Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gabona

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Gagnes1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még meleg...
    huuuuuuu.. ezzel meg penzt is tudsz keresni
    .mia.+3m

    Comment


      na most egy buta kerdes: miert jo a kovasz? vagyis mire?
      (en elesztot+szejtant rakok bele!)
      .mia.+3m

      Comment


        Gagnes1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        kenyér:
        a kovász egy rész
        teljeskiörlésú liszt egy rész
        fehér kiszt egy rész
        kb fél liter víz(nem tudom,nem mértem)ez a massza még nem kell,hogy tök kemény legyen
        Nagyon jól néz ki a kenyér! Az enyém mindig sokkal tömörebb, biztos számít az is, hogy én fehéret nem szoktam beletenni. De lehet, hogy így szívesebben megennék a többiek is.
        De a receptet nem nagyon értem: ugyanolyan mennyiségű kovászt teszel bele, mint lisztet?
        Évi

        Comment


          a kovász egyébként azért jó, mert nem csak egyféle élesztő törzs van benne, hanem az élesztőn kívül vannak benne tejsav baktériumok is
          így sokkal könnyebben emészthetőbb lesz a kenyér, mert a fehérjék is részben lebomlanak
          valami ilyesmi
          Évi

          Comment


            Hú, az a kenyér mennyire guszta!! Én is ki fogom próbálni, csak előtte két kérdésem van:
            Az egy egység alatt kb mennyi lisztet értesz? Fél-fél kiló mondjuk? Nekem jénaim van, abban is 240 fokon süssem kb ugyanennyi ideig?
            Anyukámnak volt római tálja, de nem találom

            Comment


              Lehet egy egység fél kg.A jénai is jó,csak legyen teteje.A római tálat keresd megmert igazi kincs!
              Mosható Betét Ganges

              Comment


                Sziasztok, itt is megkérdezem. Mire is kell a tiszta méhviasz szentelt gyertya?, tudom, hogy erestünk de nem találtunk. Most van csak nem emlékszemminek is?

                Kovászos kenyér ügyben nálam is hatalmas előrelépés történt. Rozsos kovászt készítettem és csodajó bugyborékoslett. a kenyér is tökjó lett. Haladunk, haladunk....
                Míg az ifjonti szerelem kergeti vágyait,összevarrják az öregek életük foszlányait,és összeáll a kép, részekből az egész.
                http://www.almaskert.blogspot.com/ http://batyubaba.blogspot.com/

                Comment


                  jelentest akartam csak nem siekrult
                  Utoljára szerkesztette Sarasvati; 2013.12.26., 15:40.
                  Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X