Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

sipoly/fistula. ki mit tud???

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Kriszti, a gyerekeket egyelőre nem műtteted?

    Böbe, mit gondolsz, érdemes a kisfiamnak azt a fülét újra megműttetni, ami továbbra is váladékozik időnként? Gondolom bentmaradt egy darab, mondta is a doki előtte, hogy ez előfordulhat. Vagy várjunk, amíg nagyobb gond lesz vele? Nekünk az egyik fő érv a műtét mellett az volt, hogy nekünk szülőknek ez egyáltalán nem gusztustalan, vagy ilyesmi, viszont a társai később csúfolhatják miatta és serdülőkorban is gond lehet. Igaz, most vannak a helyén elég nagy hegek, de azt gondolom lehet majd plasztikáztatni később.
    D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
    http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

    Comment


      #32
      szia Fairy!Irtad ,a műtét alapbol nem sikerült azon az oldalon tul jol-ilyenkor ujra fel kellene tárni.Szerintem nézesd meg orvossal,lehet simán kitisztitja egy feltárással elintézi,de ha tul sokáig pang a cucc lehet tályogosodhat is.Műtét után előfordulhat-sajnos-de ez ugyanug érvényes a feltáratlan sipolyokra is.....ez egy rokafogtacsuka-csukafogtaróka kérdés egyébként teljesen egyén és sipolyfüggő mert minden eset más....
      Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
      Most már ne adjatok el pelust nekem

      Comment


        #33
        Köszi, és szerinted mennyit lehet várni vele, vagy ne nagyon halogassuk? Mert elég rossz élmény volt neki az egész kórházasdi, azt a fülét akkor 1 héten belül feltárták újra, előtte naponta vittük kötözésre, utána mi otthon, sokáig nagyon bizalmatlan volt, ha vittük valami új helyre, néha még most is, pedig ő korábban kifejezetten könnyen oldódott ilyen szituációkban. És most a pici miatt én nem is igen tudnék bentmaradni vele a kórházban.
        D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
        http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

        Comment


          #34
          fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kriszti, a gyerekeket egyelőre nem műtteted?

          Böbe, mit gondolsz, érdemes a kisfiamnak azt a fülét újra megműttetni, ami továbbra is váladékozik időnként? Gondolom bentmaradt egy darab, mondta is a doki előtte, hogy ez előfordulhat. Vagy várjunk, amíg nagyobb gond lesz vele? Nekünk az egyik fő érv a műtét mellett az volt, hogy nekünk szülőknek ez egyáltalán nem gusztustalan, vagy ilyesmi, viszont a társai később csúfolhatják miatta és serdülőkorban is gond lehet. Igaz, most vannak a helyén elég nagy hegek, de azt gondolom lehet majd plasztikáztatni később.
          Nem, mert nem váladékozik egyiküknek sem. Aztán lehet majd fog, nekem is később kezdett...
          Kriszti, Norka 2010. 08.17 és Máté 2012. 06.19. Anna 2014. 05.26.anyája Wahm topikom, Blogom

          Comment


            #35
            Jaj szegényke Ha épp nem aktiv,ne bántsák-ha nincs láz stb
            Ha ugy érzed gond van ne habozz,de esetleg háziorvos adhat infot mi legyen....
            Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
            Most már ne adjatok el pelust nekem

            Comment


              #36
              Most nem vészes, kb. havonta 1x jön belőle egy pici és nem fájlalja. De majd inkább az operáló dokihoz visszük, ha gond lesz, a háziorvos eleve nem támogatta a műtétet.
              D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
              http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

              Comment


                #37
                Azt egyébként lehet tudni, hogy mitől szoktak ezek begyulladni? Épp most írtam a napokban, hogy eddig 1x fordult csak elő, erre ma elkezdett pirosodni, váladékozni. Elfelejtettem lekopogni...
                Évi

                Comment


                  #38
                  Az engem is érdekelne, hogy mitől gyulladnak be. Vajon az normális, hogy nekünk lila színű is?
                  Én már annyira félek... remélem semmilyen szövődmény nem lesz
                  Attól rettegek leginkább, hogy bármiféle kapcsolata lehet a nyirokcsomókkal.
                  Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

                  Comment


                    #39
                    Én az enyémen azt vettem észre, hogy kb. hetente ürült, de nekem nem magától, hanem éreztem hogy viszket, akkor megdörzsöltem, megvakartam, és akkor jött egy pici. Szerintem nekem nem volt olyan durva fajta, amiket itt írtok. Lila színű???!!!
                    Én arra gondolok, hogy a szennyezések is közrejátszanak, mikor váladékozik. Ha valami kis kosz, por bejut, simán gyulladhat, váladékozhat.
                    Kriszti, Norka 2010. 08.17 és Máté 2012. 06.19. Anna 2014. 05.26.anyája Wahm topikom, Blogom

                    Comment


                      #40
                      En meg ugy tudom betegsegek is eloidezhetik h begyulladjon!
                      eszter:Simi, Dani, Milo.
                      szülésfotó
                      +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                      Comment


                        #41
                        Ezt már én is hallottam, hogy betegségek előidézhetik. Csak az az érdekes, hogy Réka most volt beteg (már meggyógyult), és utána jött elő, nem amikor tényleg beteg volt. Igyekszünk tisztán tartani, de nem egyszerű. Amióta felfedezte, hogy van egy lyuk a nyakán, állandóan piszkálja.
                        Évi

                        Comment


                          #42
                          Fülnél nyaknál én is a nyirokba nyilástol tartanék...Ez is olyan mint a vakbél-nem tiszta mitől gyullad be.Mivel ahány sipoly-annyi fajta oka lehet.Lehet külsö oka-piszok,bakteriális fertőzés bármi-mivel ugye nyitott bármi belekerülhetMegmondom öszintén a lilás megjelölés nem tudom mit takar-az inkább tályog körül jelenik meg és kemény a "lyuk"körül a bőrtakaro is...Betegségek nem tudom mennyire befolyásolják az acut gyulladásos állapotot-ez inkább akkor jellemző ha belső szervekhez is van "járata " a sipolynak-de annak lenne más tünete is........A házidokit azért irtam,ha valaki tanácstalan és nem adodik egyből sebész egy házidoki biztosabban itéli meg mennyire van begyulladva a dolog mint látatlanban leirás alapján bárki
                          Böbe vagyok Nóri 2009 Lili 2011 a két kis törpe mosok,hordozok
                          Most már ne adjatok el pelust nekem

                          Comment


                            #43
                            storm28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Fülnél nyaknál én is a nyirokba nyilástol tartanék...Ez is olyan mint a vakbél-nem tiszta mitől gyullad be.Mivel ahány sipoly-annyi fajta oka lehet.Lehet külsö oka-piszok,bakteriális fertőzés bármi-mivel ugye nyitott bármi belekerülhetMegmondom öszintén a lilás megjelölés nem tudom mit takar-az inkább tályog körül jelenik meg és kemény a "lyuk"körül a bőrtakaro is...Betegségek nem tudom mennyire befolyásolják az acut gyulladásos állapotot-ez inkább akkor jellemző ha belső szervekhez is van "járata " a sipolynak-de annak lenne más tünete is........A házidokit azért irtam,ha valaki tanácstalan és nem adodik egyből sebész egy házidoki biztosabban itéli meg mennyire van begyulladva a dolog mint látatlanban leirás alapján bárki
                            Ettől tartottam, nem vagyok orvos de láttam és látom is, hogy nem jó ez a szín... tudtam, hogy rosszabb a helyzet, mint arra számítottam Kemény a bőre is a luk körül Remélem nagyon-nagyon, hogy semmilyen következménnyel nem jár a húzás-halasztás...
                            A mi házidokink csak csapkod a karjával és hátog ...
                            Niki, Flóra 2011/06; és Fanni 2013/06 anyukája

                            Comment


                              #44
                              Ha egy picike, kb tűszúrásnyi lyuk van a fülkagyló mellett, amiben időnként felgyűlik valamennyi faggyú, az is ilyen sipoly? Lindának van az egyik füle mellett.
                              Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                              Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                              Comment


                                #45
                                Szerintem az is, igen!
                                eszter:Simi, Dani, Milo.
                                szülésfotó
                                +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X