Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleo receptek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Paleo receptek

    Akció
    akkor nyissunk a recepteknek külön topikot hogy legyen honnan ihletet meríteni!

    Ide csak receptek, meg elkészítési útmutatók jöjjenek, megbeszélni a paleo-s topikban beszéljünk sztem.

    Jöhetnek recept linkek is, a lényeg hogy itt legyenek, és ha a link nem mond semmit, akkor írd mellé hogy mi található az URL mögött az egyszerűség kedvéért!

    illetve szerintem jó ötlet lenne még a hozzászólásoknál a "cím" sorba beírni hogy "főétel", "desszert", "előétel", stb...
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

    #2
    -------
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

    Comment


      #3
      Előétel

      Skinny Buffalo Chicken dip

      (sok angol recept van, szóljatok ha kell fordítás)
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        #4
        Halétel-Halpogácsa

        Egy nagy sárgarépát és egy nagyobb fej vörös- vagy lilahagymát megtisztítottam és felkockáztam. Kevés kókuszolajon megdinszteltem, csak annyi ideig amíg a halat előkészítettem.
        Kb. 70 dkg pangasius filét (ez volt itthon) felkockáztam és a késes robotgépben ledaráltam. Egy tálba öntöttem. Ezután a dinsztelt zöldségeket is megdaráltam és a halra öntöttem. Fűszernek csak sót és borsot tettem rá. Ráütöttem egy tojást és alaposan összedolgoztam. Meglehetősen lágy masszát kaptam. Serpenyőben kókuszolajon pogácsákat sütöttem belőle. Könnyen, gyorsan elkészült és nagyon finom lett. Lehet enni kecsappal, majonézzel (persze csak paleosan) vagy nyers illetve párolt zöldségekkel.
        Anyukám hasonló módon szokott készíteni fasírtot bármilyen darálthúsból sőt csicsókából is ami meglepően finomra szokott sikerülni.





        A paleoshop oldalán találtam.
        update: megcsináltam ,és szuper! a férjemnek is nagyon ízlett
        Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.11.13., 15:17.

        Comment


          #5
          Kenyér

          Egyszemélyes mini grillben süthető kenyér gyorsan megvan

          Hozzávalók:

          2 db tojás
          5 evőkanál őrölt mandula (kb. 10 dkg)
          Kevés só, őrölt bors és őrölt köménymag
          Csipetnyi szódabikarbóna

          Elkészítés:

          Béleld ki alufóliával a mini grill-sütőd tálcáját
          A fenti hozzávalókat keverd ki, és öntsd a sütőlapra, majd egyengesd el
          A grill-sütőben süsd 15 percig a kenyeret, és még langyosan húzd le az alufóliát a kenyérről, mert hidegen nehezebb lesz
          A kenyér-lapot vágd 4 részre, így is használhatod; a szeleteket ketté is vághatod, és ekkor vékony kenyérszeleteket kapsz, melyeket tetszés szerint megtölthetsz

          A paleovit@lon találtam
          Update: megsütöttem.....nem finom.Erősen tojás ízű.Bocsi...
          Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.11.05., 15:58.

          Comment


            #6
            ez nem paleo,sajtkrém, tejföl stb...de nagyon fincsinek néz ki...

            neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Skinny Buffalo Chicken dip

            (sok angol recept van, szóljatok ha kell fordítás)

            Comment


              #7
              desszert:

              érett banánt héj nélkül, darabokban lefagyasztasz. fagyottan ráereszted a turmixodat, és lőn banánfagyi!
              pici folyadék segít a turmixolásban, de annyival lágyul a fagyi. ha nem hígítod, pont cukrászdai gombócos fagyi állagú, amikor kész!!
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                #8
                elf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ez nem paleo,sajtkrém, tejföl stb...de nagyon fincsinek néz ki...
                azért ennyire már vagyunk mind kreatívak hogy helyettesítsük ezeket

                (amúgy én a tejtermékeket meghagytam, erről írtam is a másik topikban)
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  #9
                  főétel, főzelék, kelbimbófőzelék

                  Ma kelbimbó főzelék volt (virslivel és krumpli helyett csicsókával), nekem nagyon ízlett, a innen van.

                  hozzávalók 4 főre
                  • 1 kg kelbimbó (tisztítva kb. 60-70 dkg)
                  • 50 dkg krumpli
                  • 1 db vöröshagyma
                  • 1 gerezd fokhagyma
                  • 2 ek olivaolaj
                  • bors
                  • majoranna
                  • kömény


                  elkészítés
                  1. Tisztítsuk meg a zöldségeket, a kelbimbókat vágjuk félbe, a hagymát és a fokhagymát kockázzuk apróra, a krumplit kockázzuk nagyobb darabokra (kb. akkorára, mint a fél kelbimbók).
                  2. Az olajon pároljuk üvegesre a hagymákat csipet sóval.
                  3. Tegyük rá a felezett kelbimbókat, és a krumplikockákat, ízesítsük sóval, borssal, majorannával és igény szerint köménnyel, majd öntsük fel annyi vízzel, amennyi ellepi.
                  4. Fedő alatt főzzük fogkeményre a zöldségeket.
                  5. Ha megfőtt a zöldség, vegyünk ki 2-3 evőkanálnyit, és botmixerrel turmixoljuk teljesen simára, majd öntsük vissza a főzőedénybe, és egyszer forraljuk össze (saját magával sűrítjük a főzeléket).
                  bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                  ELADÓSÁGAIM
                  Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                  Comment


                    #10
                    Máktorta

                    Sajnos beleragadt a formába, lehet hogy a méz miatt. Szerintem finom lett, de lehet hogy nem mindenkinek elég édes. Az aszalt áfonyámról meg felfedeztem, hogy cukrozott.

                    Hozzávalók:
                    - 4 tojás
                    -120 g vaj helyette mehet kókuszzsír is (volt, hogy azzal csináltam)
                    - citromolaj vagy narancsolaj vagy citromhéj
                    - 3EK méz
                    - 2EK karobpor
                    - 170g darált mák
                    - 50 g aszalt gyümölcs (nekem most áfonya)

                    A tojásfehérjét, pici sóval kemény habbá varjük. A tojássárgáját a puha vajjal és mézzel, karobbal összekeverjük. A mákot és az aszalt gyümölcsöt kimérjük, összekeverjük. A fehérjéből vert habot és a mákot felváltva adjuk hozzá a harmadik tál tartalmához és keverjük össze óvatosan, hogy ne törjön össze a hab.

                    Egy kikent formába tegyük. Előmelegített sütőbe tegyük. 170 C fokon sütöttem fél órán keresztül.

                    Nem nagy mennyiség, az eredeti recept amit módosítottam, 25 cm-es tortaformát ír, ekkor egy 2cm-es lapot kapunk.

                    Régebben 80g xillittel sütöttem méz helyett és akkor kijött a formából.
                    bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                    ELADÓSÁGAIM
                    Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                    Comment


                      #11
                      desszert

                      Sütőtökös muffin:
                      http://www.multiplydelicious.com/the...paleo-muffins/
                      Nagyon könnyű, különleges ízű, lágy tésztájú muffin. Mondjuk a sütőtök nekem egyáltalán nem érződött rajta, de így is nagyon fincsi volt. Ja, és én nem raktam bele pekándiót - anélkül is tökéletes lett. A tökpite-fűszer helyett pedig mézeskalács-fűszert tettem hozzá. (Szóljatok, ha fordítsam!)
                      Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

                      Comment


                        #12
                        desszert

                        ...és akkor átmásolom ide a sütőtök-pitét is, ami állati fincsi:

                        20 dkg őrölt mandulát
                        2 ek olajat
                        2 tojást
                        1 csapott tk szódabikát
                        összegyúrni, majd egy piteformába belenyomkodni (vagy előtte 2 sütőpapír között kinyújtani) úgy, h a szélére is jusson belőle.
                        A tölteléket pedig Elmirától vettem, csak nem tettem bele erytritet:
                        http://elmirapaleokonyhaja.blogspot....otok-pite.html
                        50 dkg párolt sütőtököt
                        3 tojást
                        1 dl Cocomas kókusztejszínt
                        1 tk fahéjat
                        1/2 tk gyömbért
                        1/4 tk szerecsendiót
                        összeturmixolni, és ráönteni a tésztára. 150 fokon 30 perc, majd 130 fokon még 30.
                        Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

                        Comment


                          #13
                          Desszert: Paleo Brownie

                          100g 70%-os étcsokoládé
                          100g mandulavaj (elkészítése lent)
                          80g mandula őrlemény/liszt (nekem 20 g mandulalisztem volt, kiegészítettem 30 g darált mákkal, 30 g kókuszliszttel, szuper lett így is)
                          4 ek Holland kakaópor
                          2 tojás
                          1ek vanília kivonat
                          3 ek méz


                          tetejére:
                          50g 70%-os étcsokoládé
                          házi málna lekvár


                          Az elkészítése nagyon egyszerű.
                          Melegítsük elő a sütőt 160°C-ra.
                          Közben olvasszuk meg a csokoládét vízgőz fölött (alacsony tűz!).
                          A mandulavaj elkészítése: fogjunk 100g mandulát (héjastul) és dobjuk be az aprítóba (háztartási gép S késsel), és aprítsuk kb. 12 percig (teljesítménytől függ), míg kenhető vajat kapunk. Előre is készíthető, (hogy ne kergessük éjjel őrületbe a szomszédokat, vagy a lakótársakat) hűtőben kb. 1 hétig tárolható (én ennyit próbáltam eddig).
                          A mandulavajat, kakaóport, mézet, vanília kivonatot, két tojást keverjük egy tálban egyszerre össze, majd öntsük hozzá az olvasztott étcsokit és a mandula lisztet/őrleményt is.
                          Sütőpapírral kibélelt tepsibe rakjuk a sütőbe 20 percre (max 25, de ne süssük túl).
                          Fogyasszuk pl. csokival és málnalekvárral a tetején.

                          Recept innen

                          Comment


                            #14
                            Desszert: kókuszos-nogyorós muffin

                            Hozzávalók:
                            - 4 tojás felhabosítva
                            - 2 ek. kókuszzsír
                            - 20 dkg kókuszreszelék
                            - 5 dkg apróra vágott törökmogyoró
                            - 1 sütőpor
                            - 2 ek. méz

                            remélem, nem hagytam ki semmit
                            Mindent összekeverek, szilikonos muffinformában 15 perc alatt200 fokon megsütöm. Elég sűrű, tömény a többi paleós muffinhoz hasonlóan, de a párom almával, én sütőtökkel ettem és úgy nem volt annyira gáz. Legközelebb reszelek bele almát is

                            Comment


                              #15
                              Főétel

                              tejes paleo!

                              Egy zacskó (500g) fagyasztott brokkolirózsákat félig megfőzöm, egy kizsírozott lapos jénaiba öntöm, mellémorzsálok három kis konzerv tonhalat (saját levében volt az enyém, sztem az olivaolajos is jó) és ráöntöm a besameles sajtmártást.
                              sütőben kb 20-30 perc alatt megsütöm.
                              (az enyém sok levet eresztett, ebből leöntöttem kb 3/4 időben)

                              érdemes jól szétteríteni, nem egymásra halmozni, hogy jól meg tudjon sülni.

                              sajtmártás: zsírra öntöttem egy kis vízben feloldott nyílgyökérport, és aztán azt öntöttem fel tejjel még, majd ment bele soook reszelt sajt (minél karakteresebb, annál jobb! nekem 3 féle volt: parmezán, cheddar és trappista)
                              tejjel még higítom ha túl sűrű és fűszerezem őrölt szerecsendióval és kis cayenne borssal.

                              namármost ha újra csinálnám, akkor tuti nem szarakodnék a besamellel, hanem egy kis tejjel megolvasztanám a sajtokat és azt fűszerezném.
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X