Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babakocsi...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    gooppan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Föl tudna valaki világosítani, h mire jó a bolygó ill. a fix kerék? A hepehupás, gazos kertünkbe melyik lenne inkább jó?
    Sőt, tudna vki segíteni...? kinéztem 2 olcsó babakocsit a teszen:
    http://baba-mama.teszvesz.hu/babakoc...606239854.html
    http://baba-mama.teszvesz.hu/babakoc...606246628.html
    Először is kertbe kéne: altatni, pelenkázni, ellenni Regő babával fent említett terepviszonyok közepette,
    a továbbiakban meg esetleg tologatni is benne a faluban ide-oda.
    De jó lenne, ha könnyen sportossá alakítható lenne, h Nimród is belepattanhasson, és akkor megszabadulhatnánk a másik (kettő khm...) babakocsinktól.
    Ja és Regő nagyon nagy baba, szóval jó hosszú (és minél szélesebb) fekhelyet szeretnék neki.
    Ezeket ismeri valaki? Vagy tud ajánlani nekem márkát?
    Mindenképpen az elsőt ajánlom! Ez nagyobb és sokkal masszívabb, mint a második. Rossz terepviszonyok között pedig a fix kerekű a nyerő, mert a bolygósíthatót szétrázza.
    Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
    Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

    Comment


      #62
      Szegény kocsink már hetek óta punnyad a télikertben. Amióta kimerészkedtem kendőben felé sem nézünk. Ennek két oka van, egyik, hogy a gyerek ordít benne, a másik, hogy a falusi kisbolttal nem kompatibilis, ha bemegyünk kocsistól, a többi vevőnek ki kell jönnie. Azért hogy ne legyek off, én azt figyeltem a babakocsi vásárláskor (második gyerek, okulva az első kocsival szerzett tapasztalatokra), hogy lehessen állítani a tolókart, és hogy át lehessen fordítani azt. Szerintem azok a babakocsik, amiknél a fekvő részt lehet leemelni és átfordítani, nagy kamu, mert azt csak otthon, üres kocsinál lehet megejteni, márpedig sokszor útközben van rá szükség. Ja és még egy, csak használt kocsit érdemes venni. Nagyon sok szép kocsi van a neten, és ha olcsón vásárolsz, nem fogod sajnálni, ha a kendő miatt hanyagolod
      Edina, egy tündér (Réka) és egy angyal (Zsófi) anyája

      All I ever wanted all I ever needed is here in my arms...

      Comment


        #63
        szedercica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szegény kocsink már hetek óta punnyad a télikertben. Amióta kimerészkedtem kendőben felé sem nézünk. Ennek két oka van, egyik, hogy a gyerek ordít benne, a másik, hogy a falusi kisbolttal nem kompatibilis, ha bemegyünk kocsistól, a többi vevőnek ki kell jönnie. Azért hogy ne legyek off, én azt figyeltem a babakocsi vásárláskor (második gyerek, okulva az első kocsival szerzett tapasztalatokra), hogy lehessen állítani a tolókart, és hogy át lehessen fordítani azt. Szerintem azok a babakocsik, amiknél a fekvő részt lehet leemelni és átfordítani, nagy kamu, mert azt csak otthon, üres kocsinál lehet megejteni, márpedig sokszor útközben van rá szükség. Ja és még egy, csak használt kocsit érdemes venni. Nagyon sok szép kocsi van a neten, és ha olcsón vásárolsz, nem fogod sajnálni, ha a kendő miatt hanyagolod
        szia
        ez nem igaz én simán átfordítom az ülést benne a 12kg Erik fiammal leemelem a vázról és megfordítva teszem vissza, a prémium babakocsiknál ez szinte mind így van megoldva (azért is mert ha le tudod emelni akkor kicsire szét lehet kapni pl szállításhoz a kocsit), én is kendőzöm és mint a kendőknél a babakocsinál is szeretem a prémium minőséget, nincs bajom a használttal sem de nagyon-nagyon meg kell nézni mit veszel és kitől (ebben van tapasztalatom) én újat vettem boltban, főképp a gari miatt
        és bizony ovijáratnál hazafelé a háromévesem ül a babakocsiban (22kg) ha fáradt (szokott így lenni) a hatévesem (24kg) a fellépőn áll + a cuccok, a kicsi meg kendőzik rajtam, egy használt olcsó kocsi ettől meg is "halna" arról nem beszélve hogy érdemes a tesónak is eltenni a kendő mellé nyárra pl és hidd el olcsó húsnak mindig híg a leve

        Comment


          #64
          Gabriell eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          szia
          ez nem igaz én simán átfordítom az ülést benne a 12kg Erik fiammal leemelem a vázról és megfordítva teszem vissza, a prémium babakocsiknál ez szinte mind így van megoldva (azért is mert ha le tudod emelni akkor kicsire szét lehet kapni pl szállításhoz a kocsit), én is kendőzöm és mint a kendőknél a babakocsinál is szeretem a prémium minőséget, nincs bajom a használttal sem de nagyon-nagyon meg kell nézni mit veszel és kitől (ebben van tapasztalatom) én újat vettem boltban, főképp a gari miatt
          és bizony ovijáratnál hazafelé a háromévesem ül a babakocsiban (22kg) ha fáradt (szokott így lenni) a hatévesem (24kg) a fellépőn áll + a cuccok, a kicsi meg kendőzik rajtam, egy használt olcsó kocsi ettől meg is "halna" arról nem beszélve hogy érdemes a tesónak is eltenni a kendő mellé nyárra pl és hidd el olcsó húsnak mindig híg a leve
          Kedves Gabriell. Én is úgy gondoltam, hogy jó minőségű kocsit érdemes venni. Ezek használtan már elérhető áron vannak (persze az, hogy kinek mi az elérhető, az relatív, én biztos nem adnék ki 70-80 ezer forintot egy babakocsiért), másfelől olyan bóvli kocsikat láttam újonnan, hogy az csuda. Nekem sikerült álmaim prémium babakocsiját az eredeti ár töredékéért megszereznem, és bár két gyereket kiszolgált, teljesen jó állapotban van. Pont azért nem alkalmaznám erre az esetre a te általad említett örökbecsű mondást, mert egy jó minőségű kocsit épp az minősít, hogy több gyereket is kiszolgál, sok helyen egy gyerek van csak, sokat autóznak és szép állapotban megtartják a babakocsit. Nézz csak körül bababizikben vagy a neten, gyönyörű és márkás kocsikat találhat a kispénzű, de igényes vásárló.
          Abban is egyetértünk, hogy jól meg kell nézni, hogy mit veszel használtan, és van kockázat, de eddig nekem szerencsére szinte csak jó tapasztalatom van. Az áthajtható kar személyes tapasztalat, nekem ez jött be, de azért csinálnak sokféle kocsit, h. lehessen választani.
          Abban is biztos vagyok, hogy fogjuk még használni a kocsit, mégpedig akkor, amikor már nem aludnia kell a kocsiba, hanem ülni tud és nézelődni.
          Ja és harcos környezetvédőként is csak pártolni tudom a használt dolgok "újrahasznosítását" ilyetén módon.
          Edina, egy tündér (Réka) és egy angyal (Zsófi) anyája

          All I ever wanted all I ever needed is here in my arms...

          Comment


            #65
            Edina én az olcsó hús mondást arra értettem hogy bovli kocsit használtan nem érdemes és igen rengeteg a vacak újként isamúgy én sok évig babakocsi mániás voltam ha nem volt 30 kocsim akkor egy sem, külföldről behozattam aukciósról, teszteltem és eladtam szóval ha valamiben otthon vagyok akkor ez az de egyébként egyetértek veled

            Comment


              #66
              De jó, hogy van ilyen topik is, igyekszem majd átolvasni.

              Én Annával -mivel ő volt az első gyerkőc- az első időszakot kivéve nem nagyon babakocsiztam, ragaszkodtam a hordozáshoz.

              Most viszont Misivel elég sokat, ő keveset lett hordozva, főleg azért is, mert mikor egy éves lett én pocakos lettem, és be kellett látnom, hogy vannak fizikai korlátaim is. Egyszerűen nem bírtam így el. Úgyhogy ő inkább a kocsihoz volt/van szokva.

              Most hogy három gyerkőcünk lesz, de Misi még mindig picike, nem tud sokat önállóan és főleg mellettem gyalogolni, szintén szükséges lesz a babakocsi.

              Bár pocakosan két gyerekkel (egyik gyalog, egyik kocsiban) egy tömött buszra babakocsival felszállni így is nagyon nehéz, mivel kevés az alacsonypadlós jármű. Nagy pocakkal a nagyobb gyereket navigálni és a kicsit a babakocsival emelni meg iszonyú nehéz, így sajnos én csak akkor indulok útnak, ha meg tudom oldani legalább az egyik gyerek vigyázását, vagy amíg a nagy oviban van.
              Kíváncsi vagyok hárommal hogy fog menni.

              Nekünk is van egy pár kocsink, valahogy nem találtam meg a "igazit", mindegyikben van valami jó meg rossz is. Használtan kerültek hozzám mind, ill. egyik ajándékba. Az egy igazi orosz retro kocsi, na az elnyűhetetlen...csak nagyon alacsonyan van a fogókája, emiatt kényelmetlen.

              Most leginkább a Peg Perego Unot használom, mivel viszonylag könnyű, átfordítható karú, dönthető támlájú, és a legfőbb előnye, hogy van egy kis fellépőszerű dolog, ami sokszor nagy segítség. Bár ha két gyereket tolok, akkor eléggé nyikorog a kereke. Ennek amúgy a kerekével nem vagyok annyira megelégedve. Fura az elől kicsi, hátul nagy kerék, ha megfordítom a kart szemből tolva, akkor a padkára nem tud rendesen felmenni, csak lábbal rásegítve. Meg valahogy nem érzem elég masszívnak a kerekeit.

              A legjobb kerekű egyébként a CAM kocsink, az megy tűzön vízen keresztül, csak a fellépő hiányzik róla, és ott persze cserélni kell a feltéteket, amiben a baba van.

              A terepjáró babakocsink, aminek nagy felfújható kereke van is egy elnyűhetetlen fajta. Apukám gyártott rá fellépőt is. Na ez lenne a legjobb választás, ha nem lenne olyan dög nehéz és legalább az első kerekei bolygósíthatók lennének. Egyébként ez minden terepen elmegy, két gyerek meg se kottyan neki, de nem egy buszozós babakocsi típus.

              Ezen kívül van még egy szinte használhatatlan esernyőkocsink, annak a kerekei önálló életet élnek, csak arra nem mennek, amerre akarom. Ez csak porosodik a pincében.

              Van az ajándék retro orosz kocsi, ami szintén kicsi, lapra csukható, nem dönthető.

              Most pedig lett egy Mamas and Papas esernyőkocsi, amit végülis még nem is próbáltunk, ez a jobb időkre vár.

              Persze fölösleges ennyi kocsi, de nem tudom melyikeken adjak túl.
              Utoljára szerkesztette JMariann; 2013.04.05., 23:18.
              [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

              Comment


                #67
                murárol vélemény? altatni lehet benne?
                olyan kocsit keresek ami kényelmes , kis helyen elfér , dönthetô vizszintesig...
                ötletek?
                Borka Bendegúz,Anna,Nimród anyukája
                "Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan- a különbség én vagyok."Rudolf Steiner

                Comment


                  #68
                  Jo latni, hogy nem csak en vagyok babakocsi manias. Legalbb van 5-6 babakocsink. Ferj nem hordoz, igy o tavaly vett egy sportkocsit Espiro, nagyon szuper jo, egy a baja, hogy egy iranybol tolhato, bar szeret benne JJ, meg is sokszor kerul hozzam a csatosba. Viszont most jon az utanpotlas, igy kell neki is egy kocsi a kendo melle. Ferjem kivan akadva, hogy folyton a babakocsikat nezem utcan, kinek milyen van.
                  Miru, & JJ (11.11.12.)Aaliyah Lydia (13. 11.13.)

                  Comment


                    #69
                    borkaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    murárol vélemény? altatni lehet benne?
                    olyan kocsit keresek ami kényelmes , kis helyen elfér , dönthetô vizszintesig...
                    ötletek?
                    Borka nekem Maxi Cosi Murám van három kerekű változat én imádom Alexnál is volt és Eriknél is eladtam a Stokke Evot és vettem murát kényelmes, minden terepen elmegy, masszív és annyira szét lehet szedni hogy a Daewo Matiz csomagtartójába elfér de összerakva azért nem kis helyet foglal, lépcsőn két-három fokot felviszem de azért többet nem, puha memóriahabos ülése van és még Alex fiam is bele tud ülni hazafelé az oviból pedig ő három mindjárt négy éves és 22kg három fokozatban dől a háttámla majdnem teljesen vízszintesig a lábtartó is állítható, kérdezz nyugodtan ha érdekel még valami

                    Comment


                      #70
                      yarina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jo latni, hogy nem csak en vagyok babakocsi manias. Legalbb van 5-6 babakocsink. Ferj nem hordoz, igy o tavaly vett egy sportkocsit Espiro, nagyon szuper jo, egy a baja, hogy egy iranybol tolhato, bar szeret benne JJ, meg is sokszor kerul hozzam a csatosba. Viszont most jon az utanpotlas, igy kell neki is egy kocsi a kendo melle. Ferjem kivan akadva, hogy folyton a babakocsikat nezem utcan, kinek milyen van.
                      nálunk apa is nézi a kocsikat (most már a kedőket is) és simán mondja melyik jó márka melyik nem a kerékről, vázról olyan pasis módon

                      Comment


                        #71
                        Gabriell eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Borka nekem Maxi Cosi Murám van három kerekű változat én imádom Alexnál is volt és Eriknél is eladtam a Stokke Evot és vettem murát kényelmes, minden terepen elmegy, masszív és annyira szét lehet szedni hogy a Daewo Matiz csomagtartójába elfér de összerakva azért nem kis helyet foglal, lépcsőn két-három fokot felviszem de azért többet nem, puha memóriahabos ülése van és még Alex fiam is bele tud ülni hazafelé az oviból pedig ő három mindjárt négy éves és 22kg három fokozatban dől a háttámla majdnem teljesen vízszintesig a lábtartó is állítható, kérdezz nyugodtan ha érdekel még valami
                        köszialudni kényelmes benne?szted 4-5 hós kortól használható?
                        Borka Bendegúz,Anna,Nimród anyukája
                        "Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan- a különbség én vagyok."Rudolf Steiner

                        Comment


                          #72
                          borkaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          köszialudni kényelmes benne?szted 4-5 hós kortól használható?
                          Igen kényelmes nekem Erik is elalszik benne, ha nagyobb a baba akkor igen jó lehet

                          Comment


                            #73
                            Majd keresek képet neked a miénkről akcióban ha szeretnéd

                            Comment


                              #74
                              Concord neo <3
                              nincs olyan hely ahova nem fér be.Félkézel nyitható,irányítható.Könnyű!!! pakolni nem lehet :-/ dönthető,és előre hátra állítható a sport része.Én fiókám ma 4hós 7kg a héten jön a jóidő kezdjük a sport részt hasznalni ;-) gyönyörűeket lehet kapni használtan is.

                              Comment


                                #75
                                kérek szépen képet
                                Borka Bendegúz,Anna,Nimród anyukája
                                "Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan- a különbség én vagyok."Rudolf Steiner

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X