Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Az első torta...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Húha Cassyo, nagyon várom tortabeszámolót. A kislányodnak meg Boldog szülinapot

    Bogi: nagyon is igazad van, de én már lassan ott tartok, hogy eleve nem veszek semmi babáknak készült cuccot, mert minimum jó cukros.
    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

    Comment


      #32
      Én imádom a csokit, nem mondanék le róla holmi hepék meg hupák miatt
      Kinga
      Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

      Comment


        #33
        Eszter,Kriszta:köszönjük a köszöntést,Kriszta Téged meg Isten éltessen

        Kinga: végül nem mondtam le a csokiról,sőt ezzel "tömködtem" be a tortán keletkezett repedéseket,Katica márkájú vakolóanyaggal

        Egyenlőre annyit mondhatok,hogy szép,majd beszámolók a kulináris élményről is
        Jucus
        Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

        Comment


          #34
          Bocsi,Eszter a lányom,nem Kriszta,és a druszánk ünnepel,szóval Eszter isten éltessen!!!
          Jucus
          Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

          Comment


            #35
            Cassyo de részletesen ám lécci, mert én még sose sütöttem tortát, max. muffint. De ezt a tortát megsütöm az tuti
            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

            Comment


              #36
              Azt hiszem jobb ha ebből a topikból kiszállok!
              Kicsit elment a dolog a két véglet felé,pedig van arany középút is!
              A topik legelején írt torta recept nem "műcokros",és nekem akkor is az volt a szimpatikusabb!
              Sok sikert a csokitortához mindenkinek!
              Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

              Anita

              Comment


                #37
                Panta, kinek mi a középút, kinek mi szimpatikus Nem kell ezért elmenni sehová.
                Utoljára szerkesztette tintababa; 2008.11.08., 22:06.
                Kinga
                Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                Comment


                  #38
                  Én arra gondoltam,hogy 2 tortát sütök: 1.kicsit, ezen lesz a gyertya és ez Botondé, túrhatja majd,kenheti ahova akarja....mivel egyenlőre se a túró,se a joghurt nem jön be nála,ezért arra gondoltam főzök rizs vagy zabtejbe kölest vagy hajdinát,ízesítem egy kis vanilliarúddal, (esetleg keverek hozzá valami gyümölcsös trutyit)kibélelek egy kis tálkát az éppen aktuális olyan gyümölccsel amit megeszik (ha lesz ilyen ) beleöntöm a masszát, ami remélem a hűtőben megdermed...kiborítom és kész!
                  Magunknak meg ezt fogom sütni: túrótprta
                  Minket függővé tett,írtóra finom, nem túl édes...de nyammmmmmmmm
                  Réka
                  Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                  Comment


                    #39
                    Panta: ne menj sehova! inkább gyere, és segíts még keresni olyan tortarecepteket amik egészségesek, meg gyerek/allergia-barát!
                    Szerintem jól el fognak férni a receptek itt egymás mellett, és majd mindenki kiválasztja azt ami neki tetszik!
                    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                    lekvárok, dzsemek, receptek

                    Comment


                      #40
                      Bemásolom, amit előbb írtam a Hozzátáplálás, receptötletek topicba, mert ide jobban illik:
                      Beszámolok a mi szülinapi tortáinkról:
                      Ezek alapvetően a babának készültek, de mindegyik finom lett, mi is ettünk.

                      1. Csináltam rizstejjel tejbegrízt. Nem kellett bele cukor, a rizstejnek elég jó édeskés íze van. Bejött, ette, csak nem volt elég kemény, hogy megtartsa a gyertyát.
                      2. A második torta Orsi receptje alapján készült, innen:
                      http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=104&page=11
                      kicsit módosítva:
                      25 dkg liszt,
                      5 dkg cukor (fele az eredetinek),
                      2 tk sütőpor,
                      1/2 dl olaj,
                      rizstejet tettem bele víz helyett.
                      Hát ez olyan finom lett! Nyamm! Köszi Orsi!
                      Tettem bele kis Ligával kikevert gesztenyepürét, tetejére szilvalekvárt.
                      Pankának is annyira ízlett! Kétszer csináltam, a másodikat elrontottam, mert túl kis lángon sütöttem, és kiszáradt. erre figyelni kell.
                      Nikka
                      Panka: 2007.10.16. (15:31)
                      Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                      Comment


                        #41
                        Panta: 15dkg cukor azért messze nem a véglet,szerintemMásrészt Te kötöttél bele az én receptembe,és nem fordítva,abban pedig maximálisan egyetértünk,hogy mindenki azt süt,amit akar.Nincs harag,lépjünk tovább,rendben?

                        Nos,akkor egy rövid összefoglaló: a torta méltán kaphatná az Issssteni csokitorta receptet,egyrészt baromi egyszerű,gyorsan elkészíthető és naggggyon finom,könnyű tésztájú.Mint írtam,ráolvasztottam a tetejére egy tábla ét Katicát,+ még egy kicsit kreatívkodtam,porcukor+Ráma+piros ételszínezéket kicsit összekutyultam,zacsiba töltöttem és miután kicsit megdermedt a sarkát levágva rajzoltam a tortára rózsaszín csigaszerűségeket(kutyagumit csak nem írhatok,pedig leginkább arra hasonlított)és egy szívet középre.Ebből azért nem kapott Eszter,ez csak a design oldala volt a dolognak.A kisaszony egy szeletet lazán bevágott,a többit befalta a népes rokonság,én meg zsebretettem a dicsiket Nem hiszem,hogy várok egy évet,mire újra megcsinálom...
                        Mellékeltem képeket is,remélem látható is valami belőle.

                        Váljék mindenki egészségére
                        Jucus
                        Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                        Comment


                          #42
                          Ja,és 26cm-s tortaformában sütöttem,szép magasra feljött....
                          Jucus
                          Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                          Comment


                            #43
                            Jucus, jól néz ki! Minden! A torta, a kiscsaj, meg a nagyfijú!
                            Szilva


                            Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                            Hurcibaba Klub (8)

                            Comment


                              #44
                              cassyo76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Panta: 15dkg cukor azért messze nem a véglet,szerintemMásrészt Te kötöttél bele az én receptembe,és nem fordítva,abban pedig maximálisan egyetértünk,hogy mindenki azt süt,amit akar.Nincs harag,lépjünk tovább,rendben?

                              Nos,akkor egy rövid összefoglaló: a torta méltán kaphatná az Issssteni csokitorta receptet,egyrészt baromi egyszerű,gyorsan elkészíthető és naggggyon finom,könnyű tésztájú.Mint írtam,ráolvasztottam a tetejére egy tábla ét Katicát,+ még egy kicsit kreatívkodtam,porcukor+Ráma+piros ételszínezéket kicsit összekutyultam,zacsiba töltöttem és miután kicsit megdermedt a sarkát levágva rajzoltam a tortára rózsaszín csigaszerűségeket(kutyagumit csak nem írhatok,pedig leginkább arra hasonlított)és egy szívet középre.Ebből azért nem kapott Eszter,ez csak a design oldala volt a dolognak.A kisaszony egy szeletet lazán bevágott,a többit befalta a népes rokonság,én meg zsebretettem a dicsiket Nem hiszem,hogy várok egy évet,mire újra megcsinálom...
                              Mellékeltem képeket is,remélem látható is valami belőle.

                              Váljék mindenki egészségére
                              Megjegyeztem, hogy számomra a másik recept szimpatikusabb mint a tied.Sajnálom ha te ezt "belekötésnek" élted meg!
                              Sajnálom ha megbántottalak téged vagy bárki mást azzal, hogy én másként gondolom!
                              Azt gondoltam, hogy itt lehet őszintén véleményt nyilvánítani, de úgy látszik tévedtem!
                              Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

                              Anita

                              Comment


                                #45
                                A mi tortánk végül: piskóta, túró mascarponéval, mazsolával, citromhéjjal, vanilinnal, cukorral, meg étcsoki a tetején, de nem katica, hanem szerencsi, mert abban több a kakaótartalom. Benyusnak ízlett, de nem kapott sokat, megettem a részét
                                Utoljára szerkesztette tintababa; 2008.11.11., 09:22.
                                Kinga
                                Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X