Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Paleolit táplálkozás

    Akció
    Állítólag nagyon jó,én még nem láttam a könyvet,csak érdekel,már többen ajánlották.
    Na jöjjön,akinek megvan!

    Most pl. allergia-puffadás kapcsán is említette valaki,hogy érdemes lehetne kipróbálni.
    Azonban régebben ahogy olvasgattam egy hírlevél kapcsán,mindenhonnan használ alapanyagokat,pl.valaki beszámolójában ahogy olvastam elég sok kókuszt(sűrítéshez főleg),ami más vélemények szerint meg éppen nem jó,merthogy mindenkinek azt kéne enni,ami a saját környékén megterem.
    (mint tudjuk pl.banán,narancs is előkelő helyen szerepel a szóba jöhető allergének listáján,emlékeim szerint éppúgy gyanús a kókusz is. )
    Na persze mit tudjuk mi,mi termett konkrétan épp itt az őskorban...
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    #2
    Férjem pár hónapja vette meg a könyvet. Ő olvasgatja, meg valamelyest csinálja is, én nem. Mindketten "egészségesen" akarunk táplálkozni, de annyi sok "egészséges" irányzat van, hogy az ember már azt sem tudja, melyiknek higgyen. Hétközben elvagyunk külön kajával (én itthon, férjem a dógozóban), hétvégén meg kompromisszumozunk. Nincs belőle gond
    (Nekem meggyőződésem, bár a férjem ezt tagadja, hogy azért választotta a paleolitot, mert abban nyugodtan lehet húst enni... Bár ő, aki kenyeret is kenyérrel ette, most nem eszik kenyeret.)

    HASZNOS TUDNIVALÓK

    Ide gyűjtöm a topikban felmerült hasznos információkat, könyveket, honlapokat:

    Többi paleós topik a mamamin:

    - Paleo- mit főztél ma?
    - Paleo receptek

    Magyar nyelvű könyvek:

    - Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás
    - Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás és korunk betegségei
    - Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás kezdőknek
    - Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció
    - Szendi Gábor: Napfényvitamin
    - Szendi Gábor: Új vitaminforradalom
    - Dr. Tóth Csaba: Paleolit orvoslás
    - Loren Cordain: Paleolit étrend
    - Loren Cordain: Paleolit válasz
    - Robb Wolf: Paleolit megoldás

    Szakácskönyvek:

    - Szendi Gábor és Mezei Elmira: Paleolit szakácskönyv (I-II.)
    - Mezei Elmira: Paleolit receptek hétköznapokra
    - Mezei Elmira: Paleolit finomságok gyerekeknek
    - Mezei Elmira: Paleolit sütemények
    - Posta Renáta: Paleolit konyha hedonistáknak
    - Paleovital receptsorozat (I.-II.-III.)
    - hű, időközben rengeteg új recepteskönyv lett ám! majd lehet, hogy egyszer beírom.

    Külföldi könyvek:

    Magyar nyelvű honlapok:

    - Szendi Gábor honlapja
    - dr. Tóth Csaba honlapja
    - Paleovital
    - Paleo-Diéta.hu
    - Susa's in the kitchen
    - Paleország

    Webshopok:

    - PaleolitBazár
    - Paleocentrum
    - Paleo Shop
    - Paleo Termék
    - Paleofit

    Külföldi honlapok:

    Nem közvetlen paleó, de ajánlott, sok a hasonlóság:

    - GAPS-es topik
    - WAPF-os topik
    - Paul Jaminet, Shou-Ching Jaminet: Tökéletes egészség diéta (könyv és honlap)
    - dr. Hummel Zoltán blogja
    Utoljára szerkesztette hellot; 2014.07.23., 20:54.
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #3
      nekünk is tanácsolták, könyvesboltban belelapoztam meg pár hónapja láttam az egyik reggeli műsorban interjút a szerzővel, de bevallom, számomra nem volt meggyőző azért kíváncis vagyok mások véleményére, tapasztalataira is
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        #4
        Ami számomra nem meggyőző (bár mondom, én csak a férjem elmondása alapján ismerem a könyvet), hogy abból indul ki, hogy a szervezetünk ugyanolyan, mint az ősemberé, tehát ugyanazt kell ennünk. De az életmódunk más! Nem lehet, hogy itt egy összetett dologról van szó, és esetleg más életmód mellett más táplálkozás is kell? De csak kötekszem.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          #5
          Én elolvastam, és még sok mindent a megélhetési lázadó bácsitól. Azért merem ezt így leírni, mert neki minden megnyilvánulása a "szokásos, bevett" elleni menetelés, és én ezt csípem
          Szóval nekem bejönnek az írásai, de mivel nincsenek semmiféle szakismereteim, ezért cask logikusan gondolkodva tudom értelmezni, vagyis feltételezve, hogy amit ír, az úgy van,és ha az alapját elfogadtam, onnan már nagyon is kézenfekvő minden következtetése.
          Szóval kényszerből, de elfogadtam, a stílusát amúgy is szeretem, már több könyvét olvastam és a blogját is, no meg ami az oldalán van, lehet kérni hírlevelet, mindnig üdítő olvasni
          Na szóval a Paleolit táplálkozást érem, hogy mi hogy van, 90%-ban elfogadom, DE: LEHETETLENNEK TARTOM A MEGVALÓSÍTÁSÁT!
          Én, aki zömében szénhidráton és tejtermékeken él... és makkegészséges. persze ez tudom, nem tart örökké, de hogy húst magvakkal meg zöldséggel, gyümölccsel egyek és ne haljak meg egy kifli után???
          Nem próbáltam ki, mert tudom, hogy nem tudnám betartani.
          Rebaba blog

          email: hellorebaba@gmail.com

          Comment


            #6
            blog? merre?
            kenyérfélékről én sem tudnék lemondani, de a húsok finomak salival (meg sült krumplival )
            bár nem csak azt mondja, minimálisra kell csökkenteni? el kellene hagyni teljesen?
            Viki
            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

            Comment


              #7
              teljesen ki kell iktatni a gabonafélélet, tejtermékeket, cukrokat (tehát én szimplán éhenhalnék)
              És persze, én is imádoma húst salátával ,de CSAK?????

              májusi hírlevél:http://www.szendi.net/hirlevel-2010-majus-16.htm
              blog: http://szendigabor.freeblog.hu/
              honlap: http://www.tenyek-tevhitek.hu/
              Rebaba blog

              email: hellorebaba@gmail.com

              Comment


                #8
                köszönöm a linkeket!
                Viki
                Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                Comment


                  #9
                  celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  nekünk is tanácsolták, könyvesboltban belelapoztam meg pár hónapja láttam az egyik reggeli műsorban interjút a szerzővel, de bevallom, számomra nem volt meggyőző azért kíváncis vagyok mások véleményére, tapasztalataira is
                  Valami interjút én is láttam egyszer a szerzővel,de a hírlevelei jók,tetszenek.(már ha olvasom.Most épp van pár felhalmozódva)
                  Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                  Comment


                    #10
                    ez a bácsi nem véletlenül scientológában nyomul?
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      #11
                      Jaj, dehogy! Az a Lenkei!
                      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                      Comment


                        #12
                        azt tudom, h ő az, csak azt hittem ez a bácsi is valamit mintha olvastam volna tőle...
                        mondjuk elég feledékeny vagyok, van erre valami jó kis gyógyír?

                        de asszem már megvan, hol mentem másik vágányra
                        Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2010.05.20., 09:39.
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          #13
                          Azért vannak a paleolitban is olyanok, amikre mások is azt mondják, hogy úgy van. Pl. a cukrot minden szakértő ellenzi (ha hiszitek, ha nem, én, a csokimániás, hetek óta majdhogynem 0 cukron élek - ha valami, akkor nyírfacukor, mert azt szabad -, elég volt egy kis candida riasztás). És bár a palolit a rizst meg a krumplit eleve elveti, de a hús rizzsel, hús krumplival kombináció szintén mindenki szerint rossz.
                          Szóval ha már csak a különböző irányzatok metszetét vesszük, akkor is van bőven mit változtatni az étrendünkön
                          (És igenis finom a husi nagy kupac zőccséggel! )
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            #14
                            finom, finom, csak kevés
                            Viki
                            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                            Comment


                              #15
                              húst lehet enni? vagy csak bölényt? na jó ez vicces, de komolyan kérdezem, h húsból is nem csak az lenne jó, ami nem a mai mert az őskorban ezek sem voltak ilyen formában minat a maiak. talán szürkemarha...?


                              nekem is egészségesebben kellene élnem és én is valamiféle metszet alapján próbálok lavírozni, mert úgy önmagában egyik módszer sem tetszik.
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X