Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kriszta,
    garmastant még első gyerekkel próbáltam, de nem vált be, száraz lett tőle a mellbimbóm...
    Rendesen szopik egyébként, 15-20 percet, ezen a két éjszakán is teli gyomorról indultunk, utána már csak az volt neki fontos, hogy a szájában legyen a mellem és rögtön megnyugodott. Ha nem akkor nagyon sírt...

    Ági,
    hónaljtartásra váltottam, sokkal jöbb, de ez a két éjszaka lenullázta a gyógyulást...Csak az egyik sebes, a másikon kisebb volt és már meggyógyult. A szoptatás első pár másodperce vacak csak, de az nagyon. Fekve sajnos rossz, így este kénytelen vagyok felülni, ami pont elég ahhoz, hogy mindketten felébredjünk.
    Anyatej babanyál mixet használok.
    Ági
    Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

    Comment


      Kekecke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      potter, állítólag tényleg jó a garmastan krém, de azt le kell mosni (úgy tudom ) szopi előtt, ami még jobban kiszárítja a bimbót. Sztem jobb, ha a babanyálat, illetve anyatejcsit hagyod rászáradni. Ja, és sok szellőztetés, mint azt Kriszta is írta.
      De hogyhogy nem múlt el a seb? Próbáld esetleg más testhelyzetben. Fekve/hónalj tartásban, hanyatt, vagy éppen hason, úgy, hogy kevésbé fájjon, amíg begyógyul. Csak az egyik cici a sebes?
      Igen a krémet le kell mosni, ill törölni én letörölgettem egy melegvizes nedves törülközővel, vagy pelussal mielött jött a szopi aztán újra bekentem, nekem pár nap alatt segített, pedig az én lányom is a cicin csüngött szinte egyfolytában. Az anyatej tényleg a legjobb, ha az szárad rá a sebes cicire és marad a szabad levegőn a seb.
      A kiscsapat:Ceciliaa majdnem 8 éves kisasszony es tornaszlany, Ádám a 5 es fel eves futobajnok es szelidoriasom, Kristof(2010.05.19 o.sz. es vba2c)a nagy tanitomesterem

      Comment


        JAdrienn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A ti segítségetek nélkül nem csinálnám, ugyanis kétoldali információhiányom volt és az is óriási löketet adott, hogy az is írt aki ezt végigcsinálta, így azt gondoltam, ha másnak megy akkor nekünk is fog. Hálás vagyok a módszer leírásáért, igazából nem tudtam hogy kellene hozzáfogni, csak azt éreztem valami nem jó, valamit csinálni kell.
        KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Adrienn! Örülök, hogy rendeződnek a dolgok, s neked is tudtak segíteni a (ma)mamik. (Bevallom így utólag, kicsit féltem, hogy elriaszt a sok tanács, jóóó sokan reagáltak a te kérdésedre.)

        Nap mint nap megtapasztalom a fórumnak a segítő, hiánypótló tevékenységét. Annyira jó, hogy vagytok!
        Timi, Zs+A+?

        Comment


          Potter, MsLizi, lehet úgy aludni, hogy a gyerek szájában van végig a melletek Nekem ma is sikerült így ébrednem reggel, mert belealszom az éjszakai szoptatásba (meg a lány is, szájában a mellemmel).

          Nekem az volt nagy áttörés, amikor 2-3 hetes korában megtanultam fekve szoptatni (mindketten az oldalunkon fekszünk). Addig én is hulla voltam, mert ültem, tartottam a gyereket, a mellemet, a hátamat stb.

          Amúgy meg az állandó cicin lógás, amiről írtok, a kisbaba elemi igénye. És persze baromi fárasztó és kimerítő De a szoptatás nem csak az etetésről szól. A melleteken a baba jóllakik, elálmosodik, ha fáj valamije, az csillapodik, és közel lehet Hozzátok, érezheti a meleget, az anyaszagot, neki most ott a legjobb, és szeretne minél többet ott lenni. Nem azért, mert éhes! hanem mert kisbaba. És mert nagyon nehéz az átállás a kinti életre. Odabent állandó meleg volt, folyamatosan jött a kaja és az oxigén, félhomály volt, és tompítva jutottak el hozzá a kinti hangok. Ehhez képest most nagyon más és nehéz nekik, de a cicin lenni hasonló ahhoz, mint a anyaméhben.

          Gyorsan el fog múlni ez a kezdeti időszak, és a baba magától is kialakít egyfajta ritmust, ne aggódjatok! Kitartás! És tényleg lehet kendőben is szoptatni, a babát testközelben tartani, és akkor a kimozdulás sem jelent gondot.

          Gilingalang, napi 16 óra alvás is teljesen jó egy ekkora babánál, nagy egyéni eltérések vannak. Próbáld esetleg álmában is megszoptatni, amikor úgy látod, hogy aktívan szopja az ujját. Fel sem fog ébredni rá, mert a szopóreflex működik alva is, csak eszik egy nagyot.

          A rózsaszín pisiről kérdezd meg a gyerekorvost, mire gondol. Lehet húgyúti fertőzés, ezt egyszerű laborvizsgálattal meg tudják állapítani (pisit kell gyűjteni zacskóba a babától). De simán lehet, hogy semmi ilyesmiről nincs szó.
          Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
          "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

          Comment


            sziasztok, mi meg tegnap elmentünk egy másik fogorvoshoz is, és újra azt a tanácsot kaptuk, h álljunk le az éjszakai szopizással, mert lehet, h ez az oka a kezdődő fogszuvasodásnak...
            ismét felteszem a kérdést, tud vki egy szopibarát gyerekfogorvost?
            vagy vmi bababarát módszert a leszoktatásra? tegnap éjjel megpróbáltam egyszer, mikor felébredt Zsófi, h nincs cici, ringattam, énekeltem neki, magamhoz öleltem, de ő csak üvöltött, és mondogatta, h cici, cici, nem bírtam sokáig...és utána még percekig hüppögött szegénykém...most nemtom, mikor vagyok szarabb anya, ha hagyom szopizni, vagy ha nem...
            Anna
            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

            Comment


              sziasztok
              antibio mellett mehet szopi? vagy van olyan, ami mellett lehet? köszi
              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


              ÁLOMJÁRÓ CD
              születésnaptár
              babahordozási tanácsadó vagyok

              Comment


                van olyan antibiotikum ami mellett lehet, amoxicilin kombinációk pl aktil, de szedj te is és a baba is normaflore-t hozzá!
                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                Comment


                  potter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ági,
                  hónaljtartásra váltottam, sokkal jöbb, de ez a két éjszaka lenullázta a gyógyulást...Csak az egyik sebes, a másikon kisebb volt és már meggyógyult. A szoptatás első pár másodperce vacak csak, de az nagyon. Fekve sajnos rossz, így este kénytelen vagyok felülni, ami pont elég ahhoz, hogy mindketten felébredjünk.
                  Anyatej babanyál mixet használok.
                  Valami oka van annak, hogy sebesít. Meg kellene tallálni szeritnem.
                  Nincs lenőve a nyelve a picinek? Az én fiamnak pl annyira volt csak, hogy tudott szopizni, csak nekem fájt rettenetesen, épp úgy, mint neked (a szopi elején), és nagyon nehezen tudtam úgy mellre tenni, hogy ne sbesítsen, de akkor is fájt. Aztán felvágták neki, és minden megoldósott. De akaratoskodnom kellett, hogy a dokinénink jobban nézzen bele a szájába, mire közölte, hogy egy icipicit le van nőve. Nos, ha nálatok is icipicit van, akkor ez pl okozhatja a gondot.
                  Előző gyerkőcnél nem voltak ilyen gondok?
                  Terhesség alatt mindkét cicid egyformán változott?
                  Utoljára szerkesztette Kekecke; 2009.12.12., 15:26.
                  Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                  Comment


                    Éjszakai szopistopp: csak úgy fog menni ,ha nagyon eldöntötted, erős az elhatározásod. Nálunk a nagynál volt cicistop, mert görcsöltem és nyíltam ketteskével. Két hét alatt túljutottunk a nehezén, addig apa altatta és kelt fel hozzá éjjel én meg bőgtem a másik szobában. És vizet kapott cumisűvegbe éjjel. avizet nem kérte sokáig, de még jó ideig megébredt éjjel, de már vissza lehetett sírás nélkül altatni. Sok sikert.
                    Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                    Comment


                      köszi
                      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                      ÁLOMJÁRÓ CD
                      születésnaptár
                      babahordozási tanácsadó vagyok

                      Comment


                        Mindenkinek, aki írt nekem

                        Köszi a megjegyzéseket!

                        Helyzet az, hogy ez a baba olyannyira más mint az első, hogy ismét első gyerekesnek érzem magam.
                        Lánykám "minta" baba volt, hamar kialakult nála a bizonyos időközönkénti szopi, bizonyos ideig. Ezektől csak ritkán tért el. Alig volt hasfájós.

                        Ehhez képest Törpike tekereg evés közben, után. Sír is a pocakja miatt. Éppen ezért hol kéri a cicit, hol nem. Ha nincs akkor kell, de ha ott van a szájában, akkor kiköpi. Szerintem szenved ilyenkor. Szoktam neki simizni, óvatosan masszírozni a pocakját. Néha használ, néha nem. Iszom a szopis teát amiben van édeskömény is.

                        Sajnos a tejet nem bírom gyerekkor óta, úgyhogy mellőzve van, ez nem lehet gond. Csak a joghurtot tudom megenni, de mostanában kihagyom, mert hűt.
                        Tényleg, van olyan amit nem ajánlott enni? (káposztán, hüvelyeseken kívül) Első gyerek nyári, akkor könnyű volt étkezni, de most nem tudom mit ehetek és mit nem.. illetve a tojást is mellőzöm.

                        Fekve szopi: csajszimnál nagyon jól működött, Törpikének nem jön be egyelőre. Bármikor próbáltam, feszelgett, sírt s akkor nyugodott meg, ha karba vettem, úgy ehetett. Ezzel még próbálkozom majd, mert nagyságrendekkel pihentetőbb volna.

                        Ezek a pasik nagyon macerásak

                        Igen, kendővel közlekedünk! Sajnos segítség híján boltokba is menni kell, de igyekszem nem naponta.
                        Nagylány állandóan kimenne rohanni, ezért lenne jó ha kicsit rendeződne a szopizás, mert jelenleg eléggé nehéz elindulni és megmagyarázni a nagynak, hogy egy óra múlva már otthon kell lenni etetni..
                        Ilyen hidegben nem tudom hogyan lehet kendőben szoptatni. (?)
                        Lánykával nyáron ment mindez simán. (kabátom nem ér össze rajtam semennyire, csupán egy kardigán takar be, egyelőre nem tudom másként megoldani. E miatt pl a mostanában következő -5 fokokban biztosan nem fogok kimenni.

                        Akinek van ötlete, azt szívesen olvasom!

                        Igen, esténként iszonyúan nyűgös, feszelgős, sírós (annyira, hogy vörös a feje ) és borzasztó nehezen alszik el s utána hamar ébred. legutóbb 3 órámba tellett elaltatni.
                        Fürdetéses procedúrát békésen tűri, ismerkedik a vízzel. Ez az utolsó nyugodt 20 perce. kimondottan nehezen viselem az estéket.
                        Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                        Comment


                          na, akkor nem csak én jártam így,könnyű első gyerek és khm, erősen kötődő 2.

                          kitartás Juli
                          nekünk a fürdésnélis ordított,egy pár hete már nem
                          Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                          ÁLOMJÁRÓ CD
                          születésnaptár
                          babahordozási tanácsadó vagyok

                          Comment


                            Részvét a fürdetéshez! Elsővel átéltük mi is. iszonyodott a víztől, majdnem egy évbe tellett mire hozzászokott... Még néha ma is előfordul, hogy nem akar fürdeni, de már meg lehet vele beszélni
                            Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                            Comment


                              Juli, a szopis teától is fájhat a pocakja, én pár napig megpróbálnám anélkül.

                              Szia Gilingalang próbáld meg akkor pár nap, hogy éjjel, mikor lefekszel aludni, megszoptatod. Ha elmúlik a rózsaszínesség, akkor ez volt a gond. Egyébként szerintem egy húgyúti fertőzés síróssá, nyűgössé teszi a gyerkőcöt, nem hiszem, hogy tudna úgy ilyen nagyokat aludni és jókedvű lenni napközben...
                              M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                              Comment


                                Nagyon köszönöm a segítségeteket, ma sokkal jobb napunk volt Este mikor lefeküdtem, még megetettem, aztán reggel is hallottam, hogy nem alszik túl mélyen, akkor megint megetettem, szopizott is rendesen, utána visszatettem aludni (így összesen 8 óra telt el szopi nélkül), és olyan jókedvű napja lett, hogy teljesen megnyugodtam!!!
                                Utoljára szerkesztette Gilingalang; 2009.12.12., 18:27.
                                Giling, a kétfogú 5 hónapos Dani anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X