Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem dzsemfix, hanem kifejezettten zselésítő szer, nekem is úgy ajánlották itt a fórumon. Ez az
    Végül úgy csináltam meg, h a héját megfőztem, hagytam állni (fahéjjal és szegfűszeggel) és utána puhára főztem és turmixoltam. Szóval még én is megkutyultam a receptjeidet. De illatra és a lábosban maradt kis maradék alapján finomnak ítéltem meg. Már alig várom hogy felbonthassak egy üveget.
    Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
    Aki aromaterapeuta is

    Comment


      paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ne rakj akkor bele chilit
      Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

      Comment


        Ditta, és mi van ebben a zselésítőben? agar-agar? vagy leírtad és én nem vettem észre? akkor bocsi
        egyébként befőzőcukrot lehet itthon is kapni, abban van pektin, cukor és citromsav is, emlékeim szerint (meg tán szorbinsav, de ez nem tuti)

        Eszter
        B1 (2004) és B2 (2007)


        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

        Comment


          Eszter, kukoricakeményítő, guar gumi, xantán-gumi és szentjánoskenyér liszt van benne.
          Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
          Aki aromaterapeuta is

          Comment


            hát, nem túl természetes.
            azt hiszem jövőre megfőzök egy csomó almahéjat, és azzal sürítek amit lehet
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              Niké mi nem a természetes benne? Ha jól tudom a kukoricakeményítöt kukoricából vonják ki, a xanthan gum-ot is természetesen nyerik ki a guar gum-ot egy fa magjából (vagy terméséböl? ebben nem vagyok biztos) a szentjánoskenyérliszt meg szintén egy fa vagy bokor terméséböl van.
              Hena
              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
              ClauWi hordozási tanácsadó

              Comment


                természetesnem lehet, hogy természetes, de ezek a gumik nekem nem az a kategória, amit szívesen ennék
                mert a kőpor is természetes anyag, meg a vasérc is, mégsem eszem meg.
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  Igazad van a köport nem is használják ételekbe pl. viszont a guar gum pl. nagyon sok mindenben benne van. pl. bolti majonéz, joghurt, bolti lekvárok, pudingpor, cukrászdai sütemények, gyümölcs- zöldségkonzervek, csak, hogy pár példát említsek. Nyilván ha soha semmit nem vásárolsz boltban, akkor nem eszel olyat Xanthan gum is van a fent említett dolgokban meg ketchupban is salátaöntetekben, söt a kozmetikai ipar is felhasználja, krémekben, samponokban, szappanokban, fogkrémben stb.
                  Hena
                  Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                  ClauWi hordozási tanácsadó

                  Comment


                    Sziasztok! Próbáltam kulcsszó alapján rákeresni a topikban, de nem találtam semmi ilyesmit: csinált már valaki közületek diólekvárt? Mi egyszer pár éve a vácrátóti arborétum kapujában vásároltunk ilyet egy kirakodó árustól (meg fahéjas almalekvárt is, aminek a receptjét hálistennek megtaláltam Hena blogján) és azóta is égre-földre keresem a receptjét, mert annyira ízlett, hogy így dió-szezonban mindig vágyakozunk utána.
                    Márti
                    Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

                    Comment


                      én csak zölddiót csináltam
                      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                      írj a gmailemre az is cyanus

                      Comment


                        a sima mészkőpor (az apósom a kőőrlő üzemvezetője volt) legnagyobb felvásárlója, pl a nádudvari állati takarmány gyártó üzem, aholis a takarmányok fő alapanyagának használták. Több kőport eszünk meg, mint g ondoljuk.,.....
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          bár a wikipédia nem a leghitelesebb forrás általában, összehasionlítva a két anyagot, talán érthető, ha a pektint választom inkább:
                          http://hu.wikipedia.org/wiki/Guargumi
                          http://hu.wikipedia.org/wiki/Pektin
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            Niké, nem is erröl volt szó. Nyilván a pektin a legjobb, de a fenti mondatodra visszatérve a Dittacska által használt zselésítö anyag alkotóelemei természetesek.

                            "a sima mészkőpor (az apósom a kőőrlő üzemvezetője volt) legnagyobb felvásárlója, pl a nádudvari állati takarmány gyártó üzem, aholis a takarmányok fő alapanyagának használták. Több kőport eszünk meg, mint g ondoljuk"

                            Van nem sima mészköpor is? Akkor ezek szerint mégis eszel köport? Mondjuk én nem emlékszem, hogy takarmányt ettem volna valaha is Vagy felhalmozódik a húsban és megesszük a hússal? Földrajzos ismereteim csak arra terjednek ki, hogy a mészkö sav hatására elporlad vagy mi, de a kémiai egyenletre már nem emlékszem, azt te biztosan jobban tudod, vagy az is lehet, hogy a gyomorsavra nem is reagál a mészkö, még nem próbáltam

                            Szóval igen, pektin a legjobb,viszont ha boltban is vásárlunk, akkor sem kerüljük el a guar gum és xanthan gum jelenlevöségét az élelmiszereinkben.
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              Martics van valahol egy diólekvár receptem is, de még olyat nem csináltam.
                              Hena
                              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                              ClauWi hordozási tanácsadó

                              Comment


                                úgy
                                értettem a sima mészkőport, hogy a bányászat során van amit egyben adnak el, márt ledarálnak, megint mást porítanak, és aztán a kozmetika, és egyéb iparba szálíltják, éleémiszeriparba is.

                                és nem csak tápba keverik

                                de mindegy
                                nem akrtam lesólni senkit, csak érzékeltetni, sok olyan dolgot eszünk, amire nem is gondolnánk.

                                a többire meg azért ugrok, mert én ha lehet semmi ilyesmit nem veszek boltban
                                Hanna allergiás valami E betűre, és ezért amit csak lehet kerülünk
                                és ezért ugrok az ilyen gumis témákra, hogy még a gyümölcsjoghurt is guargumival van teli.

                                bocs
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X