Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szedd magad akciók gyűjtőhelye :)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    húú, jó, h benéztem ide, eper és málna nekem is nagyon kéne, lehet nagyobb tételben is, mert biztos elfogy max befőzöm.
    én szedni nem hiszem, h el tudok jutni, de ahol pl leszedik, és azért olcsóbb, mint a piacon, az szuper lenne.
    fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
    nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
    nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

    kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
    étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

    Comment


      #92
      Medvehagyma lelőhely

      Medvehagymások! Egy kedves papapi járt a Pilisben és szedett medvehagymát. Már írtátok egy páran, h szeretnétek tudni, h a közelben merre lehet gyűjteni, ez azt hiszem elérhetőbb bpről, mint a Mecsek

      a 20, 27 és 31es hszben van a pontos infó

      http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=33526

      köszönjük Fater
      Csilla, Botond és Boróka

      Comment


        #93
        Nahát, de jó ez a topic! Az a baj, hogy félek, sosem találom meg még egyszer. Arra a májusi hozzák-az-epret bulira én is beneveznék! Medvehagymát meg menjetek nyugodtan szedni, rengeteg van még, és 58 kilométer Budapesttől. Az még egész bejárható távolság.
        András, valójában papapi, az AC/DC-re ugráló Kendének (2010.07.14) és csupa mosoly Lucának (2012.04.16.) a zapája

        Comment


          #94
          tessék feliratkozni a topikra
          Csilla, Botond és Boróka

          Comment


            #95
            Szuper, Csilli, köszi!!!

            Comment


              #96
              Ó jaj, nyomban meg is akartam nézni a lelőhelyet, de nincs jogosultságom
              Csilli, vagy valaki, akinek van, megírnátok itt?

              Köszönöm!

              Comment


                #97
                medvehagyma

                Sziasztok! nekem is elárulnátok hogy hova érdemes kimennem a pilisbe egy kis medvehagymát szedni? Köszíííí!!!

                Comment


                  #98
                  Eperre nevezek!
                  . o O

                  Comment


                    #99
                    oké Lányok, átmásolom!
                    Csilla, Botond és Boróka

                    Comment


                      Halihó!

                      Többen kérdeztétek, hogy hol van a medvehagyma-lelő hely, ahová megyünk, nos: Pusztamarót és környéke. Kb. 60 kilóméter Budapesttől, és rengeteg medvehagyma van. Holnap reggel akkor megyek, beszámolok, hogy mennyire van megkopasztva.
                      Csilla, Botond és Boróka

                      Comment


                        Na, medvehagyma-szedés élménybeszámoló. 9 helyett jó fél 10-kor sikerült elindulni, apámmal és barátnőjével, elugrottunk Pocakpacni nagylányáért, Danielláért (ezúton is ezer köszönet a segítségért, meg a társaságért ), és irány Pusztamarót. Jelentem, van medvehagyma bőséggel, bár kicsit ritkás, sétálni sokat nem kell, de a szedés nem annyira haladós. Ennek az lehet az oka, hogy rengetegen szedtéka medvehagymát, úgyhogy gyakorlatilag csak friss, "süldő" példányok voltak mindenütt, aminek ugye nem olyan nagy a levele. Felettébb zsenge viszont. Dacolva az északi sarki hideget megszégyenítő metsző széllel, nekiláttunk a szedésnek, pár óra alatt (nem néztem az időt, tán 3 órát szedhettük) el is értük, ha nem is a kívánt mennyiséget, de a totális hócipő telítettséget biztos, úgyhogy elindultunk haza. Ahogy itt most nézem, hét egész tisztességes szatyor medvehagymát kapkodtam össze, jut mindenkinek bőséggel. Bár egy szatyor anyósé. De a hat akkor is elég. Hazafelé elkalandoztunk még Plilisvörösváron házi sőrfőzdébe, ahol igen jó fasírtot sikerült enni (sőt jómagam igen jó sört is ittam, nem lévén vezető pozícióban), meg meglátogattunk egy igen hírös solymári cukrászdát is, ahol kiderült, hogy nem a tört arany ára nagyon magas... de a süti nagyon finom!
                        Csilla, Botond és Boróka

                        Comment


                          Jaj, a pontos koordinátákkal adós maradtam:
                          Szélesség N 47° 41,373'
                          Hosszúság E 18° 31,123'

                          Ide haladva az út mellett gigantikus medvehagyma mezők vannak az utolsó 1-1,5 kilóméteren. És ha már arra jártok, olvassatok utána Pusztamarót történetének, és mondjatok el egy gyors imát őseinkért - és hőseinkért.

                          (az út utolsó 3-4 kilométere ige nramaty erdei földút, rendes időben simán járható autóval, de nagy esőzés után én 4 kerék meghajtás nélkül nem próbálkoznék...)
                          Csilla, Botond és Boróka

                          Comment


                            A törvénytervezet ugyanakkor a szegény vidéki lakosság számára tartogat egy meglepetést. Szabálysértést követ el, aki „erdőben (…) a külön jogszabályban meghatározott erdei haszonvételeket (…) jogszerűtlenül gyakorolja” – ez nagyjából így volt eddig is, és az új kódexben ugyanez a szöveg szerepel. Egy kivétel volt azonban: az állami erdőkben szabadon szedhető virágot, vadgyümölcsöt, mohát, gombát és gyógynövényt a saját szükségletet meg nem haladó mennyiségben haza lehetett vinni. E helyett április derekától „az elhalt fekvő fa és gally gyűjtése, illetve elhalt, száraz ág nyesése” fordulat szerepel majd a törvényben. Erdei gyümölcs és gomba helyett így tűzifát szabadon szedhetnek a szerencsétlenek.
                            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                            írj a gmailemre az is cyanus

                            Comment


                              keresem még a törvényt, amire hivatkozik....
                              de ez alapján áprilistól medvehagymát sem...
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment



                                Az tiszta, h csak saját felhasználásra lehetett eddig is, de erről a tervezetről nem tudtam. Mostanában az ember csak kapkodja a fejét olyan gyorsan bírnak egy-egy új törvényt meghozni...
                                Sok országban egyébként védett növény a medvehagyma, érdemes rá amúgy is vigyáznunk, és okosan szedni, nem learatni az egész állományt, és nem gyökerestől. Persze értem én, hogy nem mindenkinek ilyen a hozzáállása, és érdemes ezt is szabályozni, mindenesetre köszönöm, ha hozod a hivatkozott törvényt, kíváncsi vagyok.
                                Csilla, Botond és Boróka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X