Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Én nem hiszek a bébikomp gyerekrontó hatásában, HA a gyerek eleget mászik, jön-megy a kompozás mellett, ennek ellenére nem vennék ilyen kütyüt. Felesleges cucc a lakásban.
    Livi

    Comment


      #17
      Eddig én is dilemmáztam, hogy komp vagy nem komp....ugyanis kaptunk egy használtat ajándékba. Nem állt szándékomban ilyet venni, de ha már adták, elfogadtam. Jó, hogy idéztetek itt szakvéleményeket, most már végképp meggyőződtem, hogy ott fog maradni a lomtárban.
      Én mindig a földre teszem a leányzót amikor dolgom van a konyhában. Szőnyegre teszem (persze lekúszik róla és időnként vissza kell tenni). Van egy utazóágyunk is, ami fel van állítva a nappaliban, ott szokott lenni amíg zuhanyzok. De azon kívül vagy kendőben, vagy a földön van.

      Comment


        #18
        Hédi, mi végig tök jól elvoltunk/vagyunk mindhárommal komp nélkül. A megoldás pedig, amikor anyunak dolga van és nem tud figyelni szerintem csak is a KENDŐ. Nekem egyébként gyerekkoromban volt kompom. Jól ki is zártam vele anyukámat a szobából. Könyöröghetett, hogy menjek hátrébb. Én meg csak vigyorogtam vagy egy fél óráig.
        Amúgy sok bajom van a rosszul nyúlt szalagjaimmal, rengeteg bokabalesetem volt már. Most, hogy olvastam ezt a sok okosságot a kompról felvetődött, hogy lehet-e ehhez köze az egykori kompozásnak. Hát ez már sose derül ki.
        Rita,
        Dani (2002), Bori (2004) és Olgi (2007) anyuja

        Comment


          #19
          írtam a mozgásfejlődés topikba erről, nem láttam, hogy indult ez a topik. Napi fél-egy óra (részletekben) nem hiszem, hogy ártana.
          Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

          Comment


            #20
            Igen...hmm..de Ti most itt valszeg félreértetek engem! Akkor úgy kérdem, ha napi 1órát van egy gyerek kompban az okozhat valamit neki??? Mert nálunk sem egész napról van szó, istenments! :S Csak annyi idő, míg főzök, v ilyesmi. A kendőbe ilyenkor azért nem tenném, mert, aki járt kisebb másfeles panelkonyhában, az most tudja, ott megáll a levegő, lehajolni gyerekkel a hátamon sincs helyem, és 5 perc után erőm sem, mert szabályosan folyik a víz rólam. Egyszerűen nem bírom! Meleg is van, és akkor még a tűzhely még jobban felmelegíti...embertelen! Legalább így csak én szenvedek, ő meg kompzhat. Hát, viszont, ha 1 órára is károsnak minősül a komp, akkor nem tudom, hogy fogom ezt megoldani.

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #21
              szerintem nem gond napi 1 óra, mondom én laikusként. De a küszöbökre vigyázzatok.
              De nem árt, ha általánosságban azért összeszedtük, hogy elvileg miért nem jó.
              Hédiről amúgy sem az a kép él a fejemben, hogy betuszkolja a bébet reggel, oszt kiveszi este:-)
              Rebaba blog

              email: hellorebaba@gmail.com

              Comment


                #22
                kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hédiről amúgy sem az a kép él a fejemben, hogy betuszkolja a bébet reggel, oszt kiveszi este:-)
                Köszi!
                Persze, az amúgy felsorolt tényezők szerintem is nagyon hasznosak. Mivel nem tudtam a fejemben hová tenni ezt a kompot. De nagyjából én is Évus véleményén vagyok, hogy ami nincs meg a természetben, azon elgondolkozok, kell-e. Persze sok dolog, amit magával hozott a civilizáció nem alapból rossz..csak elgondolkodtató, hogy kell-e.
                Akkor ezt a kompot is nagyjából egy helyre sorolnám a járókával (amit mondjuk spec nem használunk, de HA használnánk, akkor) mértékkel nem árt. Remélem, nem tévedek nagyot.

                HÉDI
                Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                Comment


                  #23
                  Hédi,
                  szerintem a komp rosszabb a járókánál. A járóka korlátozza a mozgásteret ugyan, de ortopédiai, mozgásfejlődési stb. problémákhoz nem vezet. (bár van, aki megkérdőjelezi a hálós járóka látást nem zavaró voltát) Én, ha az egész lakást nem tudod biztonságossá tenni, akkor egy "elkerített" nagyobb játszóhelyre szavaznék. Az előszobát, ahova kilátsz, nem tudod bababiztossá tenni?
                  Nekünk most amerikai konyhás nappalink van, de csak ezt az egyetlen előnyét találom, hogy főzéskor egy (tágas) légtérben lehetek a gyerekekkel, egyébként nem szeretem, hogy egyben van.
                  Móni, Jázmin és Kincső anyája

                  Comment


                    #24
                    Hédi, én most vettem a 999 aprócikkben 2900,-FT-ért egy "kutyarács" nevű eszközt. (rá van írva, hogy gyermekekre ne malkalmas, de Kóminak jó lesz: ) Ezzel a szerkezettel el lehet zárni a kijáratot az ajtóban anélkül, hogy azt be kéne csukni. Föl van erősítve az ajtófélfára egy kinyithatós rács. BIzots tudod, hogy mire gondolok.
                    Szilva


                    Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                    Hurcibaba Klub (8)

                    Comment


                      #25
                      Szilva!

                      Sima ajtó - lépcsőrácsunk a lépcsőnk elejénél volt, de ezt a megoldást még nem hallottam!
                      Az ára jóval kedvezőbb a gyermekeknek szánt hasonló célúnál! Nem tennél fel képet róla?
                      Móni, Jázmin és Kincső anyája

                      Comment


                        #26
                        http://www.indowoods.com/indowoods.html (be kell lépni az oldalra a középső logóra kattintva)
                        van gyermekvédelmi eszközük is ,de azt itt nem lehetet kapni, csa ka kutyáknak valót. De az egyik barátnőméknél a második gyermek nyűvi és sosem történt semmi bajuk.
                        Szilva


                        Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                        Hurcibaba Klub (8)

                        Comment


                          #27
                          Köszönjük, Szilva
                          Móni, Jázmin és Kincső anyája

                          Comment


                            #28
                            Helló!

                            És a járássegítőkkel mi a helyzet?Abban nem ül hanem tolja maga elött.
                            GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
                            Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

                            Comment


                              #29
                              Nem tudom, de ha abból indulok ki, hogy magától úgyis tologat ezt-azt, még ha nincs is kereke, akkor nem hiszem, hogy gáz. Ha nem akarja, azt úgyis elengedi, nem?
                              Rebaba blog

                              email: hellorebaba@gmail.com

                              Comment


                                #30
                                Gondolom.
                                Az első bébinél nekünk is kompunk volt bár helyhiány miatt elég korlátozott volt benne,így elég keveset használtuk.Most keresgéltem,nézelődtem,hogy mi segítheti,foglalhatja majd le ha oda kerül a sor hogy elindul.Egyenlőre hordozunk!
                                GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
                                Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X