Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleo receptek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nálunk is ugyanez volt a helyzet… bár sztem ez az én saram, mert nem párolódott meg eléggé. legközelebb majd rakok bele neki mézet, mert ő édesen szereti.
    Enyémnek meg épp az nem dukált, hogy édeskés. Ugye az aszalt szilva miatt, amiért én meg élek-halok.
    Amúgy ezzel az "édességgel" pótolta a hiányérzetét.

    Comment


      #62
      almaliszt?? olyan is van?? hol? és mire lehet még használni??
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        #63
        neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        almaliszt?? olyan is van?? hol? és mire lehet még használni??
        Aha Sütni-főzni is lehet vele, meg gyümölcslébe tenni, meg gyümölcsturmixba, pld. tök jó gyümölcsszószokhoz is, vagy pld. más golyószerű "nass" is gyártható vele. Gyakorlatilag minden gyümölccsel kompatibilis olyan ízletes. Ja és édesíteni semmit sem kell, mert olyan finom almaédes
        Felétek asszem a paleoshop.hu-n (is) van efféle.

        Comment


          #64
          aztaaa! tökjó! köszi!
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            #65
            Hahó, ti mit főztök, esztek?
            Mi sokféle salátát például, efféléket

            - cikóriából
            - céklás-almásat
            - gyökérzöldségekből.

            Comment


              #66
              Tegnap: párolt lilakáposzta, tormás omlett + nasi: pirított bacon

              ma: pikáns zabkása (amolyan hóvégi mindentbele-étel paleoszerűen)
              készült:
              ~20dkg zabpehely
              3 tojás
              3 fej lilahagyma
              ~ 3-4 dl gyömbérlé (tegnapról maradt
              őrölt fahéj
              kis só
              cukor (mézzel lenne az igazi de az most elfogyott, és csak este lesz nálam pénz h vegyek)
              zsír

              a mennyiségek amúgy teljesen esetlegesek.

              Fogod, összevágod a hagymát apróra, a zsiradékben megpirítod. Belerakod a gyömbérlét és a zabpelyhet, kicsit megsózod [kicsit! ez egy édes kaja!] összefőzöd, és amikor már kezdi felszívni a lét, akkor beleütöd a tojásokat, beleszórsz fahéjat meg mézet és elkevered azzal.
              Én a legvégén raktam bele a tojást, amikor már levettem a gázról (majdnem elfelejtettem), de mivel a zabpehely ilyen folyadék-feketelyuk, ezért a nagy részét felszívta annak is, ellenben jót tett az állagának, szaftosabb lett tőle.
              Megjegyzések:
              Amit én még raknék bele: egy gerezd reszelt fokhagyma (erre gondoltam de kimaradt), valami gyümölcs, mondjuk almadarabok, mazsola v aszalt valami.
              A gyömbérlénél nem kell semmi extrára gondolni, fogod a gyömbérgyökeret, darabokra vágod (nem kell túl kicsire, olyan félujjnyi-ujjnyi szeletek teljesen jók), felforralod egy fazék vízben és pár percig hagyod forrni, az eredmény egy csípős, gyömbérízű lötty. Magában immunerősítőnek, megfázós cuccokra tökjó, mézzel, lehűtve meg finom, élénktíő hatású üdítőital.
              Őrölt gyömbérrel pótolható.
              Egyébként ha van egész fahéjad, szegfűszeged, azt is felforralhatod a gyömbérrel.

              Nagyon gyors és olcsó eledel, bár a zab szintén szénhidrát, szóval nem tisztán palaeo, sokszor nem érdemes enni. lehet majd veszek szezámmagot és kipróbálom azzal, nem tudom annak milyenek a tulajdonságai főzésszempontból…
              Az állaga miatt blw-szempontból csak haladóbb gyerekeknek célszerű adni (vagy főzzük jóó sűrűre és akkor lehet kézzel is vészes mocsok nélkül), viszont a kanalazást tök jól lehet vele gyakorolni (ahhoz mindenképp elég sűrű lesz, hogy ne folyjon le róla).
              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

              Comment


                #67
                Metanoia, ez már-már fúziós konyha Ezt a gyömbéres tippet elraktároztam, nagy gyömbérmániás vagyok.

                Comment


                  #68
                  tényleg, a régi meggyes csatnit írtam ide? még valamikor a nyáron csináltunk egyszer egy barátnőmmel, jó csípős, de Nnek nagyon bejött (akkor már egy év körül volt, szóval már nem zavarták az erős ízek).
                  Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                  Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                  Comment


                    #69
                    Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    tényleg, a régi meggyes csatnit írtam ide? még valamikor a nyáron csináltunk egyszer egy barátnőmmel, jó csípős, de Nnek nagyon bejött (akkor már egy év körül volt, szóval már nem zavarták az erős ízek).
                    Én nem tudok róla. Szívesen venném. A csatni is nagy szám. Az én kedvencemnek is ideje lesz már, hamarosan: epres-rebarbarás ... nyamm.

                    Comment


                      #70
                      desszert

                      Amerikai palacsinta/gofri

                      Hozzávalók:
                      1/4 bögre (60 ml) kókuszliszt, 4 tojás, 1 evőkanál kókusztej, 1 evőkanál fahéj, 1/4 teáskanál szerecsendió, 1/4 teáskanál sütőpor, 2 evőkanál Xukor (nyírfacukor) vagy Xukor Zéró (erythrit), 1 csipet só.
                      Elkészítés:
                      Mérjük ki a hozzávalókat (íme egy kis segítség) és elektromos mixerrel keverjük simára. Melegítsük elő közepes hőfokra a gofrisütőt, majd kanalazzunk bele egy adagra valót és süssük néhány perc alatt készre. Három sütésre elég ez a mennyiség.
                      Kiváló recept, véleményem szerint ez a lisztes gofri legigazibb párja. A Nature Cookta kiváló minőségű kókuszlisztjéből készítettem, imádom, mindenkinek csak ajánlani tudom!
                      ----------------
                      a receptet egy-az egyben kimásoltam innen

                      Még annyit turbózok a recepten, hogy áztatott mazsolát is teszek a tésztájáBA és úgy sütöm és akkor magában is ehető, főleg ahol megsül a mazsola is kicsit. nyamm!
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        #71
                        Zöldséges lepény

                        Hozzávalók:

                        25 dkg nyers vegyes zöldség (karfiol, brokkoli, sárgarépa, cékla stbstb.)
                        3-4 evőkanál őrölt lenmag
                        3-4 evőkanál őrölt szezámmag
                        1 csomag sütőpor
                        fél teáskanál só
                        egy evőkanál olívaolaj
                        3 tojás
                        1 kisebb vöröshagyma fele
                        2 gerezd fokhagyma

                        Elkészítés:

                        Melegítsük elő a sütőt 200°C-ra. A zöldségeket és a kétféle hagymát daráljuk apróra egy konyhai aprítógép segítségével. Adjuk hozzá megdarált zöldségekhez a lenmagot, a szezámmagot, a sütőport, a sót, és öntözzük meg egy kevés olívaolajjal. A tojásokat verjük fel egy külön tálban, majd egyszerűen csak keverjük hozzá a zöldségekhez. Dolgozzuk jó alaposan össze. Az elkészült masszát simítsuk egy kb. 30x23 cm-es, sütőpapírral kibélelt tepsibe, és süssük szép pirosra, de legalább 30 percig. A legfinomabb akkor lesz, ha a széle kicsit megpörkölődik, és végén még rápirítunk a tetejére is.
                        Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.03.07., 21:46. Oka: Reggeli
                        Nóri és a három királyfi
                        Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                        Comment


                          #72
                          Mai étel (sajtot tartalmaz):

                          Répás-camembertes omlett
                          2 közepes répa
                          4 tojás
                          kb. 20 dkg camembert
                          zsír (~ egy nagykanál)
                          kicsi só

                          Lereszeled a répát, felkockázod a sajtot, a zsírt felolvasztod és beleöntöd és mindezt összekevered a tojással, ezután berakod közepes sütőbe kb. húsz percre. Rém egyszerű cucc, de olyan finom lett, hogy gondoltam, megörökítem.
                          Én olvasztott vajjal csináltam, de kicsit égettvaj-mellékíze lett tőle, szóval legközelebb legfeljebb a végén öntök rá egy kicsit (vagy mondjuk csinálok belőle valami vajszószt fűszerekkel), amikor már tálalom (én össze szoktam vagdalni, hogy beleférjen a tányérba).

                          Ennyiből egy kis tepsi lett, nekem meg Nnek étkezésnyi. Legközelebb rakok még bele tojást meg még egy répát, és akkor nem zabáljuk fel rögön
                          Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                          Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                          Comment


                            #73
                            aztaaa, ez tényleg nagyon jól hangzik! (milyen/melyik camambert használtál hozzá?)
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              #74
                              ilyen tróger vinny camembert (a m**atchokban/corákban kapható „márkátlan” cucc, az olcsósága (kb hatszáz volt egy negyedkilós pakk) ellenére teljesen korrekt camembertíze van), de ha van rá keret, akkor bármilyen érettebb camembertből csinálhatod (szerintem célszerű nem ilyen tihany, bakony jellegű szendvicssajot használni hozzá, mert annak nem annyira jellegzetes az íze, egy nagyobb omlettben simán elvész szerintem. de lehet jó azzal is).
                              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                              Comment


                                #75
                                Mi ez a ghi pontosan?
                                És kókuszzsírt ti hol vesztek?
                                1 kg ára mennyi ezeknél kb?

                                Mindig csak valami újat tanulok
                                . o O

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X