Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Veszélyes(?) mozgások terhesség alatt

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    3. rész:

    Fontos tudni:
    - Kismama torna a betöltött 12. héttől javasolt.
    - A pulzus ne haladja meg a 140-et.
    - Hogy ezt a pulzusszámot tarthassuk, alacsony ütemű zenével dolgozzunk.
    - Kerülendő az egyenes hasizom igénybevétele (pl. a felülések)! Ilyenkor ugyanis az altest összenyomódik és a hasfal megrövidül, és ez veszélyes lehet a babára.
    - Figyelni kell az óránkon résztvevők állapotát, a terhesség előrehaladtával csökkenteni kell a gyakorlatok intenzitását, mert a második és harmadik harmadban a méh és a magzat növekedésével csökken a mozgékonyság. Megváltozik a rekeszizom normális működése, a növekedő pocak miatt bizonytalanabb a testtartás. Sok kismama gyötrő derékfájással is küzd, ezért különös figyelmet kell fordítani a gerinc környéki izmok megerősítésére.
    - A negyedik hónap után, háton fekvésnél a méh súlya elnyomhatja a mögötte futó fő vérszállító ereket. Ezáltal csökken a babához eljutó vér (oxigén) mennyisége. A legtöbb nő el is szédül, ha sokáig fekszik a hátán. Tehát, a háton fekvést jó elkerülni, nemcsak torna közben.
     A test várandósság alatt egy relaxin nevű hormont termel, amely meglágyítja a porcokat, ezzel segítve a csontoknak eltávolodni a szülésnél. Ez egy nagyon jó dolog, de emiatt nagyobb az esélye a sérüléseknek a „dinamikusabb” gyakorlatoknál.

    Kontraindikációk:
    Kevesebb torna, vagy orvosi ellenőrzés szükséges azoknak, akiknek:

    -szívproblémája,
    -magas vérnyomása,
    -súlyproblémája (túl súlyos, vagy túl sovány),
    -izom-, vagy izületi problémája van,
    -volt már koraszülése,
    -volt már vetélése,
    -sokadik terhessége a jelenlegi,
    -vérzései vannak.

    Legjobb ha minden kismamával ismertetjük a következőket:
    Megállás azonnal!!!
    ha
    -fájdalmad, görcseid vannak,
    -szédülsz,
    -fáj a fejed,
    -kifogytál a levegőből,
    -megkeményedik a hasad,
    -vérezni kezdesz,
    -túlságosan felgyorsul a szívverésed
    (általában 140-es pulzusig mehetsz, de ez néhány nőnek már túl magas érték, ezért van egy egyszerű beszéd-teszt - egyszerűen, ha már nem tudod folytatni a beszélgetést, miközben tornázol, túl sokat dolgoztál.


    Remélem segítettem

    Személyes tapasztalataim:
    A kismama jógán nagyon sok csavarás volt, a Fanni megfoganásakor futottam, a fitnesben sok kismama csinálja végig az órákat pulzusmérővel, és a hasizom kihagyásával, szóval mozgásra fel...ha jól esik
    Emmi, két tündéri ördög-nagylány anyájaés egy igazi királylányé
    Mailem: emmaszilvia84@gmail.com
    Számom: 06-70-398-83-36

    Comment


      #32
      Na, megjött végre a szakértő! Köszi, Emmi!
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        #33
        Nagyon szívesen
        Ha van konkrét kérdés, és tudom a választ, válaszolok szívesen
        Emmi, két tündéri ördög-nagylány anyájaés egy igazi királylányé
        Mailem: emmaszilvia84@gmail.com
        Számom: 06-70-398-83-36

        Comment


          #34
          Emmy, a biciklizést miért "tiltják" terhesség alatt? Rázkódás nem jellemző, hacsak nem földes úton tekersz; a megerőltetést egyéne válogatja (nyilván nem ilyenkor akar az ember az emelkedőn kifulladásig tekerni), az esés veszélye lenne nagy...? (Jakupcsek Gabriellával olvastam egy interjút, amikor a kislányát várta, és megmaradt bennem, hogy a nőgyógyásza őt leparancsolta a bicikliről, amikor megtudta, hogy terhesen bringázik.)
          Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
          "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

          Comment


            #35
            Tudom hogy nem nekem szólt a kérdés, de én úgy olvastam hogy az esés veszélye miatt. Megszédülhetsz, leeshet a vércukrod, vagy "csak úgy" bukhatsz egyet, és olyan magasról azért elég veszélyes.
            BeriZsuzsi és a két kispasi, Gergő a Mackó
            És Barni, a kisöcsi

            Comment


              #36
              én kikészültem a gyaloglástól, bmilyen mozgástól egyszer futottam buszra terhesen, háááááát, nem tett jót, pedig csak 2m volt.
              ellenben 7-8hós terhesen Siófokon végigbuliztam (értsd: intenzíven táncoltam, ugráltam) egy éjszakát és nagyon jól éreztük magunkat. igaz, nem is alszik éjszaka azóta se a fiam
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

              Comment


                #37
                Szerintetek szobabicikli mehet? Ott nincs annyira esésveszély, gödrök, buckák se jellemzők. Még nem kaptam vissza a kismama-hastánc DVD-met és amióta megint babát várok, abbahagytam a simát. Azóta totál koki vagyok egész nap, mondjuk ez nyilván alapból van ilyenkor, de a kevés mozgás nem segít.
                Nem maratoni távra edzenék, hanem max napi kétszer 10 perc a leglazább fokozaton. Csak hogy ne essen teljesen szét a sejhajom..
                Kattti és a betyárok
                2009, 2010, 2012, 2014
                Babaúszós csomag eladó

                Comment


                  #38
                  Szerintem biztos mehet, mert arról tényleg nehéz leesni.
                  Ági
                  Bendegúz (08.07.28.) és Panna (11.03.18.) anyukája

                  Comment


                    #39
                    A szobabicikli szerintem tuti mehet, persze figyeld magad.
                    Az unokatesóm még az utolsó harmadban is gyakran biciklire ült, mert nem volt kocsija. Persze mindenki fel volt háborodva, de nem értjük miért.
                    Roli anyukája Kinga

                    Comment


                      #40
                      Ellenállás nélkül tuti dolog a szobabicikli pocakosan szerintem. Vizesedés esetén meg főleg. Csak ne vidd túlzásba.
                      Anna, a kicsi Anna Bianka anyácskája

                      Comment


                        #41
                        Lányok, Lamancha tavaly nyáron tette föl a szobabiciklis kérdést, azóta már meg is szült

                        Én az utolsó hónapban is bringáztam, csak hóban-latyakban nem. Egyszerűen ha döntenem kellett, hogy sétáljak 20 percet vagy bringázzak 5-öt, akkor az utóbbit választottam. Dombnak fölfele néha keményedtem, de egyszer sem estem el (óvatosabb is voltam, mint máskor, de a hátam mögött ülő gyerek miatt is), és az erőnlétemnek is jót tett. (Mondjuk félidőtől hallgattam minden ismeretlentől is az okosságokat, hogy majd elvetélek meg koraszülök...)
                        Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                        "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                        Comment


                          #42
                          Engem pedig azzal riogat anyósom és kedves szomszédasszonya, ha biciklizem vagy autóban sokat zötykölődök akkor tuti magára csavarja a gyerek a köldökzsinórt, vagy farral helyezkedik. Én mindezt nem veszem komolyan hisz tudom, hogy mindez nem ezeken múlik. Tudjátok, mindig voltak és vannak ilyen okos, megmondó asszonyok.
                          Csege (2011.03.04)
                          " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                          Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                          Comment


                            #43
                            Kóka, erre frappáns válaszként csak annyit mondanék: "vigyázzon, magának meg bélcsavarodása lesz, ha sokat zötykölődik az autóban!"

                            (bocs, agymenésem van)
                            Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
                            Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

                            Comment


                              #44
                              Amikor második babámmal voltam terhes, kb. a hatodik hónap végén hagytam föl a biciklizéssel. Egy másik kismama kérdezte is, hogy ő úgy tudja nem ajánlott a pocakkal biciklizni. Szerintem aki amilyen alkat, és amit megszokott a szervezete, azt teheti!
                              Az első babámmal a Rubint Réka-féle kismama tornát csináltam a második trimeszterig, nekem az is nagyon jó volt. A terhességek előtt jógáztam, de sajna nem tudtam kismama jógára járni, pedig a jóga szerintem bárkinek megengedett!
                              Csillag, Az örökmozgó Marcipán (09/juni) és a kis Vilmos (10/dec) anyukája

                              Comment


                                #45
                                Nekem a Rubint Réka által diktált ritmus nagyon gyors volt. Nem tudtam csinálni, inkább a jóga, pedig sem túlsúlyos sem mozgásszegény életmódot folytató nem vagyok. Sulis éveim alatt végig sportoltam, de pocakkal nekem Réka turbó fokozaton diktálta a ritmust és a tücc-tücc zenei aláfestéstől csak idegesebb lettem.

                                Én két napja felcsimpaszkodtam egy ágra. A cinkék leverték a kikötözött szalonnát és úgy gondoltam nem bíbelődök a létrával, megoldom magam. Fél kézzel lógtam az ágon, a másikkal dolgoztam (mint egy orángután) és mit ne mondjak, eléggé hasogatott a jobb oldalam utána, nagyon meghúzódott a pocakom. Ilyet ne csináljon senki, nem jó érzés, velem most minden ok, de akkor egy kicsit megijedtem.
                                Csege (2011.03.04)
                                " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                                Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X