Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Évi, nagyon örülök. Jó, hogy vannak ilyen dokik is. De a legjobb, hogy teljes a happy end
    Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

    Comment


      Rana33 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Képzeljétek, sikerült a szopika!! Annyira örülök!!! A picik szépen ettek, és sokat!! Mire a fürdire került a sor (sokat játszottunk velük), már szegénykék nagyon felhergelődtek, és nagyon sírtak. Emiatt lehetett több a tejem? (Olvastam vhol, hogy a baba sírása is pozitívan befolyásolja a tejtermelést. És egy ideje szinte nem is sírnak már a drágák....) Vagy az a kis fejés segített?? Nem akarom beleélni magam, hogy vége a rémálomnak, mert volt már egy ilyen nap, amikor minden olyan volt, mint régen, aztán másnap folytatódott a probléma....

      Bonyi, kössz, letöltöttem. Ezt ki kell tölteni, és személyes konzultáción odaadni a szopt. tanácsadónak?? Vagy telefonon kérdezik ezeket meg?? Vagy személyesen kijönnek,?
      Ezt a fürdőkádasdit nem értem. Ha addig töltöm a kádat, hogy a mellemig érjen, akkor a babák belefulladhatnak! Ha csak az én bokámig, akkor nem éri meleg víz a cicit... Vagy az ő kádjukra gondoltál?

      KataAnna, megnézem.

      Addig is, sztetek fejjek szopik közt??? (tejserkentés+vésztartalék képzése) Vagy mit tudok tenni???
      Rana,
      az írásodból én úgy láttam tegnap, hogy talán az ijedtséged nagyobb, mint az objektív probléma , de távolból persze ezt csak találgatni lehet... Telefonban pedig gyorsabban tisztázható.

      Örülök, hogy megnyugtatóan alakult az estétek!

      Sikerült elérned tanácsadót?

      Ha még nem, azt is csinálhatod, hogy kb. a kérdéslista alapján picit részletezed a helyzeteteket, ide a fórumba... mert amit eddig megosztottál, kevés ahhoz, hogy érdemben segíthessünk. De az lassabb, hiányosabb segítség lesz, mint amit telefonon vagy személyesen kapnál.

      A közös fürdést, ha még nem próbáltad, akkor lehet, hogy elsőre nem épp csökkenti, hanem növeli a stresszt... De ha a közelben van segítség, akkor azért kivitelezhető, és ha elsőre picit fura is, általában élvezik a babák (és a praktikus részének megszervezése után a mamák is ). Végül is, 3 hónapos babákat már visznek babaúszásra.
      Egy kisebb törülközőt, ha magaddal viszel a kádba, és úgy melegvizesen teszed a melledre (amikor épp nem "foglalt" ), segít a melegen tartásban sekély vízben is.
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Rado, köszönöm! A C-fogással kicsit préseljek is tejet a szájukba? (Ha tudok..) Pucérkodást talán inkább nyáron próbáljuk ki (ha addig még lesz tejci), most ahhoz hüvi van. Ez a kádas dolog is elég furi nekem...
        AMúgy most reggel is szenvedgettünk a szopi közben (ők is, én is). Ilyenkor még azt szoktuk (Apa is itt van velem), hogy levesszük őket fél órára, addig a férjem szórakoztatja őket, és fél óra leteltével picit könnyebben / gyorsabban jön a tejci.

        Két szopi között fejhetek? Attól is több lesz a tej, ugye (meg az önbizalmam??)?

        Várom az emailt. Telefonon is tudnak tanácsot adni, vagy személyesen kell beszélnünk ilyenkor (megnézik, hogy szoptatok?? A kérdőívből következtettem erre)

        Akkor sztetek nem is a tejmennyiséggel van a baj, hanem lelki okok miatt nem jön a tejleadó reflex?? Ez azért fura, mert nem emlékszem a probléma kezdetekor semmilyen stresszre vagy rossz élményre.... Ráadásul, amikor (ritkán) dől a tej a cicimből (pl tegnap éjszaka), akkor nem is érzem a tejl. reflexet EGYÁLTALÁN! Hogy lehet ez???

        Comment


          Bonyi, küldöm mindjárt a válaszokat (na nem mindet azért)!

          Comment


            A válaszok (bocs, ha sok helyet foglal!! )

            A probléma rövid leírása:
            Elkezdenek intenzíven szopizni, de ez 6-15 perc után abbamarad. Ekkor dudlizni próbálnak, ami elég sokáig tart (ekkor sokszor türelmetlenek lesznek és csapkodnak / kiköpdösik a cicit), mire új tejleadó reflex jön. Ezután már rövidebb ideig tudnak csak szopizni (2-3 perc), majd vagy türelmesen dudlizgatnak tovább / bealszanak (a köv. tejbelövellésig, ami ismét sokára tapasztalható), vagy nagyon feldühítik magukat, és kiköpve a cicit, elsírják magukat. Fél-egy órás szünet (játék) után a folyamat újraindul, és általában még egyszer kilövell a tej, de ismét csak pár percig.
            A probléma van, hogy a nap minden szopijára fennáll(kivéve az éjszakai álomszopit), van, hogy egyikre sem. A reggeli szopival többször van gond, mint a többivel.

            CsecsemőK
            születési adatai, hány hetes 2009 10 12 (4 hó)
            ikrek: születési súly: 2340 és 2830
            kibocsátási súly: 2240 és 2680 (?)
            súlyfejlődés eddig: 4470 és 4340 (igen, a kicsi leelőzte a nagyot)
            kap-e pótlást, mennyit naponta, mit: ha keveset esznek, akkor saját anyatej (pohárból, kanállal) 20-50 ml között, ritkábban, mint napi egyszer.
            mikor kap pótlást (méri-e a szopásokat, mióta, miért, kinek a tanácsára?) gyakran mérjük a babákat mostanában, hogy megtudjam, eleget ettek-e. Pótlás: ha nem ettek eleget (vagy éhesen sírnak, vagy látjuk rajtuk, h még éhesek, vagy súly alapján)
            milyen eszközzel kapja a pótlást Kanál, pohár, (Medela Soft Cup: még nem használtuk)
            egészségi állapota szülés után: kitűnő (Apgar 9-9-10 és 9-10-10)
            egészségi állapota most: sztem kitűnő (a kisebb babánál kicsit nagyobb kutacs, az elvártnál kisebb súly a gy.orvos szerint)
            mikor látta utoljára gyerekorvos, mit állapított meg, mit tanácsolt: 3 hósan, a kisebb babának kicsit nagyobb kutacs és a kisebb baba nem megfelelően gyarapszik.
            mikor látta a védőnő, mit tanácsolt: 3.5 hósan, minden rendben
            hányszor szopik 24 óra alatt? 5-6 szor
            mikor szokta mellre tenni? ha enni kérnek (kb min 2, max. 5 óránként)
            használ-e cumisüveget? Nem
            használ-e nyugtatócumit? Nem
            használ-e bimbóvédőt? Nem
            mit gondol az anya a cumisüveg használatról/nyugtatócumiról/bimbóvédőről? Úgy hallottam, cumizavart okozhatnak illetve gátolják a szopizást, ezért nem adtunk nekik
            mesélje el, hogyan zajlik egy nap a babával? Este 8 után letesszük őket, ált. jól alszanak. Éjfél körül álomszopi, majd mély alvás 5-6-ig. Akkor megint szopi, utána is szépen visszaalszanak, majd 9 körül ébrednek maguktól (mindig egyszerre, szerencsére), akkor indul a nézgelődés, játék, duma, majd ha megéheztek, szopi. Aztán alvástól függően ébredés 2-3 körül, szopi, aztán van, hogy nem alszanak vissza, akkor játék, fürdés, majd szopi 7-8 körül, és 8 körül ágyikó.

            Anya
            mi a jó a jelenlegi helyzetben? Mit szeretne? Semmi nem jó. Szeretném azt, ami egy hónapja volt: A meghitt, nyugodt szopikat, hogy lássam őket megnyugodni és csendben szopikázni, és halljam a hatalmas kortyolásukat aztán a békés szuszogásukat.

            mi zavarja most leginkább? Sokszor megharapják / csócsálják a mellem, ha nem jön a tejci. Az sem jó, hogy minden szopi előtt gyomorgörcsöm van, hogy most hogy fog sikerülni, tudnak-e eleget szopizni. Ha „nem sikerül” a szopi, akkor utána lelkiismeret-furdalásom van, hogy miattam éheznek/ fogynak a babák, és dilemmában vagyok, hogy talán tápit kéne nekik adni, akkor szép kövérek lennének, és végülis amellett is lehet szoptatni. Aztán elhessegetem a gondolatot, mert félek, hogy ha egyszer tápit adok nekik, akkor az egyenes út ahhoz, hogy végleg elapadjon a tejem. Meg az is eszembe jut, hogy végülis elszenvedgetünk még így egy darabig, fejek sokat, azt odaadom nekik, akkor nem fognak fogyni, és akkor így talán még 2 hónapig (fél éves korukig) is kaphatnak akkor csak tejcit, aztán meg úgyis jön a hozzátápi. Vagy talán majd javul a helyzet. ezért vettem soft cup-ot, így a férjem is tudja etetni az egyik babát, én meg a másikat, és akkor nem megy el annyi idő az etetéssel, ami mostanában 2-3 órásra is elnyúlt a probléma miatt.

            mit gondol, mitől változhatna meg a helyzet? mondjuk ha fejnék rendszeresen szopik közben, akkor első svungra több tejem lehetne, amit kiszopiznak a babák, akkor nem idegesednének fel, hanem nyugodtan dudlizgatva várnák a kövi adagot. Mjd megint szopiadag, majd megint álmos dudli jönne.
            mit próbált eddig tenni, hogyan értékeli a próbálkozásokat?
            Próbáltuk, hogy 10 perc után letesszük őket a kiságyba, mert vki mondta, hogy ennyi idő alatt kiszopizzák, ami nekik kell (talán igaz is), és hogy azért csapkodnak/köpdösnek, mert eleget ettek.. Na, hatalmas ordítás volt az eredmény.
            Szopik közt fejek (néha semmi nem jön, néha 2 perc alatt 40 ml. Többet viszont nem merek fejni, mert ez az, ami egyszerre kijön, és nem akarom nyúzni a mellem), ettől mintha több tejem lenne, illetve megnyugtat a tudat, hogy legalább fejni tudok,így lesz pótlás a gyerekeknek.
            szoptatás kezdete milyen volt? Minden rendben volt, a kórházban megmutatták a mellretételt, a fejést, és problémák esetén tanácsot adtak. 3 nap után belövellt a tejem, akkor kicsit begöbösödött a cici, de elmúlt gyorsan. Nem bíztam benne, hogy lesz tejem (programozott császármetszés miatt), de volt sok.
            mikor szoptatta először a babát? Császármetszés után 3 óra múlva.
            voltak-e problémák a kórházban? Nem tudtam, hogy kell mellretenni a babákat, illetve hogy hogyan tandemszopiztassak. Sokszor nem tudtuk, mi bajuk, amikor szopi után is sírtak még. Illetve pihenni semmit nem tudtam.
            mit javasolt a csecsemős/neonatológus gyermekgyógyász? Megmutatták, hogyan kell. Azt javasolták, aludjak a babákkal.
            milyen volt a szülés? Spinális érzéstelenítés, programozott császármetszés a 37. hét + 3 napon. Jó közérzet (a körülményekhez képest, persze)
            krónikus betegsége van-e? Mikor volt a legutóbbi kontroll, milyen eredménnyel? Nincs, de öröklött trombofíliám (Leiden-mutáció) van (erre Clexane-t kaptam a szülés utáni 8. hétig), ami semmi problémát nem okozott.
            milyen gyógyszereket szed, ki rendelte el a szedést, mióta, mekkora adagban? Kérdezzünk rá a fogamzásgátlóra is!!! Lásd az előző kérdést. Fog. gátló nincs, csak vitaminok.
            dohányzik-e, hány szál naponta? Nem.
            fogyaszt-e alkoholt? Szinte soha, néha (kb havonta) egy korty (szó szerint) bor.
            mellek állapota, mérete, formája, anya alkata Sztem mindkettő átlagos.
            milyen érzés jelenleg a szoptatás? A problémák miatt szorongó. Egyébként csodálatos lenne.
            meséljen a babáról, milyen gyerek? Mit szeret, mitől nyugszik meg? Mi hergeli fel?
            kivel van együtt napközben? Mikor érkezik haza a férje, a nagyobb gyerekek, mi szokott történni azután
            Nyugodt, okos babák. Mostanában szinte nem is sírnak, hanem „elmondják”, ha bajuk van. Mosolygósak, aktívak, virgoncak. A férjem általában itthon van, mert itthonról is tud dolgozni. Ha el kell mennie hosszabb időre, Anyukám van itt.
            Akkor sírnak mérgesen, ha nem kapnak akkor cicit, amikor szeretnének. Ha felvesszük és átöleljük őket, mindig megnyugszanak. A nagyobb babát el kell ringatni, különben nem alszik el (hasfájós volt, és elkapattuk)
            hol és hogyan alszik a család éjszaka? Hol alszik a baba? Velünk alszanak egy szobában, de külön kiságyban (egy ágyban a két baba, egyelőre, mert nagyon szeretik egymást és szeretnek „beszélgetni”)
            milyen a közérzete most? Jó.

            Comment


              FOLYT.:

              SZOPTATÁS MEGFIGYELÉSE
              Sztem jól teszem cicire őket (most nem részletezem), nem is fáj a mellbimbóm szinte soha (csak ha marcangolják, lásd fentebb), általában tandemben, mindkét baba hónaljtartásban. Ha göbös a mell, akkor egyik baba hónaljban, a másik bölcső tartásban)
              anya-csecsemő kommunikáció, beszél-e hozzá, van-e szemkontaktus nézem őket, ha rámnéznek, van szemkontaktus, de nyugodt szopi alatt belefeledkeznek a szopizásba, és általában csukva van a szemük. Ilyenkor nem szólok hozzájuk, maximum suttogok valamit. Problémás szopi alatt viszont mindig rám néznek, ha kiköpik a cicit (gondolom nem értik, miért nincs tej), és akkor próbálom megnyugtatni őket. Viszont egymást gyakran nézik szopi kezdetekor vagy közben.
              a csecsemő ajkának helyzete, sztem jó: cicire szemből, jól bekapják, jól van a nyelvük, kifelé göndörödő ajak, stb.
              érez-e fájdalmat szoptatás közben? /Mit érez, amikor a baba szopik? Csodálatos érzés, és nem fáj (kivéve ha nagyon megszívják a legelején). Fájdalom: ha megharapják.
              tejleadó reflex érezhető/megfigyelhető-e a nyelő mozgás megindulása? Igen, igen.
              szopás után változott-e a mellbimbó alakja? Sebes-e, vérzik-e? Kicist laposabb lesz, de nem sebes.
              mell áttapintása szopás előtt és után ELőtte ált. kemény, utána puha
              egy mellből vagy két mellből szoptat? kettőből, egyszerre, a babák minden szopival új cicit kapnak. (Tehát egy baba egyik szopi alatt az egyik ciciből, a következő szopikor a másikból eszik)
              mikor teszi át a babát a másik mellre? A következő szopikor
              mi jelzi, hogy vége a szoptatásnak? Elalszanak a cicin, és már nem dudlizgatnak. Vagy kiesik a szájukból a cici. Ez a normális szopi. Mostanában meg az jelzi, hogy vagy elalszanak, vagy már nem csapkodnak, és látom, hogy már nem éhesek.
              szoptatás időtartama Régebben 30-50 perc, mostanában 30 perc-1 óra (plusz ha utána rátesszük megint, az további 30-50 perc)
              szopás után hogyan viselkedik a csecsemő? Bealszik, vagy mosolyog (ha eleget evett)
              Változott-e a mell a várandósság alatt a korábbiakhoz képest? Nagyobb lett.
              Különbözik -e a mellek mérete egymástól? A várandósság előtt is különbözött? NEm
              Spontán fogant-e a baba, vagy meddőségi kezelés eredményeként? IVF, ismeretlen ok

              SZOPÁSI KÉPESSÉG VIZSGÁLATA
              a csecsemő alapos megtekintése ruhában és anélkül, hasonfekvésben, hanyatt. Korának megfelelően fejlett-e? Igen
              száj vizsgálata: állkapocs mérete, helyzete, nyelv hosszúsága, alakja, ajkak vastagsága, lenőtt nyelv, szájpenész, nyálkahártyaelváltozások normál, elváltozás nincs
              szájüreg ép-e, szájpad ép-e? igen
              mell-száj aránytalanság fennáll-e? nem
              orrlégzés akadályozott-e? Nátha? nem
              tiszta mutatóujjal szopás vizsgálata: ínnyel ráharap-e? nyelv pozíciója (púpozás, kifelé lök, vályú), nyelv mozgásiránya ínnyel nem harap, vályú alakú a nyelv szopi közben.

              Comment


                Evi de jo, hogy jobban vagy!!!
                Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

                Comment


                  Rana, nagyon rendesen leírtál mindent Szuper, h közel alszotok egymáshoz, aranyosak lehetnek a picik, h egymásal beszélgetnek)
                  Pelusokkal hogy álltok 24 ó alatt? (pisis,kakis?) jól értem,h 5x kerülnek mellre a babák 24 ó alatt? mit értesz azon, h sírnak, ha nem kerülhetnek mellre,mikor szeretnének? miből látod,h szopizni szeretnének?

                  A hurrá, ikrek c könyv szopis részét ( ! ajánlom, azt Dénes Anna kolléganőm írta, érdemes elolvasni., és emailben is biztos jó ötleteket is tud adni, hogy kivitelezhető az igényszerinti szopi ikrekkel.

                  Nagyon sokat segít a sok-sok bőrkontaktus a tejtermelésben, és hogy ki is jöjjön a tejcsi a ciciből.-ezért javasoljuk a fürdést, sok-sok kézbenlétet
                  rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                  Comment


                    Lányok megint itt, nem a testhelyzettel volt probléma, mert őlben bölcsőtartásban is tud ugy szopizni, hogy fájjon, érdekes mert hol fáj, hol nem, hiába figyelem a körülményeket nem azok hatnak a szopira. Szerintem használja az also inyét is a szopihoz, de fura, mert nem mindig. 4 honapos, bizseregne az inye a fogcsira miatt azért csinálná? Mit tegyek, hogy ne csinálja? Vegyem el tőlle ha fáj, aztan adjam vissza? Igy megértené, hogy fáj? köszi
                    Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
                    Dominik Joel (2012 maj. 21)

                    Comment


                      Rado!
                      Igen, 5x vagy 6x kerülnek mellre 24 óra alatt. Ez kevés??? Kialakult ez a rendszer már, sztem így eleget is alszanak (ami sztem fontos), és úgy látom, ez így jó nekik, többször nem is nagyon igénylik, kivéve persze ha vmi "rossz" történik (pl oltás), ilyenkor mindig kapnak utána szopit. Egyszerűen több szopi nem fér bele, hacsak nem keltem fel őket (azt nem akarom), vagy egy szopi után nem tartom minimum egy óráig ébren őket, mert akkor persze megint megéheznek és cicit kapnak. Meg ha a nagyobbat nem tudjuk elringatni sokáig, és nagyon sír, akkor is kap cicit.
                      Hogy honnan látom, hogy éhesek,?? Nem tudom, hát gondolom már hallom a sírásukból, viselkedésükből. Meg ha nem tudom kitalálni, miért sírnak, akkor is kapnak cicit.
                      Pisis pelus sztem minden pelenkázáskor van, kakis meg majdnem mindig (kb 4-szer egy nap). Kivéve reggel, akkor vmiért kevesebb a kaki és nagyon sok a pisi. Ez azért van, mert éjjel mélyen alszanak????

                      mit értesz azon, h sírnak, ha nem kerülhetnek mellre,mikor szeretnének?
                      Hát pl tegnap, amikor annyira elhúztuk a játékot fürdi előtt, hogy megéheztek, de még ugye meg kellett fürdetni mindkettőt, aztán felöltöztetni, és ilyenkor már elfogy a türelmük, és sírva követelik a szopit (mondjuk általában nyikkanás nélkül, mosolyogva megy már mindez, de ugye tegnap kicsit meg is akartuk ríkatni őket, hátha akkor jobban megy a szopi ).

                      miből látod,h szopizni szeretnének? lásd feljebb

                      A hurrá, ikrek c könyv szopis részét ( ! ajánlom
                      Olvastam. Miért, szted amit mi csinálunk, az nem igény szerinti ? Tudom, hogy van, aki félóránként szoptat, mert ugye hol az egyik baba sír fel, hol a másik. Nálunk szerencsére általában nagyon jól együtt van a két baba (ha meg nem akkor az kap szopit, aki ébred), és így alszanak is rendesen, meg rendszer is van az egészben, és a mi hajunk se hullik ki a stressztől és kialvatlanságtól (csak most, hogy ilyen döcögős a szopi)....

                      Most is megszenvedtünk azért, hogy most jóllakottan durmoljon a két kis poronty. Kipróbáltam a SOft Cup-ot is.

                      Ezen az együttfürdésen még gondolkodom. Még most sem tudom, hogy tudnám kivitelezni anélkül, hogy ne kapjak szívinfarktust. Gondolom egy babával kell csinálni, mert kettőt képtelenség figyelni (nem csak kádban)!
                      __________________

                      Comment


                        Nálunk szerencsére megoldódott a gyulladás, de most meg elkezdtem vérezni mint a vízfolyás....nagyon kellemetlen. Voltam dokinál és fel is írt gyógyszert és cseppet, de még nem javult a helyzet
                        Andi és Réka (2009. június 24.) és Gréta (2011. november 14.)

                        Comment


                          Igazán most jött meg először, de a mennyiség az hihetetlen. Vkinek ezzel voltak már tapasztalatai?
                          Andi és Réka (2009. június 24.) és Gréta (2011. november 14.)

                          Comment


                            Rana, én még annyit tennék hozzá, hogy a lehetőségekhez mérten próbálj nagyon sokat pihenni, rendesen enni és nagyon sokat inni. Az anya szervezete képes két babát is ellátni anyatejjel, ezt te is tudod.
                            Meg kellene figyelni mi lehet az előzménye annak, amelyik nap nincs elég tejed, feszültebb voltál e, rosszul aludtál, felbosszantott e valami, valaki.

                            Sajnos ördögi körben vagy, mert azzal, hogy szorongsz a szoptatás előtt máris megfeszülnek az izmaid, gátlod a tejbelövellést és mivel feszült vagy szerintem eleve kevesebb tejed ürül.

                            Az nagyon jó, hogy ha kell, akkor újra és újra mellreteszed a babákat, ezzel nagyon sok inger éri a melleidet, előbb utóbb meglesz az eredménye.

                            Az volna jó, hogy ha szoptatás előtt tudnál inni 1-2 pohár folyadékot, meggyújtanál egy gyertyát és megpróbálnál ellazulni. ELképzelnéd, hogy milyen, amikor elégedettek a babák szopi után, elalszanak, elernyednek és milyen jó érzés, hogy elég tejet tudsz adni nekik. Járjon át ez az érzés és add át magad a szoptatás élményének... próbálj effajta vizualiációt éjszaka is, lefekvéskor, amikor nem szopiznak olyan gyakran ugyan, de alszanak és nyugalom van némiképp.

                            Nem szabad görcsölni, csodálatos, hogy eddig, 4 teljes hónapja csakis anyatejet kaptak a picikék és hogy még cumit sem adtál nekik. Ez hihetetlen nagy teljesítmény ikreknél. Nagyon sokat teszel értük nap mint nap!!!
                            Chris
                            Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                            Comment


                              Még valami eszembe jutott, homeopátiás golyókat próbáltál már? nekem, amikor ilyen vészhelyzet volt nagyon sokat segített. 1 nap után szinte sajgott mindkét mellem, szinte égett (kellemesen) úgy beindult a termelés. Ismered melyeket lehet alkalmazni?

                              A reggeli sok pisi, kevés kaki teljesen természetes, előbb utóbb nem fognak már kakilni és egész éjjel nem kell pelenkáznod, akkor jóóó pisis pelusokat szedsz le reggel, hisz szopi azért van éjjel is.

                              Egyébként szerintem fantasztikus napirendetek van!!

                              Nem lehet, hogy nem is az evés a gond azokon a napokon? vagy mérés alapján is nagyon keveset esznek? nem lehet, hogy a közérzetük nem jó? reagálnak valamire, ami történt, történik? tehát, hogy nem is az evéssel függ össze a probléma? vagy azzal, de a nem evés csak következménye valaminek? hisz ha te ideges vagy te sem eszel úgy....
                              Chris
                              Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                              Comment


                                Rana, szerintem főleg arra van szükséged, hogy megnyugodj! Szuper, hogy ennyire kitartó vagy, és ilyen jól tájékozott a cumizavarral kapcsolatosan is. És az is tök jó, hogy szoptatni akarsz.

                                Az jutott eszembe, ahogy olvastalak, hogy ne várd ugyanazt a viselkedést egy 4 hónapos babától, mint egy újszülöttől. Egyre többet van ébren egy ekkora gyerek, és nem mindig alszik bele a szopiba. (Az én lányom ennyi idős korában már napi 2 nagyot aludt plusz éjjel, mindig cicin aludt el, és az alvásokon felüli többi szopi után már nem aludt be.)

                                Plusz azt is jó ha tudod, hogy majdnem minden anya tapasztalja az ennyi idős gyerekétől, hogy már nem olyan nyugodt a szoptatás, csak az éjszakai. Tekereg, ficereg, harap, köpköd, forgatja a fejét stb. - de ez teljesen normális, életkori sajátosság.

                                És még pár tény, ami megnyugtató lehet:
                                - A 4 hónapos babák már nagyon ügyesen szopiznak, és ki tudják szívni 5-10 perc alatt a szükséges mennyiséget. Utána komfortszopi jön.
                                - A tej nagy-nagy része nem két szoptatás között, hanem a szoptatás ALATT termelődik.
                                - Egy baba attól is lehet ideges, ha ő csak komfortszopizni szeretne, de dől a tej a szájába (tapasztalat )
                                - És nem csak akkor lehet egy baba nyugtalan és sírós stb., amikor éhes!

                                Plusz ötletként még annyi, hogy mi lenne, ha egy szoptatás alatt is mellet váltanál egyszer, amikor mindketten elégedetlenkednek? Talán meglepődnének, és csend lenne
                                Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                                "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X