Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekünk nincs ajtó a nappali és a konyha között...
    van erre valami adat, hogy melyik gép hangosabb, vagy halkabb?
    Igen, van adat, decibelben szokták megadni, olyan negyvenegynéhány rémlik általában a mosogatógépekre, de mérget nem vennék rá. Úgy nem zavaró szerintem, de például amíg tévézünk, nem kapcsolom be este, mert fel kellene hangosítani a tévét, és arra lehet, felkelnének a gyerekek, de maga a gép hangja minket nem zavar (de Aput például igen, ő érzékenyebb rá).
    Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

    Comment


      Szia! Nem lesz ennél jobb döntésed, naponta fogod megemlegetni a mosogatógép kitalálóját))
      A mosogatógép technológiája nem a gyorsaságra épül. Mivel néhány vízsugár szedi le a koszt az edényről, minél tovább spricceli az edényt, az annál tisztább lesz. Vagyis ne ennek alapján válassz!
      Amit én nem használok, az a félprogram. A lehajtható tüske tényleg jó, de nem létszükséglet. Nekem Boschom van és amit változtatnék, az a gyorsprogram. Csak 35 fokon mosogat és 50-en öblít. Ez tényleg csak a porharak-tányérok kategória. A mai gépek 48-52 decibel közötti zajszinttel rendelkeznek, ez nem túl hangos.
      Van az nlc-n (Nők Lapja Cafe) egy mosogatógépes topik, ott szinte mindent megtudhatsz a gépek kiválasztási szempontjairól, bár a végkövetkeztetés szerint mindegy, csak ne te mosogass!
      Szervizelési szempontból a legkevesebb gond a Miele után persze a Bosch/Siemens, AEG állítólag. A Candyt sokat tartják gyenge minőségnek, de nekem a mosógépem az és 6 évig nem látta szerelő. Meg aztán a Hoover csoport tagja, az sem rossz ajánló.
      Nézegess, barátkozz, aztán amibe beleszeretsz és az ára is jó, azt vedd meg.

      Comment


        Tipetupa, nekem van direkt erre egy nagy könyharuhám, amit az ajtóra terítek, hogy lefogja a gőzt. Nem tudom, hogy van elhelyezve a gép, hátha meg tudod oldani.

        Comment


          Tudom, hogy jó döntés lesz, éltem már mosogatógéppel...
          (10 éve volt......)

          Természetesen számít az ár is. Sőt nagyon nagyon számít.
          Igazából értem, hogy pl a tüske nem létszükséglet, de ebben az esetben nem akarok kompromisszumot kötni. vagyis, ha létezik olyan, és az jó, és csak egy évben kétszer jön jól, hogy van, akkor is legyen benne.
          Igazából a hűtőmet kaptam (én nem ilyent vennék), a mosógépet szintén. Sokáig felültöltőset szerettem volna, aztán rájötem, hogy a fürdőszobánk mérete miatt az elöltöltős jobb lenne, mert akkor használhatnám a felette lévő teret is. Erre kaptam egy felültöltős csodamasinát, ami ugyan nagyon szuper, és van 30 perces programja meg minden, de nem tudom kivízkövezni......
          Szóval a kicsi bukatók érdekelnek, hogy ki mi miatt választotta asajátját, és mi miatt választana most mondjuk másikat.
          Nézegethetem én a gépeket, ha nem ismerem, és ezért egy ilyen hibája nem jön ki. Amire azonnal rájön az, aki használja. Ma már tudom, ha pl mosógépet vennék, mit kérdeznék....
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            Félreértés ne essék, amikor nanny voltam, akkor volt a csalládban mosogatógép. Szóval használtam ugyan, de figyelni rá nem kellett. De ez a gőz dolog most tényleg eszembe jutott...
            És a gép a konyhában volt, egy emelettel feljebb a hálószobák, így mindig éjjel kellett bekapcsolni, mert az emeletre már nem ment fel a hangja, de pl TV-t a szomszéd nappaliban tényleg nem lehetett nézni....
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              Van olyan dolog, hogy nézni kell mosószertárolót, ilyesmi? Lehet, oylan, hogy csak egyféle tabletta, akárni megy bele, vagy variálható mindnél?
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Van olyan dolog, hogy nézni kell mosószertárolót, ilyesmi? Lehet, oylan, hogy csak egyféle tabletta, akárni megy bele, vagy variálható mindnél?
                Ok, bocs) Nem tudtam, hogy nem vagy kezdő
                Nekem tényleg csak egy gondom van a géppel: a rövidprogram csak 35 fokos. Az, hogy nem hajthatók le a tüskéi, nem jelentett gondot.
                Mosogatószer tároló és egyebek: állítólag nem érdemes olyat venni, amin van 3:1-ben gomb, mert nem sokat jelent. Néhány gépnél van külön előmosogatásra is mosogatószer tartó, ehhez nem tudok mitmondani,mert a Boschnak csak egy lyukja van. Lényeges különbségek nincsenek a készülékek között. Talán neked a gyerekzár lenne érdekes vagy a rejtett programgomb. Nekem fontos volt,hogy program közben ki lehessen nyitni - mindig találok egy-egy kimaradt darabot Biztos jönnek még a többiek és más szempontot is mondanak.Tudod, több szem többet lát

                Comment


                  na látod, ez a program közben kinyitás
                  ez kell nekem
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    Nekünk Bosch van , a legolcsóbb, 85 ezer volt, de teljesen jó szerintem. Én az 50 fokost használom, az nagyon jól tisztít, a zaj meg, ha becsukom a konyhaajtót, nem hallatszik be.
                    Gőz ellen: várd meg amíg lehűl és akkor nyisd ki
                    Flórián 2009.03.23.,Totti kutya ,Apa

                    Comment


                      van valami extra tudnivaló a bekötésekhez? pl van ajánlott kifolyómagasság ezeknél?
                      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                      írj a gmailemre az is cyanus

                      Comment


                        Vila eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tipetupa, nekem van direkt erre egy nagy könyharuhám, amit az ajtóra terítek, hogy lefogja a gőzt. Nem tudom, hogy van elhelyezve a gép, hátha meg tudod oldani.
                        Köszi , már inkább próbálom megszokni, hogy ne nyitogassam, de ez teljesen lefogja a gőzt?
                        Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                        Comment


                          tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszi , már inkább próbálom megszokni, hogy ne nyitogassam, de ez teljesen lefogja a gőzt?
                          Inkább magába szívja, mint amikor inhalálsz

                          Comment


                            Lehet, hogy ciki, de mi használtat vettünk, olyat, ami N.o.-ban volt bemutató meg teszt darab, garanciával. Ára kb. fele az újaknak. B.sch. Évek óta jól működik, imádom.
                            Fontos, hogy legyen több programja, magasabb hőfokokkal. A 70-essel akár befőzni is lehet... Amúgy a többit leírták előttem.
                            Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

                            Comment


                              Nekünk itthon is van (Bosch) és a nyaralóban is (Elektrolux). Mindkettő tud egy halom dolgot, meg inoxok stb. Amire érdemes figyelni szerintem: a rövid program minél magasabb hőfokon dolgozzon (a Bosch 45 fokon nyomja 27 percig, mindig ezt használom, ha kevés/enyhén szennyezett cucc van (edények nélkül) és jól lehessen pakolni. Az Elektroluxot pl. utálom pakolni, a tányérok mindig kiborulnak a helyükről, nem helytakarékos.
                              Olyan tudást nem érdemes nézni, hogy pl. időzítő van benne, mert azt kb. sosem fogod használni, nincs értelme. Ha tele van, vagy kellenek az edények, úgyis elindítod.
                              Ha sok műanyag edényetek van, arra készülni kell, hogy vízcsöppesen fogod kivenni a gépből szárítás után is, mert a forró levegő ellenére sem párolog el úgy róluk a víz, mint a fém és üvegcuccokról. Én úgy szoktam ezt a dolgot megoldani, hogy éjjelre elindítom a gépet (ált. este 10-11 fele indul), és amikor kimegyek éjszaka WC-re (most tuti min. 2x ) és nem felejtem el, kikapcsolom, kinyitom az ajtaját, kihúzom a tálcákat és reggelre minden száraz
                              Ha vársz a kipakolással fél-1 órát, akkor nincs gőz a konyhában Zajszint akkor Nektek fontos, minden modellnél fel szokták tüntetni! Persze valamivel drágábbak a halkabbak. Szerintem se köss kompromisszumot, mert nem fél évre veszed... inkább várj még, ha nincs elég pénz az álomgépre! Ha olcsóbbat veszel, ami pl. zajos, vagy nem inox, vagy nincs kijelzője, pedig azt akartál volna eredetileg, csak hát az a + 15 ezer... szóval akkor utálni fogod (nekem volt már ilyen, xar érzés)
                              Majd spórolsz utána a mosogatószeren. Én a port + külön öblítőt szeretem, mert én adagolom, gazdaságosabb és tuti mindig feloldódik, rövid programnál is

                              Comment


                                mi a mosógépszerelőtől kértünk tanácsot.
                                vagy bosch-siemens, vagy electrolux, vagy aeg.
                                asszem az utóbbi kettő már szintén egy cég.
                                az összes többi márka termékeiben kínai alkatrész van, hamar bekrepálhat.
                                mi használtat vettünk, electrolux, hibátlan. imádom. helyettem dolgozik
                                Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X