bent maradtni, igazából épp csak kezdett hőemelkedése lenni, nem volt nagyon rosszul Enci. (múltkor se, csak akkor valamiért mégis bent tartottak)

                      A katéterest a nefrológus írja majd elő, ahová ugye szept 28-án jutunk...
                      Amúgy nem biztos, hogy meg akarom csináltatni.

                      Mert mi lehet az eredmény? Ultrahangon látható elváltozása nincs, úgyhogy ha ki is jön, hogy van primer vagy szekunder reflux, mit tudnak csinálni? Valami vizeletfertőtlenítőt úgy néz ki, mindenképpen kell szednünk hosszú távon, de inkább ez, mint egy hasi műtét.

                      De majd a dokinéni megmondja szeptember végén.

                      De tiveletek Dia ezek szerint minden OK volt a kontrollon? De jó!

                      Kicsit úgy érzem, ha nem kap oltást, nem kapjuk vissza... aztán ahogy egyre nagyobb lesz, erősödik az immunrendszere, nyúlik, lassacskán kinövi... addig meg figyeljük.
                      Juttka
                      Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                      Ovink
                      Sulink

                      Comment


                        #56
                        Babóca,
                        Ti végül is csak ellenőrzésre jártok a tágulat miatt, vagy volt akut betegsége is a manónak?
                        Juttka
                        Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                        Ovink
                        Sulink

                        Comment


                          #57
                          Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem kellett bent maradtni, igazából épp csak kezdett hőemelkedése lenni, nem volt nagyon rosszul Enci. (múltkor se, csak akkor valamiért mégis bent tartottak)
                          Ez jó hir! (Nem próbáltatok meg saját felelősségre eljönni akkor?)

                          Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A katéterest a nefrológus írja majd elő, ahová ugye szept 28-án jutunk...Amúgy nem biztos, hogy meg akarom csináltatni.
                          Hát, ha nincs táguata, akkor megértem, h nem akarod kitenni ennek. Bár azt mondják, h nekik ez koránt sem olyan rémes, mint nekünk hangzik.

                          Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mert mi lehet az eredmény? Ultrahangon látható elváltozása nincs, úgyhogy ha ki is jön, hogy van primer vagy szekunder reflux, mit tudnak csinálni? Valami vizeletfertőtlenítőt úgy néz ki, mindenképpen kell szednünk hosszú távon, de inkább ez, mint egy hasi műtét.
                          Jáj
                          Azt mondta a dokinéni, h egy éves kor körültől jelentően csökken a húgyuti fertőzések veszélye, mert ekkorra az imunrendszer megerősödik valamelyest már a nyálkahártyáknál. Ez talán bizakodsra ad okot. Ugyanakkor azt is megjegyzte, h ovis korra meg megint előjöhetnek ilyen problémák, mert hogy akkor már maguk törlik magukat wczés után.
                          Dia és két kislány
                          Ritkán vagyok a mamamin

                          Comment


                            #58
                            Az én kislányomnak is volt; az I. Gyermekklinikán Máttyus dokotor gondozza / gondozta. Neki nagyfokú volt a tágulata (1 cm tág volt az urétere), de 4 éves korára kinőtte. Egyszer csecsemőkorában sajnos volt vesemedence gyulladása is, utána egy éven keresztül minden nap antibiotikumot kapott.
                            most jól van (mindig is jól volt), évente egy kontrollra megyünk, ahol uh vizsgálat tötrénik. ha tudok segíteni írj nyugodtan privit.
                            Tami
                            TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

                            Comment


                              #59
                              Sziasztok!
                              Szabó föorvos úr a Madarász kórházba rendel.De aki a Bethesdába járt hozzá nem fogadja , csak a magán rendelésén Sajnálom hogy elment, bár a doktornő is nagyon rendes.A most 6és fél éves lányommal születése óta jártunk hozzá.Pyelon tágulat és patkó vese miatt.2 hónapos korában 20mm volt a tágulat .3 és fél éves koráig 5x voltunk izotóp vizsgálaton.Majd az 5 után közölték nincs mese meg kell műteni, ekkor már nagy 3és fél cm volt a tágulat.Nagyon féltem műtéttől , de szerencsére minden rendben volt, és nagyon jól viselte a lányom.Amig nagy volt a tágulat soha nem volt vesemedencegyulladása, viszont a műtét után 1 évvel lett A tágulat még mindig 10mm , igy egy ujabb izotóp vizsgálat várható.

                              Comment


                                #60
                                Most olvasom, hogy micsoda bajok lehetnek a tágulatból, és igen hálás vagyok, hogy az én kisfiamnak csak tágulata van, minden egyéb gond nélkül. Bosszantó havonta pisit vizsgáltatni és háromhavonta visszajárni, de inkább ez a kicsi bosszankodás, mint hosszú időn keresztül antibigyó, vagy fertőzések, vagy műtét, brrr .
                                Együttérzésem mindenkinek, és drukkolok, hogy kinőjék a picinyek a tágulatot!
                                Eszter, Lente (2010. november 5.) és Lehel (2013. április 24.) anyája
                                Itt táncolunk

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X