Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Leszoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szdp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    LESZOKTATÓ pelusban kinek mi vált be? Sajnálnám rá a pénzt, de úgy tűnik lányom tök másképp fog leszokni a pelusról mint a fiam. Fiamnál nem kellett mert 2 hét alatt teljesen elhagyta, de lányom meg már 1 hónapja hol bilizget hol nem.. hol leveszi a pelust és belepisil hol nem.. szóval tanácstalan vagyok mi lenne a jó... kell-e egyáltalán v segítene neki-e egy ilyen leszoktató. És ami miatt vacilálok hogy hallottam hogy tul.képpen sok vacak minőség is van a piacon.
    Másik ami foglalkoztat, mi lenne ha buggyos bugyiba kis mosható pelus betétet varrnék. Az nem olyan mint egy leszoktató? csinált már valaki ilyet? tapasztalat?
    Én vartam 1 számmal nagyobb alsógatyóba egy zsebcsíkot és abba hajtogattam egy negyed tetrát. Ha bepisilt, akkor ugyan mindne átázott (nadrágot is cseréltünk), de érzékelte, hogy ez volt a bepisilés és jobb lett volna wc-re menni, mert most át kell öltözni, viszont a lakást, homokozót, stb-t nem árasztotta el. Ez nagyon filléres megodás volt. Még varrógép és varrástudás se nagyon kell, az első pár ilyet szülimél kézzel vartam meg. Az elnegyedel tterákat érdemes rendesen beszegni, hogy tovább bírják. Nagy előnye egy gyári leszoktatóhoz képest, hogy szétszedhető, kézzel gyorsan kimostam és ilyen napocskás időben pár óra alatt megszáradt, így ha jól emlékszem 4-5 db-ot forgattunk, napi 2-3 bepisilés mellett is.

    Comment


      köszönöm :-)
      eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
      és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

      Comment


        Segítsetek kérlek

        Inkább pelenkát akar a fiam mint alsógatyát, pedig elég jól tartogatja a pisit, de nem tetszik neki a gatya. max 10 percig rajta van és utána közli, hogy mást kér. Hiába mutatom, nekem is, apunak is, tesónak, unokatesónak sincs pelusa. De valahogy az a baja szerintem, hogy a kisgatyában máshogy áll a kukaca.
        Mit csináljak?
        Csybe

        Comment


          Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Segítsetek kérlek

          Inkább pelenkát akar a fiam mint alsógatyát, pedig elég jól tartogatja a pisit, de nem tetszik neki a gatya. max 10 percig rajta van és utána közli, hogy mást kér. Hiába mutatom, nekem is, apunak is, tesónak, unokatesónak sincs pelusa. De valahogy az a baja szerintem, hogy a kisgatyában máshogy áll a kukaca.
          Mit csináljak?
          Hagyd rá! ha erőlteted elmegy tőle a kedve. A szobatisztasághoz két dlog kell: 1. hogy szabályozni tudja a záróizmát, 2. hogy saját maga akarja elérni a célt.
          Tök felesleges erőltetni. Add rá amíg tetszik neki aztán ha mástkér akkor adj rá pelenkát. Ha úgy érzed még bíztatás kell neki, akkor beszélgess vele erről minden pelenkázáskor. Ajánld fel a bilit vagy a wc-t, de ha nemet mond akkor fontos, hogy megrovás nélkül hagyd rá.
          3 éves korig és kicsivel az után, egészséges gyermeknél még normális a pelus. (jó pár gyereket leszoktattam már )
          Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

          Comment


            Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Segítsetek kérlek

            Inkább pelenkát akar a fiam mint alsógatyát, pedig elég jól tartogatja a pisit, de nem tetszik neki a gatya. max 10 percig rajta van és utána közli, hogy mást kér. Hiába mutatom, nekem is, apunak is, tesónak, unokatesónak sincs pelusa. De valahogy az a baja szerintem, hogy a kisgatyában máshogy áll a kukaca.
            Mit csináljak?
            hagyd békén majd megérik a kisgatyára

            az én fiam bár még csak 2.5 de hónapok óta tud pisilni WC-be, ha akar. De nem akar. Fürdéskor felül, pisil, de ennyi.
            majd úgyis szól, ha azt szeretné
            gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

            Comment


              Szerintem is hagyd

              Beni (szept-ben lesz 3) kategórikusan visszautasította még a gondolatot is, hogy akár bili, akár wc,, hagytuk is, néha emlegettük, akkor üvöltött, hogy nem. Aztán egyik este kb 2 hónapja viccből felvette a tesója alsógatyáját. Pisilni kellett, mentünk wc-re, láttam, hogy picit fél, de belepisilt. Attól a pillanattól szobatiszta, éjszakára is, néha még rátettük a pelust éjszakára, de sosem kellett, reggel egyből wc-re megy, és volt, hogy hazáig vissza kellett tartania, úgy, hogy egy másik városból jöttünk (fél óra) simán visszatartotta.

              Mostanra érett meg rá lelkileg, és szobatiszta lett egyből. Ha erőltettem volna sem lett volna hamarabb, csak lett volna pár nehéz hónapunk. és lehet, hogy éjszakai bepisilések követték volna akár évekig az erőltetés miatt
              Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
              Kaja kihívás összesítő

              Comment


                Bugyipelenka esetleg? (Nem tudom moshatot vagy eldobhatot hasznaltok -e.) Hatha jo lenne atmenetnek.

                Comment


                  Köszi a bíztatást.
                  Moshatózunk, de vettem bugyipelust, hátha de azt végképp nem akarja. (Coolababy oldalpatenteos.)
                  Csybe

                  Comment


                    Sziasztok. Nem tudom jártatok-e már így... biztos... Kislányom 1,5 évesen kezdte a bilizgetést,... most lesz 2 éves de még mindig nem teljesen szobatiszta. Én nem is akarnám sürgetni a dolgot, mivel sok a baleset, inkább visszatenném rá a pelust. No de teljes hiszti és tiltakozás van a mosható ellen, az eldobható pelust is néha nagy nehezen sok magyarázás és könyörgés után engedi magára tenni. (mert bizony van amikor nem engedek, alvás előtt... utazásnál..) Mi a túrót csináljak? Itt ez a rakás mosható,.. még a bölcsiben is azt mondták hogy semmi gond, ha kezdjük szeptemberben, simán lehet abban... megnyugodtam hogy nem kell eldobhatót vennem... erre most meg ilyen drága bugyipelust kell vennem, ha nem akarok minden nap veszekedni a lányommal. Kicsit el vagyok keseredve.
                    eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                    és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                    Comment


                      Az enyém is mindjárt 2, és mi is átestünk a "nem és nem akarok pelenkázódni" perióduson. Én sem akartam veszekedni vele-felesleges egy dackorszakát élő 2 évessel. Nem is azért tiltakozott az enyém, mert konkrét elképzelése lett volna róla, hanem csak a tényért magáért hogy nemet mondhat. Én ezt úgy oldottam meg-magamban 1000ig számolva-,hogy megfogtam és a lehető legrövidebb idő alatt egyszerűen átpelenkáztam. Közben csípett harapott rúgott, előadta a hattyú halálát, majd a pelenkacsere végeztével mosolyogva ment a dolgára.
                      Más lesz ám a bölcsiben, idegeneknek, a gondozónőknek egészen másképp fog viselkedni. Türelem. És "igény szerinti bilizés"

                      szdp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok. Nem tudom jártatok-e már így... biztos... Kislányom 1,5 évesen kezdte a bilizgetést,... most lesz 2 éves de még mindig nem teljesen szobatiszta. Én nem is akarnám sürgetni a dolgot, mivel sok a baleset, inkább visszatenném rá a pelust. No de teljes hiszti és tiltakozás van a mosható ellen, az eldobható pelust is néha nagy nehezen sok magyarázás és könyörgés után engedi magára tenni. (mert bizony van amikor nem engedek, alvás előtt... utazásnál..) Mi a túrót csináljak? Itt ez a rakás mosható,.. még a bölcsiben is azt mondták hogy semmi gond, ha kezdjük szeptemberben, simán lehet abban... megnyugodtam hogy nem kell eldobhatót vennem... erre most meg ilyen drága bugyipelust kell vennem, ha nem akarok minden nap veszekedni a lányommal. Kicsit el vagyok keseredve.
                      Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

                      Comment


                        Egyébként is, nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát!
                        (persze ha tényleg nem okot neki valahol kényelmetlenséget a pelus-vágja szorítja stb.)
                        Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

                        Comment


                          igen, de amúgy meg esténként megint teljesen szobatiszta, és nappal is nagyon ügyesen bilizik.. valahol azt érzem, hogy szobatiszta tudna lenni, csak néha nem akar. Olyan fura...Daninál 2 hét alatt túl voltunk ezen.
                          "persze ha tényleg nem okoz neki valahol kényelmetlenséget..." na igen.. ezért a moshatót most már teljesen eltettem. Nem akarom feleslegesen terhelni, annyira fel tudja magát hergelni ilyen sírásokkor.
                          eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                          és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                          Comment


                            A nem engedem a pelenkazast eljatszottak az en gyerekeim is,,a szobatisztulastol fuggetlenul. Biztos kenyelmesebb nelkule. Milyen rendes a bolcsink. Bugyipelust erdemes pelenkadiszkontban nezni, ott sokkal olcsobban lattam meg Marci idejeben. (Csak az o mini fenekukre mindig nagy volt.)

                            Comment


                              Sziasztok! Ide is bedugom az orrom, hátha tudtok segíteni.
                              Ma hosszas gondolkodás után mégiscsak levettem a pelenkát a fiamról. Nem vagyok biztos benne, hogy jól tettem, de nem akarom túl korán se feladni a dolgot.

                              Nem akarom erőltetni ezt a szobatisztaságot, de szeptembertől bölcsis lesz, és nyugtalanít a tudat, hogy nem látom, hogyan szoktatják bilire.

                              Tomi ma két éves, már 1-2 hónapja folyékonyan beszél. Már látta nálunk és meséltem is róla, hogy működik a dolog, és ilyenkor általában játékból mondta, hogy pisilni-kakálni kell, és rátettem a vécére. Szinte rögtön megtörli a fütyit, és már száll is le. Sokszor volt olyan is, hogy öt perccel később már termelt a pelusba, vagy éppen a padlóra. (Általában kommentálja is: anyaaa, jaaaj, kicsúszott a kaka! Vagy az első komment a pisinél csodálkozva: csepeg a leve! )

                              Aztán pár napja strandoltunk, és a nap vége felé a parton guggolva belekakilt a kisgatyába. Hatalmas sírásba kezdett, és sírt jó sokáig, míg végre rendbe tudtam tenni a popóját. Ebből akkor úgy gondoltam, hogy oké, még messze vagyunk a szobatisztaságtól, nem erőltetem, de aztán a sógornőm azt mondta, hogy ez már pont azt jelenti, hogy tudja, hogy annak nem a gatyában a helye, és senki nem úgy születik, hogy tudja egyből tud vécézni rendesen, meg kell azt tanulni. Ezen elgondolkodtam, és belevágtam. Persze itt is arról álmodtam, hogy majd egyből sikerülni fog . Eddig két pisi ment a földre, meg egy kaka a bili mellé, amit meg is siratott, majd érdeklődve megnézte, hogy tűnik el a wc-ben.

                              Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jól olvastam a jeleket, érdemes volt most belevágni? Tudom, hogy nem egy nap alatt fogjuk megváltani a világot, de túl sok kudarcnak se akarom kitenni, csak mert kicsit sürget az idő.

                              Ja és hogy működik ez a dolog? 15 percenként kérdezzem meg, hogy kell-e pisilni? Nem fog besokallni tőle? Ha gyakran kérdezem, hogy van-e kaka a pelusban, azt is nyaggatásnak érzi. (Most volt beteg, és olyan büdöseket durrantgatott, hogy mindig azt hittem, rottyantott.)
                              Köszi, ha segítettek!
                              Ági, Tomi (2012 július) és Pocakpeti (2016 május?) anyukája

                              Comment


                                Szia!
                                Ha aggaszt a bölcsődei szobatisztaságra szoktatás, akkor nyugodtan érdeklődj utána. Tapasztalatom szerint a friss bölcsis anyukáknak ez az első kérdésük.
                                Az, hogy megijedt a kakától, nem feltétlen jelenti azt, hogy tudja, hogy annak nem ott a helye. Ez inkább úgy működik a kicsiknél, hogy látják, hogy egy "darab az ő kis testükből eltávozik" Ez megrémiszti őket, és inkább a félelem dolgozik, mint az a tudat, hogy ez most bizony mellé ment nem a wc-be.
                                Sokszor előfordul, hogy előbb tanulják meg, hogy a pisi a bilibe megy, és kakihoz még pelust kérnek, vagy sokszor bekakilnak. Nekem volt olyan bölcsisem aki még oviban is bekakilt, az első időkben.
                                Az, hogy készen áll e a szobatisztaságra, 2 dologtól függ:
                                1. testi érettség, hogy szabályozni tudja a záróizmát
                                2. szellemi érettség, hogy saját maga akaratából akarja is a dolgot.
                                Jól látod, erőltetéssel ez nem megy. Figyelni kell a jelzéseit és ha nem működik a dolog akkor vissza a pelus. Kezdheted apró időszakokkal. Fürdés után fekvés előtt, délután uzsi előtt stb, amikor megfigyeled, hogy jellemzően kevesebbet pisil a pelusba. Én azt tanácsolom, hogy mikor már azt tapasztalod, hogy a pelusai gyakran szárazok, vagy alig pisisek és a bilibe megy a "java", akkor próbálkozz. Ettől függetlenül bilizni minden peluscserénél lehet, és sokat dicsérni, sosem követelni, vagy szidni.
                                És végül, ami fontos: 2 évesen nincs elkésve semmivel. Ha csak 3 évesen lesz szobatiszta az is tök rendbe van!
                                agens eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok! Ide is bedugom az orrom, hátha tudtok segíteni.
                                Ma hosszas gondolkodás után mégiscsak levettem a pelenkát a fiamról. Nem vagyok biztos benne, hogy jól tettem, de nem akarom túl korán se feladni a dolgot.

                                Nem akarom erőltetni ezt a szobatisztaságot, de szeptembertől bölcsis lesz, és nyugtalanít a tudat, hogy nem látom, hogyan szoktatják bilire.

                                Tomi ma két éves, már 1-2 hónapja folyékonyan beszél. Már látta nálunk és meséltem is róla, hogy működik a dolog, és ilyenkor általában játékból mondta, hogy pisilni-kakálni kell, és rátettem a vécére. Szinte rögtön megtörli a fütyit, és már száll is le. Sokszor volt olyan is, hogy öt perccel később már termelt a pelusba, vagy éppen a padlóra. (Általában kommentálja is: anyaaa, jaaaj, kicsúszott a kaka! Vagy az első komment a pisinél csodálkozva: csepeg a leve! )

                                Aztán pár napja strandoltunk, és a nap vége felé a parton guggolva belekakilt a kisgatyába. Hatalmas sírásba kezdett, és sírt jó sokáig, míg végre rendbe tudtam tenni a popóját. Ebből akkor úgy gondoltam, hogy oké, még messze vagyunk a szobatisztaságtól, nem erőltetem, de aztán a sógornőm azt mondta, hogy ez már pont azt jelenti, hogy tudja, hogy annak nem a gatyában a helye, és senki nem úgy születik, hogy tudja egyből tud vécézni rendesen, meg kell azt tanulni. Ezen elgondolkodtam, és belevágtam. Persze itt is arról álmodtam, hogy majd egyből sikerülni fog . Eddig két pisi ment a földre, meg egy kaka a bili mellé, amit meg is siratott, majd érdeklődve megnézte, hogy tűnik el a wc-ben.

                                Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jól olvastam a jeleket, érdemes volt most belevágni? Tudom, hogy nem egy nap alatt fogjuk megváltani a világot, de túl sok kudarcnak se akarom kitenni, csak mert kicsit sürget az idő.

                                Ja és hogy működik ez a dolog? 15 percenként kérdezzem meg, hogy kell-e pisilni? Nem fog besokallni tőle? Ha gyakran kérdezem, hogy van-e kaka a pelusban, azt is nyaggatásnak érzi. (Most volt beteg, és olyan büdöseket durrantgatott, hogy mindig azt hittem, rottyantott.)
                                Köszi, ha segítettek!
                                Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X