Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Egyedül a barackok teteje furi, kevéséb leves, mint a meggy mondjuk.
    De ami kilóg sem száraz valóban.
    A hő tartósít valójában - ettől vákum lesz (jó esetben ) és meghalnak a bacik, újak nem jutnak be.
    Malacka

    Comment


      Ez egy 2 eves kajszi
      Mellékletek
      Malacka

      Comment


        A meggy nekem mindig annyi levet ereszt hogy szinte teljesen ellepi a gyümölcsöt. A barack szokott csak félig lenni, de annak is csak a színe lesz picit sötétebb, izre teljesen rendben van.
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          Köszönöm a leírást, így már jobban el tudom képzelni!
          Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
          hordozási tanácsadó (ClauWi)
          KreaTúra blog
          "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

          Comment


            Ti szednétek diót más fájáról?

            Itt rengeteg diófa van utcán, de mind magánház előtt. Mármint egy sem ilyen piactér, tér stb. helyeken és a zuram mindig rám szól, hogy ne merjek, mert milyen gáz.
            De én meg minden éven eltervezem a zöld dió likőrt, és sose merek szedni
            Malacka

            Comment


              Mi "szoktunk" Igazából ahol a szőlőhegyen van a telkünk, egy csomó elhagyatott telek is van, ahol jópár szép diófa áll. Senki nem szedi össze a diót, mi össze szoktunk valamennyit. Főleg mert sok különleges diófajta van, ami közül van például lila színű is Persze nem túl korrekt eljárás Van olyan fa is ami közös területen áll, arról szoktak mások is gyűjtögetni. Igazából ezek olyan nagy osztatlan közös fának minősülnek, aki arra jár, szed belőle. Amíg jut is marad is, addig nincs gond, nyilván az ember nem kopasztja meg a szomszéd fáját
              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
              hordozási tanácsadó (ClauWi)
              KreaTúra blog
              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

              Comment


                én se gondoltam megkopasztani, csak úgy 20-30 darabkát
                itt mögöttünk az üres telken volt egy hatalmas, de kivágták a szomszédok tüzelni
                van egy kisebb, de az szerintem beteg, bár van rajta, de mellig érő gaz van, és ott járt már teknős, sikló, nem küldeném be apát átgázolni rajta.
                Az utcán meg olyan csábítóak, kiabálnak, hogy Malacka, szedjél le!!
                Malacka

                Comment


                  Az utca közterület.

                  Comment


                    Vagy esetleg kérdezd meg az ottlakót.. 20-30 szemet biztosan enged ��
                    Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                    Eladó rucik és könyvek

                    Comment


                      Itt ahogy sétálok a meggyfák alja le van kopasztva a sétálóktól. Mindenki szerintem "csak" kóstolja (én is kóstoltan egyet - kettőt ) Úgyhogy ha arra jársz simán kóstolhatsz szerintem diót is
                      Csybe

                      Comment


                        mauglina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Natúr meggybefőttet lehet eltenni magozatlanul is? Ugyanúgy kell csinálni? (mintha már lett volna kérdés, de nem találom...) Köszi!
                        Én tettem el magozatlanul, tavaly, amikor már nem győztem magozni. Jó lett, semmi bajuk, még van belőle.
                        Móni
                        Zs. ősz M. tavasz M. tél

                        Comment


                          Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az utca közterület.
                          Az utca igen, de a házak elott levő fák nem feltétlenül nálunk pl vannak utcák, ahol a közterületesek telepítettek oda fákat (de azok jellemzően dísz fák, nem gyümölcsök), es sok helyen a lakók ültettek (mi pl., pont diót, mert nagyra no es takar) . Meg van, ahol csak ugy magátol no.

                          mauglina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vagy esetleg kérdezd meg az ottlakót.. 20-30 szemet biztosan enged ��
                          En örülnek, ha ilyen esetben megkérdeznének, akarkie is a fa, ez sztem egy gesztus (meg akkor is, ha közterület, elég benan nez ki h mas háza elott szüretelek ). Mondjuk annak is örülnek, ha vki leszedne, ha en nem tudnám, így legalább nem veszne karba.
                          Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2015.06.29., 10:05.
                          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                          Comment


                            Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az utca igen, de a hátak elott levő fák nem feltétlenül nálunk pl vannak utcák, ahol a közterületesek telepítettek oda fákat (de azok jellemzően dísz fák, nem gyümölcsök), es sok helyen a lakók ültettek (mi pl., pont diót, mert nagyra no es takar) . Meg van, ahol csak ugy magátol no.



                            En örülnek, ha ilyen esetben megkérdeznének, akarkie is a fa, ez sztem egy gesztus (meg akkor is, ha közterület, elég benan nez ki h mas háza elott szüretelek ). Mondjuk annak is örülnek, ha vki leszedne, ha en nem tudnám, így legalább nem veszne karba.

                            Igen, hiaba utca, olyan benan erzek a dolgot, hogy megallol es szedek. De az nem benq, hogy becsongetek, hogy csok, jutnak vagy husz diocsia?:-D

                            Itt azt hiszem, vmi kozteruletibdolog, mert avlegtobb fa sorban, robb utca van, ahol szinte vegig dio van a hazak elott. Szoval nagyresze tuti nem matan telepites. Vagy nagyon szeretikba diot
                            Malacka

                            Comment


                              Jelentem a málnalekvár nem lett csomós, majdnem 2,5 kiló volt, szépen üvegekben sorakoznak
                              20% cukor ment bele, még így is elég savanykás, de a málnalekvár pont azért jó télen (főleg csokis brownie-val, nyamm )
                              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                              hordozási tanácsadó (ClauWi)
                              KreaTúra blog
                              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                              Comment


                                Verus, szuper! Milyen cukrot tettél bele? Azzal keverted el a pektint?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X