Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsik, ovik, csana-k dícsérete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok
    Végigolvastam a hozzàszòlásokat. Ha van valakinek friss infòja zuglòi csanàròl azt megköszönném.
    Kata, aki L 10/02 , Zs 12/02 , L 14/05 és egy nyáron érkező kisfiú anyukája

    Comment


      sgkata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok
      Végigolvastam a hozzàszòlásokat. Ha van valakinek friss infòja zuglòi csanàròl azt megköszönném.
      Csak ezt az egyet találtam Zuglóról, de ez nem csana

      Bp., Zugló, Bölcsőde utcai bölcsi - Borsa, 49. hsz.

      De hátha jönnek mások
      RékaésPetrus (08.09.18.)

      Comment


        valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        szia!
        Richter ovi szuper, idén elhozhattuk volna Esztit félnaposra Harasztira, de még az egész napos sem lenne opció. (Erika és Ági néni, Kati dadus néni - ő az idén elkerült másik csoporthoz, Ibolya dadus néni)
        Magdi nénit Eszti is szereti, valamint Balassa Judit nénit, akikkel ügyeleten és foglalkozásokon találkozik.
        Ti most milyen csoportosok vagytok? Eszti most középsős, elméletileg mehet 6 évesen iskolába.
        Mi most vagyunk Cica csoportosak Anikó nénivel és Magdi nénivel, a többieket még nem is ismerjük, csak névről esetleg, ügyeletben csak egyszer voltunk, mert elfelejtettem, hogy pénteken csak 4-ig van csoport. No, az tény, hogy fél ötkor igen csúnyán néztek ránk, de ez legyen a legnagyobb bajunk
        RékaésPetrus (08.09.18.)

        Comment


          nem tudom írta-e már valaki a naphegyi Picinkét, mi nagyon szeretjük!! ez egy csana, most már 3 csoport van, sokan vannak a gyerekekre és pont ma mondta egy új kislány anyukája, hogy itt mintha minden gyerek szeretne.
          Utoljára szerkesztette vasmacska; 2012.10.15., 15:00.
          Panni, csemeték a Kisfrancok (2010.06., 2014.04.)

          Comment


            IV., kerület Rózsaliget bölcsiről írnék pár (JÓ) szót:

            Szeptemberben kezdtünk. Már a vezető nénik is szímpatikusak voltak, kedvesek, mosolygósak. Nagyon tetszett nekem, hogy a gyerekek nem "csak" adatok voltak nekik, hanem tényleg törekedtek arra, hogy megismerjék őket. Ált. 3. alkalommal már nevükön szólították őket.
            Gondozó nénik: Én a halacska csoportról tudok beszélni, mert abba jár B.
            Nagyon értenek a gyerekekhez és szeretik is a gyerekeket. Szerencsére mindegyik gondozó nénihez oda mehetnek a gyerekek egy kis ölelésre, simire. Ídőt hagynak a beszokásra a gyerekeknek. Van egy 2 hetes "menetrend" a beszoktatásra, de attól eltérnek, ha úgy látják, hogy még nem érett meg rá a helyzet. Meséltek 5 hetes időtartamról is, de 2 hétnél kevesebbet nem engednek. Gondosan ügyelnek a gyerekek otthonról hozott dolgaikra(takarók, rongyik, plüssállatok), figyelnek, hogy a cumi az most az elalvós, vagy a hazamenős-e. Nem hagyják sírni a gyerekeket. Ha kell, fél délelőtt ül a kicsi a gondozónéni ölében, úgy hogy egyik kezében az otthoni takarója van, a másikban pedig Marika néni keze.
            Sokféle játék van, mind udvari és szobai egyaránt.
            Egyetlen negatívumot tudok írni, de az is a központosítás hátránya: Csak 1 nap van ebédbefizetési lehetőség havonta.
            Balázs is és én is szeretjük a bölcsit.
            Balázs (2010.05.04.)

            Comment


              frissítettem
              RékaésPetrus (08.09.18.)

              Comment


                rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                frissítettem
                Richter ovi ne kerüljön bele? végülis már ketten vagyunk, van még egy mamami, akinek a férje dolgozik a gyárban, páran nagyon közel laknak, sose lehet tudni, kinek van szüksége infora. én sem gondoltam, hogy Harasztiról bejárós lesz a gyerek...
                Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                Comment


                  Ja, tényleg! Ezt el is felejtettem
                  RékaésPetrus (08.09.18.)

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Az alábbi ovikról van valamilyen tapasztalatotok?
                    Micimackó magánovi Kispest
                    Sajtkukac magánovi Kispest
                    Gézengúz ovi Kőbánya

                    A Micimackóról egy hozzászólást már olvastam, esetleg van más tapasztalat is?
                    Az angol oktatás miatt gondolkodom rajta, emiatt megérné oda iratni a gyereket?

                    Köszi

                    Comment


                      Szia!

                      A lányom a XIV. Gödöllő utcai Gombóc Artúr csanába jár, tavaly szeptember óta. Rendben van. Vannak apróságok, de alapvetően azt látom, hogy ismerik a gyerekeket, szeretik, ölbe veszik őket. Próbálják mindenkihez megtalálni a kulcsot. Az én lányom nem nagy bölcsi rajongó, de szerintem sehol sem lenne az. Nekem az egyetlen igazi bajom velük, hogy keveset mesélnek nekem a napjáról, inkább arról, hogy aludt, evett-e (jellemzően nem, igen), ami engem igazából kevésbé érdekel.ne, minthogy mivel játszott, kivel játszott.

                      Ami jó: mindennap kiviszik a gyerkőcöket, ha nem zuhog az eső, hidegben is. Rugalmasok reggeli megérkezés, heti hányszor megy a gyerek, ilyesmikben. Figyelnek az alvós állatokra, a gyerek heppjeire (anyának integetés az ablakból, a PIROS széken, stb.), sokat vannak a gyerekek ölben, sokat mesélnek, énekelnek a gyerekeknek.

                      Ami nem tetszett anno, a standard beszoktatás 3 nap, kikönyörögtem egy hetet, többet nem hagytak. Amikor helyet kerestem, nekem nagyon tetszett a Babavár, nagyon családias, babusgatós helynek tűnt, csak annyira pici volt ott az udvar, meg nekünk a közlekedés is nehéz lett volna, hogy végül ezt választottuk.

                      Hozzánk legközelebb a Titel utcai csana lett volna, na, az igazi katonás: nincs beszoktatás (!!) és se kacagni, se hisztizni nem hallottam gyereket fél nap alatt, olyan lefojtottnak tűntek.

                      Comment


                        Jó rég jártam itt, de akkor most leírom a további tapasztalatokat. Látom, Rékus is megírta az ő kalandjukat a Micimackóval (Petra Csabi csoportjába járt ), most egy picit keseregni jöttem én is.
                        Az ovit továbbra is sok szempontból jónak tartom, kedvesek az óvónők, rugalmasak, sok a jó program. De idén valahogy az az érzés tört rám, hogy az óvoda az egyetemre akar felkészíteni. Jó, ez nyilván sarkított így, csak most valahogy mégis feszengek. Mivel Hangi nemrég született, az egész család élete megváltozott, és pl. reggelente képtelenek vagyunk időben elindulni. Az óvónők meg mondják, hogy de milyen rossz a gyereknek, hogy már tart a foglalkozás, mire beérünk. (Ez mondjuk jogos felvetés a részükről, hogy a gyereknek legyen ideje reggel "akklimatizálódni".) De hogy azért meg kell tanulnia a rendet, mert aztán az iskolában meg az életben... Persze, hogy meg kell tanulnia, de muszáj ezt 5 évesen? Nem ér rá 6 évesen? (Úgysem akarjuk még jövőre iskolába íratni.) Szóval megvan az oviban a magánovik rugalmassága, de rendszerében eléggé a "hagyományos" felkészítést adja. Annak idején az angol miatt adtam oda Csabit (sajnos az angolos óvónénik jönnek-mennek, és pár kifogásolnivalóm van a hozzáállással is), de mostani fejemmel jobban örülnék valami alternatívabb szemléletnek. Mindemellett már nem fogom átvinni Csabit másik oviba, mert az is biztos trauma lenne neki, ha kiszakítanánk a megszokott környezetéből, meg amúgy sincs garancia, hogy egy másik ovi jobban bejönne. Meg most már inkább az iskolákat térképezném fel.
                        Csak azért írtam le, hogy látsszon, hogy a sok pozitívum mellett lehetnek negatívumok is, amik lassabban derülnek ki.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          Ja, és megszakad a szívem, amikor beérünk, és látom, hogy a bölcsisek kinn vannak az udvaron, az én fiam meg, ahelyett, hogy rohangászna és magába szívná az utolsó őszi napsugarakat, megy le egy alagsori helységbe valamilyen "kötelező" foglalkozásra. Merthogy az ovisoknak már van rend, az óvónőknek az a dolga, hogy "leadják az anyagot", nem lehet úgy szórakozni, mint a bölcsiseknek.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            sziasztok
                            Zugló, Bocs-kor Csana,magánbölcsi
                            Januártól járunk ide, egészen szeptemberig semmi gondunk nem volt. 13 gyermek volt a bölcsi részben, köztük az én Sárim, és szintén 13 gyermek az óviban. A beszoktatás kb 1 hét volt, első nap fél 10-re kell menni, 1 óra játék anyuval, aztán fokozotasoan egyre több időt lehet maradni, kb 1 hét múlva kezdődhet az ott alvás. rengeteget, de tényleg rengeteget foglalkoznak a gyerekekkel, tematikus napok vannak, negyedévre lebontott "tantervvel", hétfő anyanyelvi nap, egy mesét vesznek, amit azátn minden nap elmondanank, kedd mondóka v ének, szerda kézműveskedés, csütörtök környezetismeret,pl séta, vagy közös gyümölcssaláta készítés, péntek torna.+ szerda zenebölcsi, + angol, v német...szóval minden csodálatos volt, de vmi miatt nem martketingeztek, és szeptemberre 5en maradtak a bölcsiben, és kb 8an az oviban. mostanra pedig összesen 3 bölcsis 1 ovis. pedig még mindig csoda jó minden. annyira szertnénk, ha jönne más kisgyerek is. sztem árban sem olyan vészes (72e), lehet fél hetet is jönni. van szép kert is, ha nem esik az eső minden nap kiviszik őket, egészséges étkezés, szóval minden, a bölcsis nénik és az óvőnénik is nagyon kedvesek.
                            szóval aki szeretne az jöjjön

                            Comment


                              Sziasztok!
                              Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata, infója 6. kerületi ovikról, óvónénikről. Tudtok ajánlani valamit, valakit?
                              Köszi.
                              2 csodálatos kisfiú mamija

                              Comment


                                Én pedig állami, XI.-ker-i bölcsit keresnék. Érdekelne minden tapasztalat
                                L&P(11.12.14.) &

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X