Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babakocsi...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Babakocsi...

    Ilyen topikot nem találtam, pedig most éppen aktuális lett. Pocakos lettem, és már nem esik jól a hordozás. Persze amikor tömegközlekedünk, akkor a hátamra/csípőmre veszem a fiamat, de egyébként "szégyenszemre" rászoktunk a babakocsira. Egyszerre csak egy gyereket tudok hordozni, és az most jelenleg a kisebbem odabent. Dávid későn indult el, és annyit még nem tud járni, hogy gyalog el merjek indulni vele bárhová időre. Addig muszáj megbarátkoznom a babakocsival.

    De melyikkel, milyennel?

    Gondolom, nem csak én vagyok ilyen helyzetben, és nem én vagyok az egyetlen, aki a babakocsit a megfelelő helyen és időben alkalmazva hasznos eszköznek tartja. Talán nem felesleges egy ilyen topik, ahol megoszthatjuk egymással pozitív és negatív tapasztalatainkat, esetleg ki is dühönghetjük magunkat, ha már megint felparkoltak a járdára vagy feltúrták az utat, és nem férünk el a tilitolinkkal...
    Krisztina
    4, 6, 8 és egy csecsemő
    Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

    #2
    Krisztina, én meg a meleg miatt szoktam rá a kocsira. annyira rosszult tuok lenni 40 fokban, a gyerek is szétizzadja magát...meg amúgy is Noel egyre nehezebb (13kg), én meg... ahogy szokták mondani vasággyal sem vagyok 40kg de azért kendőzünk is ha hűvösebb lesz. Féltem a kocsitől mert N. világ életében hátibaba volt, sosem utazott kocsiban. először fura is volt neki, mindig keresett hol vagyok (sajnos előrenéző a kocsi) de már megszokta, nézi a forgalmat, a járókelőket.

    De: én utálom a kocsit, dög nehéz, nem fér be a kisebb boltokba ahol kb 50-es az ajtó, mindehol lépcső van... utálok vele közlekedni, pedig mi kisvárosban élünk nem kell tömegközlekednem. ha pesten élnénk tuti megvesznék.

    A másik alternatíva a kismotor, egyszer próbáltam amikor párom is jött velünk de nem kivitelezhető. Kolos teper előre (állmá meg, autóóóó ), Noel meg minden fűszálnál megáll megcsodálni a természetet. nem lehet velük haladni.
    Orsi ::: K (a nagy iskolás) ::: N (a rosszcsont) ::: L (a hercegnő)
    Clauwi hordozási tanácsadó

    Comment


      #3
      ja, nekünk concord fusion van ami tök jó, de nehéz így városba nem ajánlanám. Vlmi könnyő esernyőkocsi kéne neked. Mivel én nem nagyon vagyok otthon benne, sajnos segíteni nem tudok de amit én néztem annó az a quinny zapp volt. végül azért nem azt vettük mert én bevásárláshoz kerestem kocsit és annak szinte semmi a bev.hálója.
      Orsi ::: K (a nagy iskolás) ::: N (a rosszcsont) ::: L (a hercegnő)
      Clauwi hordozási tanácsadó

      Comment


        #4
        nekünk is zapp van, és tényleg nem bevásárlós autó, viszont nekünk nem is arra kellett, és kendőkiegészítőnek tökéletes.
        mondjuk Rékával anno nekem egy sima párezer forintos esernyőbabakocsi vált be, amikor sokat még nem bírt menni, és időre mentünk valahova, és már nem hordoztam sokat.
        Odaadom szívesen neked Kriszti, mert megvan, csak rózsaszín....
        ha szeretnéd szólj
        Judit, Réka (4) és Zétény (1) anyukája

        Comment


          #5
          Én két gyerekkel (20 hó korkülönbség) már nem nagyon merek elindulni babakocsi nélkül. Főleg a cuccok cipelése, meg esetleges hiszti miatt. Pedig a nagyobbat sokat hordoztam, míg kisebb volt, és csak ő volt. Ha kitör a hiszti, nem tudom cipelni mindkettőt plusz a futóbicajt, plusz a homokozócuccot... nekünk az vált be, hogy van nálunk egy babakocsi, ami sportkocsi de fektethető, és egy hordozó. És mindig igény szerint kerül ebbe vagy abba egyik vagy másik gyerek.
          na ezt csak azért írom, mert szerintem érdemes olyan kocsit venni, ami:
          - viszonylag kicsi, könnyű, hogy most pocakosan könnyen tudj közlekedni
          - viszont egy kézzel is könnyen tolható, ha esetleg később a picit is beleteszed egyszer-egyszer, de közben szaladsz a nagy után. És fektethető teljesen, ha esetleg jövő nyáron, nagy melegben vinnéd-altatnád benne a Picit (nálam is januári a kisebbik).
          Judit, nagylányom Zsófi (2009.03.29.), kislányom Borka (2011.01.11.) és pici lányom Veronika (2015.04.18.)
          Hordozási tanácsadó vagyok

          Comment


            #6
            Nekünk chicco for me van (úgy rémlik, most valami új neve van), ebben szemből is tolható a baba, és nagyon könnyen navigálható fél kézzel.
            Judit, nagylányom Zsófi (2009.03.29.), kislányom Borka (2011.01.11.) és pici lányom Veronika (2015.04.18.)
            Hordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              #7
              nekünk esp.iro magic van, nagyon jó kis városi kocsi, könnyű, fordulékony, jó áron volt és szép is.
              ami negatívum talán, h kicsi a bevásárlórésze. viszont nagyon jól dönthető.

              mi is a meleg miatt használjuk, és pakoláshoz.
              Edo és Nimród (2009/10/29)

              Comment


                #8
                Hú, hamar beindult a topik.

                Én az első gyerek előtt egy lengyel batárt kaptam ajándékba, használtan. Amikor használatba vettük, akkor derült ki, hogy elmegy akárhol, kivéve a boltokban, és önfejű: fix kerékkel is balra húz... Ja, és dögnehéz. Utáltam.

                Vettem helyette egy Peg Perego Veneziát. Ez elvileg mindent tud, ami nekem kell: bolygósítható kerék, könnyű (10 kg), átfordítható tolókar, vízszintesig dönthető stb -stb. De: kicsi a kereke, ezért zötyög. A dupla bolygókerék mindenbe beleakad, ezzel is kész kínszenvedés menni valahová. Kezdjük ott, hogy mire lecipelem a lépcsőnkön a járdáig, idegbajt kapok.

                Most a Hauck Viper-t nézegetem. Jogger, nagy kerekekkel, sok tároló részel, és csak 9 kiló. De: úgy nézem, ebben szinte csak feküdni tud a gyerek, annyira lapos az ülőrésze...
                Utoljára szerkesztette anyatigris; 2011.08.29., 13:33.
                Krisztina
                4, 6, 8 és egy csecsemő
                Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                Comment


                  #9
                  nekem egy babydeal van,quinny XL mása,csak jobb ez nagy batár,de tök kényelmes,én ezt arra használom,hogy pincéből kitolom,séta,játszi vagy ha nagyival mennek.. a boltba pl. szinte mindig hátigyerekkel megyek,meg van még 1-2szitu,mikor inkább hordozunk! de biztos nem adom el egy darabig,mert azért néha jól jön

                  még össze se csuktam sose,mert tényleg nem arra vettem,ha megyünk pl. kocsival,akkor hordozót viszek,de ha a méret is fontos,nekem a chicco jött be nagyon simlicity vagy mi a neve,de ezt már szétnyúztuk

                  Comment


                    #10
                    Autónk nincs, így erre legalább nem kell tekintettel lennünk. Inkább a súly...
                    Krisztina
                    4, 6, 8 és egy csecsemő
                    Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                    Comment


                      #11
                      Nekünk a kicsikocsi az egy Maclaren quest, 5,7 kiló, van bevásárlóhálója, dönthetö, szüke- unisex, mosható a huzat (fontos ), könnyen összecsukható, nyitható, stb. Bolygókerekei fixálhatóak. Ha újra esernyökocsit vennék, akkor az eggyel nagyobbat venném, annak a kerekei gumisak is, nem csak ez a kemény müanyag, ami zörög. Mondjuk az nehezebb is, nekem meg fö szempont volt, hogy könnyü legyen. Ja meg ehhez csatlakoztatható egy tesófellépö is a nagy (retró) Peg Perego babakocsinkhoz nem.
                      Utóbbi nagy batár, szerelem!!!!! Pl. nagy hóban, nagy hidegben abban toltam a fiúkat, nyáron meg a nagy, kemény falú mozesében aludtak az újszülöttek a kertben
                      Hena
                      Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                      ClauWi hordozási tanácsadó

                      Comment


                        #12
                        Az én álomkocsim chiccho poonee volt eladtam visszavettem megint eladtam megint visszakerült,most már sajna nincs meg...árulnak itt is egyet a piactéren én imádtam.

                        Comment


                          #13
                          Kriszti!Nekem az esernyőkocsi felejtős, valamiért sokan szeretik, szerintem sok helyet foglal összecsukva aránytalanul autóban a lapra csukható babakocsinkhoz képest, ha rám hallgatsz, drága babakocsit nem érdemes venned, én ezt ajánlom, ezt nyúzom 3 éve:


                          Baby Point Flash: az esernyőkocsihoz képest fordulékonyabb, könnyebb tolni, még apa szerint "sörösdoboz tartója" is van A súlyát külön kiemelném: 6 kg, vízszintesig hátul állíthatod tetszőlégesen a dőlésszöget, 100 cm-es 3 évesem simán belefér. nagyon jó a bevásárló kosara, egyedül annyi, hogy nem szemből nem tolható. lábzsákja gyárilag. Új ára mostanság 22-25 eft között mozog, vatera-n használtan 10-11 eft-ért, érdemes szerintem használtan is venni. "Helycserés" támadást még a mai napig néha megcsinálunk ezzel a babakocsival, hol kicsi ül benne (15 hónapos), hol a nagy, és valaki hátamon.Ár/érték arányban szuper.
                          Ja, és ami nekem heppem volt babakocsiknál, hogy soknak nincs normális lábtartója, ami állítható is, ez állítható és növeli a teljes fekvőhossz vízszintesben: 74-78 cm.
                          Rohanós-dolgozós anyuka

                          Keresek 122/128 fiú nacikat

                          Comment


                            #14
                            én az esernyőkocsit az olcsó hagyományost azért is nem szeretem mert legtöbbnek nincs bevásárlókosara és hiába lehet a tolókarra aggatni ha a gyereket kiveszem a kocsi a sulytól és csekély súlytól is felborul

                            Comment


                              #15
                              sjuti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              én az esernyőkocsit az olcsó hagyományost azért is nem szeretem mert legtöbbnek nincs bevásárlókosara és hiába lehet a tolókarra aggatni ha a gyereket kiveszem a kocsi a sulytól és csekély súlytól is felborul
                              Nem régiben volt a nyáron a fogyasztóvédelmi hatóság által lefolytatott nagy ellenőrzés, ahol tologatós tricikliket, bébikompokat és gyerekbicikliket ellenőriztek. Itt bukott ki, hogy ezek közül nagyon sok borúlékony és nem felel meg szabványoknak, szerintem babakocsira is kéne ilyennek vonatkoznia, de sajnos vannak ilyen típusok.
                              Rohanós-dolgozós anyuka

                              Keresek 122/128 fiú nacikat

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X