Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Megint jöttem kérdezni
    Allergiás vagyok valami kajára. Nem tutom mire, de most előszőr mióta szoptatok előjöt. Marom magam, mert csalánkiütésem van. 3. vagy 4. napja, és ilyenkor ez eltart 7 napig is. Iszom a kálcium tablettát, és homeopátuás hisztamint szedek.
    OFF: Szia! Én nem vagyok szopi tanácsdó, csak évek óta allergiás Én úgy tudom, hogy a Hisztamin az inkább poratka ellen van és ez is légúti allergiára. Én a viszketésemre Apis (C15) nevű bogyócskákat szedek, ez tuttira bőrallergiára van! A dokim úgy javasolta, hogy ha nagyon viszketek, akkor max óránként 5 bogyócska. De még soha nem szedtem ilyen sokat belőle!
    Ja és ez jó rovarcsípésekre is!
    Andi és Sárika (2010.05.11) aki el van RONTVA!!!
    Rettenetesen elfoglalt "születet felelség" lettem így előfordulhat, hogy napokig nem jelentkezem!

    Comment


      Anikó, az e-lactancia szerint a claritin( loratadin hatóa) biztonsággal szedhető,
      szert nem ajánlhatunk, csak ha mondasz vmit,h mit szednél, utánanézünk a hatóanyagnak.
      jobbulást!
      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

      Comment


        hoa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A penészölőknek többnyire hidrogén-peroxid a hatóanyaguk. Ez bőrrel, nyálkahártyával érintkezve azonnal reakcióba lép, nem gondolom, hogy felszívódik...
        köszönöm szépen!!!
        " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

        Comment


          15 hónapos gyermek (egyik napról a másikra jelentkező) bőrszárazsága összefügghet-e az anya táplálkozásával? Korábban nem volt ilyen problémánk.

          Comment


            Sziasztok!
            Nagyon el vagyok keseredve: 5 és fél hónapos kisfiam 1,5 hónapja nem nagyon akar hízni (előtte is elég nyurga volt), sőt, most már picit fogyni kezdett. 4 hónaposan 5690 g, 5 hónaposan 5800 g, 5 hó 1 hetesen 5960 g (itt kezdtem örülni, hogy hízik), 5 hó két hetesen 5980 g, rá pár napra 5920 g, itt tartunk most. Azelőtt 6-800 g-okat hízott havonta (2900-zal született). 4 hónapos korában (amikor kezdődött a gond) volt 2 hét különbséggel 2 mellgyulladásom ugyanazon az oldalon, akkor napokig szinte semmi nem jött abból a mellből, és a mai napig sem állt vissza a tejmennyiség. Előtte is sokszor volt ilyen elzáródás a mellemben, de addig mindig megoldódott baj nélkül. Ilyenkor mindig van a bimbón seb is, fehéres, fájdalmas, most is sebes az az oldal, ahol a legutóbbi 2 elzáródás volt, nem bír meggyógyulni. Vsz. a fájdalomtól, + talán az idegességtől (hogy most sikerülni fog-e) nem mindig van tejleadó ezen az oldalon. Nagyon gyakran szoptatok, amikor csak kéri vagy nyűgös vagy fáradt, de én is nézem az órát, és ha már egy óra eltelt az előző óta, akkor én forszírozom (majdnem mindig el is fogadja), de van, amikor félóránként szopizik. Éjjel magától kel 1-2 óránként, együtt alszunk. Nappal is szinte folyton a kezemben, ölemben, kendőben van, kivéve, ha a játszószőnyegen, de akkor is mellette vagyok. Nem nagyon mérem a szopikat (csak naponta a súlyát), amikor mérem, akkor szinte sosem haladja meg a 30 g-ot, de nem tudom hogy ez ilyen gyakori szopinál mit jelent. De érzésre is nagyon keveseket tud szopizni, mert 1-2 percet tölt 1-1 cicin, emiatt 2-3-szor is oldalt váltok alkalmanként, de igazából csak az elsőnél tud kortyolgatva inni, utána már csak cumizás és néha egy nyelés, amíg meg nem unja, és ez elég hamar szokott bekövetkezni. Emiatt is teszem gyakran cicire, mert 1-1 szopizás alig tart 5-10 percig, kivéve ha belealszik, de akkor meg ugye csak tartogatja a szájában (így altatom éjjel is az ágyban, és nappal is általában a karomban). Elég gyakran nem bírja kivárni, míg elindul a tej, és kifelé forog a karomból, húzza a cicit, ami csak tovább ront a sebesedésen. Kezdi megtanulni, melyik a "rossz" cici, mert van, hogy eleve el sem akarja fogadni, csak a másikat. Így nagyon nehéz növelni a tejmennyiséget. Ráadásul épp most van abban a korban, hogy minden kezd érdekesebb lenni, mint a cicizés, emiatt is forgolódik, és hamar abbahagyja, ha már nem tud kortyolgatni, akkor nem nagyon van türelme hozzá. Emiatt szopik után-között fejni szoktam, de alig tudok 5-10 ml-t kipréselni alkalmanként összesen a két mellből, ezt még kispohárból meg szoktam vele itatni a szopi után, amikor már nincs a cicihez türelme (El is szokta fogadni.) Éjszaka is fejek szopik után, reggelre így kb. 30-40 ml szokott összegyűlni, ezt másnap este szoktam odaadni neki a fürdés utáni szopi után. Ezt is mohón meg szokta inni. Amúgy nem látni, hogy nagyon éhes maradna, mert a szopik után csak ritkán szokott nyűgösködni, sírni meg csak ha nagyon fáradt már. Látszólag elégedett, csak a mérleg mutat rosszat, meg én érzem, hogy sokkal kevesebb a tej (a szopizások időtartama-mikéntje miatt, hogy sokkal rövidebben tud kortyolgatva inni). A fejésre nincs tejleadó reflex, ez régen sem volt. (Kézzel fejek, mert a mellszívóval még kevesebb jött.) Pisis-kakis pelusok rendesen vannak, kinézetre, viselkedésre egészséges, jó kedélyű, de nem tudom, nem amiatt ilyen kiegyensúlyozott-e, hogy sokat van kézben, meg mert elég könnyű elterelni a figyelmét már (nagyon kiváncsi, minden érdekli, mindent figyel), és nem lehet-e, hogy éhes marad, csak nem nagyon jelzi...? Az öklét, ujjait, játékait sokat rágcsálja, de én ezt a fogzásnak tulajdonítom (2 hónapja borzasztóan nyálzik), meg ebben a korban szerintem mindent a szájukba vesznek. Cumi, cumisüveg nincs, anyatejen kívül még mást sosem kapott. Mostanában iszonyúan elkezdett mozogni, most fordult át hátról hasra (hasról hátra már 3 hónapos kora óta), és nagyon próbálkozik a kúszással. NAGYON tápszerellenes vagyok, de kezdek aggódni, hogy meddig mehetek el a próbálkozással, és mi van, ha tényleg hetek óta kevés neki a tej, csak türelmes baba, és nem igazán reklamál...? A hossza így alakult: 52 cm; 1 hósan 55, 2 hósan 58, 3 hósan 61, 4 hósan 64, 5 hósan 65, 5 és fél hósan most 66. Pár hétig ittam a görögszénamag-főzetet, most váltottam egy teakeverékre, mert úgy tudom, az ilyesmit csak kúraszerűen lehet, különben hozzászokiik a szervezet és nem hat... A teakeverék tkp megegyezik a Laktoherbbel, csak egyenként válogatta össze az összetevőket a gyógynövényboltos. Mit tehetnék még a tejmennyiség növelése érdekében? A mellbimbósebet mivel lehet leghamarabb elmúlasztani? Tejet szoktam rajta hagyni, meg lanolinnal kenem. Ha mégis tápszerrel kell pótolni (amit nagyon nem szeretnék, de éheztetni sem akarom sokáig a gyereket), milyen mennyiséggel kezdjük? Már a Szoptaníton gondolkozom végső elkeseredésemben, hátha azzal még lesz esély visszacsinálni, ha tápszerezni kell...
            Sokáig szerettem volna szoptatni
            Dia, Bertalan (2010. 04. 26.) és a kistesó (2012. július) anyukája

            Comment


              Ezt kaptam ma, segítsetek:


              Szia Nike,

              Eloszor is megegyszer szeretnek a forumon kivul is gratulalni Zsuzska lanyodhoz.

              Nagyon kis tunemeny, testverkei is elbuvoloek, buszke lehetsz rajuk. Bar tuti az

              is vagy.

              Bocsi, hogy megint zavarlak, de meg mindig vannak problemaim a szoptatassal, igy

              kozel ket honap utan is. Szerencsere a fiuk rendszeresen szopiznak most mar, mar

              hiztak is tobb, mint egy kilot a szuletesuk ota, az esetek 98 %-aban nem is kell

              potolni. Amikor viszont igen, az azert van, mert a bal mellem nagyon durvan faj,

              es egyszeruen nem tudom, hogy mi baja lehet, es ez elegge megvisel, hiszen amugy

              nagyon szeretnek szoptatni. Sajnos az allando fajdalom miatt kevesebb tej is jon

              belole, vagy talan inkabb nehezebben jon, es a fiucskak elfaradnak, nem
              szopiznak ki belole annyit, mint amennyit pl. a masikbol. Neha-neha azert
              sikerul tobbet is, ugyhogy ezert gondolom, hogy lenne benne, csak talan mivel
              lelkileg megvisel, igy olyankor csokken.

              Mar egy ideje nagyon eros ego fajdalmat erzek a bimboudvar korul egesz szopizas
              alatt, es meg utana is kell egy jo 10 perc, mig megnyugszik. Egyszer sajnos mar
              el volt dugulva nehany csatorna, de azt kimasziroztuk jol, azota nincs benne
              semmi csomo, ugyhogy attol nem lehet. Mindenki azt mondja, hogy attol lehet,
              mert rossz technikaval szopiznak. Ami mondjuk tenyleg igaz, rosszul tanultuk meg

              az elejen (mert ugye ok korabban jottek, igy tanulniuk kellett), de most mar
              igyekszem figyelni arra, hogy jol kapjak be. Bar nem jarunk mindig sikerrel.
              (Lehetseges az amugy, hogy ok mar nem is tudjak jol megtanulni? Hogy most mar
              ugy fogjak csinalni, ahogy eddig?)
              Sebes is volt az a bimbom, de most mar szepen lejott. A multkor voltam
              ellenorzesen a rendeloben, ahol elmondtam ezt a problemamat, es megneztek. De
              csak annyit mondott, hogy nem piros, nincs benne csomo, ugyhogy nincs baja. De
              ez rajtam nem segit, mert a fajdalom akkor is ott van, ami nagyon megvisel, es
              elegge elrontja a szoptatas elmenyet, ami ugye nagyon fontos. Ja, azt is
              mondtak, hogy csereljek poziciot, hatha ugy jobb lesz. Eddig nem mertem, mert
              feltem, hogy mi van, ha rosszabb lesz. Ma viszont megprobaltam, de tenyleg
              sokkal rosszabb volt.

              Most mar elegge el vagyok keseredve, hogy mi lehet a baja, mert nagyon elrontja
              az egesz elmenyt, plusz nagyon megterhelo. Igy is nehez, hiszen a ket fiuval
              szinte tenyleg egesz nap csak szoptatok, de ha legalabb kellemes lenne mindket
              mellemben, akkor nem is erdekelne.

              Nagyon erdekelne, hogy Te mit gondolsz errol, hallottal-e mar ilyenrol, tudod-e,

              hogy mi lehet a gond, es foleg, hogy mit tehetek? Tudom, hogy igy ennyibol,
              latatlanul nagyon nehez lehet, ugyhogy megertem, ha nem tudsz segiteni. Ugyis
              addig megyek, amig nem sikerul kitalalni, mi lehet a gond, mert szeretnem oket
              szoptatni, ameddig csak lehet. De hatha Te megis tudsz tanacsolni valamit.

              Elore is nagyon szepen koszonom a valaszod, es bocsi, hogy zavartalak. Nagyon jo

              egeszseget kivanok Neked es csaladodnak, sok-sok gyonyoruseges pillanatot
              csodaszep gyermekeiddel.
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                Suci, eszik mindent a gyerkőc?vmi újdonság?nem evett vmiből mostanában többet? bmi tisztálkodószer váltás? mennyire száraz a bőre,mekkora területen?viszket is?
                te kajádban volt vmi újdonság?
                rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                Comment


                  Dia, nagyon jó,amiket írtál, h sokszor megkínálod a picit,sok ciciből, sokat van kézben, nincs cumi! A pelusok rendben, akkor jól értem,ugye?min 6 pisi megvan most is? a súlyát megduplázta a pici, ezután lelassul a gyarapodás nagyon! az fontos, amit mondasz, h ránézésre rendben van, ez megnyugtató!
                  vmi oltást nem kapott mostanában a pici?betegség, takonykor? te nem kezdtél el gyógyszert szedni?
                  a melglyulladás miatti tejcsökkenés miatt ne aggódj, 1 mellből is lehet szoptatni,
                  az aggódás megfoghatja a tejleadó r-t , sokszor bejön, h másra figyelsz közben, tv, telefon, ....
                  orvos,védőnő mit mond?
                  sebre ez így jó, mióta sebes most? a pozicióváltás jó ilyenkor, h ne uott nyomódjon.
                  méregetést érdemes lenne ritkítani.
                  merre laktok?
                  rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                  Comment


                    Niké,érdemes lenne vkivel beszélnie a mamának, így nehéz.... kérdés, h milyen színű-alakú a mellbimbója szopi után, mióta van ez a z égő fájdalom,mellbimbó ég v a melle belül, cumi, cü, ....szóval sok kérdés lenne.
                    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                    Comment


                      Dia, nem vagyok szoptatási tanácsadó, de mint egy kis súlyú, lassan gyarapodó örökmozgó anyja, teljesen megértelek. Én is aggódtam ebben az életkorban. Szerencsére a gyerekorvos kevésbé parázott (a védőnő persze nagyon), így kiderült, hogy a gyerek ilyen alkat. Leírom neked Panka méreteit, hátha megnyugtatnak:
                      (Panka kicsit magasabb, de vékonyabb, mint ti vagytok)

                      Leírtam neked egy éves korig, mert látszik, hogy amikor elkezdett Panka egy új mozgásformát, azonnal leállt a súllyal, meg látszik, hogy van, hogy nő és nem gyarapszik.

                      A gyermek amúgy okos, szép, mozgékony dumagép, 20 hónaposan kb. 9.5 kiló és 86 cm. (ismertem féléves 9 kilósat is
                      Születési: 2900 g, 50 cm
                      1 hó 3550
                      2 hó 4250
                      3 hó 4750 g 63 cm
                      4 hó 5300 g 65 cm
                      4.5 hó 5300 g 66 cm
                      5 hó 5760 g 68 cm
                      5.5 hó 5950 g
                      6 hó 6250 g 70 cm
                      7 hó 6500 g 72 cm
                      8 hó 6600 g 73 cm
                      9 hó 7000 g 74 cm
                      10 hó 7400 g 74 cm
                      11 hó 7700 g 77 cm
                      12 hó 7800 g 77 cm
                      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                      Comment


                        rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Suci, eszik mindent a gyerkőc?vmi újdonság?nem evett vmiből mostanában többet? bmi tisztálkodószer váltás? mennyire száraz a bőre,mekkora területen?viszket is?
                        te kajádban volt vmi újdonság?
                        Kedves Rado! A tejtermékeket elutasította, ezért nem adunk neki, húst kétszer kapott életében, kóstoló jelleggel az elmúlt másfél hónapban. Főleg gyümölcsöt és zöldséget eszik, és valamennyi gabonát. Újdonságként az elmúlt 3 héten kapott szőlőt. A nyers paradicsomot különösen szereti, átlag 2-3 db-ot is megeszik egy nap. (1 éves kora után kapott először tejterméket és paradicsomot is.)

                        A fürdetőjére gondoltunk már mi is, de úgy vettük észre, hogy a bőre aktuális állapota nem mutat összefüggést a fürdetési alkalmakkal.

                        Két hete vettük észre, hogy száraz az alsó lábszárán a bőr, néha dörzsölgette is. Calendulás Weleda krémmel kenegettük, de épp csak szinten tartani tudtuk, sőt tegnap kis piros foltok jelentek meg rajta és azt éreztem, hogy már a combján is szárazabb mint volt. Az arcbőre is száraz, azt egy sűrűbb, szintén calendulás weleda-krémmel kenjük (ami kifejezetten baba-arcbőrre ajánlott) így ott a foltok nem jelentek meg. Viszont sajnos ma azt kellett felfedeznem, hogy már a karján is száraz a bőr és ott is kis pirosabb foltok jelentek meg Szóval most 2 nap alatt tovább romlott a nem túl rózsás helyzet, ahelyett, hogy javulna. Ebből gondoljuk, hogy máshol kell keresnünk az okát, nem elég kenegetni.

                        Jómagam fogyasztok tejtermékeket, tendenciózus újdonság az elmúlt kb. két hétben a napi 1-1,5 csésze tejeskávé (korábban ez csak szórványosan fordult elő). Olyan lehet, hogy eddig nem zavarták az általam fogyasztott tejtermékek, és most egyszeriben csak intoleránssá vált irányukba? Az ekcéma kapcsán írta valaki, hogy az ő tejmentes komoly javulást idézett elő a gyermekénél - azt nem tudtam kibogozni, pontosan milyen korú gyermekről volt szó.

                        Ennyi jut most hirtelen eszembe.

                        Comment


                          mármint tejmentes diétája az előző hsz-omban

                          Comment


                            rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Niké,érdemes lenne vkivel beszélnie a mamának, így nehéz.... kérdés, h milyen színű-alakú a mellbimbója szopi után, mióta van ez a z égő fájdalom,mellbimbó ég v a melle belül, cumi, cü, ....szóval sok kérdés lenne.
                            londonban van......
                            de továbbítom a kkérdéseket (meg belinkeltem neki a topicot)
                            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                            írj a gmailemre az is cyanus

                            Comment


                              illekandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              OFF: Szia! Én nem vagyok szopi tanácsdó, csak évek óta allergiás Én úgy tudom, hogy a Hisztamin az inkább poratka ellen van és ez is légúti allergiára. Én a viszketésemre Apis (C15) nevű bogyócskákat szedek, ez tuttira bőrallergiára van! A dokim úgy javasolta, hogy ha nagyon viszketek, akkor max óránként 5 bogyócska. De még soha nem szedtem ilyen sokat belőle!
                              Ja és ez jó rovarcsípésekre is!
                              Köszönöm! A gyógyszerész néni felolvasta nekem a gépről, h mért ezt adja, és közte volt a csalánkiütés is, ezért vállaltam be. Viszont elfogyott a szer pillanatok alatt, úgyhogy most lehet, h kipróbálom amit te írtál, mert bár minimálisan lárható már csak a kiütés, én et a viszketést csak 3 napig bírom megállni vakargatás nélkül, úgyhogy lassan a bokám és csuklóm tiszta varas lesz

                              rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Anikó, az e-lactancia szerint a claritin( loratadin hatóa) biztonsággal szedhető,
                              szert nem ajánlhatunk, csak ha mondasz vmit,h mit szednél, utánanézünk a hatóanyagnak.
                              jobbulást!
                              Köszönöm! De jó, h ideírtad az oldal címét, mert így szétnéztem ott is Bárcsak korábban ismertem volna, sok fejfájástól megóvott volna....szó szerint is

                              Mégegyszer köszönök mindent
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                Kedves Dóra, nagyon köszi a gyors reagálást, a pelusok tuti, hogy rendben vannak, ha csak egy órát van rajta (fürdés előtt pl.), akkor is van benne pisi. Oltást utoljára 4 hónaposan kapott, pont akkor kezdődött ez a mizéria, de ennek már 1,5 hónapja. Betegség nem volt, én csak a Cerazette-et szedem, de sokkal régebb óta (6 hetes kora óta). Igen, a figyelemelterelés be szokott jönni, tévé, beszélgetés, csak az a baj, hogy Bertalan figyelmét is el tudja vonni az ilyesmi. Éjszaka a legjobb szoptatni
                                Az orvos az 5 hónapos mérésen (2 hete) már tápszert akart adni, akkor kaptunk egy hét haladékot, akkor lett is 160 g gyarapodás, a köv. hétre viszont csak 20, most várunk megint egy hetet, de ez is olyan idegőrlő, mintha vizsgáztatnának minden héten... A védőnő kevésbé aggódós (bár a tápszert ő is rendszeresen felveti), de azt hiszem, ebben a doktornőre hagyatkozik. A seb kb. 3-4 hete van. Bölcsőtartásban meg fekve szoktunk szopizni, meg néha hónaljban, de az nem annyira jön be valahogy. És igen, a mérleggel óvatosabban kéne bánni...
                                Cinkotán lakunk amúgy.
                                Dia, Bertalan (2010. 04. 26.) és a kistesó (2012. július) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X