Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nálam egyelőre nem jelentkezett hiányérzet.
    Nagyon meglepődtem ezen és azon is, hogy gyakorlatilag már 1 hét után kevésbé vagyok fáradt esténként. Ja és 2 hét alatt (ma mértem) -2 kg. Ez jó, még akkor is, ha nem ezért váltottunk családilag.

    Comment


      Nálunk is jelen van még a kenyér, igaz csökkenő mértékben, napi 1x, akkor is kevés (1 szelet), de néha még küzdelem nem enni (hiányérzet). Remélem elmúlik. Nagyon finom paprikakrémet csináltam a minap, azzal nem nehéz kiváltani, majd beírom a receptes topicba

      Zsu, szuper, nekem az energikusság volt az első paleo-tünetem Kilókat nem figyelem, de állítólag fogytam valamennyit.

      Pogácsa-recept nekem is kéne Pocakpannánál nagyon finom torták vannak!!! Meg nyers-sütik, harapnivalók, elég sokszor nyúlok az ő receptjei után, mert nagyon gyorsan készen vannak.

      Holnap húsimádó vendégek jönnek, megpróbálok varázsolni egy kis aszalt szilvás lilakáposztát hozzá, attól múltkor elolvadtunk, olyan finom volt!
      Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.02.10., 13:22.
      Nóri és a három királyfi
      Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

      Comment


        csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nálunk is jelen van még a kenyér, igaz csökkenő mértékben, napi 1x, akkor is kevés (1 szelet), de néha még küzdelem nem enni (hiányérzet). Remélem elmúlik. Nagyon finom paprikakrémet csináltam a minap, azzal nem nehéz kiváltani, majd beírom a receptes topicba

        Zsu, szuper, nekem az energikusság volt az első paleo-tünetem Kilókat nem figyelem, de állítólag fogytam valamennyit.

        Pogácsa-recept nekem is kéne Pocakpannánál nagyon finom torták vannak!!! Meg nyers-sütik, harapnivalók, elég sokszor nyúlok az ő receptjei után, mert nagyon gyorsan készen vannak.

        Holnap húsimádó vendégek jönnek, megpróbálok varázsolni egy kis aszalt szilvás lilakáposztát hozzá, attól múltkor elolvadtunk, olyan finom volt!
        Tényleg olyan jó, hogy máris kicsit erősebbnek érzem magam.
        Azért Csipetnyusza azt az aszaltszilvás káposztát is megoszthatnád velünk, legalábbis velem.
        A pogácsán én is agyalok, mert férj imád rágcsálni sósat is

        Comment


          sóska

          Valljátok be, mindenki nagyon várja a tavaszt - sok friss zölség és gyümi, paleos időszak!
          . o O

          Comment


            hát így van. várom a tavaszt. bár most olyan boldog vagyok hogy megtaláltam a céklát, mert eddig se nem szerettem, se nem tudtam vele mit kezdeni. most meg tökéletes krumpli helyett. még férjem is ette és szerette, ez pedig nagy szó...
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

            Comment


              sziasztok, bocs, hogy belekotty, mivel én nem vagyok igazi paleós - vega lévén - de ha úgy vesszük, se gabona, se tejtermékek, tehát azért mégis benne vagyok valahol a témában.
              Szóval a szénhidrát-éhséget nagyon jól el lehet gyümölcsökkel venni. Én ha éhes vagyok, bekapok egy banánt (brutális banán fogy nálunk). Szóval én arra jöttem rá, hogy igazából 3 dologgal lehet jól lakni. Hússal - bár az nálam már 7 éve nem játszik - , kenyérfélével, rizzsel, krumplival - ami most szintén nem - illetve gyümölcsökkel. Végül is a gyümölcs is szénhidrát. És nem kell bedőlni a "banán hízlal" dumának. Én úgy fogytam le 15 kg-t szülés után, hogy heti 1-2 gyümölcsnapot tartottam (sok-sok banánnal), és szépen lementek a kilók. Tegnapelőtt vacsorára ettem 3 almából készült pürét. (egyébként nagyon jó, alma, maréknyi dió összeturmixolva és fahéjjal megszórva, tisztára tejbegríz-feelingem volt tőle, mindenki megette a családban, kivéve az egy évest, akinek nem kell az almapüré, na mindegy). Tegnapi vacsorám két nagy banán. Ezt csak azért írom, mert tegnap előtt is jól laktam meg tegnap is jól laktam. Ma meg ettem vacsorára tojásrántottát 3 tojásból majd még 2-ből és még mindig éhes voltam. Most vagy én nem működöm normálisan, vagy valamiért nem lehet ettől rendesen jól lakni. (Pedig még két hagyma is volt benne) .
              Viszont van egy isteni muffin receptem, amiről szerintem meg nem mondja senki, hogy nincs benne liszt. Mondjuk miután már 3 nap is csináltam egymásután (mindig elfogyott), utána pár nap szünetet tartottam. :-)
              4 tojás, 1 dl víz (kb), 200 gr kókuszliszt (de lehet kókuszreszelék is vagy vegyesen) , 100 gr darált dió, 200 gr reszelt répa (kislukún), kb 300 gr reszelt alma (nagylukún), marék mazsola beáztatva, kb 40 gr méz és egy kiskanálnyi stevia - de akár ki is lehet hagyni, ha valaki nem szereti túl édesen. az alma is eléggé édesíti. Igazából ez egy működő süti recept és csak kihagytam a lisztet belőle és teljesen finom és jól összeáll. Kb 18 db szokott nekem kijönni ennyiből.
              Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

              Comment


                Tudjátok mit vettem észre, mióta nem eszem gabonát? Valahogy állandóan jó kedvem van. Mintha elmúlt volna felőlem valami depresszív rosszkedv felhő. Na ez így elég hülyén hangzik, de tényleg. Pedig most az egész család beteg és mégis. Ja, meg elmúlt a 20 éve tartó non-stop orrdugulásom, orrfolyásom. (ja, allergiavizsgálat vérből nem mutatta ki, hogy glutén-érzékeny lennék, vagy bármi másra allergiás)
                Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

                Comment


                  Szia Viki! köszi a tippeket és az infókat!! tök jó hogy bemerészkedtél ide vegaként is!

                  erről jut eszembe, tudtátok hogy van olyan hogy nyers-paleo? igen, kb tatárbeefszteak-en és aprított nyers májon meg hasonlókon élnek a nyers gyümölcs-zöldgségek mellett... ööööö
                  Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                  lekvárok, dzsemek, receptek

                  Comment


                    nyers paleo neeee! Itt van egy lélektani határ a számomra, mint másnak a benzinárnál

                    Viki, én is örömmel olvastalak! Meg kösz a receptet is
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      Enyém az 1000.?
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Enyém
                        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                        Comment


                          Én úúúúgy ennék pár napja almás pitét! És tutira meg lehetne csinálni paleosítva, tipp? Paleo somlóit is fogok csinálni hétvégén, névnapozunk

                          Comment


                            Csak ott volt az a pogi recept! De most elcsíptem
                            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                            Comment


                              Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én úúúúgy ennék pár napja almás pitét! És tutira meg lehetne csinálni paleosítva, tipp? Paleo somlóit is fogok csinálni hétvégén, névnapozunk
                              elég sok találat jön a paleo apple pie-ra... de itt is van rögtön 1: http://crossfitmurrieta.com/2011/09/03/paleo-apple-pie/

                              de a Kifőztük februári számában pont van egy Poczak Panna féle paleo almás pite recept a 62. oldalon
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment


                                tuzko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tudjátok mit vettem észre, mióta nem eszem gabonát? Valahogy állandóan jó kedvem van. Mintha elmúlt volna felőlem valami depresszív rosszkedv felhő. Na ez így elég hülyén hangzik, de tényleg. Pedig most az egész család beteg és mégis. Ja, meg elmúlt a 20 éve tartó non-stop orrdugulásom, orrfolyásom. (ja, allergiavizsgálat vérből nem mutatta ki, hogy glutén-érzékeny lennék, vagy bármi másra allergiás)
                                Helló, egy családtagomnál sem mutatott ki semmit, s ő is ezeket produkálta, amit te itt leírsz. Ez bizony a rejtett érzékenység.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X