Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kicsibocs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szegeden nincsen véletlenül valami alkatrész bolt? A párom korábban említette, hogy a mosógéphez ha kellett valami szegedről hozta. Belső infót kapott a szerelőtől. Esetleg ott nem lehetne mosogatógéphez is beszerezni ilyesmit....ez csak egy ötlet. Ha hazaér megkérdezhetem, hogy hova járt.
    Igen, én is ilyesmire gondoltam, szerelő említette, hogy itt is van ilyen.
    Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
    Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

    Comment


      Voltunk már vagy 5 helyen. Mindenhonnan elhajtottak, hogy a komplett egységet lehet csak megvenni, ami egy fél mosogatógép ára... Voltunk egy olyan helyen is, ahol csinálnának öntőformát 50 ezerért és gyártanának gumiból ilyen tömítést. Ha 300 tömítést gyártatnánk és eladnánk, akkor vissza is hozná kb az árát... Egy nyomorult fröccsöntött gumidarab, tök idegesítő.
      Kezdjük feladni a dolgot, ma kaptam egy ígéretet férjtől, hogy pár napon belül veszünk egyet.
      Gondoljam át, hogy milyet szeretnék, egy kritérium van részéről, hogy meleg vízre köthető legyen. Nekem meg az, hogy a szélesebbik kivitel és a 12 terítékes. Meg hogy a vízhőfokot tudjam szabályozni valamilyen módon, akár programot választva, akár külön hőfok szabályozóval, mint a mosógépeken. Na ha ennek megfelelőt találunk, akkor talán lesz gépem és végre nem fogok napi 2 órát mosogatni...
      Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

      Comment


        Mi a jó abban, ha meleg vízre köthetö a mosogatógép? Nem is hallottam még ilyenröl.
        Hena
        Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
        ClauWi hordozási tanácsadó

        Comment


          paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mi a jó abban, ha meleg vízre köthetö a mosogatógép? Nem is hallottam még ilyenröl.
          mert _elvileg_ a bojler olcsóbban melegít (méretgazdaságosság)
          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

          Comment


            jah, de ha a program 60 fokot akar a bojlerböl meg nem jön csak 45 fokos, akkor majdhogynem ugyanott vagy, nem?
            Hena
            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
            ClauWi hordozási tanácsadó

            Comment


              paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              jah, de ha a program 60 fokot akar a bojlerböl meg nem jön csak 45 fokos, akkor majdhogynem ugyanott vagy, nem?
              nemtom 😀
              sose másztam ennyire bele.

              (de valami saját melegítőjének szerintem akkor is lennie kell, mert a vizet a tányérok leghűtik)
              gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

              Comment


                Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Voltunk már vagy 5 helyen. Mindenhonnan elhajtottak, hogy a komplett egységet lehet csak megvenni, ami egy fél mosogatógép ára... Voltunk egy olyan helyen is, ahol csinálnának öntőformát 50 ezerért és gyártanának gumiból ilyen tömítést. Ha 300 tömítést gyártatnánk és eladnánk, akkor vissza is hozná kb az árát... Egy nyomorult fröccsöntött gumidarab, tök idegesítő.
                Kezdjük feladni a dolgot, ma kaptam egy ígéretet férjtől, hogy pár napon belül veszünk egyet.
                Gondoljam át, hogy milyet szeretnék, egy kritérium van részéről, hogy meleg vízre köthető legyen. Nekem meg az, hogy a szélesebbik kivitel és a 12 terítékes. Meg hogy a vízhőfokot tudjam szabályozni valamilyen módon, akár programot választva, akár külön hőfok szabályozóval, mint a mosógépeken. Na ha ennek megfelelőt találunk, akkor talán lesz gépem és végre nem fogok napi 2 órát mosogatni...
                Hát, ez elég durva! Persze, direkt csinálják. Aztán meg sírnak, hogy sok a szemét, mi lesz a bolygóval...
                Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                Comment


                  a melegvízre köthetőség szerintem is hülyeség - elnézést a fogalmazásért

                  én a helyetekben a Bosch-t keresném meg direktben. Vagy ez megvolt és átsiklottam felette?

                  Comment


                    A melegvízre köthetőség annyiban jó, hogy nem a drága árammal fűtjük a vizet, hanem van egy faelgázosítós kazánunk, nyáron meg kollektor adja a melegvizünket. Így 40 fokos víz megy a gépbe, amit ha kell (mert mondjuk 60 fokos programot kapcsolok) akkor a fűtőszál tovább fűt. De akkor is töredék energiát használ a drágából. Nálunk így meg a mosógép is, tökéletesen működik.
                    Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                    Comment


                      Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A melegvízre köthetőség annyiban jó, hogy nem a drága árammal fűtjük a vizet, hanem van egy faelgázosítós kazánunk, nyáron meg kollektor adja a melegvizünket. Így 40 fokos víz megy a gépbe, amit ha kell (mert mondjuk 60 fokos programot kapcsolok) akkor a fűtőszál tovább fűt. De akkor is töredék energiát használ a drágából. Nálunk így meg a mosógép is, tökéletesen működik.
                      hát erre nem gondoltam valóban szuper

                      Comment


                        A gázzal történő melegítéshez képest az áram 4x annyiba kerül. A fa pedig még olcsóbb. Akkor a legjobb, ha a melegvíz hőfoka szabályozott. Nálunk 40°C-ra van állítva, lehetne melegebbre, csak nekünk ennyi az ideális a rendszerekhez (fürdés, padlófűtés, gépek).
                        100l 6°C-os víz 60°C-re történő melegítése 3,6kWh, ez nálunk 250-260Ft árammal, 60-70 Ft fával.
                        Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                        Comment


                          De letezik ilyen gep?

                          Comment


                            6 fokos víz megy a rendszeretek a vízmütöl? Mi gázzal fütünk, gáz melegíti a vizet is, ha jól emlékszem 70 literes a tartály a cirkó kijelzi a hömérsékletet, nekünk azt hiszem alapjáraton 45 fokosra van beállítva, de meg kéne néznem pontosan. Viszont az tuti, hogy nem 6 fokos víz jön be a házba.
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              KaMilka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De letezik ilyen gep?
                              Elvileg egy gépnél sem okoz gondot maga a magasabb hőfokú bejövő víz. Akkor lehet gond, ha a mosogatógépben van egy olyan dolog, hogy bizonyos ideig menni kell a fűtőszálnak, mert ha úgy érzékeli, hogy nem megy, akkor hibaüzenetet küld és letilt. Ez valamelyik gépben benne van, valamelyikben nincs. Én nem tudom melyikben van, de a férjem utánajárt és vannak típusok, amikkel nincs gond.
                              Pl. az Aeg Lavamat mosógép minden gond nélkül bírja.
                              Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                              Comment


                                paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                6 fokos víz megy a rendszeretek a vízmütöl? Mi gázzal fütünk, gáz melegíti a vizet is, ha jól emlékszem 70 literes a tartály a cirkó kijelzi a hömérsékletet, nekünk azt hiszem alapjáraton 45 fokosra van beállítva, de meg kéne néznem pontosan. Viszont az tuti, hogy nem 6 fokos víz jön be a házba.
                                A vízműtől nem tudom hány fokon jön ki a víz, de mivel a föld alatt tesz meg jókora utat, így mire beér 6-7 fokos. Bár az eleje valamivel melegebb, akár 10-11 fok is lehet, hiszen áthalad a kazánház alatt, meg pihen a falban és az első egy-két liter így melegebb. De néhány másodperc után télen ilyen hideg. Gondolom ez csak kertes házakban van így, mert nyilván egy emeletes háznak a falaiban több ideje van melegedni, nem tudom, hogy mondjuk egy panel hidegvíz télen milyen hideg...
                                Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X