Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lenne egy kérdésem az úszásra vonatkozóan:

    Én nem voltam még hideg vízben, mióta szoptatok. Ha elmennék uszodába úszni, kb.mire lehet számítani a tejtermelést illetően? Csak olyasmit olvasok erről, hogy túl hideg vízbe ne, meg hogy ez egyéni dolog, ki hogyan reagál rá. Őszintén szólva nem szeretném, ha most mondjuk egy fél órás úszástól elmenne a tejem. Vagy ez azért nem ilyen hirtelen történik? Lehet esetleg valahogyan ellensúlyozni a hideg víz hatását? Vagy inkább ne menjek úszni amíg szoptatok? Ahová mennék, ott a medence vize kb. 27 fokos.

    Előre is köszönöm a választ
    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
    türelemjáték

    Comment


      Nyugodtan úszhatsz, nem apasztja a tejet.
      Csörgő Szülőhangoló

      Comment


        Köszönöm Szilikon.
        Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
        türelemjáték

        Comment


          Ötről a hatra

          Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi az oka az alábbiaknak, és hogy mi a teendő. Dóra elmúlt 6 hónapos. Kb. 1 hónappal ezelőtt már javarészt este 8-tól hajnal 5-ig aludt, néha-néha tovább is. Aztán elkezdte egyre előrébb hozni az ébredést, mostanában már éjjel 1 órakkor kelt, aztán reggel 6-kor és azzal még visszaalszik kb 8-ig. Eddig 5ször szopizott, de most úgy tűnik kell neki a hatodik is. Csak tejcsin él, mostanában kóstolgat, de nem mennyiséget. Ha olyan ismerősnél vagyok akinek van mérlege ott megmérem 150-210 ml között eszik olyankor. Várom a véleményeiteket!
          Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

          Comment


            Anita, az én lányom ugyan még csak 5 hónapos, de azóta kel többször éjjel (a korábbi 1 helyett 2x), mióta kánikula van. Szerintem egyszerűen szomjas. Napközben is többször előfordul, hogy mellre teszem, és 2 perc alatt végez. (Nem adok neki vizet, teát, semmit a tejen kívül.)
            Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
            "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

            Comment


              [QUOTE=eszti;329182]kedves tapasztaltabbak és szakértők!

              mi a teendő, ha az a gyanúm, hogy szájpenész vagy valami hasonló fertőzés támadta meg a mellemet? a bébi szájában nem találtam semmi különöset.
              QUOTE]

              mennyire vagy biztos benne, hogy gomba (és nem baci vagy ekcéma pl.)???
              gombára kapsz recept nélküli krémet patikában, a többi vényköteles. talán bőrgyógyász a legjobb választás, ha nem vagy biztos a dolgodban.

              (gomba valószínű, ha neked és/vagy a babának más testtájon is van gombátok.)
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lenne egy kérdésem az úszásra vonatkozóan:

                Én nem voltam még hideg vízben, mióta szoptatok. Ha elmennék uszodába úszni, kb.mire lehet számítani a tejtermelést illetően? Csak olyasmit olvasok erről, hogy túl hideg vízbe ne, meg hogy ez egyéni dolog, ki hogyan reagál rá. Őszintén szólva nem szeretném, ha most mondjuk egy fél órás úszástól elmenne a tejem. Vagy ez azért nem ilyen hirtelen történik? Lehet esetleg valahogyan ellensúlyozni a hideg víz hatását? Vagy inkább ne menjek úszni amíg szoptatok? Ahová mennék, ott a medence vize kb. 27 fokos.

                Előre is köszönöm a választ
                filoméla, a hidegnek/melegnek csak átmeneti hatása van. elmenni biztos nem fog a tejed, max közvetlenül úszás után kicsit kevesebb, mint megszoktad. no para.
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  Anita,
                  az igény szerinti szoptatáson kívül semmi teendő.
                  Lehet, hogy tényleg szomjas a meleg miatt, de az is elég gyakori, hogy azok a babák, akik egy darabig átaludták az éjszakát, egy idő után újra rendszeresen ébrednek. Nincs semmi "bajuk" ilyenkor, érési szakaszok ezek. (Ha nem is örülünk felhőtlenül némelyik új szakasznak. )
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    Bonyi, köszi
                    Igen, valami ilyesmi történt. Az uszodában babó is ott volt, közben igényelt egy szopit és nagyon lassan indult be a tejleadó reflex, de ő kitartó volt és megszerezte amit akart.
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

                    Comment


                      Én lányom is azóta ébred mióta meleg van, de érdekes, most jobban bírom, mint annak idején. Talán mert hónapokig tudtam pihenni?

                      Leírok egy érdekességet, lehet nem ide kellene, de a szájpenészes hozzászólás kapcsán jutott eszembe.
                      Mikor Sebikét elkezdtem várni, Kristóf szája alatt, az állán megjelent egy pötty. Majd kettő , 3 végül az egész szája körül piros pöttyök lettek. Voltunk mindenfelé, mindenféle csodakrémet kipróbáltunk. Anyu foltyon mondta, h. higyjem el neki, ez a mellemtől van, de folyton leintettem, h. ez hülyeség. Mikor Kristófot a 6 hónapban elválasztottam, 2 nap alatt eltűntek Kristóf szájáról a pöttyök. Anyunak volt igaza. Kristófot nem zavarták a pöttyök, Sebikét sem (odabent ). Ilyen is van...
                      Á., K., S. és R. anyukája

                      Comment


                        Anita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi az oka az alábbiaknak, és hogy mi a teendő. Dóra elmúlt 6 hónapos. Kb. 1 hónappal ezelőtt már javarészt este 8-tól hajnal 5-ig aludt, néha-néha tovább is. Aztán elkezdte egyre előrébb hozni az ébredést, mostanában már éjjel 1 órakkor kelt, aztán reggel 6-kor és azzal még visszaalszik kb 8-ig. Eddig 5ször szopizott, de most úgy tűnik kell neki a hatodik is. Csak tejcsin él, mostanában kóstolgat, de nem mennyiséget. Ha olyan ismerősnél vagyok akinek van mérlege ott megmérem 150-210 ml között eszik olyankor. Várom a véleményeiteket!
                        Anita! Az én eszegető gyermekem még bőven 10 felett szopizik naponta! Miután megette "hatalmas" adagját, és ivott rá pár korty vizet, akkor is jöhet a cici! És persze éjjel is

                        Comment


                          Lehet, h béna kérdés, de én régen mindig nagyon hason alvós voltam. Ha néha most is hason aludnék, az árthat (megnyomódás)? Mostmár gyermek is néha hason alszik mellettem, ezért is gondoltam....

                          Ha már uszoda szóbajött feljebb, masszázsra lehet(ne) menni?

                          Comment


                            A XII. kerület, svábhegy környékén tudna valaki "bevált" szoptatási tanácsadót, vagy baba-mama csoportot ajánlani? Barátnőm most szült, neki szeretnék elérhetőséget továbbítani.
                            Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                            Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

                            Comment


                              harapas

                              a lanyom ket napja elkezdett harapni szoptatas kozben. nem harapdal hanem harap en bimbovedovel szoptatok, de igy is iszonyuan faj. hogy szoktassam le rola? minden szoptatasnal rettegek mikor jon a harapas

                              egy foga van alul es ketto felul
                              az anyuka szerepben: Jusztina; a rendezo: Fruzsina Nilla "kuss! én így szállok le!'"

                              Comment


                                Juszti! A 104-105. oldalon van szó a harapásról!
                                1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X