Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Egyenlőre nem találtam forrást sem
    ha találtok linkeljetek légyszíves.
    mindenképpen fogom itt is jelezni,meg a közös rendelős topikban is.
    jó lenne találni
    Réka
    Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

    Comment


      Magyar cukrász nagykertől? Megkérdezzem még egyszer a közelünkben lévőt? Hátha rosszul emlékszem, és nem 15 kilót ad egyben... Ez volt az.

      Comment


        Zsuzsa,írok nekik, kérek egy árlistát.köszi
        Réka
        Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

        Comment


          kisgekkó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zsuzsa,írok nekik, kérek egy árlistát.köszi
          Köszi! Szólj, ha van valami fejlemény, a "vásárlást", stb. elintézem szívesen.

          Comment


            persze,ide fogom írni a híreket
            Réka
            Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

            Comment


              Én most elég sok receptet találtam házi pektin készítésére.
              Köszönöm a postázási felajánlásokat!
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                Elvileg itt is van, van győri kirendeltségük is, megnézzem? http://www.bekaskft.hu/pektin

                http://www.lekvaroshaz.hu/bolt/terme...ozesi-kellekek
                Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2012.05.29., 14:24.
                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                Comment


                  Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én most elég sok receptet találtam házi pektin készítésére.
                  pár oldallal ezelőtt tett fel valaki egy linket, hogy hogyan kell készíteni...
                  http://jokaja.hu/zselesito-pektin-ha...toszer-nelkul/

                  jól hangzik és kivitelezhető is, csak azt többnyire birs almából és almából írja,
                  aminek még nincs itt a szezonja...
                  szeretnék is majd készíteni ősszel, hogy legyen jövőre...

                  megmutatod, te milyet találtál?

                  Comment


                    Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én most elég sok receptet találtam házi pektin készítésére.
                    Igen, én is olvastam párat, de két bajom van velük. 1: ha almából főzöm (héja + magháza), mit csinálok annyi almahússal? De ez még a kisebbik gond. 2. Én úgy szeretek sütni-főzni, hogy pontosan kimérek mindent, viszont a házi pektinből nem tudom, mennyire van/lesz szükség. Elrontani meg nem szeretném a lekvárt.

                    Comment


                      kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igen, én is olvastam párat, de két bajom van velük. 1: ha almából főzöm (héja + magháza), mit csinálok annyi almahússal? De ez még a kisebbik gond. 2. Én úgy szeretek sütni-főzni, hogy pontosan kimérek mindent, viszont a házi pektinből nem tudom, mennyire van/lesz szükség. Elrontani meg nem szeretném a lekvárt.
                      amit most linkeltem be, abban is az áll, hogy a maradékból készíti...tehát egy almás sütemény készítésekor felhalmozott almahéj, s egy birsalma szósz készítéséből maradt, héj, magház szerintem elegendő
                      de értem amit írsz....én elkészítem használom s jövőre már meg tudom írni, hogy mennyi kell a jó állag eléréséhez...

                      Comment


                        SzilvAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        amit most linkeltem be, abban is az áll, hogy a maradékból készíti...tehát egy almás sütemény készítésekor felhalmozott almahéj, s egy birsalma szósz készítéséből maradt, héj, magház szerintem elegendő
                        Ez igaz.

                        SzilvAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        de értem amit írsz....én elkészítem használom s jövőre már meg tudom írni, hogy mennyi kell a jó állag eléréséhez...
                        Az is a bajom még (tudom, sok van), hogy ahhoz, hogy a meglévő tapasztalatodra tudj támaszkodni a következő alkalommal, az kell, hogy mindig azonos minőségű pektint tudj előállítani, és a házi főzés erre sem garancia.

                        Comment


                          kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ez igaz.



                          Az is a bajom még (tudom, sok van), hogy ahhoz, hogy a meglévő tapasztalatodra tudj támaszkodni a következő alkalommal, az kell, hogy mindig azonos minőségű pektint tudj előállítani, és a házi főzés erre sem garancia.
                          ez is igaz

                          Comment


                            csak átfutottam pár receptet, de azt olvastam (ezt én amúgy is szoktam csinálni), hogy lekvárfőzés közben cseppenteni kell egy kistányérra "léből" és figyelni, hogy mennyi szilárdul/mennyire marad folyós. Persze abszolút értem a problémádat. Bár nekem a dzsemfixes próbálkozásaim sem lettek ugyanolyanok, mert ugye mindegyik gyümölcsnek a pektintartalma más alapból, a csomagoláson viszont csak az van, hogy X mennyiségű gyümölcshöz Y mennyiségű befőzőcukor. Így pl az almadzsemet úgy kellett kivágni az üvegből , a ribizli pedig folyósabb maradt, mint szerettem volna.

                            Engem ami kissé zavar a háziban - valaki írta is talán - hogy almaízű lesz tőle a lekvár.
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              Sk pektint le is tudod fagyasztani, így később is felhasználható (bár tény, hogy nem évekre elegendő mennyiséget csinál az ember gondolom)
                              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                              Comment


                                Sehogy se jó! Ne is főzzünk lekvárt!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X