Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem deformálódtak, pedig ugyanúgy mosom mint a többit. Lutri nagyon
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    Comment


      Vannak olyan eladók, akiktől már sokan rendeltek, és mindenki elégedett, azokkal érdemes próbálkozni. A fiam Babyland készletének utolsó darabja (6 éves, bambuszos!) még működik!!! (de már nem ismerik ezt a márkát, nem tudom, van-e még)
      Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
      Kelleni fog még egy macska

      Comment


        mondjuk lehet hogy fazon kérdése is, mi annak idején szinte minden zsebessel áztunk, volt Happy Heins is kölcsönbe nálunk. Az is bukta volt.
        eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
        és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

        Comment


          En is b.abyland rajongo vagyok. Hihetetlenul tartosak sosem aznak deformalodasrol nem is hallottam... ugy van ahogy Janka mpndja vannak szuper kinai pelusok es vannak vackok is. Ki kell tapasztalni

          Comment


            Én épp mostanság szeretnék rendelni bambuszos babylandeket. (aliexpressen vannak) Anno ezeket szerettük. Bár igaz, hogy egy idő után combnál elkezdtek ereszteni. Egyrészt a zsebes típus eleve nem bír annyit. másrészt egy kicsit szét is vált ott a PUL-ja. Viszont nekem az a tervem vele, hogy ha ez is történne megint velük, akkor egész egyszerűen csak belső pelussá átminősülnének. Mivel ennek a típusnak pamutos a külső rétege is, ezért nekem nincs ezzel ellenérzésem, hogy így használjuk, de majd elválik...
            Azt vettem észre, hogy a kínai pelusok közt bővült a választék. Régebben szinte kizárólag csak egyméretes zsebes pelusok voltak. Most pedig már látok újszülött méretű zsebeseket, külsőket, belsőket, gyakorlatilag mindent. Most ezen (is) gondolkodom:
            https://www.aliexpress.com/item/Bamb...2-73f465749a29
            Ha ez tényleg bambuszos és plüss, ahogy írja, akkor jól hangzik. Csak nem akarok koppanni, hogy esetleg 100% műszálas plüssből van a leírás ellenére, mert az csak akkor derül ki, ha élőben látom. Esetleg valaki rendelt már ilyen pelust?
            Boglárka, Marci (2011.03) , Tibi (2017.08)

            Comment


              azt is nézd meg, hogy bambusz vagy bambuszból készült viszkóz. Ha nem írja kérdezz rá.
              A bambusz viszkóz ugyanis ólcsó ócska alapanyag. Nem bírja pl az erősebb lúgos mosást, mint pl a mosószódát, vagy a mosószappant. kifoszlik tőle. A hipó gyakorlatilag feloldja és szétmállik. Amúgy pedig azt olvastam, hogy a többi jó tulajdonságát a bamusznak sem nyújtja. például az antibakteriális hatását sem. Én az utóbbi időben kerülöm a bambusz viszkóz pelenkákat. Egy sima pamut jobb, strapabíróbb és olcsóbb is. Ja és a nedvszívó képessége sincs a bambusz viszkóznak olyan jó, mint a natur bambusznak.

              Comment


                Csenge eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                azt is nézd meg, hogy bambusz vagy bambuszból készült viszkóz. Ha nem írja kérdezz rá.
                A bambusz viszkóz ugyanis ólcsó ócska alapanyag. Nem bírja pl az erősebb lúgos mosást, mint pl a mosószódát, vagy a mosószappant. kifoszlik tőle. A hipó gyakorlatilag feloldja és szétmállik. Amúgy pedig azt olvastam, hogy a többi jó tulajdonságát a bamusznak sem nyújtja. például az antibakteriális hatását sem. Én az utóbbi időben kerülöm a bambusz viszkóz pelenkákat. Egy sima pamut jobb, strapabíróbb és olcsóbb is. Ja és a nedvszívó képessége sincs a bambusz viszkóznak olyan jó, mint a natur bambusznak.
                Általában talán. De nem mindig. Van 6 éves bambuszviszkóz Babylandem.
                Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                Kelleni fog még egy macska

                Comment


                  Vombat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én épp mostanság szeretnék rendelni bambuszos babylandeket. (aliexpressen vannak) Anno ezeket szerettük. Bár igaz, hogy egy idő után combnál elkezdtek ereszteni. Egyrészt a zsebes típus eleve nem bír annyit. másrészt egy kicsit szét is vált ott a PUL-ja. Viszont nekem az a tervem vele, hogy ha ez is történne megint velük, akkor egész egyszerűen csak belső pelussá átminősülnének. Mivel ennek a típusnak pamutos a külső rétege is, ezért nekem nincs ezzel ellenérzésem, hogy így használjuk, de majd elválik...
                  Azt vettem észre, hogy a kínai pelusok közt bővült a választék. Régebben szinte kizárólag csak egyméretes zsebes pelusok voltak. Most pedig már látok újszülött méretű zsebeseket, külsőket, belsőket, gyakorlatilag mindent. Most ezen (is) gondolkodom:
                  https://www.aliexpress.com/item/Bamb...2-73f465749a29
                  Ha ez tényleg bambuszos és plüss, ahogy írja, akkor jól hangzik. Csak nem akarok koppanni, hogy esetleg 100% műszálas plüssből van a leírás ellenére, mert az csak akkor derül ki, ha élőben látom. Esetleg valaki rendelt már ilyen pelust?
                  Igen, tényleg sokat bővült a kínálat. Mondjuk ha megjön, és nem olyan anyag, amit vártál, reklamálhatsz. Vagy arra gondolsz, hogy nem lehet megállapítani, hogy bambusz vagy műszál?
                  Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                  Kelleni fog még egy macska

                  Comment


                    Hű, ez új infó volt Csenge,hogy erre is kell figyelni.
                    Igen,alapvetően nehéz meg élőben is felismerni az anyagokat. Még azt talán kiszurom,ha valami muszalas. De,hogy tényleg bambusz a bambusz,meg szenszal a szenszal, azt nem biztos. Amugy a szenszalnak milyen tulajdonsága van ami miatt gyakran kerül pelusba?
                    Boglárka, Marci (2011.03) , Tibi (2017.08)

                    Comment


                      A szénszál nálam is nagy kérdés, hogy néz ki, milyen, miből, miért jó?

                      Azért írok, mert lehetséges hogy az L-es G-diapers nem jó a gyerekre? Elvileg 16 kilóig írja, annyi biztosan nem vagyunk, 12-13 körül mozgunk, de nem tudom értelmesen ráadni. Ma sikerült kétszer úgy hogy a kukija a csónak fölé került Nem tudom hogy. Mondjuk amúgy sem együttműködő, meg a hátrafelé ragtapaszolás is zavar, de valahogy kicsinek érzem rajta Vagy nagyon nem tudom hogy kéne jól használni
                      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                      hordozási tanácsadó (ClauWi)
                      KreaTúra blog
                      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                      Comment


                        Na jó. Van egy kérdés. Szereztem szenszalas kínai zsebes pelenkakat. Van mar szenszalas betétem. De amikor ezeket a oelusokat adtam a gyerekre a feneke kivorosodott. Majd kapott regit, helyrejott, majd újra ezeket es megint piros. Oke,kap uj kajakat is, de inkább kemeny a széklet es rögtön cserelve van, szóval tanácstalan vagyok.
                        Csybe

                        Comment


                          Oh Gyanús,hogy mégis van benne műszál. Melyik típus ez? Korábban nem vetted észre, hogy pl. polárra allergiás lenne?

                          Én is izgulok, most vannak úton a bambuszos (leírás szerint legalábbis) little bloom zsebesek. Jól bevásároltam, remélem nem járunk úgy, hogy nem bírja a bőre.

                          Ti mit csináltok ebben a "remek" időben? Már 33 db-os (illetve "adagos" ) a készletünk, de alig elég. 6 hetes baba, kb. 8-10 peluscsere egy nap és a frottír prefik, amik csak 1+2(középen) rétegűek két nap alatt száradnak meg. (Már rossz idő kint, de még nem fűtünk bent) Kb. kétszer ennyi pelus kéne most. Nem gondoltam volna, hogy ez kevésnek bizonyul...
                          Boglárka, Marci (2011.03) , Tibi (2017.08)

                          Comment


                            Nekünk is kell készletet bővítenünk az tuti. Kevés a pelus így.
                            Mondjuk én legutóbb azt csináltam hogy a ventillátort odatettem a pelusos szárító mögé. Hamarabb száradtak
                            "Azé a világ, aki teleszüli"
                            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                            Comment


                              Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Na jó. Van egy kérdés. Szereztem szenszalas kínai zsebes pelenkakat. Van mar szenszalas betétem. De amikor ezeket a oelusokat adtam a gyerekre a feneke kivorosodott. Majd kapott regit, helyrejott, majd újra ezeket es megint piros. Oke,kap uj kajakat is, de inkább kemeny a széklet es rögtön cserelve van, szóval tanácstalan vagyok.
                              Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem szereti a szénszálas anyagot a popsija. Vannak így sokan. Szerintem cseréld le natur vagy bio alapanyagból készült természetes textilekre. A viszkóz és a szénszál mesterséges szálas anyag, az alapanyaga ugyan növényi cellulóz, de olyan sok vegyi folyamaton megy keresztül, hogy végeredménynek már nem sok köze van az alapanyaghoz.

                              Comment


                                Csenge eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A viszkóz és a szénszál mesterséges szálas anyag, az alapanyaga ugyan növényi cellulóz, de olyan sok vegyi folyamaton megy keresztül, hogy végeredménynek már nem sok köze van az alapanyaghoz.
                                Ja, hogy így! Valamit éreztem, hogy nem stimmel vele, (mármint, hogy nem tűnt természetes anyagúnak) csak nem értek hozzá. Mondjuk nekem nincs ellenérzésem ezzel, csak az a lényeg, hogy bírja a popsija.
                                Esetleg, ha bebizonyosodik Csybe, hogy tényleg a pelussal van a gond, akkor próbáld meg a zseben kívülre rakni a természetes anyagú nedvszívót. Hátha akkor már nem lesz okoz problémát, hiszen úgy már csak a combjánál érintkezik ezzel az anyaggal, nem az egész popsival.
                                Boglárka, Marci (2011.03) , Tibi (2017.08)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X