Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    tkeszey eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én kislányomnak is volt; az I. Gyermekklinikán Máttyus dokotor gondozza / gondozta. Neki nagyfokú volt a tágulata (1 cm tág volt az urétere), de 4 éves korára kinőtte. Egyszer csecsemőkorában sajnos volt vesemedence gyulladása is, utána egy éven keresztül minden nap antibiotikumot kapott.
    most jól van (mindig is jól volt), évente egy kontrollra megyünk, ahol uh vizsgálat tötrénik. ha tudok segíteni írj nyugodtan privit.
    Tami
    Ákossal is hasonló a helyzet, ronda reflux, tág uréter... és naponta eszi az antibiotikumot. És mi is Máttyusnál. Volt refluxa a lánykádnak?
    Réka vagyok, fehérló.
    Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
    Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

    Comment


      #62
      Sziasztok

      sajnos csatlakozom, 5 hónapos Pannimnál az egyik vesében 12*13mm tágulatot találtak. Most megyünk majd pisi vizsgálatra csak előbb el kéne jutni a beutalóért ami esőben, gyalog 3 gyerekkel nem megy. De ha nem büdös a pisi akkor is lehet fertőzés?
      Ahogy olvasom ez kisfokúnak számít igaz???
      alapozó terapeuta vagyok
      TSMT tanonc
      3 a gyerek

      Comment


        #63
        Én moshatózok, az uh-n a doki látta is nem szólt rosszat, igaz még nefrológián nem voltunk...
        DE ismerősék is ebben szenvednek és nekik a nefrológus ajánlotta a mosható pelenkát mert az eldobhatóban tenyésznek a bacik....
        ?????
        alapozó terapeuta vagyok
        TSMT tanonc
        3 a gyerek

        Comment


          #64
          Így van. Az első pisi után légmentesen zár, az meg az anaerob baciknak kedvez
          Réka vagyok, fehérló.
          Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
          Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

          Comment


            #65
            köszi a tudományos magyarázatot
            alapozó terapeuta vagyok
            TSMT tanonc
            3 a gyerek

            Comment


              #66
              SOS!!!!
              SEGÍTSETEK hogy kell feltenni a vizeletgyűjtő zacsit? Elmondták hogy kell, úgy csinálom de mindig melléfolyik...
              a 4. zacsiba tudtam 20 ml-t gyűjteni, félek, hogy kevés lesz
              tehát mi a trükkje?
              alapozó terapeuta vagyok
              TSMT tanonc
              3 a gyerek

              Comment


                #67
                Lányoknál nem tudom,nekem a kicsi fiamnál egyszerű(bb) volt ,hátha jönnek lányos anyukák,de én nagyon kevéske mintával is mentem már vizsgálatra-most meg nem mondom mennyi volt az annyi, de szerintem kevesebb 20ml-nél!!
                Zsuzsa

                Comment


                  #68
                  jaj de jó, direkt felhívtam őket, hogy elég lesz e vagy gyűjtsek még, és ímmel ámmal mondták, hogy nem biztos, hogy elég lesz...
                  De akkor bizakodom:-)

                  Lányos anyák, hogy ragasszuk fel azt a nyomorult zacskót? Próbáltam már úgy is, hogy kissé szétnyitom a szeméremajkait de akkor alul a gátnál nem tapad jól.
                  Maga a zacskó az lefele kell hogy legyen ugye??? Mert már az is megfordult a fejemben, hogy nem áll jól, de ha ha felfelé lenne nem tudna belefolyni a pisi...
                  Na remélem vki idetalál aki kicsit jártasabb ebben a témában, mert már azon gondolkoztam, hogy elviszem a dokihoz zacskóstól, és ott maradunk míg nincs elég minta, aztán ragasztgassanak ők...
                  alapozó terapeuta vagyok
                  TSMT tanonc
                  3 a gyerek

                  Comment


                    #69
                    Kamilla,

                    először mosdatókenőccsel alaposan mosom. Ha előtte popsikenőcsel volt bekenve, esélytelen, hogy rendesen felragadjon.
                    Utána Octenisepttel lefúj (belül is), steril gézlappal szárazra (ezt belül nem).
                    Először alul a gáttájékon illesztem, ragasztom, aztán fölfelé haladva tapaszom hozzá, és végül a tetejét hogy a "vájat" felett ragadjon a teteje. (A ragasztós rész végig a "rendes bőrön legyen.) Ha nagyobb a lurkó, akkor ehhez picit össze kell "kicsinyíteni (tolni) a szeméremtájékot,hogy a rés kicsit rövidebb legyen mint a zacsi szájadéka, hogy a ragasztós rész tuti körbevegye.
                    Ha lehet, nem adok rá pelust, ha hideg van, bő nadrágot kap. (A pelus szokszor a zacsiból "kiitatja" a produktumot).
                    (Bár rémlik hogy Zsófival egyéves kora előtt még teljesen működött úgy is hogy bepelusoztam, totál felültöztettem, mégse folyt ki. )
                    Jó, ha fekszik és nagyon rontja az esélyeket ha mocorog. Emiatt a legjobb, ha az egész cécót egy hajnali ébredéskor csinálod (persze, kinek van akkor kedve...), mert akkor visszabújhattok utána szopizni, esetleg visszaalszik, és akkor ált amikor legközelebb ébred vagy már ott a pisi vagy ébredés után hamarosan pisil.
                    Érdemes figyelni a viselkedését, ált látszik, amikor pisil: kicsit megáll abban, amit csinál, koncetrál. Ilyenkor zacsi azonnal le...
                    Amikor a kórházban kontrollon kellett pisit produkálni, szintén nem adtam rá pelust, csk nacit, fogtam úgy, hogy a combja alatt tartottam a kezem, hogy a zacskót ne csusztoljam vagy nyomjam össze. Általában ilyenkor a naci pisis lesz (mindig kell vinni cserét), de marad elég a zacsiban is.

                    Amikor már nagyobbak lettek, tudtak állni, én reggel rájuk ragasztottam a zacsit és a kádba állítottam őket, csurgattam a csapot, ők molyoltak a kádas játékokkal, én vártam a pisit...

                    Az elmólt három és fél évnek elég nagy részét töltöttem úgy, hogy vártam a pisit .
                    Juttka
                    Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                    Ovink
                    Sulink

                    Comment


                      #70
                      Köszönöm Jutka

                      Ez így elég bonyolult, ráadásul nem is mondták, hogy azzal fújjam le, töröljem le, de akkor veszek ilyen cuccot ( patika?)
                      Az nagyon durva ötlet, hogy kisterilezek vmi tálat és meztelenül úgy szopiztatom, hogy közben alátartom? - mehetek az EC-s topikba mindjárt
                      Csak mert ígyis úgyis át kellett volna üvegbe töltenem, amit szintén sterilizálnék....
                      vélemény??
                      alapozó terapeuta vagyok
                      TSMT tanonc
                      3 a gyerek

                      Comment


                        #71
                        Akkor van ez a fertőtlenítősdi, ha tenyésztést is kérnek.
                        Persze ha tenyésztés is kell, tutira nem mondták volna h töltsd üvegbe.
                        Ha tenyésztést akarnak, akkor onnantól hogy végigfolyik a bőrén, felejtős a dolog.
                        Ha csak labort kérnek, nem kell előtte fertőtlenítő lötyivel fújni (bár khban akkor is szokták). Ez esetben még ez az alátartás is működhet.
                        Azért fuss mág pár kört a zacsival, hátha belejössz gyógyszertárban árulnak zacsit, 5 V 10 Ft darabja, nekünk mindig van itthon jópár
                        Na persze egymás után sokszor meg nem lehet próbálgatni, mert a ragasztó kicsípi a bőrét...
                        Juttka
                        Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                        Ovink
                        Sulink

                        Comment


                          #72
                          no ezt tapasztaltam, hogy kicsípi a kis bőrét, mert ma a 4. próbára tudtam 20 ml-t gyűjteni, csupa piros mindene, nem győztem kenni este. Ezért jött az alátartás ötlet, igen nekünk sima teljes vizeletet kértek csak.
                          Értem, ha tenyésztés kell, akkor zacsiba kell és kész...
                          Majd még gyakorolok, elsőre 10 zacsit vettem, 6 van még...
                          Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen, és elég legyen a mennyiség!

                          Köszönöm a hasznos tanácsokat!
                          alapozó terapeuta vagyok
                          TSMT tanonc
                          3 a gyerek

                          Comment


                            #73
                            NEGATÍV LETT A LELET
                            alapozó terapeuta vagyok
                            TSMT tanonc
                            3 a gyerek

                            Comment


                              #74
                              hurrá
                              Juttka
                              Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                              Ovink
                              Sulink

                              Comment


                                #75
                                megtaláltam ezt a topikot. velünk annyi baj, van, hogy le sem tudom írni. születésekor nagy fokú tágulat, azonnal klinika, reflux....
                                kivezették a húgyvezetékét, jelenleg a hólyag megmentéséért küzdünk, de ez ennél sokkal bonyolultabb. most az elkeseredett fázisban vagyok.

                                Tojás, olvastalak, hívlak...
                                Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X