Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    potter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rékica, Edina,
    2 barátnőm járt így. Egyiknél cumizavar volt az oka (szoptatási tanácsadó véleménye), míg a másik barátnőmnél tejallergia okozta. Miután leállt a tejtermékekkel a baba is abbahagyta a sírást, és a csak alvás közbeni szopizást 3-4 napon belül. (Ez gasztrós doki, a Veres véleménye volt.)
    Ha cumizavar lenne, akkor napközben is produkálná, nem? Miért csak akkor, ha fáradt (késődélután, este)?
    A tejallergiának nem örülnék, mert szeretem a tejet és a tejtermékeket is... de megpróbálok ezzel alakítgatni valamit. Köszi a tippet!
    Réka, AndrisMisi (2012.05.), LaciPeti (2013.07.), AnnaEnikő (2014.11.) és még egy kis herceg (2016.06.) boldog anyukája

    Comment


      Rékica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      sziasztok!
      6 hetes pici babám kb 1 hete az esti elalvás előtti szopizásoknál "behisztizik". adom neki a cicit, mert látom - tudom, hogy éhes. elkezdi ügyesen szopizni, majd éktelen sírásban tör ki, szájából cici kiesik. visszateszem, gyorsan "ráharap", majd ugyanaz a keserves sírás, mint az előbb. korábban azt gondoltam, hogy elfogyott a tejem (most már tudom, hogy nem!!!), áttettem a másikra, ott eleinte szopizott, majd újra sírás. ilyenkor persze mindig leveszem, próbálom megböfiztetni, megnyugtatni, néha megy, néha nem. ha sikerül, akkor próbálom folytatni az etetést, de ugyanaz kezdődik előröl. ilyenkor 10 perc szünet. aztán vagy sikerül normálisan befejezni az evést vagy ismét megismétlődik az előbbi eset. sír, hogy éhes és cicit kér, majd sír, ha a szájában van. tudom, hogy meleg van, nyűgös, fáradt (alig alszik nap közben), de ez az evés közbeni sírás kezd kikészíteni. egyébként máskor nincs ilyen probléma. éjszaka ügyesen szopizik, szinte fel sem ébred, majd alszik tovább, nappal szintén nincs gond. csak késő délután néha, lefekvés előtt meg rendszeresen. mit tudnék tenni, hogy segítsek neki? mitől sír annyira kétségbeesetten? volt már másnak is hasonló élménye? vagy ez csak a melegtől van és, ha enyhül az idő, ez is változni fog?

      Szia!

      Lehet hogy csak komfortszopizni akar (de még nem tud) és az a gond hogy megy a tej. Volt ilyen nálunk is, amíg meg nem tanulta hogy kell álombaszopizni magát.
      Erika
      CsodaHunor (2011.05.24) a karpathosi anyukája

      Comment


        adera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia!

        Lehet hogy csak komfortszopizni akar (de még nem tud) és az a gond hogy megy a tej. Volt ilyen nálunk is, amíg meg nem tanulta hogy kell álombaszopizni magát.
        egyszer az a baj, hogy jön a tej, máskor az a baj , h nem jön
        Réka, AndrisMisi (2012.05.), LaciPeti (2013.07.), AnnaEnikő (2014.11.) és még egy kis herceg (2016.06.) boldog anyukája

        Comment


          Rékica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha cumizavar lenne, akkor napközben is produkálná, nem? Miért csak akkor, ha fáradt (késődélután, este)?
          A tejallergiának nem örülnék, mert szeretem a tejet és a tejtermékeket is... de megpróbálok ezzel alakítgatni valamit. Köszi a tippet!
          Igen, igazad van, a cumizavaros bébi minden szopi előtt, alatt sírt.
          A tejallergiás baba pedig keveset gyarapodott.
          Ezek csak a barátnős sztorik, nem vagyok szoptatási tanácsadó...
          Utoljára szerkesztette potter; 2012.07.09., 22:47.
          Ági
          Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

          Comment


            Sziasztok! Kérlek, segítsen valaki nekem. Két hetes a kislányom. Nappal szinte folyamatosan cicin van, nagyon sokszor eszik keveset. Ez azt jelenti, hogy szinte nem is alszik, csak néha fél-egy órákat. A dokinő beparáztatott, így béreltünk mérleget. Onnan látom, hogy alkalmanként 20-30 ml-t eszik. (pontosabban az utóbbi pár napban már nem mértem, mert csak stresszel). Éjszaka viszont jól alszik, kétszer kelünk fel szopizni, de gyorsan vissza is alszik. A gond, hogy még nem nyerte vissza a születési súlyát, az elmúlt egy hétben össz. 80 gr-t hízott. Kakis pelusunk naponta ált. kettő van, pisis is bőven, eleven, kiegyensúlyozott kislány, nem sír sokat. Ha sír, akkor cicit kér. Tejem azt gondolom, hogy elég van, mert szoptatáskor csöpög a másik mellem. Plusz ha elengedi a baba, és megnyomom, mindig jön még belőle. Amellett érdekes módon nem feszül, teljesen laza a mellem.
            A sok elvárt dolog miatt az ösztöneim becsődöltek. Nagyon kevés ez a fejlődés? Vagy csak az extrém meleg miatt lehet? Elég lehet a tejem? Fejjem, hogy több legyen? A férjem mindig azt mondja, hogy ha nem lenne elég neki, azt úgyis jelezné sírással, és nem lenne szopi után olyan békés, mosolygós az arca (még ha fél óra múlva újra is kéri)
            Kicsit hosszúra sikerült, de nagyon megköszönném, ha valaki tanácsot tudna adni!

            Comment


              Vviki én nem vagyok tanácsadó, de szoptatok 14 hónapja és nagyon sokat olvasok a témában. A férjeddel értek egyet. Szerintem nyugodj meg és szoptass tovább ahogy eddig. A legjobb tejszaporító maga a kisbabád.
              No azért egy profi válaszára is kíváncsi vagyok, de szerintem nem lehet nagy gond az alapján amit leírtál.
              2011. április 25 óta Szabolcs és 2013. július 13. óta az otthon született Zente anyukája. Mellékállásban KATTintok és blogolok.

              Comment


                Ja és szerintem fontos lenne tudni, hogy mekkora súllyal született, és mekkora súllyal jöttetek haza a kórházból! És mit mondott a dokinő azon kívül, hogy béreljetek mérleget?
                2011. április 25 óta Szabolcs és 2013. július 13. óta az otthon született Zente anyukája. Mellékállásban KATTintok és blogolok.

                Comment


                  Vviki, én sem vagyok tanácsadó, de én is a férjeddel értenék egyet.
                  Itt írják, hogy honnan tudni, hogy elég a tej, szerintem ezeknek a kritériumoknak megfeleltek (pisi-kaka-hízás) :
                  http://www.lll.hu/fuzetek/az_anyatej...genek_novelese
                  de én is kíváncsi lennék, mit mond egy tanácsadó. És valóban, a fenti kérdésekre a válaszok is sokat mondanának.
                  Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

                  Comment


                    Köszönöm a válaszokat! 3700 gr-mal született, 3450-nel hoztuk haza, most két hetesen vagyunk 3600 gr. Arra is gondoltam, hogy mivel sokszor félóránként eszik fél óráig, bele-belealszik, hátha nem jut el a hátsó tejig. Ezért ált. kétszer-háromszor teszem ugyanarra a mellre, talán így nagyobb az esélye, hogy hozzájut. Nem tudjátok véletlenül, mennyi idő kell a tejtermelődéshez? Jó, ha többször teszem ugyanarra a mellre, vagy inkább váltogassam akár félóránként?
                    A dokinővel épp most beszéltem, most azt mondta, hogy az első hét még nem olyan mérvadó, telefonáljak neki a jövő héten is, hogy mennyit gyarapodtunk.
                    Még egyszer köszönöm a segítséget!

                    Comment


                      vviki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok! Kérlek, segítsen valaki nekem. Két hetes a kislányom. Nappal szinte folyamatosan cicin van, nagyon sokszor eszik keveset. Ez azt jelenti, hogy szinte nem is alszik, csak néha fél-egy órákat. A dokinő beparáztatott, így béreltünk mérleget. Onnan látom, hogy alkalmanként 20-30 ml-t eszik. (pontosabban az utóbbi pár napban már nem mértem, mert csak stresszel). Éjszaka viszont jól alszik, kétszer kelünk fel szopizni, de gyorsan vissza is alszik. A gond, hogy még nem nyerte vissza a születési súlyát, az elmúlt egy hétben össz. 80 gr-t hízott. Kakis pelusunk naponta ált. kettő van, pisis is bőven, eleven, kiegyensúlyozott kislány, nem sír sokat. Ha sír, akkor cicit kér. Tejem azt gondolom, hogy elég van, mert szoptatáskor csöpög a másik mellem. Plusz ha elengedi a baba, és megnyomom, mindig jön még belőle. Amellett érdekes módon nem feszül, teljesen laza a mellem.
                      A sok elvárt dolog miatt az ösztöneim becsődöltek. Nagyon kevés ez a fejlődés? Vagy csak az extrém meleg miatt lehet? Elég lehet a tejem? Fejjem, hogy több legyen? A férjem mindig azt mondja, hogy ha nem lenne elég neki, azt úgyis jelezné sírással, és nem lenne szopi után olyan békés, mosolygós az arca (még ha fél óra múlva újra is kéri)
                      Kicsit hosszúra sikerült, de nagyon megköszönném, ha valaki tanácsot tudna adni!
                      Pontosan így kezdte - és folytatta, folytatja a most 5 hónapos kislányom is.. Pedig nekem második gyerekem, mégis állandóan kétségek gyötörnek, hogy rendben van-e így, ahogy van. 5 hónaposan 60 g-ot reggelizett ma is, születése után is sokat fogyott, tejem is későn lett császár után, lassan gyarapodott, és már látom, hogy fél éves korára se fogja megkétszerezni a súlyát. Ránézésre is kifejezetten vékony baba.. És én nem bővelkedem tejben sem, sokat küzdök, hogy legyen.. Én is megerősítést várok, hogy talán más is volt hasonló helyzetben és nem volt semmi gond.... Tapasztalatom is van már, sokan adnak, adtak megnyugtató tanácsokat, magam is orvos vagyok, tehát az élettani háttérrel is tisztában vagyok, mégis sokszor rámtör a szorongás.. Talán mert annyira szerettem volna 6 hós koráig kizárólagosan szoptatni (ez a kisfiammal nem sikerült), halogattam a hozzátáplálás elkezdését, ideges voltam, folyton méregettem, kétségbeestem, amikor alig volt mérhető a szopott mennyiség, számtalanszor elővettem a tápszeres dobozt és tépelődtem, hogy adjak, ne adjak.. Végül nem adtam sose, de utána azon szorongtam, hogy éheztetem a gyerekemet stb. Ráadásul, bármikor találkoztam egy kisbabával, azonnal megkérdeztem, hogy mennyi idős, mennyi a súlya és mindig kiderült, hogy fiatalabb és nagyobb súlyú, mint az enyém. Összességében annyit tanácsolnék Neked, hogy ezt ne tedd, amit én, ezt a gyönyörű időszakot ne szorongjátok végig feleslegesen. Mindezek ellenére az én babám is tejesen jól van, vidám, mozgékony, egészséges, beadtam a derekam és elkezdtünk főzelékeket kóstolgani, a védőnőm tanácsára befejezem ezt az éjszakai őrületet hogy egész éjszaka ébresztgetem szopni, (mert akkor jobban szopik félálomban).
                      Edina és a Kincsek: Petike (2009.09.11.) és Julcsika (2012.01.31.)

                      Comment


                        Ja, és most látom a súlyokat is, ezekkel szerintem semmi baj nincs...
                        Edina és a Kincsek: Petike (2009.09.11.) és Julcsika (2012.01.31.)

                        Comment


                          vviki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszönöm a válaszokat! 3700 gr-mal született, 3450-nel hoztuk haza, most két hetesen vagyunk 3600 gr. Arra is gondoltam, hogy mivel sokszor félóránként eszik fél óráig, bele-belealszik, hátha nem jut el a hátsó tejig. Ezért ált. kétszer-háromszor teszem ugyanarra a mellre, talán így nagyobb az esélye, hogy hozzájut. Nem tudjátok véletlenül, mennyi idő kell a tejtermelődéshez? Jó, ha többször teszem ugyanarra a mellre, vagy inkább váltogassam akár félóránként?
                          A dokinővel épp most beszéltem, most azt mondta, hogy az első hét még nem olyan mérvadó, telefonáljak neki a jövő héten is, hogy mennyit gyarapodtunk.
                          Még egyszer köszönöm a segítséget!
                          elején nekem is sokszor kevesett evett a babám és akkor azt mondták, hogy 2-3 órán keresztül ugyanarra a mellre tegyem vissza, és utána váltsak. én így csináltam napközben, de este, amikor folyamatosan szopizott és ki is szívott mindent, akkor félóránként tettem át majd vissza és így elégedett volt.

                          szerintem ha folyamatosan nő mostantól a súlya és amúgy szerinted jól van a babus, akkor nincs miért aggódni.
                          (ezt csak zárójelben merem, nem lehet, hogy elmérték a születési súlyát és már vissza is nyerte? az én babámnak a hosszát mérték el a kórházban, mert nem hiszem, hogy összement volt az első 4 hétben miközben hízott 1 kilót)
                          Vera, Benedek (2012.02.15.) és Boróka (2014.03.26.)

                          Comment


                            Szia Vera a hosszmérés szerintem azért más, mert a kórházban végigmérik az íveket, míg a gyerekorvos/védőnő mérése kinyújtott állapotban történik. Egy pár cm különbséget ad. (nálunk is B. születési hossza 58 cm, 1 hónaposan pedig 55 cm volt)

                            Comment


                              piross eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Vera a hosszmérés szerintem azért más, mert a kórházban végigmérik az íveket, míg a gyerekorvos/védőnő mérése kinyújtott állapotban történik. Egy pár cm különbséget ad. (nálunk is B. születési hossza 58 cm, 1 hónaposan pedig 55 cm volt)
                              szia, ezek szerint a hossz mindenkinek eltér az elején (sajnos én nem láttam, amikor lemérték), de azért sztem történhetnek félremérések néha, meg két különböző mérlegen történt mérést amúgy se lehet teljesen összehasonlítani.
                              Vera, Benedek (2012.02.15.) és Boróka (2014.03.26.)

                              Comment


                                Az én második gyerkőm bármikor mértem csak 30 ml-t evett, 3 percig evett aztán elfordította a fejét és köszönte szépen. Amikor már nem mértem sokkal jobban éreztem magam. Próbaképpen 6 hónaposan is mértem, akkor is pont 30 ml volt. Na de azt jól hasznosította.
                                Ja és nem evett túl gyakran, kb 8-10x.
                                Ági
                                Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X