Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ritus,az jó, ha volt egy jobb napotok! a vizet miből kapja a babád? du felé már fáradtak a picik, nehezebben tűrik a nehézségeket, olyankor jobban zavarhatja minden.
    ilyenkor ha átteszed a másikra, mit csinál?
    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

    Comment


      celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tinke köszönöm a tippet

      Bonyi: olyan kézi mellszívóval próbálkoztam ami olyan régi bicikli-dudának néz ki már régebben. Ma már jobb a helyzet,nem érzem csomósnak a mellem, bár kicsit "tömörebb" mint a másik. A mellbimbónál meg olyan fehéres kicsit, vagy inkább sárgás asszem. Ma már hosszabban tudtam ebből is szoptatni. Kiürítést meg nem vagyok biztos, hogy teljesen érzem, mikor ürült ki, már jó ideje ha nincs gond sem tudom megállapítani Lehet, hogy a fejés is azért fájt, mert már kiürült a mellem csak nem éreztem? mert miután julinka megszületett fejtem persze, akkor éreztem az ürülést, nem volt fájdalmas fejni emlékeim szerint, de utána mikor már nagyobb baba lett nem éreztem egyételműen és fájt is...
      Örülök,

      hogy kicsit javult a helyzet!
      az biztos, hogy nem a szívás erősségétől függ egy kézi fejőnél, hogy mennyire hatékony vele a fejés - ellenben ha nagyon erősen szív, fájdalmat okoz, akár mikro sebeket is ejt.

      a mellbimbót azért kérdeztem, mert a részleges túltelítődést az is okozhatja, ha bleb (hólyagocska) vagy tejkő miatt 1-több tejcsatorna kijárata el van zárva. emiatt nem teljesen megnyugtató, hogy látsz valami szokatlant ott...

      a tejkő icipici dugóként viselkedik, de ha sikerül a tejnek maga előtt kitolnia (esetleg a bimbónál óvatosan segítve a távozását), akkor érezhetően megkönnyebbül az ember, mert az addig eldugult rész ki tud ürülni.
      a bleb egy pici bőrhártya/hólyag, ami kicsit szerencsétlen helyre nő... húzópakolással lehet fellazítani. (írd be a fórum keresőjébe, hogy bleb - volt már szó róla korábban, fotóval, a pakolás leírásával, stb.)
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Ritus,
        jól értem, hogy a nyűgösség inkább délután-estefelé jellemző?
        alapból ez általános, szinte minden gyerek nyűgösséggel reagál erre a napszakra.
        egy érzékenyebb gyereket pedig minden bosszanthat ilyenkor: ha túlságosan jön a tej, akkor az - ha nem jön elég gyorsan, akkor az...
        te vagy vele, te tudod megfigyelni őt, és felfedezni bármilyen összefüggést - sajnos így messziről mi csak találgathatunk. de biztos vagyok benne, hogy amilyen ügyes a babád és te amilyen kitartó vagy, ki fogod kísérletezni a saját megoldásaitokat!
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          megtaláltam! köszönöm hogy írtál, nem is gondoltam volna, hogy a szoptatással kapcsolatosan ennyi minden van
          Nem így nézki szerencsére, inkább olyan, mintha odaszáradt volna egy kis tej szopi után. nem duzzadt, nem hólyagos picit sem és most átgondolva assszem régóta ilyen kinézetre, csak az furcsa nekem kicsit, de ez nem biztos, hogy gond, hogy a másik mellbimbóm nem ilyen. (amúgy érdekes, de alapesetben is olyakor fáj a jobb mellem szoptatáskor, jó ideje hanyagolom amikor csak tudom, hogy abból szoptassak. Ez így volt Laurával is mikor kb 1 éves lett és menetrendszerűen így lett Julinkával is kb ugyanennyi idősen. Kérdeztem már szoptatási tanácsadót is erről, de azt mondta, ez lehet alkati adottság és ha elég az egyik mell tejtartalma akkor nem gond)
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            Valaki segítsen!! Szoptatom a kisbabámat, szoptattam az előző kettőt is. Pontt 8 hetes lesz, mikor ismét elkezdődik nekem az iskolába járás: havonta két teljes nap, úgy hogy szerda reggel még meg tudnám szoptatni, meg szerda éjfélkor, csütörtök hajnalban, és csütörtök estétől ismét otthon vagyok. Szerintetek ha szerdán 8-22 és csütörtökön 7-19 között cumisüvegből kap lefejt tejet (és csak havonta egyszer) az a jobb, vagy vigyem magammal a suliba? eredetileg az utóbbit terveztem, de sajna szeptembertől elköltözött a képzés, ezekben az épületekben nincs szoptatásra helyiség, csak műlevegő és nagy tömegű egyetemista van. Szóval se nyugodt körülmény, se normális levegő, és az előadó is olyan kicsi, hogy nem vihetem be kendőbe sem a kicsit, mert minden nyekkenés, köhögés zavaró a kicsi teremben, így a suliban is csak addig lenne velem, amíg eszik. Ugye nem szokik le havi két nap cumisüveg miatt a szopiról? Vagy vigyem mégis magammal?
            Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

            Comment


              a helyedben én a cumisüveges megoldást választanám.
              a fiam 1 hetes kora óta kapott tápot kiegészítésként cumisüvegből, mégis 9 hónapos koráig szopott.
              VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
              VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
              kézimunkás blogom

              Comment


                Esetleg próbáljátok pohárból. Attól is lehet ugyan cumizavaros, de talán kisebb az esély.
                Órára szopiztatsz? VAn fix szopi rend? Vagy igény szerint?
                Az is nagyon fontos szeritnem, hogy ismerősre bízd, és aki otthon marad vele, rengeteget hordozza.
                Én sem vinném magammal, bár megszakadna a szívem, de nem hiszem,hogy az influenzaszezonban egy párhetes babát kellene cipelgetni, ha nem muszáj.
                Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                Comment


                  Érdekelne ki mit tapasztalt: összefügg a baba hasfájása a mama étrendjével? Pl. tej, csoki, tojás stb?
                  Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
                  Dominik Joel (2012 maj. 21)

                  Comment


                    és ha már itt tartunk? mennyi idő alatt megy át a tejbe, amit megeszek?
                    VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                    VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                    kézimunkás blogom

                    Comment


                      Sziasztok,

                      Gondoltam beoltatom magam a H1N1 ellen. A gyerekdoki szerint szoptatás mellett nyugodtan oltassam be magam. A háziorvos szerint szoptatás mellett nem.

                      Szoptatási tanácsadóknak mi a tippje? Valaki beszélt már ezzel kapcsolatban valaki TÉNYLEG hozzáértővel?
                      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                      Comment


                        Pity,
                        ebben nagyítóval se találni kórosat, szerintem...
                        igen, életkori sajátosság, hogy most a nézelődés fontos lett, és lerövidültek, megritkulhatnak a szopik. hát bizony, nődögél a babád...
                        esetleg megpróbálhatsz törekedni a minél nyugisabb (csendes, akár sötétített szobában) szoptatásra, hogy jelent-e bármi változást. de ha a hossza nő, a pisikből van elég, akkor igazából nincs okunk azt gondolni, hogy ne jutna elég tejhez!
                        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                        HipnoSzülés a tévében

                        Comment


                          vadrózsa,
                          nem irigylem a dilemmádat! egyik alternatíva sem ideális...
                          lehetetlen, hogy kihagyd a mostani hónapot, vagy pl. csak egy fél napot tölts ott?
                          egy ilyen pici baba egy hónap alatt rengeteget érik...
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            p-emi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdekelne ki mit tapasztalt: összefügg a baba hasfájása a mama étrendjével? Pl. tej, csoki, tojás stb?
                            p-emi,
                            amiket felsoroltál, okozhatnak a mama étrendjén keresztül allergiás tüneteket a kisbabáknál. a hasfájás nem feltétlenül azonos ezzel...
                            hasfájós a babád, és úgy látod, ez összefügg a te táplálkozásoddal?
                            mennyi idős? mit tapasztalsz nála? mióta? stb...
                            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                            HipnoSzülés a tévében

                            Comment


                              maze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              és ha már itt tartunk? mennyi idő alatt megy át a tejbe, amit megeszek?
                              maze,
                              4-48 órára emlékszem valami irodalomból, de nem biztos, hogy pontosan.
                              másoktól tapasztalati adat 10-24 óra volt, tehéntejfehérje allergiánál.
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                Naszagni,

                                az a kérdés, mi a kérdésed pontosan. Hogy ha beoltatod magad, az hogyan hatna a babádra, ill. a szoptatásra? Vagy hogy rád hogyan hatna, általánosságban? Szükséges-e önmagad, ill. a babád egészsége érdekében? stb, stb...

                                A szoptatást magát, illetve a babát elméletileg nem befolyásolja, ha te oltást kapsz.

                                Az egy más kérdés, hogy szólnak érvek az oltás mellett és ellen is, de ezek megvitatása hivatalosan már nem a szoptatási tanácsadók asztala... (bár valószínűleg tudják neked idézni a friss nemzetközi ajánlásokat, adatokat - dehát elvileg az orvosod is ezeket kell ismerje/kövesse, ill. a neten te is elérheted a szakmai ajánlásokat, kritikákat.)
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X