Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    hajrá biztos sokat fog segíteni
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom e, de lenne egy, itt a mamamin talán furcsa kérdésem. Bori kb. 2 hete nem hajlandó se reggel se este szopizni, sőt ha lefejem, akkor sem fogadja el a tejet. Így viszont nincs értelme fejni, fentartani a tejtermelődést. (A többiek is így hagyták abba a szopit, csak sokkal hamarabb , s akkor vhogy magátől elapadt a tej is). Már jónéhány napja nem fejek, de még mindig egy "csomó" tejem van. Nem gyullad be, de elég kellemetlen, feszítő érzés, és fáj is... Szerintetek mit csináljak, hogy ürüljön, de ne termelődjön több?
      Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

      Comment


        Nem lehet, hogy ez csak egy sztrájk (pl menzesz előtt/közben vagy)? (egyszer azt olvastam egy tnácsadótól, hogy 1 éves kor alatti babák NEM elválasztódnak, csak sztájkolnak...). Biztos nem akarsz próbálkozni tovább szoptatni? Sok összebújás, bőrkontaktus, félálomban kínálás?

        Apasztásra azt hiszem egyébként, a hideg borogatást is javasolják. De ha fáj, az nem túl jó jel...remélem megoldódik mindkettőtök számára megnyugtató módon
        Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
        Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

        Comment


          Nekem pedig azt hiszem, sebesedik a mellbimbóm (bimbó csúcsán kb 2*3 mm fehér terület - gondolom ez hámsérülés), ráadásul a főleg használt cicin Az elején megúsztuk, nem gondoltam volna, hogy most előjöhet még ilyesmi, nem is tudom, mitől lehet. A szájtartása mondjuk sosem volt tökéletes, de eddig ilyen gond nem volt belőle.
          Van még valami a más pózban szoptatáson, levegőztetésen, anyatejjel bekenésen túl, ami segíthet? Vajon a bioptron lámpa inkább árt vagy használ? Garmastannal érdemes esetleg próbálkozni?
          Utoljára szerkesztette Tinke; 2009.05.28., 08:36.
          Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
          Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

          Comment


            Tinke, a rossz szájtartástól is tud fehéredni a mellbimbó! Nekem is volt ilyen, egy időben Benő technikája valahogy nem volt okés, elég fájdalmasan is szopizott és furán "pödörgette" a nyelvével a bimbót a szájpadlásához, na az ilyen szopik után fehér volt a vége. Írtam Diószegi Eszternek és ő azt válaszolta, hogy ez lehet azért, mert nem jól van mellen, illetve van egy ilyen nem is tudom, állapot, mikor a mellbimbóban az erek görcsösen összehúzódnak, és kimegy onnan a vér, ilyenkor melegen kell tartani, esetleg borogatni, míg visszajön a színe. És ez tényleg működött nálunk. Szerencsére a technikai hiba is átmeneti volt.
            Anna

            Bence
            (080930), Róza (140428)

            Comment


              sürgős segítség kérése

              sziasztok

              sógornőmnek az éjjel megszületett a kisfia. mivel nincs hely a roomin in-ben, megtömték a babát táppal és még nem tudta megszoptatni (amikor a szülés után először próbálta mellre tenni, csak sírt, aztán nem adták oda neki, aztán meg már aludt )

              mondtam neki, hogy próbáljon fejni meg járjon a csecsemősök nyakára, hátha egyszer nem alszik a baba, amikor odamegy. (mellesleg a folyosón tudna csak szoptatni... )

              mit tud még tenni? (azon kívül, hogy reménykedik, hogy kap helyet...)

              köszönöm
              Coffie

              Comment


                Annával én sem tudtam roomin-in-be menni. Ő nem tudott szopizni, csak bimbóvédővel...De mire ez kiderült, 3 nap telt el. Szóval én gyakorlatilag a 3. napon kezdtem szoptatni, addig fejni sem tudtam. Vele a tej is kb. akkor indult be igazán. 1 éves korában magától hagyta abba.

                Szerintem nyugtasd meg, ne görcsöljön rá, mivel jönnek/mennek az anyukák, biztos hamarosan lesz hely! Esetleg, ha van jó mellszívója, használja, legalább kap ingert a cici! (ha nem is jön semmi)
                Utoljára szerkesztette blani; 2009.05.28., 12:26.
                1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                Comment


                  semmiképp se essen kétségbe (haha), nem lesz gond akkor sem, ha most nem megy a dolog. Azt azért próbálja kijárni, hogy tápit ne adjanak, és járjon gyakran a csecsemősök nyakára. Egerben az újszülöttosztályon bent van fotel, elvileg bent is lehet szoptatni. Kérdezen rá, hogy ott hol szoptatják pl a koraszülött babákat? Kell, hogy legyen ott is valahol egy erre kijelölt hely!
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    sziasztok!

                    31 hetes (a mai naptól) kismama vagyok.
                    szeretném megnézetni valami szakértővel a mellemet, mert szerintem a bimbóm nem olyan mint kéne lennie.
                    csak hogy előre be tudjak szerezni valami mű mellbimbót... vagy valami eszközt amivel tudnék sokat-sokáig szoptatni.
                    kit ajánlotok? hol?

                    köszönöm szépen!
                    Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                    Comment


                      CSilla, www.ibclc.hu
                      www.iboly.hu
                      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                      Comment


                        köszönjük, kapott helyet, azóta már többször szopizott a baba
                        Coffie

                        Comment


                          köszönöm szépen!
                          már nézem is!
                          Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                          Comment


                            vandini, kitartást!
                            én is sokszor ábrándoztam (a nehezebb időszakokban), hogy "bárcsak 2-3 keléssel beérné ma éjjel"!
                            nekünk is 2-3 volt a sztenderd, és több csak fogzós vagy beteg időkben, de akkor akár fél óránként.
                            és szülinapomra titkos vágyam egyszer 12 óra egyben alvás volt. az első évben. aztán már 8 is olyan csodálatosnak tűnt volna. de tényleg kinőtte!!!!
                            lesz ez jobb!
                            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                            HipnoSzülés a tévében

                            Comment


                              Coffie,
                              örülök, hogy javulni látszik a dolog!
                              Az anyuka MEGTILTHATJA, hogy tápszert adjanak a babájának! Egyszerűen csak leírja ezt egy darab papírra, dátum, aláírás. (Persze a végére odaírhatja, hogy ha orvosi indok merülne fel, akkor azt beszéljék meg vele... még mindig beleegyezhet, ha szükséges lenne... de így kivédheti a felesleges tápszer adást, ami csak a szeparáció és néhány buta szokás miatt lenne.)
                              ha mégis kevés alkalommal tudja csak mellre tenni a babáját, akkor jó lenne, ha a szeparációra tekintettel kb. 2(-3) óránként fejne egy keveset, amíg haza nem mennek.
                              amúgy bármikor hazamehetnek saját felelősségre a kórházból.....
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                Bonyolult, ezt nem tudtam, szerintem ő se. csak nézett nagyokat, hogy minek vigyen ő cumisüveget a kórházba, mikor kizárólag szoptatni akar...
                                Coffie

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X