Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hm, akkor már értem Fruzsit. Ráad. nála van tehéntej-fehérjére allergia-gyanú is (én diétázom).
    Dóra, ezek a gyerkőcök kb. meddig szopnak szinte 100%-ig? Csak kíváncsiságból kérdezem, nem zavar a szinte kizárólagos szopi .
    Zsuzs
    Három lányom és egy fiam van

    Comment


      Zsófi 21 hónapos, talán elkezd végre enni
      most vizsgáltatjuk, h lisztérzékeny-e, remélem, nem
      Anna
      Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

      Comment


        Azta! 21 hónapos...Akkor én még várok mielőtt elkezdenék aggódni
        Egyébként engem sem zavar, csak...mindenki csak mondja a magáét...

        Comment


          Úgy néz ki hogy ekcémás most már mindkét mellbimbóm körül Más mosószert használtam legutóbb, mikor kimostam őket.
          Amíg nem jutok el bőrgyógyászhoz, addig mivel kenegethetném, milyen homeós szert tudnék beszerezni a hétvégén?
          Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

          Comment


            Szia!
            Ez van homeopátiás készítményből ekcémára:
            http://bolthely.hu/arcanum/id/02352_Halicar_kenocs_25g_
            Remélem segít

            Comment


              Köszi
              Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

              Comment


                Krisu,
                ha esetleg úgy látod, hogy a sikertelen kínálgatások miatt maga a kínálás is kezd esetleg rossz asszociációkat kiváltani a babádnál, esetleg lehet olyat csinálni, hogy pl. egy hétig egyáltalán semmivel nem kínálod szopin kívül. Utána pedig nagyon figyeled az érdeklődés jeleit a részéről, mintha "újra kezdenétek".
                Előbb-utóbb biztosan fog enni, nem kell sietni vele.
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  Evicuska, jobbulást!
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    Evicuska, elfeljtettem írni, hogy az oldal alján amit küldtem vannak még ekcémára krémek, ami nem homeopátiásak, de ha esetleg nem kapsz Halicart, akkor az is jó lehet.
                    Gyógyulj meg mielőbb!

                    Comment


                      harmadik napja nem hajlandó Miska szopizni nappal...
                      náthás már egy hete,kb,és eleinte nem zavarta,szörcsögve szopizott,küzdöt,volt,hogy szívott kettőt,megállt,levegőt vett,stb.
                      de harmadik napja ha leteszem szopizni,akkor kettőt szív,elfordul,vagy elkezdi nyomisztrálni a mellbimbómat,vagy tépi-húzza a hajamat,és közben röhög
                      egy idő után elege lesz,és vagy sír,vagy ki akar menni a szobából.az ajtót persze becsuktam,mert szopival szokott elaludni,úgyhogy ha már fáradt,akkor viszem a szobába,szopizni-altatni-aludni.
                      aztán a sírást mikor rákezdi,mutogta,hogy vegyem fel,és hogy hova menjünk...de hulla fáradt,már aludna...végül elegem lesz az egészből,felkötöm,és kendőben fél perc alatt elalszik.
                      aztán mikor felébred,akkor próbálom megszoptatni,és ugyanaz a játék megy,majd otthagy és megy játszani.volt agy hogy reggel 8tól délig nem evett semmit,mert ilyenkor szopizni szokott két étkezés között,de most ez is kimaradt,én meg nem adtam neki mást,nem is kért,és gondoltam ha éhes lesz szopizik.de nem.
                      szerintetek fejjek,ne fejjek,tejcsöpögés,mellfeszülés minden van,éjjel szopizik,de ugyanúgy kezdi mint nappal(birizgálás,menjünk ki,sírás,stb)aztán egy idő után abbahogyja,és szopizik,aztán alszik,mert totál kifárad.anyum szerint hagyjam,majd sír fél órát és mivel fáradt,majd elalszik...mondtam neki,hogy nme vette észre,hogy nem vagyok aza sírnihagyós fajta?
                      de sajna elfogy a türelmem egy idő után,mert nem tudom mit kezdjek vele,ilyenkor már nygon fáradt,ha sétálok vele,hogy elaltassam,akkor is minden mással foglalkozik csak alvással nem.
                      nem tudom,hogy amiatt van-e esetéeg,hoyg fél,hoyg lemarad valamiről a világ felefedezéséből,vagymi,de tényleg idegesítő a dolog...
                      meghát gondolom így a tej se fog soká tartani...
                      orrát szívom,már nem is olyan taknyos,tudna szopizni,mert eleinte azt hittem a nátha miatt nem szopik,de éccaka meg simán tud nem zavarja a nátha.
                      sos!
                      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                      Comment


                        Sziasztok!
                        2 hetes pici fiam csak szopizik, cumit, cumisüveget a kórházban és itthon sem kapott.
                        A szülés után is rögtön 1 órát cicizett egyfolytában, szóval ügyes, de sajnos nem túl jó a technikája. Spagettiként szippantja be a bimbót, és nem kapja be elég mélyen. A másik pedig hogy cuppog, szörcsög közben, bármikor simán ki tudom húzni a cicit a szájából. Emiatt túl sok levegőt nyel, aztán hatalmasokat büfizik ha sikerül, de gyakran jön vissza elég nagy mennyiségű tejecske is.
                        (A 2 éves kislányomat mostanában szoktattuk le a még megmaradt napi 1 ciciről, neki mindig tökéletes volt a technikája, úgyhogy most nem tudom mi a megoldás.)
                        Kell-e ezzel foglalkoznom? Mérve még nem volt mióta itthon vagyunk, de szerintem hízik, sokat alszik és persze minden nyikkanásra kap cicit.
                        Szerintem a vákuumjával mondjuk nem lehet komoly probléma, csak ezt a sok levegő nyelést szeretném elkerülni.
                        Köszi
                        Fruzsi
                        Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

                        Comment


                          Köszönöm a tanácsokat! Pont ezt csinálom egyébként. Mármint, egy ideig nem adok neki semmit, de odakészítem elé, így, ha van kedve nézegetheti, maszatolgathatja.
                          Amúgy, megfigyeltem, hogy akkor a legelutasítóbb, mikor a fogzás gyötri, és pár napja nagyon meg van dúzzadva az ínye(már látom is a következő fogát). Szóval, ez van, de majd belejön

                          Comment


                            Szia Fru!

                            Az én fiam is ugyanezt csinálta kiskorában. Idővel megtanul szépen szopni, legalábbis nekem ezt mondták, és így is lett. Pedig próbáltam többféleképp etetni. Mondjuk nálunk a fekve szoptatás nem ment, máig ülve szoptatok és csak egy pózból, pedig a kórházban megmutatták, ha a hónaljam alá teszem a gyereket úgy is tud szopizni, de nekem nem esett kézre. Szóval csak azt akartam írni, hogy az én fiam is ugyanígy evett, sok levegőt nyelt, emiatt sokat fájt a hasa, nekünk büfi nem mindig volt, ebből a szempontból szerencsések vagytok, az meg hogy jön vissza tejcsi szerintem nem gond, bár kezdő anyuka vagyok, de javítson ki valaki ha nem így van. Bele fog jönni a szopizásba a babucid, de ha nagyon aggódsz miatta, kérd ki szoptatási tanácsadó véleményét. Itt a fórumon is vannak, Szilikon a neve ha jól emlékszem. Sok sikert a további szopizáshoz és jó egészséget.
                            Gabriella, Noel Roland (2009. 10. 05.) nagyon kezdő de boldog édesanyja.

                            Comment


                              zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              harmadik napja nem hajlandó Miska szopizni nappal...
                              náthás már egy hete,kb,és eleinte nem zavarta,szörcsögve szopizott,küzdöt,volt,hogy szívott kettőt,megállt,levegőt vett,stb.
                              de harmadik napja ha leteszem szopizni,akkor kettőt szív,elfordul,vagy elkezdi nyomisztrálni a mellbimbómat,vagy tépi-húzza a hajamat,és közben röhög
                              egy idő után elege lesz,és vagy sír,vagy ki akar menni a szobából.az ajtót persze becsuktam,mert szopival szokott elaludni,úgyhogy ha már fáradt,akkor viszem a szobába,szopizni-altatni-aludni.
                              aztán a sírást mikor rákezdi,mutogta,hogy vegyem fel,és hogy hova menjünk...de hulla fáradt,már aludna...végül elegem lesz az egészből,felkötöm,és kendőben fél perc alatt elalszik.
                              aztán mikor felébred,akkor próbálom megszoptatni,és ugyanaz a játék megy,majd otthagy és megy játszani.volt agy hogy reggel 8tól délig nem evett semmit,mert ilyenkor szopizni szokott két étkezés között,de most ez is kimaradt,én meg nem adtam neki mást,nem is kért,és gondoltam ha éhes lesz szopizik.de nem.
                              szerintetek fejjek,ne fejjek,tejcsöpögés,mellfeszülés minden van,éjjel szopizik,de ugyanúgy kezdi mint nappal(birizgálás,menjünk ki,sírás,stb)aztán egy idő után abbahogyja,és szopizik,aztán alszik,mert totál kifárad.anyum szerint hagyjam,majd sír fél órát és mivel fáradt,majd elalszik...mondtam neki,hogy nme vette észre,hogy nem vagyok aza sírnihagyós fajta?
                              de sajna elfogy a türelmem egy idő után,mert nem tudom mit kezdjek vele,ilyenkor már nygon fáradt,ha sétálok vele,hogy elaltassam,akkor is minden mással foglalkozik csak alvással nem.
                              nem tudom,hogy amiatt van-e esetéeg,hoyg fél,hoyg lemarad valamiről a világ felefedezéséből,vagymi,de tényleg idegesítő a dolog...
                              meghát gondolom így a tej se fog soká tartani...
                              orrát szívom,már nem is olyan taknyos,tudna szopizni,mert eleinte azt hittem a nátha miatt nem szopik,de éccaka meg simán tud nem zavarja a nátha.
                              sos!

                              zsizsi, ez nem hangzik túl bíztatóan.
                              mennyi idős a babád?
                              a melleidből fejhetsz, hogy egyrészt ne kockáztass túltelítődést/mellgyulladást, másrészt, hogy fenntartsd a mennyiséget addig, mire sikerül újra szoptatni őt nappal is.
                              könnyen előfordul, hogy néhány kellemetlen élmény hatására (mint a náthás fuldoklós-szopik) elmegy a kedvük, de közben meg kínlódnak nélküle...
                              a szopisztrájk ellen kitartás és türelem a varázsszó.
                              ha jól értlek, éjjel most is sikerül őt megszoptatni, csak ébren nem? ez kb. hány alkalom 24 óra alatt?
                              esetleg a nappali alvása alatt is megpróbálhatod mellel kínálni... félálomban ösztönösebbek, a sztrájkot nem az ösztönös, hanem a tudatos "felük" csinálja.

                              az LLL honlapján találsz egy pár oldalas füzetet a szoptatási sztrájkról, meg ha ebben a topikban visszaolvasol jópár oldalt, előkerül időnként...

                              kitartást!
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                fru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!
                                2 hetes pici fiam csak szopizik, cumit, cumisüveget a kórházban és itthon sem kapott.
                                A szülés után is rögtön 1 órát cicizett egyfolytában, szóval ügyes, de sajnos nem túl jó a technikája. Spagettiként szippantja be a bimbót, és nem kapja be elég mélyen. A másik pedig hogy cuppog, szörcsög közben, bármikor simán ki tudom húzni a cicit a szájából. Emiatt túl sok levegőt nyel, aztán hatalmasokat büfizik ha sikerül, de gyakran jön vissza elég nagy mennyiségű tejecske is.
                                (A 2 éves kislányomat mostanában szoktattuk le a még megmaradt napi 1 ciciről, neki mindig tökéletes volt a technikája, úgyhogy most nem tudom mi a megoldás.)
                                Kell-e ezzel foglalkoznom? Mérve még nem volt mióta itthon vagyunk, de szerintem hízik, sokat alszik és persze minden nyikkanásra kap cicit.
                                Szerintem a vákuumjával mondjuk nem lehet komoly probléma, csak ezt a sok levegő nyelést szeretném elkerülni.
                                Köszi
                                fru,
                                mennyi pisis-kakis pelusa van 24 óra alatt?
                                érzed a tejleadó reflexet kiváltódni? látod őt nyeldekelni? (=ebből derül ki, hogy elég hatékony-e, amit csinál.) esetleg nem jön túl erősen?
                                nagyra tátja a száját, ha megérinted az arcát? csak elkezdi be is csukni, mire rákapna a melledre? (próbálom elképzelni, hogy mit csinál - látatlanban nehéz.)

                                ha legközelebb gyerekorvos látja, mondd el a biztonság kedvéért neki is, amit tapasztalsz, jól nézze meg a száját pl. (nem lehet-e pl. izomtónus probléma, vagy ilyesmi?)
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X