Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekünk 3 pulykánk és 6 kacsánk van jelenleg. A németjuhász kutyusaink elől gondosan elzártuk őket, mivel még a sünt is elkapják... Még 10 tyúkunk is lesz, most neveli őket anyósom!
    Bea Martin ( 2010. április 12. ) és Dominik ( 2012. december 27. ) anyukája

    Comment


      Vannak letojt tyúkjaink(jelenleg a tojástojást tojják le,ha nem szedik össze magukat asszem szüleim levágják őket hamarosan).
      Az volt a terv,hogy kukorica-feketeszotyi-zöldfélék,később táp.Első héten éheztek kábé,bár a zöld szépen fogyott.Vettek tápot nekik,azóta zabálnak.Csakhogy:összekeverjük,1-1-1 arányban.De a dögök a kukoricát kitúrják nagyon.Ilyen "sokszemélyes" kör alakú kúpos önadagolós műanyag etetőjük van.Nem túl széles az etetővájat,de ők ugye kapirgálnak.

      Valamennyire tuti maradó szokás,a régiek búzát kaptak sokat,azt túrták szét.Apuéknál évek óta le van szerelve a daráló,nálunk nincs 380.Azon kívül,hogy nejlonban 2 tégla közt megpróbálhatnám apróra törni van valami tippetek?
      Esetleg régi kávédarálót érdekes azért előásni,működik-e és elviszi-e?(amik boltokban is voltak gyerekkoromban,olyasmi.Van egy a háznál,nem pont olyan,presszóban használták még jópár éve)Gondolom ha dara lenne,vagy törtszem,akkor jobban megennék a kitúrtat.

      És:Össze kéne szedni-gereblyézni nálunk mindent és valahogy kirázogatni a szalma közül...?Több kilónyi van már szanaszét.

      Ui:Waoww,ez a 7777.hozzászólásom.Szép a sok egyforma szám.
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        Szerintem is próbáld meg darálni. A régi kávédarálót is kipróbálhatod, lehet jó lesz ( vetőmagüzemben is használtunk kávédarálót... ).

        Ha nem jön be, azt tudom még javasolni, hogy át kell alakítani a darálót ( fordulat stb. ) és 220-as motrot rá. Nagyon nem értek hozzá, de mi is ezen gondolkodunk ( ugyanez a szitu ).
        Majd egy szakemberrel megnézetjük!
        Bea Martin ( 2010. április 12. ) és Dominik ( 2012. december 27. ) anyukája

        Comment


          Szerintem is a dara!
          Szerintem elviszi a régi kv daráló én rizst daráltam a múltkor...
          De én amúgy darát szoktam venni, bár drágább, mint a szemes. (borsós dara)
          Anya mozsárban aprította nekik anno és nedvesen adta, így azt mondja kevesebb megy pocsékba.
          Én is szoktam nedvesen, de nem mindig, akkor mindent felfalnak, az tény.
          Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

          Comment


            Van már dara,vizezezem is,azért ezt is kaparják a dögök...
            Van valami másik állatos topik is,csak nem tudom hol.
            Mit kéne,lehetne tenni a légpuskával való lelövésen kívüla gerlékkel?Van itt egy gerlepár,most nem tudom hová fészkelnek(eddig a csatornánkban laktak,de az le lett cserélve és a fészek nem lett áttelepítve direkte,hogy elszokjanak innen.Nem jött be úgy tűnik).
            Hogy ott vannak,az nem lenne gond,de készül a terasz fölé a tető,ami átlátszó polikarbonát lesz és elég gázul fog kinézni,ha azt is lexarják.Azt nem tudom felmosni,mint a teraszt.Hogy lehetne megakadályozni,hogy lepottyantsák?Valami atombiztos állatvédő tipp kéne,szeretem a gerléket,arnyosak,más gond nincs velük.
            Elköltöztetni nem tudom őket.
            Évek óta itt vannak,eddig nem költöttek,lehet öregek már hozzá(nem vagyok tisztában a szokásaikkal)
            Lehet,hogy máshová építenek már,de idetojtak tegnap és ma is.Kb.5-6 háznyi lehet a területük ahogy látom.
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              nem értem pontosan, hol van most a fészkük? ha macska fel tud jutni hozzájuk, másik helyet keresnek.
              ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

              Comment


                Gerlékre nincs tippem, mi is etetünk néhányat az állatainknál. Nem szándékosan... Nálunk a baromfiak addig nem kapnak újabb szemet az etetőbe, míg a kitúrt, kiszórt szemet össze nem csipegetik. Estére makulátlan tiszta szokott lenni az etető környéke. Még a kacsák is képesek az egész apró szemeket is felcsipegetni. Pedig ők aztán híresen nagy pazarlók.
                Nálunk volt nagy felbuzdulás, megkotlott a 13-14 tyúk közül 7. Csak aztán a libák is zaklatták őket, volt fészek csere-bere, bunyó, miegymás. S hiába volt 10-15 tojás mindegyik alatt, jelenleg 4 kotlótól van 15 kiscsibénk. Még 3 ül, de az egyik megy a fazékba, mert szépen módszeresen feltöri a tojásait. A másik kettő alatt 8-8 tojás van. Volt, hogy a kotló alól nyomtalanul eltűnt 10 tojás. Így érthetően nem öntött el a lelkesedés, amikor tegnap ismét megkotlott egy tyúkocska. Más éveken csak 1-2 tyúk kotlott meg, de több csibénk volt .
                Viszont a Mosonmagyaróvári Agrár Egyetemről hoztunk Sárga Magyar kakasokat. 10-t. Egyet majd megtartunk tenyészállatnak. 3 hónaposak. Szépen alakulnak. Gyönyörű fajta. Kifejezetten jó háztájinak. Tojás- és hústermelési célra is.
                Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                Comment


                  koc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  nem értem pontosan, hol van most a fészkük? ha macska fel tud jutni hozzájuk, másik helyet keresnek.
                  Most nincs,mert le lett cserélve a csatornaszakasz,ahol volt,és naná,hogy nem rakták át(ez tetőteres ház,a pincerész sincs teljesen a föld alatt,tehát eléggé magas,és nem a tető alján futó csatornáról van szó,hanem a ház teteje alatt nem sokkal van egy kisebb csatorna a homlokzati oldalon.Remélem,érthető valamennyire.Annyi a szerepe,hogy ami arra folyna le eső,azt vezeti a tetőre)nem tudom,építenek-e és hová,vagy találtak elhagyottat esetleg?Mikor még megvolt a fészek,de ki lett vágva 2 fa,akkor nagyon sokat voltak itt az ablak előtt a korláton,meg a fenyőn,mostanában nálunk inkább csak az antennán látom őket.De azért pottyantanak ide is hébe-hóba.
                  Macska oda nem megy,kérdés,hogy őket el lehet-e szoktatni onnan(vagy néha az emeleti ablakból valami készséggel bő vízzel moshatom a tetőt majd?)
                  Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                  Comment


                    Pammut,ezek letojt tyúkok,fene tudja mihez szoktak etetésileg.Most az a nagy show,hogy ha a tepsibe öntök,mind ott eszik,de ott is beleszállnak,kaparnak.De amellett nincs annyi prédaság,mint a kerek etető mellett.Volt már,hogy simán bemertem egy összemaréknyit a tepsibe a kihullottból.Válogassák ki maguknakbár az nem volt kakis.
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                    Comment


                      Én is vettem pár hónapja két kendermagos tyúkot, azt mondta a cigány,akitől elhoztam őket a ridegtartásból, hogy szeptemberben lesznek egy évesek. Nagyon kis vékonyak voltak. Vettem nekik kukorica, búza és napraforgó szemest keverve, hozzá egy kis tojótáp, kb. 3 hétbe telt, mire elkezdtek újra tojni. Majdnem kétszer akkorák, mint mikor hozzánk kerültek, szépen kipirosodott a tarajuk. Idő kell nekik, hogy regenerálódjon a tojórendszerük. Azóta egyszer abbahagyták a tojást kb. 10 napra, azóta tojnak szépen. A nagy meleg is befolyásolhatja szerintem a tojókedvüket....
                      üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                      Comment


                        egyébként mindenütt tavasszal tojnak legjobban a tyúkok, utána pihennek. Meg is kell nekik hagyni ezt az időt a pihenésre. Mamáméknál kizárólag olyan száraztakarmányt esznek, amit ők termelnek max vesznek vkitől és maguk darálják a régi darálóval, ezen kívül pedig a zöld nagyon fontos, minden házi hulladék kimegy nekik, leszökdösnek a kertbe és persze azok a legkövérebek, akik leszöknek. Sok giliszta, esetleg komposztból és minden helyreáll. DE ők nem adnak gyári tápot, nem szeretünk semmi ilyesmit adni a disznónak sem.
                        Sára, Sárika(2008.06.12), Lacika(2010.10.17) és Milán(2013.03.17) anyucija

                        Comment


                          nekem mondta valaki, hogy tojótáp nélkül nem tojnak a tyúkok
                          én nem akarok sok tojást,de nem azért szeretnék saját tyúkot, hogy tápozzam
                          mi az ami van a tojótápban? én arra gondoltam, hogy nem pl a kalcium muiatt mondkát? mert azt tuudom, hogy az apósom a kőörlőben volt üzemvezető, és rengeteg mészkőport szállítottak a nádudvari üzembe ahol ezeket gyártották...
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            tojótáp nélkül is tojnak. ekkora baromságot! egyébként nagymamámék visszajuttatják nekik megtörve a tojáshéjat is
                            Sára, Sárika(2008.06.12), Lacika(2010.10.17) és Milán(2013.03.17) anyucija

                            Comment


                              igen, én is ezen gondolkoztam, hogy egyben ugye nem szabad, mert akkor megeszi a saját tojását is, de ha porítva van akkor nem
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                galambokat tart valaki? én úgy szeretnék, bár hasznuk nem sok van...
                                Csupa szeretet G
                                Csupa mosoly E

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X