Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lehet, hogy hülye kérdés, bocsánat előre is.
    Barátnőm thai masszázsra hívott, 1 órás testmasszázsról van szó, amikor ruhán keresztül masszíroznak. Szerintetek ez nem befolyásolja negatív irányba a tejtermelést? Nem tudom mennyire lesz erőteljes, csak ugye a fizikai megterheléstől csökkenhet a tejmennyiség, nem tudom ez mennyire számít annak?
    Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
    Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
    ÖLBEBABA

    Comment


      szerintem, ha szólsz a masszőrnek, hogy szoptatsz, akkor ezt figyelembe tudja venni (pl. amikor kiválasztja, hogy melyik meridiánokat ingerli)... nem hinném, hogy ez bármilyen gondot okozhatna.
      élvezd ki! (irigy szmájli nincs.)
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Köszi Bonyi, az élvezettel nem lesz gond!
        Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
        Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
        ÖLBEBABA

        Comment


          Jázmin betegség miatt nem akar szopizni. (orvos látta, elvileg semmi komoly) Most kb 10 óra telt el, mire elfogadta a szopizást. Vizet még sosem ivott. Már azt a pár kanál gyümit sem eszi, amit máskor elfogad. Tudja valaki, hogy mennyi idő, amíg nincs nagyobb baj, és mikor próbálnátok meg vizet adni?
          Móni, Jázmin és Kincső anyája

          Comment


            figyeld a pisis pelusokat! ha napi 4 alá menne, az már komoly!
            Éjjel remélhetőleg javul a helyzet...!
            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
            HipnoSzülés a tévében

            Comment


              Oké, köszi, figyelem.
              Móni, Jázmin és Kincső anyája

              Comment


                Mikor az oltás utáni napon Bence nem volt hajlandó enni, csak ordított a cicin, védőnő ismerősöm azt mondta, akár egy egész napot "éhezhet" a baba, de pár óránként néhány kanál vízzel kínáljam meg (hőemelkedése volt). Benőkém sem ivott még vizet soha, de ügyesen lefetyelt a kanálból. Aznap 3szor evett összesen , de ebből kétszer azután fogadta el a cicit, miután kapott két-három pici korty vizet. És igen, figyelnem kellett a pelusait. Másnapra helyrejött minden, de pl akkor az éjszakát is végigaludta, meg előző este is, vagyis 24 óra alatt szopizott 3x.
                Remélem, hamar rendeződnek a dolgok nálatok is.
                Anna

                Bence
                (080930), Róza (140428)

                Comment


                  Rizsiló,
                  most, hogy ezt írtad jutott eszembe, hogy még a legelején egy majdnem kiszáradásos krízishelyzetben fecskendőből egy napig Jázmin is kapott vizet. Az a furcsa, hogy pont lázasan "étvágytalan". Az éjszakát ő majdnem végigsírta, csak hordozva nyugodott meg.
                  Móni, Jázmin és Kincső anyája

                  Comment


                    Na jó, asszem kiakadtam. Hogy magyarázzam el egy háromhónaposnak, hogy ha csak 3 másodpercig szopizik, akkor nem jön a tej? És hogy vegyem rá, hogy a dühös fejrángatás és csalódott ordítás helyett adjon kb 15 mp-cel több előnyt a cicinek??? És ha olyan gyorsan rántja hátra a fejét, mint egy kobra, akkor hogy akadályozzam meg, hogy szinte letépje a mellbimbóm? És mivel harap olyan bazinagyot, ha nincs is foga? (Jó, tudom, a fogatlan csecsemő, és a csigák rágókája között sok hasonlóság van.)
                    Anna

                    Bence
                    (080930), Róza (140428)

                    Comment


                      jáááj, ez igazán kellemetlen lehet!
                      hát... asszem olyanokat próbálhatsz, hogy résen vagy, kisujjad ciciszabadításra készen... következetesen rászólsz, hogy "ne!"... illetve próbálsz minél nyugodtabb körülményeket biztosítani a szopihoz.
                      Ez egy érzékeny időszak, már mindenféle eltereli a figyelmét... illetve minden más érdekesebb lett, mint a cici... és mire már tök kifáradt, nyűgös... addigra nincs úgy türelme... és minderre hab a tetején a kezdődő fogzás... szóval jó kis ördögi kör.
                      Esetleg egy pici ringatás, pl. a válladon segít neki lenyugodni annyira, hogy újra próbálkozzon. Avagy nagyon figyelni őt, hogy mikor van az az rövid idő, mikor már elég fáradt, de még nem túlságosan... hogy jó nagyot szopizzon aztán beájuljon.
                      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                      HipnoSzülés a tévében

                      Comment


                        Köszi Bonyi, hasonlókkal próbálkozom, csak nehéz elkapni a megfelelő pillanatokat. Így a szoptatás kicsit bevetés-jellegű, az állandó készenléttől. Az utóbbi napok kicsit nyügik, és tök egyedül vagyok vele, asszem én is türelmetlenebb vagyok. És hát igen, a cici már nem a világ középpontja .
                        Anna

                        Bence
                        (080930), Róza (140428)

                        Comment


                          Szerintetek miért van az, hogy Anna már 2 napja nem hajlandó a bal ciciből enni, csak a jobból? Előtte mindkettőből evett.
                          Próbálom előtte még mellszívóval is megindítani a tejleadást és látom, hogy jön belőle, mégis kiköpi, sír, amikor átrakom a másik cicire, abból meg eszik.
                          [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

                          Comment


                            ilyen nálunk is volt. a jobb volt a favorit. abból jobban jön. sőt néha van egy kis "szelep" probléma, néha magától adja a tejet. Fiam lusti
                            [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                            Comment


                              nekem is van 1 fura kérdésem.
                              tudom, hogy a táplálkozás befolyásolja a tej ízét, illatát. de én ugyanazokat eszem, mégs 1 hete, fura illata van a tejcsinek, és már Bébi kakijának is.. mi lehet ez?
                              [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                              Comment


                                Enyim gyerek is jobban szereti a jobbat, pedig először a ballal találkozott . Eleinte váltott mellből szoptattam, aztán volt egy ordítós hét, amikor rájöttem, hogy a csendes táplálkozás garanciája, hogy a gyerek választhat mellet. Akkor kezdett jobbra tendálni. De volt egy idő, amikor inkább a balt szerette. Ki érti ezt? Most két mellből szoptatok, a sorrend szigorúan bal és jobb, különben ordítás van. Válogatós a kicsike...
                                Anna

                                Bence
                                (080930), Róza (140428)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X