Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sárga lenmag?: vörös lencsét már régen kihevertem, de ezt nem ismerem...

    Kérdés: láttam egy receptet tegnap, ma meg nem találom. Úgy emlékeztem a paleoihleten volt, de végignéztem és nincs. Édesség. Valami muffinformában vagy miben sült, volt kép róla. Soksok tojásfehérje, meg gyümölcs van benne...de nem tudom. Ismeritek?:
    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

    Comment


      a pavlova tortára gondolsz?
      Lehet valaki megújította muffinnak.

      Comment


        Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        sztem meg bűn a gyümölcsöt hőkezelni, mármint főzni sütni.

        Ésigen, a cukortartalma miatt nem jó a hússal együtt enni, mert más emésztőnedvek kellenek hozzájuk és 'ütik' egymást.
        Most hasmenés után jobb úgy a gyomornak-nyeresen savas.
        Ez a testkontollos elv, ha jól emlékszem. a gyümölcs után óra mulva lehet mást enni, addigra hagyja el a gyomrot.

        Comment


          igen Testkontroll

          Én zsenge korom óta minden diétát megvizsgáltam

          És abban is igazad lehet, h viszont így nehéz a gyomornak....úgyhogy hajrá hellot!!

          Remélem máris jobban vagy!!

          Nekem volt egyszer nagyon durva hasmenésem, és (nem túl paleo de) már rizst nyákosítottam minden nélkül. Ez órákon át tartó kistűzön fövést jelent. Azt elvileg nem hányja ki az ember, meg kíméletesen megy át...viszont annnnnyira rossz volt, h alig ettem belőle

          Megkukkolom ezt a pavlova tortát..
          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

          Comment


            Megnéztem. Paleo módra nem találtam receptet, én meg nem merek saját szakállra variálni így, h az eredetit még sose csináltam. Nem tudom mi hogy viselkedne bizonyos változtatásoknál

            De vala mi hasonéó lehetett az alap....lassan kezdem azthinni, h csak álmodtam
            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

            Comment


              én egyszer fogyókúra alatt azt álmodtam, hogy sparos sajtos bagettet eszek, frissen sült-még az illatát is éreztem álmomban

              Comment


                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  Én is egy nap alatt megúsztam a dolgot, mint a család többi tagja Szombat este már eléggé ettem mindenfélét, mert addigra iszonyú éhes voltam, és vasárnap már semmi bajom nem volt.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Timi, örülök hogy jobban vagy

                    Comment


                      Én is!
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Sziasztok, én januártól két hónapig full paleo étrend szerint éltem. 2 hónap alatt lement rólam 10 kiló (van miből), de egyáltalán nem éheztem, a mennyiségre nem is nagyon figyeltem, csak a minőségre, meg persze arra, hogy paleo legyen. Mellékhatások: nem löttyedt meg a bőröm a viszonlag gyors fogyástól, puffadás nuku, allergiám javult, gyóhyszert sem szedtem. Szóval nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. Most egy hete kezdtem újra (amikor félbehagytam, minden tünetem visszatért, sajna a hízás is), örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, innen fogok erőt meríteni.
                        Szerettem volna az egész családot erre ráállítani, legalább az alapelvek szintjén, csak sajnos az a baj, hogy a nagyobbik (4,5 éves) lányomnál fruktóz-malabszorpciót diagnosztizáltak, emiatt zöldésg-gyümölcs kilőve, az ő diétája sajnos pont abból áll, ami paleo szempontól a leggázosabb. Szendi oldalán olvastam egy csajról, akinek minden gyümölcstől ment a hasa, meg puffadt, aztán amikor teljesen átállt a paleo kajákra, minden tünete megszűnt. Legszívesebben kipróbálnám a lányomnál is, de nem merem. van valamelyikőtöknek ezzel kapcsolatban vmi tapasztalata?
                        Dzsonia

                        Comment


                          Sajnos nincs

                          Örülök, h itt vagy

                          Nem keresed fel azt a lányt? Szendin keresztül, vagy valahogy? Hátha segítene...
                          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                          Comment


                            lányok! az első hsz.-be nem lehetne esetleg összegyűjteni a linkeket?
                            Réka
                            Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                            Comment


                              De, biztos, csak ahhoz ugye az 1. hozzászóló kell ... ?! :erősen kérdőkeresőtekintetűszmájliazérintettfelé:
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                tetszik ez arövid szmájlivév olyan velős
                                Ha esetleg az elsővel nem sikerülne, Timi szokott jönni, és akkor a másodikat meg lehet szerkeszteni

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X