Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    2* ment el...
    Utoljára szerkesztette fru; 2010.03.15., 14:20.
    Fruzsi
    Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

    Comment


      Sziasztok!
      Hát büfi nekünk sincs mindig, de ha van akkor jó nagy! Az biztos hogy ha nem büfizik akkor jóval később is lehet még hallani ahogy liftezik a kis torkában a tejecske és visszanyel nagyokat.

      A kórházban is így csinálta már, az biztos hogy a nyelve nincs letapadva, ott nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban, pedig mondtam a csecsemősnővéreknek is, és látták is ahogy csinálja.
      Szerintem van elég pisi meg kaki (kb napi háromszor kakil.)
      Hallani hogy nyel nagyokat és érzem is a tejleadó reflexet (éjjel fürdök a tejben...). Mostanában van hogy szépen, ritmusosan, nagyokat nyel miközben nem szörcsög, úgyhogy lehet hogy tényleg az idő lesz a gyógyír.
      Amikor az arcához ér a mellbimbó, akkor keres de alapból nem nyitja túl nagyra, hanem ezt a szippantást csinálja, az első napokban kicsit érzékenyek is lettek, de magától elmúlt, nem lett sebes vagy ilyesmi.
      Csütörtökön megyünk majd először mérni, de emiatt nem aggódok, csak ez a büfi-hasfájós rész ne lenne...
      Fruzsi
      Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

      Comment


        hát, akkor, ha tudod őt "buzdítani" a nagy szájtátásra (gondolom így egy szopinak sokszor neki kell futni), azért próbáld.
        lehet, hogy azért nyeldekel nagyokat, (meg mellé,) mert nagyon jön a tej??
        ha erre gyanakszol, akkor kipróbálhatsz olyan pózokat, hogy ő feljebb van, mint a melled. (pl. mellretevés után te hátradőlsz, fél-fekvésig) ilyenkor a gravitáció lassítja a tejfolyás iramát, talán könnyebben lépést tart a nyeléssel.
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          Köszi a tanácsot!
          Fruzsi
          Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

          Comment


            Bocsi, mégsem.
            Utoljára szerkesztette pocakmocak; 2010.03.15., 19:00.
            Böbe, és Blanka (2008. február) + Boróka Sára (2011. december) + Bíborka Panna (2014. július) + 4. (2017. május)

            Comment


              Sziasztok!
              Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, Gréti 7 hónapos, és eléggé fogy a tejcim. Próbálom sűrűbben szopiztatni, de ha nem jön belőle akkor begurul és nem hajlandó szívni, jobb esetben csak elfordítja a fejét és kis győzködéssel sikerül rávennem hogy dolgozzon meg érte rosszabb esetben sírni kezd és nem is tudom megnyugtatni, csak ha adok neki mást enni. Kb. 5,5 hós kora óta kap mást is. Akkor jött meg a mensim először és azóta küszködünk.
              Jah és még egy kérdés mehetek infra szaunázni vagy inkább halasszam a dolgot.
              Niki,
              Panka Luca(6), Gréti Lili(4), Liza Szofi(2013 dec)

              Comment


                Tündérlili, infraszauna szopi alatt nem ajánlható, erős méregtelenítés miatt.A sima szauna mehet.

                kb hányszor kerül mellre Gréti/24 ó?Hány mellből alkalmanként?Használtok cumit, cumisüveget?minden szopinál előfordul ez, v csak időszakosan, mikor?ilyenkor másik cicire próbáltad tenni?(akár 4-6 x is lehet váltani)
                Tejleadó reflexet szoktad érezni?gyógyszert nem kezdtél el szedni?
                Kaját hányszor-hogy kap Gréti?
                rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                Comment


                  Hát kb. 6x-7x szopizik. Általában az első 2 evésnél nincs gond 1.hajnalban 5örül, utána 7-8 között eszik. Ilyenkor sokáig szívja hallom is hogy nyel rendesen.Utána szopik 10-11 között, itt már türelmetlenebb, érzem a tejleadó reflexet, de abból gondolom hogy kevés van ilyenkor már hogy egyre többet szív 2 nyelés között és egy idő után begurul és feladja, majd délben főzeléket eszik. Aztán ahogy haladunk este felé, egyre türelmetlenebb és van hogy 15 percig is küzdünk mire megszívja annyira hogy beinduljon a leadó reflex, és akkor is hamar abbahagyja a szopit. Mindig 2 ciciből eszik, van hogy türelmes és többször is tudunk váltogatni, de általában 2-3 váltás után feladja a dolgot és nem hajlandó bekapni. Jah és ha nagyon nem tudom rávenni a szopira akkor szoktam délután is egyszer adni neki vagy gyümit vagy pépet. Általában este fél9-9 között szopizik utoljára majd alszik 5ig.
                  Cumija van, de cumisüveget nem használunk.
                  huhh jó hosszú lett
                  Niki,
                  Panka Luca(6), Gréti Lili(4), Liza Szofi(2013 dec)

                  Comment


                    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    zsizsi, ez nem hangzik túl bíztatóan.
                    mennyi idős a babád?
                    a melleidből fejhetsz, hogy egyrészt ne kockáztass túltelítődést/mellgyulladást, másrészt, hogy fenntartsd a mennyiséget addig, mire sikerül újra szoptatni őt nappal is.
                    könnyen előfordul, hogy néhány kellemetlen élmény hatására (mint a náthás fuldoklós-szopik) elmegy a kedvük, de közben meg kínlódnak nélküle...
                    a szopisztrájk ellen kitartás és türelem a varázsszó.
                    ha jól értlek, éjjel most is sikerül őt megszoptatni, csak ébren nem? ez kb. hány alkalom 24 óra alatt?
                    esetleg a nappali alvása alatt is megpróbálhatod mellel kínálni... félálomban ösztönösebbek, a sztrájkot nem az ösztönös, hanem a tudatos "felük" csinálja.

                    az LLL honlapján találsz egy pár oldalas füzetet a szoptatási sztrájkról, meg ha ebben a topikban visszaolvasol jópár oldalt, előkerül időnként...

                    kitartást!
                    köszi!a három napos nappali nem szopi után mintha mi sem történt volna visszaállt...
                    éjjel jó sokszor szopizott egyébként,meg most is,kb minimum 5-6szor szopizik...
                    remélem csak a nátha volt az oka,köszi a segítséget!
                    "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                    Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                    Comment


                      Tündérlili, a cumi okozhat ilyet, -BÁRMIKOR- h egyrészt nem hatékony a szopi, -nem váltódik ki a tejleadó r, másrészt ahogy fárad a pici a nap folyamán , türelmetlen lesz,mert összezavarja a kétféle technika. A 6-7 szopi kicsit kevésnek tűnik, ebbe is bezavar a cumi,így a tejmennyiségbe is, hisz nem kerül mellre mindig,mikor szeretné, néha cumit kap.
                      Érdemes lenne a cumit félrerakni,mikor adnád,akkor is mellrerakni Grétit.Ilyen korban-főleg ha tesó is otthon van,annyi a történés-,rövideket szopizhatnak a picik, de azt sokszor
                      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                      Comment


                        Én azért nem gondoltam a cumira, mert csak este kapja meg elalváshoz és kb 15 percig van a szájába, meg max ha megyünk valahova, mert az öltözés csak azzal viseli el és addig van a szájába míg vagy magamra kötöm vagy berakom a hordozóba és a kocsiba. Szóval az nem mérvadó. De megpróbálom hogy még ennyi se legyen. Ami a szopit illeti próbálkozom többször cicire tenni de sajna be sem hajlandó kapni, általában mindig van valami más nagyon izgalmas dolog, és nem ér rá szopizni
                        Köszönöm a válaszod, megpróbálom jobban "erőltetni" a szopizást.
                        Niki,
                        Panka Luca(6), Gréti Lili(4), Liza Szofi(2013 dec)

                        Comment


                          Csak egy gyors visszajelzés: 16 nap alatt a Tomi (ma 3 hetes pont) 1060 grammot hízott! Szóval arra gondoltam hogy lehet hogy tényleg azért nem vákuumozik tökéletesen a cicire és azért cuppog közben, mert túl gyorsan/túl sok tej ömlik a szájába. Szerintem mondjuk néha túl is eszi magát, van hogy vígan cicizni kezd, de amikor érzem hogy beindul akkor kiköpi a cicit és sír. Engedném őt komfortszopizni is -inkább mint cumit- de jön belőle, így meg ha nem éhes nem kell neki.
                          Szóval lehet hogy kis dagibaba lesz, már alakul. Ugye anyatejjel nem lehet túltáplálni gyereket? -valahol ezt olvastam-
                          Fruzsi
                          Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

                          Comment


                            Fru, nyugi, nem lehet túletetni anyatejes gyereket. (Hogy saját példával jöjjek: Liza volt, hogy 1,5 kilót hízott egy hónap alatt, 4 hónaposan már 8 kiló volt. Most meg egy éves, és 9,2 kg.)

                            Nálunk is volt sok sírás az erősen ömlő tej miatt, amikor még csak pár hetes volt, és komfortszopni szeretett volna, nem enni. Tanácstalan is voltam, aztán rájöttem (akkor még írtam a szopikat), hogy mindig a bal mellemnél sír este. Az a jobban tejelő ugyanis... (Ezt onnan tudtam, hogy fejésnél nagyon látványos volt a különbség.) Pár hét, és elmúlik, hidd el, ne zavard meg cumival addig, kihúzzátok nélküle. Megoldás, hogy csak egy mellből szoptatsz, akár több órán át is (tehát ha újra kér, megint ugyanarra teszed vissza), így ha komfortcicizni szeretne, az üresebb ciciből tud. Aztán megerősödik, nő, és már nem lesz ezzel gondja. Kitartást!
                            Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                            "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                            Comment


                              Fru,
                              a kislányom is rengeteg levegőt nyelt, veszett hasfájós volt... De a 6. hét körül beállt a kereslet-kínálat, onnantól már nem dőlt a tej, nem nyelt annyi levegőt, böfizésbe pukizásba is belejött. Fekveszopit abbahagytuk, akkor is több levegőt nyelt. Infacol és kendőzés segített...de főleg az idő.
                              Kitartás!
                              Ági
                              Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

                              Comment


                                Szoptatás- antibiotikum

                                Sziasztok!
                                Az az én dilemmám, hogy a fogorvosom foggyökér kezelés címén felírt nekem egy antibiotikumot, meg egy gyulladáscsökkentőt:
                                Agumentin 500 mg 3x1/naponta
                                Ibuprofene EG 600 mg
                                Amiket állítólag nem lehet szoptatás alatt szedni.
                                Még nem váltottam ki őket, meg megyek még fogorvoshoz is, de azt szeretném kérdezni, hogy nincs valami olyan megoldás amit szoptatás mellett is lehet szedni, mert most jön a foga a fiamnak csak a szopi nyugtatja meg (9 hónapos) és nem akarom abbahagyni a szoptatást még jó sokáig.
                                http://irgulyas.freeblog.hu/

                                "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X