Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mekkorára nő majd?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mekkorára nő majd?

    Akció
    Van énnékem egy kislányom, Abigél
    És egy aggodalamam, mert ez a lányka 6800 gramm és 3 hét múlva lesz egy éves.


    Keresem olyan mamák tapasztalatit, akiknek hasonlóan nádszál kislányuk, kisfiúk van vagy már túl vannak ezen a korszakon.

    Abigélről: 3150 grammal született, azóta igény szerint szopik, kb kéróránként kér, éjjel gyakrabban. / hónapos koráig kizárólag anyatejen élt, azóta kínálom meg mindenfélével, amit örömmel elfogad, majd eszik belőle a szétcincálás után kb két mikronnyit
    Jófej, nyitott, érdeklődő, már mondja, hogy mama, mászik,ül feláll, egész nap pakol. éjjel csak enni ébred, velünk alszik. Nappal kb 2 órát alszik még. Eddig kétszer volt náthás, gyógyszert még nem kapott.
    Családunkban van nagyon vékony alkatú: apukája is kb 62 kilo a 185centijéhez

    Szerintetek rendben van így? mit tegyek?

    Nem vagyok még nagyon parás, mert a bátyja is csak egyéves kora után kezdett érdeklődni a kaják iránt és másfél évesen is volt még, hogy csak cicizett. Csak ő ezzel együtt 9 kiló volt egyévesen.
    Jaj, súlygyarapodás: csak néhány feljegyzésem van: 6 hósan 5800g, 7 hósan 6000, szóval nem fogy, hanem hízik, csak lassan.
    Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
    mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
    www.szomatologopedia.hu

    #2
    Szia!
    Csatlakozom.
    Valószínűleg apukától örökölte,az én férjem is magas vékony.
    A lánykám 4 évesen 13 kg.
    3,7kg volt a születési súlya.hízik,csak lassan.
    Szeritnem ne tegyél semmit-tudom könnyű mondani -csak fogadd el így.és próbálj meg nem idegeskedni.
    Engem sokáig zavart,hogy "kicsi" de mivel minden más téren rendben volt/van így megszoktam.
    (Bár annak azért örülök,hogy a cipőjei kibírnak 1-1 szezont és nem kell venni akár 2-3 párat.)
    Judit,Tilda(2009.06.14)

    Comment


      #3
      Hmm egyedi az esetünk, de azért leírom.
      Alíz 1 évesen 9 kiló volt, másfél évesen 9,3. Magassága 79 cm körül. Igény szerinti szopi, meg alig evett. Aztán ketten maradtunk szerencsére, nőtt vagy 10 centit és 2 kilót gyarapodott 3 hónap alatt. Zabagéppé változott. Most 2,5 éves és 12,5 kiló, meg ki tudja hány centi.... 98-100 körül, 25-ös lábbal. Nagyon magas és ehhez vékonyka.
      A legelején nagyokat hízott, majd nekiállt 7-8 hósan egyedül sétálgatni, szellemileg is fejlődgetett, igazából alig alig gyarapodott, de az igazi nagy ugrás másfél évesen volt.
      Most meg nem találok rá ruhákat. Szóval piciként nagyon picike volt.

      Comment


        #4
        Ez a nagyfiam története rajta én sem aggódtam egy percet sem
        mintha olvastam volna itt valaki aláírásban, hogy 7kilós totyogó a lánykája, nem emlékeztek, ki lehetett?
        Csiripiszli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hmm egyedi az esetünk, de azért leírom.
        Alíz 1 évesen 9 kiló volt, másfél évesen 9,3. Magassága 79 cm körül. Igény szerinti szopi, meg alig evett. Aztán ketten maradtunk szerencsére, nőtt vagy 10 centit és 2 kilót gyarapodott 3 hónap alatt. Zabagéppé változott. Most 2,5 éves és 12,5 kiló, meg ki tudja hány centi.... 98-100 körül, 25-ös lábbal. Nagyon magas és ehhez vékonyka.
        A legelején nagyokat hízott, majd nekiállt 7-8 hósan egyedül sétálgatni, szellemileg is fejlődgetett, igazából alig alig gyarapodott, de az igazi nagy ugrás másfél évesen volt.
        Most meg nem találok rá ruhákat. Szóval piciként nagyon picike volt.
        Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
        mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
        www.szomatologopedia.hu

        Comment


          #5
          Lizavank

          Comment


            #6
            Köszönöm, írok neki
            Csiripiszli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Lizavank
            Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
            mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
            www.szomatologopedia.hu

            Comment


              #7
              Betti29nek is ilyen meretu a kisebbik lanya, a hozzataplalisban sokat irt eerol.

              bnom lanya
              Malacka

              Comment


                #8
                szoval bnom lanya is ekkora. igaz, o haromszorozta a szul.sulyat, ennek ellenere ingatjak a fejuket a doki meg vedono, most vizsgalgatjak. o is all es lepeget 14 hos
                Malacka

                Comment


                  #9
                  Megjottem am! Eppen ma voltam masfeleves Mayaval vedononel, aki 8 kg.
                  Betti es a 3 Gyerek:LMR

                  Comment


                    #10
                    De jó, hogy jöttél! mesélj, nálatok hogy áll hozzá a környezet, hogy ilyen balerina Maya?
                    betti29 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Megjottem am! Eppen ma voltam masfeleves Mayaval vedononel, aki 8 kg.
                    Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
                    mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
                    www.szomatologopedia.hu

                    Comment


                      #11
                      A fiam 1 évesen 8 kg. körül volt, 3.75-tel született. Evett rendesen, szinte mindent, válogatás nélkül, mégsem hízőtt/ nőtt olyan ütemben, ahogy elő volt írva... Az akkori gyerekdokink az általa forgalmazott táplálékkiegészítőt akarta rámbeszélni, de én kértem, h. inkább vizsgálják ki. Vérvételig jutottunk, ahol is kiderült, h. vashiányos. Amine a doki is nagyon meglepődött, mert egyébként semmilyen tünetet nem produkált, ami vashiányra utalt volna. Nem volt sápadt, egészséges, nem betegeskedő...kapott 3 db vas-injekciót és onnatól nem volt megállás. Ennek 15 éve, mostanra száznyolcvanvalahány centi, majd' 90 kiló, erős, izmos és mindene a sport. Szóval, azóta is mondjuk mindig, h. lehet benne vmi, h. Popeye állandóan spenótot evett.
                      Ezzel nem azt akarom mondani, h. minden gyerkőcnél/babbánál, aki kisebb/véknyabb az átlagnál, ilyesmi probléma állhat a háttérben, csak leírtam, hátha vkinek hasznos lehet.
                      És ha szabad, mellékelnék egy képet is, a kis, cingár babámból lett nagyfiamról
                      Feketében, a kapuban.
                      Mellékletek
                      Utoljára szerkesztette Alborozado; 2013.09.12., 14:34.
                      [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                      Comment


                        #12
                        Pici babám
                        de jó! én is gondoltam vashiányra, ennek utána is akarok menni, csak olyan jó lenne a gyerekorvost elkerülni...mert ő majd nyomja a tápszert
                        Alborozado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A fiam 1 évesen 8 kg. körül volt, 3.75-tel született. Evett rendesen, szinte mindent, válogatás nélkül, mégsem hízőtt/ nőtt olyan ütemben, ahogy elő volt írva... Az akkori gyerekdokink az általa forgalmazott táplálékkiegészítőt akarta rámbeszélni, de én kértem, h. inkább vizsgálják ki. Vérvételig jutottunk, ahol is kiderült, h. vashiányos. Amine a doki is nagyon meglepődött, mert egyébként semmilyen tünetet nem produkált, ami vashiányra utalt volna. Nem volt sápadt, egészséges, nem betegeskedő...kapott 3 db vas-injekciót és onnatól nem volt megállás. Ennek 15 éve, mostanra száznyolcvanvalahány centi, majd' 90 kiló, erős, izmos és mindene a sport. Szóval, azóta is mondjuk mindig, h. lehet benne vmi, h. Popeye állandóan spenótot evett.
                        Ezzel nem azt akarom mondani, h. minden gyerkőcnél/babbánál, aki kisebb/véknyabb az átlagnál, ilyesmi probléma állhat a háttérben, csak leírtam, hátha vkinek hasznos lehet.
                        És ha szabad, mellékelnék egy képet is, a kis, cingár babámból lett nagyfiamról
                        Feketében, a kapuban.
                        Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
                        mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
                        www.szomatologopedia.hu

                        Comment


                          #13
                          Ez az, h. nekem is írt-adott volna mindenfélét, amivel talán a tünetet kezeltük volna, de az alapprobléma attól megmarad....
                          [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                          Comment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Nahát, micsoda meghívás
                            Kislányom 3 éves volt aug.11-én, 84 cm és 10120 gr. a 120 gr-ra vagyok a legbüszkébb. Igény szerint szoptatott (még mindig cicis is) és tökéletesen kivizsgált (még genetikai vizsgálata is volt) Nem tudnak kimutatni semmit, ami kóros (mondjuk aszthmás de nem emiatt kicsi) és tökéletesen működik. Nagyon okos, pszichésen és mozgásfejlődésben is tökéletesen fejlődik. Imádom nagyon Ovis szeptember óta. Igaz a ruhái 80-86-osak. (olyan 1 éves magassága van, a fiam 6 hónaposan volt 10 kiló)
                            Mire vagytok kíváncsiak?
                            Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

                            Comment


                              #15
                              Erre van szükségem, köszönöm
                              Abigél most 72 centi, szóval egész magas

                              mit, mikor vizsgáltattatok?
                              én laktációs szaktanácsadó dokinénit gondoltam felhívni, hátha mond valami hasznosat.
                              lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

                              Nahát, micsoda meghívás
                              Kislányom 3 éves volt aug.11-én, 84 cm és 10120 gr. a 120 gr-ra vagyok a legbüszkébb. Igény szerint szoptatott (még mindig cicis is) és tökéletesen kivizsgált (még genetikai vizsgálata is volt) Nem tudnak kimutatni semmit, ami kóros (mondjuk aszthmás de nem emiatt kicsi) és tökéletesen működik. Nagyon okos, pszichésen és mozgásfejlődésben is tökéletesen fejlődik. Imádom nagyon Ovis szeptember óta. Igaz a ruhái 80-86-osak. (olyan 1 éves magassága van, a fiam 6 hónaposan volt 10 kiló)
                              Mire vagytok kíváncsiak?
                              Györgyi vagyok, Lőrinc és Abigél mamája
                              mert a szív visszavezet oda, amit szeretek csinálni:
                              www.szomatologopedia.hu

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X