Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Környezetes téma attól si függ, hogy a társaság mennyire kezdő vagy haladó környezetvédő
    Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

    Comment


      andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A Teve utcai dokit Simoncsics Péternek hívják, rendel H és CS 3-7, K és P 8-12. Pontos címet nem tudok, száma: harminc kilencharmincnégy hetvenhét hatvannégy. Adatok kb. másfél évesek. (Egyszerűen nem volt időm visszakeresni, kik kértétek, a számot le fogom venni, ha jelzitek, hogy felírtátok.)
      A homeopatia.info.hu-n találtam:
      Dr. Simoncsics Péter sebész Budapest 1139 Q&A KFT Teve u. 9/A. 06-30-934-7764
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A homeopatia.info.hu-n találtam:
        Dr. Simoncsics Péter sebész Budapest 1139 Q&A KFT Teve u. 9/A. 06-30-934-7764
        ...akkor nem veszem le ... látszik, h. rákeresni se vót időm
        Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
        karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

        Comment


          Ha nem megyünk klubba, akkor képtelen voltam időben felkelni. :hatalmasatasitoszmajli: :
          Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

          Comment


            Te Zsuzsi, csak emlékeztetnélek, hogy van ásítószmálji a készletben. Vagy az nem elég hatalmas?
            Ha felébredsz és olvasod: csokis-málnás-marcipános muffint sütök, ha kicsit kihűlt, indulunk. Hátha ez motivál.
            ha jöttök, a takarót ne hozd, elég lesz a gyereke(ke)t hazacipelni.
            Eszter ha jól tudom, ma nem jön, pedig pályáztam az Alexander-tornás könyvére. Ha valaki másnak van ilyesmi, elhozná nekem kölcsibe? Megőrülök (többek közt) a vállamtól.
            És Rózsa, ugyeugye jöttök?
            Timi, viszek neked egy erszényt - ugyan neked valszeg nagy, de a működési elvet látni elég így is.
            És Réka...?
            (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
            depisek, katt!

            Comment


              Porc jó volt látni titeket! és az a sütiiiii! nyamm! majd a receptet elküldöd légyszi!
              Csilla
              Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

              Comment


                No, én meg azon küzdök, hogy néha egy kis cukrosat (értsd.2 kortynál többet), szörpöt, teát, gyümilevet, kakaót toljak le Aminba, de csak a vizet meg a tejet issza. Mondjuk, sirni nem fogok ezért.

                Pitypang ugye tudod mivel lehet előcsalogatni az érett csecsemőket.

                Jövő héten valaki Ákert játszóba nem akar jönni? Nekünk kedd és csüt jó.

                Halkan megjegyzem ma is csak kétszer kelt. Két évesen eljutottunk oda, hogy 4 órát képes egyhuzamban aludni. Ami jelenleg használni látszik: Elalvás előtt egy durva zsiros-szénhidrátos kaja, első étkezésnél viz és cici.
                Ildikó

                Comment


                  no itt a meghívó, majdnem az a címe amit mondtam

                  A szülészeti ellátás lehetőségei Magyarországon
                  című műhelybeszélgetésre és helyszíni rádiófelvételre

                  Időpont: 2011. február 22., kedd 18 óra
                  Helyszín: Kossuth Klub, Klubterem
                  Budapest, 1088 Múzeum utca 7.

                  A beszélgetés résztvevői:
                  Ékes Ilona, országgyűlési képviselő, a Nemzetközi Anya- és Bababarát kezdeményezés magyarországi védnöke
                  Csomóné Lindmayer Katalin, a Semmelweis mozgalom kuratóriumi elnöke, a Nemzetközi Anya- és Bababarát kezdeményezés magyarországi képviselője
                  Nováky Rita, szülésznő, a Bábaszövetség elnöke
                  Dr. Bálint Balázs, szülész-nőgyógyász
                  Schanda Mónika, bába

                  A beszélgetést Törzsök Kata kulturális antropológus, a Civil Rádió munkatársa vezeti.

                  ***

                  A szülés egy természetes folyamat, mégis sok nő nem élheti át a háborítatlan szülés élményét ma Magyarországon. A beszélgetés során áttekintjük, jelenleg milyen a jogi szabályozás hazánkban, majd arra keressük a választ, milyen szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy a szülés során minél kevesebb beavatkozás történjen, valamint ezt követően az édesanya és a gyermeke háborítatlanul együtt tölthesse az első órákat és napokat. Mindez hogyan valósítható meg kórházi körülmények között is, és mi segíthet abban, hogy a szülés, és az ezt követő első időszak zavartalanul telhessen a mama és a baba számára egyaránt.
                  Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                  Nagy zsibvásár itt

                  Comment


                    programajánló:

                    Békés Emőkével (dúla, pszichopedagógus) lesz beszélgetés a Mamami Boltban február 28-án hétfőn délelőtt 10:30kor;

                    várnak
                    - Első, második, többedik gyermekükkel várandós kismamákat, édesanyákat;
                    - Kisgyermekes édesanyákat, édesapákat gyermekükkel együtt;
                    - Párokat, akik még csak tervezik a családalapítást;

                    A felnőtteknek a kötetlen beszélgetés lehetőségét kínálják, a gyermekeknek pedig minivilág könyvek lapozgatását, felhőtlen játékot a Mamami Bolt játszókuckójában, édesanyjuk, édesapjuk közvetlen közelében;

                    több infó, jelentkezés a linken itt:
                    Szakértői délelőttök a mamami boltban:
                    Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                    karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                    Comment


                      Ildi és mindenki! Kedden gyertek dalolkára a mamamiboltba, mi megyünk, mert vásárolni is szeretnék...
                      (most aztán pont úgy néz ki, mintha fizetnének, hogy reklámozom őket )
                      Csütin megyünk ákertbe veletek!
                      Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                      karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                      Comment


                        Mindenkit tök jó volt látni
                        Döbbenet, milyen gyorsan mekkorát nőttek ezek a gyerkők, és ooolyan okosak meg szépek
                        A receptet este leírom, most húzok főzni.
                        (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
                        depisek, katt!

                        Comment


                          most én nyeltem be a fosós-hányóst, itthon teljesedett ki
                          remélem senkit nem fertőztem meg
                          Lili szerencsére semmi nyoma
                          Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                          Nagy zsibvásár itt

                          Comment


                            cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Halkan megjegyzem ma is csak kétszer kelt. Két évesen eljutottunk oda, hogy 4 órát képes egyhuzamban aludni. Ami jelenleg használni látszik: Elalvás előtt egy durva zsiros-szénhidrátos kaja, első étkezésnél viz és cici.
                            és mi az a durva zsíros-szénhidrátos?

                            inga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            no itt a meghívó, majdnem az a címe amit mondtam

                            A szülészeti ellátás lehetőségei Magyarországon
                            című műhelybeszélgetésre és helyszíni rádiófelvételre

                            Időpont: 2011. február 22., kedd 18 óra
                            Helyszín: Kossuth Klub, Klubterem
                            Budapest, 1088 Múzeum utca 7.

                            A beszélgetés résztvevői:
                            Ékes Ilona, országgyűlési képviselő, a Nemzetközi Anya- és Bababarát kezdeményezés magyarországi védnöke
                            Csomóné Lindmayer Katalin, a Semmelweis mozgalom kuratóriumi elnöke, a Nemzetközi Anya- és Bababarát kezdeményezés magyarországi képviselője
                            Nováky Rita, szülésznő, a Bábaszövetség elnöke
                            Dr. Bálint Balázs, szülész-nőgyógyász
                            Schanda Mónika, bába

                            A beszélgetést Törzsök Kata kulturális antropológus, a Civil Rádió munkatársa vezeti.

                            ***

                            A szülés egy természetes folyamat, mégis sok nő nem élheti át a háborítatlan szülés élményét ma Magyarországon. A beszélgetés során áttekintjük, jelenleg milyen a jogi szabályozás hazánkban, majd arra keressük a választ, milyen szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy a szülés során minél kevesebb beavatkozás történjen, valamint ezt követően az édesanya és a gyermeke háborítatlanul együtt tölthesse az első órákat és napokat. Mindez hogyan valósítható meg kórházi körülmények között is, és mi segíthet abban, hogy a szülés, és az ezt követő első időszak zavartalanul telhessen a mama és a baba számára egyaránt.
                            kár, hogy ez nekem késő van... de biztos érdekes lesz! én Bálint Balázsnál szültem és csak jót tudok róla mondani!

                            és jobbulást Inga!!!!
                            Csilla
                            Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                            Comment


                              Inga, jobbulást.
                              Mi is nagyon jól éreztük magunkat, megszerettem ezt a kis közösséget, és olyan jó mindig arra gondolnom, hogy péntek-klub.
                              Meg tök jó látnom Levin, hogy jól érzi magát, és most is, meg már múltkor is, nem sírt, amikor kiszaladtam a klubszobából, hanem tök jól elvolt, kijjebb jött, keresett, de nem sírt.
                              Édes volt ma Levi, szerintem mindenki kukijából, köleséből, evett. Ment körbe, mint egy kis partyboy, és tömte be, amit talált. Bocs, így utólag is. Úgy csinált, mint aki sosem kap enni, egyébként nem szokott ilyet csinálni, ma csinált ilyet először.
                              Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
                              Clauwi hordozási tanácsadó

                              Comment


                                merozsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Édes volt ma Levi, szerintem mindenki kukijából, köleséből, evett. Ment körbe, mint egy kis partyboy, és tömte be, amit talált. Bocs, így utólag is. Úgy csinált, mint aki sosem kap enni, egyébként nem szokott ilyet csinálni, ma csinált ilyet először.
                                ... ööö hát Borcsa is pont így tett.. pedig esküszöm, hogy nem éheztetem!
                                Csilla
                                Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X