Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Nyelvtanulás (módszerek, tapasztalatok, sikerek, kudarcok...)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Ismeritek ezt: http://www.taxus.hu/Forradalmi-angol...-gener%E1ci%F3 Érdemes erre költeni?
    Magdi
    Barnabás 2007.10.31.

    Comment


      #32
      Sziasztok!

      De jó ez a topik! Sok hasznosat olvastam a nyelvtanulással kapcsolatban!
      Én arra gondoltam, hogy szintén magam kezdem el a nyelvtanulást, de sajna ez csak pár napig tartó fellángolás volt... Sajna nem is az időhiány a gond, hanem a fáradtság. A Picúr felébred éjjelente, nappal meg elég sok dolgom van, hogy estére elfáradjak, és ne legyen kedvem nyelvezni. No meg a doktorit is írnom kéne... Szóval szervezett formában kell tanulnom.
      Ezért most úgy döntöttem, hogy mivel elmenni nem tudnék nyelvtanárhoz a bébi miatt, ezért online- skype és msn - keresztül szeretnék "tanárhoz járni". A doktori miatt kellene alapfokuznom valamilyen nyelvből, én a németre vagy franciára gondoltam. Németből csak "pötyögök", franciát már tanultam kb 10 éve...
      Esetleg van valakinek német vagy francia nyelvtanár ismerőse, aki ilyet vállalna? Lehet Mamami is aki vagy tud elég jólezeken a nyelveken, vagy nyelvtanár!
      Az a módszer kinek vált be, hogy amerre csak jár otthon kiragasztgat kis cetliken nyelvtani vagy szókincs fejlesztő feliratokat, és így memorizálja?
      Csillag, Az örökmozgó Marcipán (09/juni) és a kis Vilmos (10/dec) anyukája

      Comment


        #33
        szia kiscsillag
        valaki hirdette magát itt,talán francia oktatást vállalt?
        cserébe azt hiszem spanyolul szeretett volna tanulni és az online formáról szó sem volt,
        de biztosan meg lehet beszélni
        nekem is le kellett tolnom gyorsan egy német alapfokút a doktorihoz
        állati szenvedés volt,tiszta marhaság,hogy még ezzel is szívóznak
        mert semmi köze ahhoz amit csinálsz
        most,hogy csak úgy tanuljuk a spanyolt a férjemmel sokkal jobban tetszik és
        még a némethez is újra kedvet kaptam

        ha látom a nyelvtanáros topikot,majd ide is belinkelem
        de szerintem a bolhapiacon lehet
        priviben elértek , már ritkán nézek be

        Comment


          #34
          Feldobom kicsit a topikot mert nekem most jött meg az ihlet..
          Időm ugyan nem sok van tanulni de pl. a kábeltévét lemondtuk, így filmeket már eleve csak eredetiben, angol felirattal nézünk (a magyar feliratok ui. néha idegesítően rosszak) és ha nem sikerül estig valami új filmhez jutni, akkor olvasok, szintén angolul.
          Valaha érettségiztem németből, kb. középfokú tudásom volt, de hol van az már... azt is vissza kéne pedig hozni meg ha lehet kicsit továbbfejleszteni, angolul meg elvagyok csak ne kelljen megszólalni...önállóan hogy lehet a beszédet fejleszteni?? mert sajna tanfolyamra, magántanárhoz most se időm se lehetőségem elmenni.. hanganyagok hallgatásával a szövegértésem csiszolódik de a beszédkészségem szemernyit sem... a szöveg szinkronismétlését gyakoroltam régen, ez segít pl. ezen?
          bölcsi, ovi, iskola...

          Comment


            #35
            Kati, lehet egyedül is fejleszteni a beszédet, bizony! Feljebb (14-hsz) leírtam néhány módszert, azok kifejezetten a beszéd fejlesztésére vannak. És még működik is!
            Pindi
            Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

            Comment


              #36
              noncso vagy akarki van egy elado dan szotaram (dan-dan magyarazo)
              Politikens retskrivnings- og betydningsordbog
              1 udgave 1994 Ára:5000 Huf
              A szótár kiváló állapotban van de van benne kézzel írt ajánlás és dátum
              egy picit lehet alkudni is...

              Comment


                #37
                Kiscsillag27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!

                Ezért most úgy döntöttem, hogy mivel elmenni nem tudnék nyelvtanárhoz a bébi miatt, ezért online- skype és msn - keresztül szeretnék "tanárhoz járni". A doktori miatt kellene alapfokuznom valamilyen nyelvből, én a németre vagy franciára gondoltam. Németből csak "pötyögök", franciát már tanultam kb 10 éve...
                Esetleg van valakinek német vagy francia nyelvtanár ismerőse, aki ilyet vállalna? Lehet Mamami is aki vagy tud elég jólezeken a nyelveken, vagy nyelvtanár!
                Az elmúl félévben én ebből tanultam németet teljesen kezdő szinten: http://www.tellmemore.hu/portal/modportal.axrq

                Nem kellett sehová eljárni, online felületen ment minden. Nekem tetszett.

                Hátránya: a nyelvtan nagyon gyenge, de ez pótolható akár a netről is. Nem árt, ha időnként tudsz valakitől kérdezni a környezetedben. (Nálunk szervezetten ment, mhely kicsit támogatta, volt tutor is, de inkább a férjemet és a netet kérdeztem).

                Comment


                  #38
                  Elkezdtem a kreatív angolt. Nekem bejön. Egyelőre. A CD-t hallgatom napközben, amikor meg alszik T. akkor tanulok. Az a baj, hogy nem sokat alszik nappal max 1 óra, este/éjjel meg gyakran ébred, így mire belemelegednék, már ki is zökkent. Nekem ugyanis csak úgy hatékony a tanulás, ha tisztán van legalább másfél-két órám, mert nálam az első negyed/fél óra a ráhangolódás...
                  1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                  Comment


                    #39
                    Sziasztok!

                    Nekem a kreatív nyelvtanulás módszerével lett meg az angol középfokúm. Ugyan nem a nulláról indultam, de nekem nagyon bejött ez a módszer. A műszakin tettem le a vizsgát, mert a rigóhoz képest barátibb.
                    Edda, L (2010.), Gy (2012.), és T (2014.) anyája

                    Comment


                      #40
                      Hú, ez biztató! Én is azt kezdtem el. Hallgatom szorgosan a cd-t is, és esténként (ha van még energiám) tanulok. Én sem nulláról indulok. Neked mennyi idő alatt sikerült? Hogy tanultál? Beosztottad magadnak, hogy ma ezt és ezt az oldalt, vagy amikor volt időd? Nekem azt hiszem jobb lenne, ha kitűznék apró célokat, mert hajlamos vagyok "ellustulni".
                      (Mentségemül Tomi borzasztó rossz alvó, éjszaka nem alszok, iszonyú fáradt vagyok...)


                      És érdekelne még a nyelvvizsga is, hogy ez a műszaki milyen?
                      1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                      Comment


                        #41
                        Kb. 2 hónap alatt, napi 6-8 óra tanulással. Csak úgy kaptam diplomát, ha felmutatok egy középfokút, ez elég nagy motiváló erő volt, főleg a sikeres záróvizsga után. Az a két hónap csak a tanulásról szólt. Beosztottam, hogy napi hány oldalt kell megtanulnom, hogy végezzek a nyelvvizsga időpontig, amire még azelőtt bejelentkeztem, hogy elkezdtem volna a készülést. (persze szokás szerint nem értem a végére...)
                        Ja, és sokat imádkoztam!
                        És nagyon át akartam menni. Szerintem ez is nagyon fontos, ezt az egyetem alatt tanultam meg.
                        A BME nyelvvizsga kb. olyan típusú, mint a rigó, csak szadi feladatok nélkül (talán a magyarról-angolra fordítás nincs, de utána tudsz nézni a neten, vannak próbavizsgák is).
                        Edda, L (2010.), Gy (2012.), és T (2014.) anyája

                        Comment


                          #42
                          beszédkészséget az is fejleszti, ha sok fogalmazást/levelet írsz és ez még az írásbelire is jó gyakorlás. velünk anno az amcsi tanár naplót íratott, akkor utáltam, de azért hasznos volt.

                          Comment


                            #43
                            Ezüst eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kb. 2 hónap alatt, napi 6-8 óra tanulással. Csak úgy kaptam diplomát, ha felmutatok egy középfokút, ez elég nagy motiváló erő volt, főleg a sikeres záróvizsga után. Az a két hónap csak a tanulásról szólt. Beosztottam, hogy napi hány oldalt kell megtanulnom, hogy végezzek a nyelvvizsga időpontig, amire még azelőtt bejelentkeztem, hogy elkezdtem volna a készülést. (persze szokás szerint nem értem a végére...)
                            Ja, és sokat imádkoztam!
                            És nagyon át akartam menni. Szerintem ez is nagyon fontos, ezt az egyetem alatt tanultam meg.
                            A BME nyelvvizsga kb. olyan típusú, mint a rigó, csak szadi feladatok nélkül (talán a magyarról-angolra fordítás nincs, de utána tudsz nézni a neten, vannak próbavizsgák is).
                            Nekem is a diploma miatt (is) kéne.. Pont úgy, mint Te, az államvizsgán túl vagyok, a nyelvvizsgán innen..
                            Még jó, hogy nincs elévülési idő.. Nem tudom mikor leszek képes vizsgázni.
                            Utoljára szerkesztette blani; 2010.04.09., 08:33.
                            1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                            Comment


                              #44
                              Ami szerintem rengeteget segít: olvasni, olvasni, valamint olvasni. Ha valaki olyan szinten van, akkor 1-es, 2-es szintű könnyített olvasmányokkal kezdje, aztán lehet fölfelé menni. Én a magam részéről a nyelvtudásom utóbbi harmadát (na jó, nem tudom, mekkora részét, de jelentős) Harry Potternek köszönhetem, a Narnia Krónikái már meg sem kottyannak (bár ebből az utóbbiból még a 7. könyv hátra van). Szigorúan szótárazás nélkül - az elveszi az olvasás élményét, lassít, idegesít. A szavakat gyönyörűen meg lehet tanulni szövegkörnyezetből. A nyelvtan használata pedig magától bemászik az ember fejébe.
                              A másik, ami nekem a HP után a következő lökést adta a nyelvtudásomnak, hogy a kisfiammal napi szinten pár órát angolul beszélek. Azóta sokkal bátrabban szólalok meg. (És mostanában már rajta is látom a fejlődést )
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                #45
                                Én is kiolvastam a Harry Pottereket angolul. Nagyon jók voltak.
                                Én annyira szeretnék tanulni, de egyszerűen nem jutok el odáig. 1 hónappal ezelött még úgy terveztem, h május elejei felsőfokúra elmegyek, de egyszerűen nem tudok leülni tanulni.
                                Vagy egyszerűen nem tudom összehozni 2 gyerek mellett, vagy (mint most) amíg alszanak kivételesen együtt, nincs semmihez kedvem, fáradt vagyok, fáj a fejem.
                                Férj nem tud velük lenni napi 2 órát, h én nyugodtan tanulhassak .
                                És ha belegondolok, h nem hiszem el, h nekem nem járna meg napi 2 óra, még jobban kiakadok.
                                Ági
                                Dominik (2007.05.27.) és Benjámin (2009.04.02.) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X