Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Leszoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ladyloss eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Ha aggaszt a bölcsődei szobatisztaságra szoktatás, akkor nyugodtan érdeklődj utána. Tapasztalatom szerint a friss bölcsis anyukáknak ez az első kérdésük.
    Az, hogy megijedt a kakától, nem feltétlen jelenti azt, hogy tudja, hogy annak nem ott a helye. Ez inkább úgy működik a kicsiknél, hogy látják, hogy egy "darab az ő kis testükből eltávozik" Ez megrémiszti őket, és inkább a félelem dolgozik, mint az a tudat, hogy ez most bizony mellé ment nem a wc-be.
    Sokszor előfordul, hogy előbb tanulják meg, hogy a pisi a bilibe megy, és kakihoz még pelust kérnek, vagy sokszor bekakilnak. Nekem volt olyan bölcsisem aki még oviban is bekakilt, az első időkben.
    Az, hogy készen áll e a szobatisztaságra, 2 dologtól függ:
    1. testi érettség, hogy szabályozni tudja a záróizmát
    2. szellemi érettség, hogy saját maga akaratából akarja is a dolgot.
    Jól látod, erőltetéssel ez nem megy. Figyelni kell a jelzéseit és ha nem működik a dolog akkor vissza a pelus. Kezdheted apró időszakokkal. Fürdés után fekvés előtt, délután uzsi előtt stb, amikor megfigyeled, hogy jellemzően kevesebbet pisil a pelusba. Én azt tanácsolom, hogy mikor már azt tapasztalod, hogy a pelusai gyakran szárazok, vagy alig pisisek és a bilibe megy a "java", akkor próbálkozz. Ettől függetlenül bilizni minden peluscserénél lehet, és sokat dicsérni, sosem követelni, vagy szidni.
    És végül, ami fontos: 2 évesen nincs elkésve semmivel. Ha csak 3 évesen lesz szobatiszta az is tök rendbe van!
    Köszönöm.
    Délutánra Tomi megoldotta a kérdést: a negyedik bepisilés után kérte vissza a pelust. Én meg ráadtam. Azt már csináltuk néhányszor, hogy fürdés előtt már nem adtam rá pelenkát, általában csurgatott valahol, ha máshol nem, a kád elé, míg készült a fürdővíz.

    A bölcsivel kicsit szkeptikus vagyok, kicsit döcögősen indult a "kapcsolatunk", és bár csak jókat hallottam róla, úgy vagyok vele, hogy amíg a saját szememmel nem látom, szkeptikus vagyok. (Szó szerint nem láttam, nem engedtek be, hogy megnézzem. Emiatt félek igazából.) De ha igazak a hírek, akkor biztosan meg tudom majd ezt is beszélni velük.

    Köszi a segítséget!
    Ági, Tomi (2012 július) és Pocakpeti (2016 május?) anyukája

    Comment


      Sziasztok!
      Csak szeretném megosztani a mi leszokásunk történetét, mert annyira, de annyira büszke vagyok rá! 23 hónapos a kisfiam, kb. 1 hónapja kezdtük a leszokást, mert észrevettem, hogy már uralja a záróizmait (ha véltlenül nem volt rajta pelus és kicsurgott pár csepp, visszatartotta és a wcbe/bilibe engedte a nagyobb részt). Nem is vártam tovább, lekerült a pelus (mosható). Eleinte minden második becsurgott, elmondtam, hogy bilibe, wc-be kell legközelebb, és szóljon (még alig beszél, de a pisi, kaka, anya szavak már nagyon mennek). Megvettük neki a bilikönyvet, és a Pipp és Polly a kis tócsa c. könyvet (imájda őket). Lényeg a lényeg, hogy már csak éjszakára van rajta pelus, és az is néha már száraz. Tegnap előttig még én pisiltettem mindig indulás előtt, vagy ha úgy éreztem, hogy már ideje lenne, de most már ezt sem igényli, sőt határozottan elutasít, és csak akkor pisil, ha kell neiki. Magától megy a wc-re. Ilyenkor segítek neki, mert a nadrág letolás még nem megy neki, főleg, ha kertész nadrág van rajta.
      Sok sikert mindenkinek!
      (2 hétig nagy sláger volt, és sokat segített a leszokásban az ázsiai bili (ami könnyen helyettesíthető bármilyen csőrös műanyag edénnyel), amibe állva tudott pisilni.)
      Utoljára szerkesztette Mufflin; 2014.08.25., 13:43. Oka: elgépelés

      Comment


        A nappali szobatisztaság teljes siker. De hogyan lehet az éjjelit elérni?
        Csybe

        Comment


          Az én kérdésem az lenne, hogy hol van a határ aközött, hogy teszek időnként próbát, "megkínálom" a bili, WC lehetőségével, meg aközött, hogy erőltetem a dolgot? M. 2,5 éves, amikor megkapta a bilit, egy darabig érdekes volt, aztán egy kicsit sem, a WC-szűkítő ugyanígy. Most ott tartunk, hogy nem kéri egyiket sem, ha mégis eszébe jut, általában nincs köze az ingerhez, inkább csak játék még. Egyébként akarattal már vissza tudja tartani a pisit (pl. amíg eljutunk este vetkőzés után a fürdőbe, vagy peluscserénél, ha látom, hogy jönne, meg tudja állítani, míg a következő pelust feladom, de ilyenkor hiába ajánlom fel inkább a bilit, nem kéri), de soha nem jelzi előre.

          Egyáltalán nem vagyok türelmetlen, sőt, inkább az motoszkál bennem, hogy mivel őszintén szólva nekem irtó kényelmes a pelenkázás, és a balesetek sokkal kevésbé lennének kényelmesek (takarítás, ruha, kanapé, szőnyegtisztítás), nem motiválom eléggé. Máskor meg azt gondolom, hogy mivel kicsi kora óta látja, hogy mi felnőttek hogy végezzük a dolgunkat (khm... elkísér sokszor a mai napig), ezért a lehetőség nyitott, és biztosan szólna, ha megérett volna rá.


          Jó lenne azért, ha három éves korában el tudná kezdeni az ovit.... a bölcsiben sem erőltetik, de a pelusosoknak be kell menniük egyszer az udvarról peluscserére, míg akik nem pelusosak már, azok kint maradhatnak addig, szóval ez is finom motiváció szerintem.

          Legyek kicsit következetesebb, vagy inkább várjak, amíg újabb jelzéseket küld arról, hogy megérett már rá? Az rendben van, ha a szobában szem előtt van egy bili, vagy túl direkt, erőszakos ez is?

          Leszoktató nadrágot érdemes itthon már most adni, vagy majd csak akkor, ha már ő kezdeményezi a leszokást, és egyáltalán nem kér pelust?
          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

          Comment


            Ági, én a lányomnál úgymond erőltettem, mert a pocoba volt a tesó, szintén 2 és 2,5 éves kor között. Sok baleset volt, mert még nem érett meg rá. Fiamnál, nem érdekelt, tavasszal volt 2, nyáron meg alsógatya nélkül, akkor ő maga szaladt a wc-re, de csak ülve ment neki. Jött az ősz, szintén nem kapott pelust, de volt rajta rövidnaci, hát akkor volt 1 hét míg rájött azt le kell venni, de simán ment utána, az éjszaka is 1 hónapon belül. Viszont kín szenvedés volt állva megtanítani pisilni Apját unszoltam, hogy kinn a fák alatt pisiljenek már
            A lányom meg hát, nem tudom hogy volt e szervi dolog vagy sem mert nem jártunk, ill. nem sikerült utánamenni, de az éjszakai szenvedés.
            Szóval ha már tudja tartani, akkor szerintem hagyjad, majd egyszer csak folyamatosan szárazon veszed le róla a pelust és akkor megérett rá. Én türelmetlen voltam nagyon.
            Csybe

            Comment


              Sziasztok! Mi nyáron egy egész hetet vidéken töltünk mamáéknàl, akkor lesz a fiam másfél éves. Már mist azt hallgatom hogy leszoktatják majd a pelusról. Nagyon rossz! Nem a fiam igényeihez kellene igazítani ezt a dolgot? Lehet hogy nem is lesz érett hozzá. Amúgy meg imádom a mosi pelusaimat, és nem tervezünk kistesót akkor miért kell ezt siettetni? Voltatok így? Tippek a nagyszülők leszerelésére? Nalunk alap a jo kapcsolat, ezt nem tehetem kockára.

              Comment


                Esetleg kérdezz rá a módszerre, mert lehet ezt jól is csinálni, az enyémeket is elég hamar leszoktattuk, de azért 1 hét másfél évesen nem elég rá szerintem.
                Enikő egy férjjel és négy törpével
                ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                Vega hét menü
                Kihívás (okt.1-14)

                Comment


                  Módszerre? Az anyósom azt mondta hogy nem adunk rá pelenkát és ennyi. Én sem tudtam hogy vannak módszerek. Ennek utána járok de nem leszek hajlando alkalmazni 2017nyara előtt. Btw a babámat bölcsibe kell iratnom már a leszoktatás előtt ez a bölcsiben nem jelent gondot ugye?

                  Comment


                    Bölcsiben tök normális a pelusos gyerek (nekem a mosit is használják), de ott nagyon rajta lesznel a szobatisztuláson. De szívesen is ráülnek a kicsik ott a bilire meg a kicsi wcre.
                    A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                    Comment


                      Ha csak azt csinálják, hogy nincs rajta pelus, az miért gond?
                      Enikő egy férjjel és négy törpével
                      ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                      Vega hét menü
                      Kihívás (okt.1-14)

                      Comment


                        Szerintem előbb próbáld meg te, hogy nem adsz rá pelust, akár a lakásban, kert se kell hozzá, és látni fogod, hogy reagál rá, utána próbálkozzanak a nagyszülők. Lehet, hogy nem érdekli a dolog, lehet, hogy elkezdi jelezni, hogy pisi, kaki jön, de simán lehet, hogy megijed, rosszul érzi magát, gyereke válogatja.
                        Nagyikat tedd helyre, hogy nem nekik kell nevelni, csak olyat csináljanak, amit te is szeretnél, persze a kert meg a nyár szuper lehetőség, ha a gyerek is partner.

                        Nálunk is meg voltak győződve arról, hogy szobatiszta lesz a nyáron, de baromira nem, ha nem kap pelust, visszatartja, és ezt persze nem akarom. Anyósomék szerint kb botrány, hogy egy gyerek 2,5 évesen nem szobatiszta, szerintem meg nem. Jaja, régen szerintem annyi volt, hogy nem adtak pelust a gyerekre, és bilire ültették, anyósomék nem értik, hogy a gyerekem nem szobanövény, és ha ráültetem, nem marad ott és persze akkoriban gondolom normálisnak vették, hogy rengeteg takarítás van a balesetek miatt, nekem meg ez nem hiányzik. Persze tudom, hogy lesz, meg normális, de akkor is.

                        A mi bölcsinkben nagyon nem nyomják a szobatisztaságot, maximum a majdnem három éveseknek mondják, hogy próbálják wc-be, ha sikerül, megdicsérik őket, de ennyi. Persze látják a többiek is a szobatiszták példáját, talán ez is számít.

                        Az én fiam egy éve, másfél évesen sokat volt itthon alsógatyában, tudtam, mikor pisil keveset, akkor adtam rá, volt bilizés is, kevés baleset, aztán jött a dackorszak, és megszűnt az együttműködés, meg a kistesó is jött, és azóta mereven elzárkózik a bili, wc-tématól, de nem parázok, majd elmúlik...

                        Comment


                          Sziasztok! HZsofi teljesen megnyugtattál. Az a baj ezzel az egésszel hogy helyettem akarják ezt csinálni, erőltetni. Plusz a pelusozas nekem hobbi lett és ugy erzem h ettol is meg akarnak fosztani... De akkor meg majd lesz más hobbi A pucérkodas nem ellenség ha jo meleg lesz akkor persze pucérkodjon biztos elvezni fogja a csöppöm De ne legyen erőltetve...meg ha egy hétig megy is ez a pucérkodás attól még nem biztos hogy itthon a "panelban" majd bilibe, wcbe fogja csinálni. Hát meglátjuk...

                          Comment

                          Mamami portál footer

                          Összecsuk

                          Friss bejegyzések

                          Összecsuk

                          Cikk a mamami portálról

                          Összecsuk

                          szivárvány
                          Betöltés...
                          X