Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok! Előfordulhat az, hogy a sok szopitól a havi ciklusom felborul/újra szünetel? Akkor jött meg először a szülés óta, mikor Zsófi egy éves lett, ennek már 42 napja és még sehol semmi... Csináltam tesztet, nem várok babát... Viszont Zsófi most megint extra sokat szopizik, lehet hogy emiatt késik? Görcsölgettem akkor, mikor meg kellett volna jönnie, aztán mégsem lett belőle semmi. Kicsit aggaszt már a dolog. Köszönöm előre is a választ.
    Timi, Zs+A+?

    Comment


      Timi, nekem Bogi 6 hetes korában jelentkezett először. Decemberben, mikor jönnie kellett volna, uaz, mint neked, görcsölgettem-de pont azon a héten kezdett el éjjel újra szopizni, nem jött meg végül. Január óta minden hónapban megint van, de még most sem olyan szabályos, 10 napos +/- ingadozások vannak.
      Én is a szopira fogtam a kimaradt decemberit, sőt nekem a pé-be is bezavar, ha sokat kel éjjel-olyankor tolódik rendesen.
      Kati

      Comment


        fkriszta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Helyzetjelentés: pár napig szünetelt Gergely elégedetlenkedése, de ma újra előjött. Most már nem zavar annyira, mert látom, hogy ennek ellenére szépen fejlődik, és mindig meg is lehet nyugtatni. Igyekszem elfogadni, hogy ez egy ilyen időszak.
        Persze kérdésem is van, mint mindig :
        - a tejmentes diétát meddig érdemes tartanom? Akkor kezdtem, amikor a pocok kb. hathetes volt, és most mindjárt négyhónapos. Úgy ennék már egy jó túrógombócot...
        - Ugye nem gáz a tejtermelésre nézvést, hogy elég rendesen fogyok? A szigorú geszt. diab diéta (160 g CH) miatt már a terhesség vége felé is fogytam valamennyit, aztán két hónapig még tartottam a diétát, amíg nem volt kontroll vérvétel. Kb. két hónapja már nem diétázom, és így is 51 kg-nál tartok, az elmúlt két hónapban lejött rólam több, mint 2,5 kg. Pedig eszem rendesen, még zsíroskenyér is előfordul. A "versenysúlyom" a terhesség előtt kb. 53 kg volt.

        kiegészítés: pár hete nagyon hullik a hajam is, pedig szedem folyamatosan az Elevitet, és igyekszem változatosan táplálkozni.
        Hajhullás: én úgy tudom, teljesen mindegy, mit csinálsz, kicsit meg fogsz kopaszodni, de aztán kinő megint! Én viccesen nézek ki az 5 hós fotókon... AZért van, mert a terhesség alatt egy csomó hajszál bentmarad és nem cserélődik, viszont szülés után kezd visszaállni a hormonháztartás és akkor egyszerre hullik ki az egész éves adag. Nálam ez 2 maréknyi volt egy-egy hajmosásnál...
        Súly-szopi: nálam volt összefüggés, Bogi 3 hós korára visszafogytam a régi súlyomra, de én akkor úgy éreztem, kevesebb a tejem. Csak 2-3 kg pluszt kellett magamra rakni. (soksok tésztát ettem vacsorára )
        Kati

        Comment


          ktouch,
          a legjobb leírás, amit erről most találtam, angol, de legalább vannak fotók is:
          http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVAugSep00p63.html
          Az asymmetric latch részt nézd meg!
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani valamit a problémánkra. A két és fél hónapos picúrkám rengeteget bukik, szinte minden szopizás után. Csak szopizik. Így egyenletesen gyarapszik, de nem túl nagy mértékben, kb. heti 150 grammot. 3200-zal született, aztán lement 2980-ra, és most két és fél hónaposan 4570 gramm. Végülis ha féléves koráig kell megduplázza születési súlyát akkor ez így rendben van, és amúgy teljesen jól is néz ki, de biztosan őt is zavarja a sok bukás. Általában ülve szoptatom. Valami ötletetek van, hogy mit tudnék kipróbálni, másképp csinálni?
            Utoljára szerkesztette babadoa; 2010.04.13., 13:50.
            Dóri és három lurkó

            Comment


              Most én is megint problémával jövök. A nagyon sebes cicim helyrejött, de azért még nem tökéletes. A másik nem volt ilyen sebes, azt már tökéletes is.
              Na de most az anno sebesebbik cicimen nem a bimbó, hanem körülötte egy sávban piros és ki is sebesedett kicsit a felülete. A pirosság állandónak tekinthető, a sebesedés hol jobb hol rosszabb. Pedig lanolinos krémmel mindig kenem, meg most az esti utolsó evés után körömvirággal (szerencsére kiszámíthatóan alszik kb 9-től hajnalig). Az alatt be is szívódik, de evés előtt vízzel le i szoktam törölni azért.
              Lehet hogy a technikával van a baj megint? Jah és pár napja elkezdett megint szopi közben úgy lecuppogni a cicimről. Van 5-10 rendes korty, aztán meg egy-két ilyen lecuppogós, aztán megint rendes. Az első hetekben folyton ilyen lecuppogós volt, de aztán nagy nehezen rátaláltunk a jó elhelyezkedésre és megszűnt.. most előjött A pirosság régebb óta van.
              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

              Comment


                Ez a lecuppogás néha nálunk is van, olyankor rögtön kiveszem a szájából....mert elég fájdalmas, főleg így sebes bimbókkal
                Katacs, Ábel (2010.04.06.) és Anna (2012.11.19.)

                Comment


                  fkriszta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Helyzetjelentés: pár napig szünetelt Gergely elégedetlenkedése, de ma újra előjött. Most már nem zavar annyira, mert látom, hogy ennek ellenére szépen fejlődik, és mindig meg is lehet nyugtatni. Igyekszem elfogadni, hogy ez egy ilyen időszak.
                  Persze kérdésem is van, mint mindig :
                  - a tejmentes diétát meddig érdemes tartanom? Akkor kezdtem, amikor a pocok kb. hathetes volt, és most mindjárt négyhónapos. Úgy ennék már egy jó túrógombócot...
                  - Ugye nem gáz a tejtermelésre nézvést, hogy elég rendesen fogyok? A szigorú geszt. diab diéta (160 g CH) miatt már a terhesség vége felé is fogytam valamennyit, aztán két hónapig még tartottam a diétát, amíg nem volt kontroll vérvétel. Kb. két hónapja már nem diétázom, és így is 51 kg-nál tartok, az elmúlt két hónapban lejött rólam több, mint 2,5 kg. Pedig eszem rendesen, még zsíroskenyér is előfordul. A "versenysúlyom" a terhesség előtt kb. 53 kg volt.

                  kiegészítés: pár hete nagyon hullik a hajam is, pedig szedem folyamatosan az Elevitet, és igyekszem változatosan táplálkozni.
                  Fruzsi 6 hetes kora óta tejmentes diétát tartok, már annyira nem szigorúan, tehát pl. nem csak absz. tejszármazék-mentes margarint eszem, néha-néha egy kocka tejcsoki is lecsúszik. Tegnap tettem 1/4 dl tejet a kávémba, lassan 24 óra eltelt, még se kiütés, se hasfájás, se hasmenés Fruzsinál.

                  a hajhullás nekem is kb ennyi idővel a szülés után jött, tkp. a terhesség alatt 'nem kihullott' haj most hullik ki (azt mondják). nekem a fogyásra ami bevált: tejmentes muffin, v bármi süti, sok fehérje, napi 5x enni. Így tudom magam 51 kg felett tartani (versenysúlyom nekem is 53 kg )
                  Zsuzs
                  Három lányom és egy fiam van

                  Comment


                    babadoa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani valamit a problémánkra. A két és fél hónapos picúrkám rengeteget bukik, szinte minden szopizás után. Csak szopizik. Így egyenletesen gyarapszik, de nem túl nagy mértékben, kb. heti 150 grammot. 3200-zal született, aztán lement 2980-ra, és most két és fél hónaposan 4570 gramm. Végülis ha féléves koráig kell megduplázza születési súlyát akkor ez így rendben van, és amúgy teljesen jól is néz ki, de biztosan őt is zavarja a sok bukás. Általában ülve szoptatom. Valami ötletetek van, hogy mit tudnék kipróbálni, másképp csinálni?
                    Én okosat nem tudok mondani, csak azt, h kitartás!
                    Bnőm kislánya bukott irtó sokat (szegény ki volt készülve tőle teljesen), náluk egy valami segített, az idő.
                    Kati

                    Comment


                      babadoa, legtöbbször a bukás mosási probléma
                      gyarapodás,rendben , nagy gond nem lehet! milyet bukik, a babád, friss tejet v túrósat?mikor bukik, szopi után ,mennyivel, közben...? milyen testhelyzrtben bukik? tejleadó r nem erős, köhögni, félrenyelni nem szoktt a pici?
                      sokszor van, h így szabályozzák be a tejmennyisget a mnók: ha túl sok elsőtej ment be, picit buknak, h legyen hely a zsírosabbnak is.
                      v ha erősen jön az elején a tej, kapkodhat levegőt, és mikor az kijön, jön tejcsi is vele.
                      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                      Comment


                        fogyás: heti fél-1 kg belefér. igen szélsőséges diéta kell ahhoz, h a tejtermelésbe beleszóljon - de nyilván egyéni eltérések lehetnek. energia kell, de a sok, gyüm zöldség, husi- fehérje- ,zsír is elég. szóval ezzel azt szeretném mondani, h nem feltétlen tésztát-kenyeret kell enni a tejtermeléshez.
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          köszi, megnyugtattatok!
                          Kriszta, Laci és a fiúk
                          Értékeléseim
                          fkriszta.privi kukac gmail.com

                          Comment


                            Dzsuz, a pirosság javul a kencétől?körömvirágtól jobb? nem viszket? felülete sebes akkor?nem fehéres? lapos kör, v bemélyedéses seb?arr a gondolok, h megnyomódik, v attól független..teljesen körbe a bimbó körül?
                            rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                            Comment


                              rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Dzsuz, a pirosság javul a kencétől?körömvirágtól jobb? nem viszket? felülete sebes akkor?nem fehéres? lapos kör, v bemélyedéses seb?arr a gondolok, h megnyomódik, v attól független..teljesen körbe a bimbó körül?
                              A körömvirágtól javul kicsit (egyszer neogranormonnal kentem este, akkor is sokat javult), a lanolin.. hát.. piros marad, de a sebszerűség nem látszik.
                              Felületi sebek, mintha csak a felső hámréteg itt-ott hiányozna, itt jobban csillog a bőr. Nem fehéres. Nem bemélyedéses, inkább szabálytalan alakúak. Nem teljesen körbe, hanem csak két oldalt van, és a belsőoldalon nagyobb részen. Fekve szoktunk szopizni leginkább, tehát a szájcsücskei felőli részek ezek...
                              Kíváncsi vagyok, mit mondotok rá, mert nekem elképzelésem sincs. Ja, vizsketés csak annyira, mint bármilye sebes felület szokott. És nem is mindig, csak néha.
                              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                              Comment


                                jövök panaszkodniegy iszonyú mellgyulladáson vagyok túl(vagyis remélem hogy túl vagyok rajta) Áron egyik nap picit megharapta a mellemet a kerek 2fogával.Nem volt vészes, határozottan rászóltam és levettem tőle a cicit kis idő után újra mellre tettem.Nem fájt a szoptatás semmi...majd másnap délután egy nagyot aludt (4és fél órát) mikor felébredt már nagyon feszített a mellem gyorsan megszoptattam.Úgy érzetem utána h megkönnyebbült a mellem....reggel mikor felébredtünk úgy éreztem mellbe szúrtak vörös volt a mellem és nagyon fájt(főleg mikor beindult a tejleadó reflex.) aznap fél óránként 2mellből szoptattam de semmit nem enyhült .kora délután a másik karomnál mérve 39volt a lázam.24 órás láz után elmentem a dokihoz augmentin duot kaptam.Persze az összes izületem fájt szédültem stb...aztán észrevettem hogy a fájdalmas mellemben de nem ott ahol csomós van egy nagyon nagy valami ami nem fáj és simán ki tudom emelni.Megijedtem, felhívtam egy IBCLC-s orvost, akivel mindent jól áttárgyaltunk(bár gondolom nem olvassa de hálás vagyok érte nagyon) 3dolog lehetséges:vagy oedéma aminek kb 3 nap alatt"kell " elmúlnia vagy ciszta vagy tájog..3nap már letelt sajnos a nagysága nem változott(gyulladt csomók elmúltak)
                                úgyhogy úgy tűnik el kell mennem egy uh-ra volt már valakinek ilyen?

                                bocsánat hogy hosszú lett
                                "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                                Botond, Ábel, Áron és Anna

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X