Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    @Sian, @Sundae:
    köszönöm szépen a válaszokat, jó tudni, hogy nálatok hogyan volt. Elég megnyugtatóan hangzik, úgy tűnik normális vagyok, legalábbis a melleim normálisak.

    Visszaolvasgattam a topikban, nagyon jó, hasznos dolgok vannak benne! Huh, jó, hogy van egy ilyen hely.

    @Sundae:
    Köszi a kérdéseket, kedves vagy. Igen, egész napra jellemző, hogy könnyen eltörik a mécses, bár a mai nap jól alakul, ma nyugodtabb. Olvastam itt egy másik topikban, hogy vannak többemberes babák, szerintem ő is ilyesmi (Édesanyám szerint pont olyan, mint én voltam). Nem alszik túl sokat és ha épp nem alszik és nem szopizik, hát bőg szegény, én is bőgnék, ha ilyen kicsi lennék, a világ meg ilyen nagy. Cumija nincsen, próbáltam kínomban játszócumit adni neki párszor, hátha segít, de nem fogadta el (aminek én titokban azért örültem). Ujjszopással próbálkozik, írtó aranyosan. Azt látom, ha fáj a hasa, huzogatja a lábát és pont itt olvastam, hogy ugye a gyorsan jövő tej miatt levegőt nyel, meg esetleg a magas laktóz tartalom stb, és ezért, remélem, az a kereslet-kínálat dologgal megoldódik. Büfi, bukás van, néha sima, néha túrós cucc jön föl, de nem nagyon bukós. Széklet robbanásszerű, folyós, aranysárga. Alkalmanként egy mellből szoptatok. Tejterméket nem sokat eszem, a tejet nem tudom meginni, kiskorom óta utálom.
    De van, hogy nem tudom miért sír, csak sír, vígasztalhatatlan (ált. délelőtt is és este is van ilyen periódus), ordít, teljesen kivörösödik és átizzad, hiába van a kezemben, hiába hordozom, két szoptatás közét velőt rázóan végig tudja ordítani (próbálom fogni, nyugtatgatni, néha használ). Ált. az segít, ha szorosan magamra kötöm és sétálunk kint. Na ja, de azért én nem érnék rá naponta órákig róni az utcákat. Nagyon sajnálom szegénykét és nem tudom, hogy segíthetnék rajta. Azt hiszem, ő ilyen, meg kell várni, hogy kicsit nagyobb legyen. Most egyébként alszik, ilyenkor olyan kis békés angyalka-arcot vág.

    Olyan jó, hogy leírhattam!
    Soff

    Comment


      Sian,
      picit számszerűsítenéd ezt a "majdnem egész nap", "egyre többet" szopit?
      Mégis, egy szopi kb. mennyi ideig tart? Kb. hány alkalom jön össze 24 óra alatt?

      Ez a "sugárban visszajövő tej" ez bukás vagy hányás inkább?

      Csak nem szeretném félreértelmezni, amit írtál, mert azt látom, hogy nagyon aggaszt a dolog.

      Önmagában a gyors gyarapodással nincs gond, pláne ha a nagytesónál is hasonlót tapasztaltál.
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Soff,
        két dolgot próbálnék meg az általad tapasztaltak és a szakirodalomban olvasottak alapján.
        1.) első tej-hátsó tej arányon változtatni. (vizes, kirobbanó széklet, hasfájás jelzik) ha nem is szűnik meg teljesen a hasfájós sírás, de biztosan javulna a széklete, szelessége, ha kevésbé laktózdús anyatejhez jutna. ehhez az kell, hogy ritkábban válts mellet, azaz akár 2 (vagy több) szopi is egymás után ugyanazon a (picit már üresebb) mellen induljon.
        persze az átállás erre igényelhet olykor pici fejést, ha a másik mell nagyon túltelne.

        2.) a túrós bukás és hasfájás, és az, hogy te utálod a tejet, jelezheti, hogy a tehéntejfehérjére érzékeny a babád. ezt csak úgy derítheted ki, ha néhány hétig teljes tejmentes diétát tartasz, és meglátod, tapasztalsz-e javulást. (van, aki már pár nap után, de másnál csak 3-4 hét múlva jelentkezik.) ha kiderül, hogy evvel van gondja, akkor is kinőheti idővel (ill. a mennyiség, aminél tünete jelentkezik, emelkedhet - újszülötteknek még nagyon áteresztő a bele).

        a hirtelen már nem "tejcsárdaság" (feszülés, stb.) teljesen normális, ahogy Sundae is írta. az első ijedtség elmúltával, ha megszoktad, szerintem örülni fogsz, mert szó nincs arról, hogy ilyenkor a babák éhezni kezdenének.

        mindkét dologról esett már szó itt a topikban bővebben, használd a fórum keresőjét.
        Utoljára szerkesztette bonyolult; 2010.03.26., 19:15.
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sian,
          picit számszerűsítenéd ezt a "majdnem egész nap", "egyre többet" szopit?
          Mégis, egy szopi kb. mennyi ideig tart? Kb. hány alkalom jön össze 24 óra alatt?

          Ez a "sugárban visszajövő tej" ez bukás vagy hányás inkább?

          Csak nem szeretném félreértelmezni, amit írtál, mert azt látom, hogy nagyon aggaszt a dolog.

          Önmagában a gyors gyarapodással nincs gond, pláne ha a nagytesónál is hasonlót tapasztaltál.
          Bonyolult!

          Hát őszinte leszek, fogalmam sincs,hogy hányszor,mennyi ideig szoptatok. Ahogy alakul-kijön dolog,első babánál még tudtam méregetni,számolgatni a szopikat,de így,hogy van egy tomboló 3 évesem és a háztartás,nem figyelem sem az órát,sem a számokat Emmus nappal keveset alszik,max 10-20 perceket (sajnos leginkább azért,mert a bátyja felébreszti és ezt szokta meg) Ha nem alszik,akkor a tisztábarakás köti még le és némi dajkálás, ringatás. De hamarosan cicit követel megint. Van,hogy már tök üres a mellem,akkor sír,nyüglődik,egészen addig,míg újra be nem indul a tejtermelésem.
          Igazából azért is aggaszt a dolog,mert már mindenki a családban megjegyezte,észrevette, nem csak én, hogy én már tényleg egész nap szoptatok,ez már nagyon sok,de azok mondják ezt (anyukám,nagynéném) akik abszolut igény szerinti szopi-pártiak és pl a fiamnál nem jegyezték meg,hogy ez már ijesztően sok, sőt, támogadták a sok szopit akkor...szóval szerintem is túl sok,de hogy már a támogató család is ezt mondja...

          Régebben hányás volt,sugárban, nagy mennyiségű. Akkor már a gyerekorvosunk is azt mondta,hogy korlátozzam a szopikat. Mivel nem ment,cumival próbálkoztam,de hát nem vált be, a Kisasszony jóóó messzire köpte ki minden alkalommal Mindenesetre ez a hányás elmúlt már nála, szóval a gyomra bírja, na de nem lesz baj,ha ilyen ütemben hízik???

          És hát a fiam is megsínyli ezt,alig tudok vele foglalkozni,állandóan rajtam lóg Emmus... ezért is aggaszt. És nem tudom a szopik között húzni az időt,mert úgy sír,ordít,hogy ellilul,öklendzeik és akkor hány is picit,de a sírástól (ez nem olyan sugárból jövős).Szopira megnyugszik...

          Comment


            bonyolult, köszi a választ!

            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            életkorral pedig változnak, ne várd, hogy ugyanúgy viselkedjen, mint régen.
            ezt meg igyekszem megfogadni, még tanulnom kell. Ha valami működik, olyan szívesen remélem, hogy úgy is marad.
            Kriszta, Laci és a fiúk
            Értékeléseim
            fkriszta.privi kukac gmail.com

            Comment


              @ Bonyolult:

              Köszönöm szépen! Igyekszem kipróbálni, utána nézni mindazoknak, amiket írtál. Olvasgattam a fórumon más helyeket is, ezt a topikot is (meg az lll oldalát - ezt még várandósan is), nagyon hasznos.
              Ma jobb nap volt amúgy, nagyon szeretem a kicsi srácot, de gondolom, ezt itt nem kell bizonygatni.
              Szép estét Neked!
              Soff

              Comment


                kedves szakértők
                holnapután lesz 9hós Áron, van ilyentájt vmi fejlődési ugrás vagykezdjek aggódni a tejem miatt? egész éjjel cicin volt sírdogált is és mégis olyan kevés volt a pisi reggel a pelusban

                kicsit náthás, de tényleg alig, főként anyatejes, a hozzátáplálás tényleg csak hozzátáplálás még, nem vált ki szopit
                köszi
                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                ÁLOMJÁRÓ CD
                születésnaptár
                babahordozási tanácsadó vagyok

                Comment


                  Szia Szrek
                  én nem vagyok szakértő, de mi se sokat aludtunk éjjel, szerintem a rossz idő miatt. 6szor is kért Milla cicit, de nem sokat evett. 5.10kor ugy gondolta elég az alvásból.
                  Kikészültem....

                  Comment


                    köszi Évi, igazából a kevés pisi aggaszt, főleg ennyi szopihoz mérve, és este is éhes volt kimondottan (nem szokott ő sírni) - igaz, szopi után bealudt egy pár órára, de miután melléfeküdtem, beindult a nyüffögés és cicizés
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      Szrek, a mi éjszakánk is ilyen volt. Sztem ne idegeskedj, tedd minden nyikkra cicire, ha van is most ugrás, akkor pár nap alatt beáll újra az igényeihez szükséges mennyiség. Náthája gyógyuljon

                      még az jutott eszembe h foga nem jön most...?
                      Zsuzs
                      Három lányom és egy fiam van

                      Comment


                        még egy db sincs neki, nemtom
                        köszi, akkor nem aggódom, végszükség esetén van tejnövelő gyógytea
                        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                        ÁLOMJÁRÓ CD
                        születésnaptár
                        babahordozási tanácsadó vagyok

                        Comment


                          szrekuc: csak szoptass és szoptass Lehet hogy jön a foga v. időjárásváltozás van Vagy csak "mamázni" akar
                          Ja: Emmának 1 évesen 2 foga volt, most 8 jön egyszerre
                          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                          a XIII. kerklub ÚJ topikja

                          Comment


                            Bocs, hogy itt, de nem találtam fogzásos topikot, és pont fogakról írtok. Lehet fogzástól 39 fokos láz? De azt is megköszönöm, ha megírjátok hol van fogas topik.
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szrekuc: csak szoptass és szoptass Lehet hogy jön a foga v. időjárásváltozás van Vagy csak "mamázni" akar
                              Ja: Emmának 1 évesen 2 foga volt, most 8 jön egyszerre
                              köszi

                              (nagynak is csak 1évesen jött az első foga, de dokinénik aszonta, ne aggódjak, az ő fiának 13 hósan de addigra mármindent evett fognélkülis8 egyszerre jó móka lehet )
                              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                              ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár
                              babahordozási tanácsadó vagyok

                              Comment


                                KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bocs, hogy itt, de nem találtam fogzásos topikot, és pont fogakról írtok. Lehet fogzástól 39 fokos láz? De azt is megköszönöm, ha megírjátok hol van fogas topik.
                                itt van egy, de már rég nemaktív
                                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                                ÁLOMJÁRÓ CD
                                születésnaptár
                                babahordozási tanácsadó vagyok

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X